اودینه یک شهر در شمال شرقی کشور ایتالیاست که در منطقه فیرولی ونزیا قرار دارد . استان فیرولی ونزیا در شمال شرق ایتالیا منطقه ایی خاص در این کشور از لحاظ موقعیت است . این منطقه با کشور های اتریش و اسلونی مرز زمینی و با کشور کرواسی مرز  آبی دارد ، از این رو این استان دارای اهمیت فوق العاده ایی برای کشور ایتالیا می باشد . این شهر به دلیل همسایگی با کشور اسلوونی تاثیراتی را نیز از این کشور گرفته است که از جمله می توان به تاثیر فرهنگ اسلاو در فرهنگ مردم شهر و اضافه شدن برخی کلمات زبان اسلوونی به زبان مردم شهر اشاره کرد .

این شهر بین دریای آدریاتیک و رشته کوه های آلپ قرار دارد . 90 درصد  جمعیت اودینه از  نژاد ایتالیایی هستند . جمعیت این شهر حدود  200 هزار نفر تخمین زده شده است . اودینه همچنین شهری مهاجر پذیر به حساب می آید ،  بزرگترین گروه مهاجرین از سایر کشورهای اروپایی (به ویژه از کشورهای اتریش و کرواسی) آمده اند و پس از آن کشورهای آفریقایی بیشترین درصد را دارند .

اگر چه اودینه یک شهر کوچک است، اما همه فرصت هایی را که معمولا برای شهرهای بزرگتر ارائه می شود را ارائه می دهد: غذاهای سنتی، بارها، کافه ها ، رستوران ها، پیتزا فروشی ها، تئاتر ها، سینما ها ، موزه ها ، مراکز خرید مجلل و … . این شهر برای علاقمندان به موسیقی نیز تسهیلاتی در نظر گرفته است . دوستداران موسیقی می توانند آموزش دانشگاهی خود را در کنسرواتوار محلی (Conservatorio statale di musica Jacopo Tomadini) تکمیل کنند. در طول سال های متعدد، رویدادهای فرهنگی اهمیت ملی و بین المللی وجود دارد:  جشنواره فیلم ، جشنواره غذا و نوشیدنی ، جسنواره های تابستانی ، برنماه های جداب تئاتر و  …  .

اودینه  سومین شهر ایتالیا پس از میلان و لندن بود که سیستم روشنایی خیابانی دست یافت . این شهر امروزه به طور کامل با شبکه اتصال سریع فیبر نوری مجهز شده است .

هر دانشجویی که در  اودینه تحصیل می کند، نه تنها از یک مجموعه خدمات اختصاصی (آزمایشگاه ها ، روش های مطالعه و مدیریت اضطراب، آزمایشگاه های روانکاوی ، خدمات مجازی ، کتابخانه ها، Wi-Fi، غذا ها و … ) استفاده می کند، بلکه می تواند تجربه ای منحصر به فرد را برای زندگی در این شهر داشته باشند .

آب و هوای شهر اودینه  ایتالیا :

شهر اودینه در شما شرقی ایتالیا دارای آب و هوای نیمه مرطوب است . این شهر در بهار و پاییز بسیار پربارش است . بیشترین دمای ثبت شده در شهر اودینه در ژوییه 2006 بوده است که  عدد 38 درجه سانتی گراد برای آن ثبت گشته است . پایین ترین دمای ثبت شده در هشر اودینه نیز منفی هجده درجه سانتی گراد در تاریخ دسامبر سال 2009 میلادی بوده است .

اقتصاد شهر اودینه  ایتالیا :

اقتصاد شهر اودینه توسط چندین مرکز تولیدی و تجاری پشتیبانی می شود . از این مراکز می توان به صنایع تولید آهن و ادوات مکانیکی در این شهر اشاهر کرده که از بزرگترین صنایع شهر اودینه هستند .

کشور ایتالیا کشوری بسیار توریست پذیر است و شهر های مختلف آن درآمد بسیار زیادی را از این طریق کسب می کنند . شهر اودینه نیز مانند دیگر شهرهای ایتالیا مقداری از درآمد ناخالص داخلی خود را از طریق توریسم به دست می آورد .

جاذبه های توریستی شهر اودینه  ایتالیا :

اودینه در شمال شرقی ایتالیا از لحاظ گردشگری و جذب توریست نیز دارای جذابیت هایی است . خانه های قدیمی ، میدان اصلی شهر ، برج ساعت ، گالری ها ، موزه ها ، کلیسای جامع اودینه ، ساختمان های دوره رنسانس ،طبیعت زیبا و … همگی از جاذبه های گردشکری شهر اودینه ایتالیا هستند .

کلیسای جامع اودینه :  ساخت این کلیسا به قرن دوازدهم میلادی باز می گردد . داخل این کلیسا دارای معماری چشم نواز است و دیوار های ان با نقاشی هایی با قدمت 500 سال تزیین شده است .

موزه هنر مدرن

Palazzo Patriarchale :

این کاخ قدیمی که از قرن 15 میلادی برجای مانده است در قدیم محل اقامت یکی از خانواده های بزرگ و اصیل شهر اودینه بوده است . این کاخ در زمان حکومت امپراطوری اتریش – مجارستان به عنوان یک زندان استفاده می شد . کاخ در حال حاضر برای بازدید کنندگان برای بازدید باز است و یکی از مهم ترین جاذبه های شهر اودینه است.

کلیسای سنت ماریا :

اعتقاد بر مردم شهر بر این است که کلیسای سنت ماری قدیمی ترین کلیسای موجود در اودینه است. این یکی از جالبترین کلیساها در شهر است .

Piazza della Libertà  :

میدان اصلی در اودینه Piazza della Libertà است. این نیز یکی از میدان های شهر است . چندین ساختمان مهم و بنای یادبود در اطراف این بنا  قرار دارد، از جمله تالار شهر، برج ساعت و سایر آثار مهم دیگر.

Loggia Del Lionello  :

ساختمان با شکوه Loggia Del Lionello  درسال 1448 میلادی ساخته شده است . معماری این ساختمان سبک گوتیک ونیزی با توجه به جزئیات است

قلعه ونیزی :

در سال 1517 ساخته شده و در مرکز شهر واقع شده است .

خیابان Mercatovecchio :

این خیابان اصلی در اودینه  است و یکی از زیبا ترین آنها نیز است. خیابانی سنگ فرش شده  با ساختمان های زیبا، ویلا و مغازه ها

اودینه  یک شهر نسبتا بزرگ است که دارای چندین هتل خوب و گزینه های اقامت است. در اطراف مرکز شهر و نزدیک ایستگاه راه آهن، هتل ها و تختخواب و صبحانه ها بسیار خوب هستند. بازدیدکنندگان همچنین مکان های مناسب تری برای اقامت پیدا می کنند که در اصل عمارت ها و خانه های قدیمی بودند .

اکثر رستورانهای اودینه غذاهای ایتالیایی و منطقه ای دارند، اما چند رستوران به ویژه در هتل های بزرگ تر غذاهای بین المللی مانند غذا های آمریکایی و غذاهای کشورهای دیگر اروپایی را تهیه می کنند

در شهر نیز چند پیتزا فروشی و همچنین یکی دو رستوران ژاپنی و آسیایی وجود دارد، اما بهترین غذا های در اودینه غذاهای ایتالیایی است.

جشنواره های مهم شهر اودینه شامل جشنواره نوشیدنی ها ، جشنواره غذا ، جشنواره ادبیات ، جشنواره فیلم و … است .

حمل و نقل در شهر اودینه  ایتالیا :

کشور ایتالیا یکی از کشور های پیشرفته در زمینه حمل و نقل ریلی می باشد و تمامی مناطق کشور با قطار قابل دسترسی هستند .

ایستگاه راه آهن اودینه  مهمترین ایستگاه در منطقه فیرولی- ونیزیا جولیا است.این شهر به دلیل نزدیکی با مرز ایتالیا با کشور های اسوونی و اتریش از لحاظ حمل و نقل بین المللی  نیز اهمیت زیادی دارد . خدمات قطار حمل و نقل مسافران به مقصد های  ونیز، ترویزو، تریسته، جمونا تره ویزو ، بولونیا، رم، ورونا و میلان را انجام می دهد .  قطارهای بین المللی نیز به وین در اتریش و مونیخ در آلمان تردد دارند .

حمل و نقل عمومی داخل شهر نیز توسط ناوگان تاکسیرانی و اتوبوس مدیریت می شود .

تحیصل در ایتالیا

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

4/5 - (1 امتیاز)