شهر آنکونا  یک شهر و بندر در منطقه مارکه در مرکز ایتالیا است و جمعیت آن در حدود 100 هزار نفر می باشد . این شهر 280 کیلومتری شمال شرقی رم، در کرانه دریای آدریاتیک قرار دارد . آنکونا یکی از بنادر اصلی دریای آدریاتیک است، مخصوصا برای مقاصد مسافر بری و اقتصادی . آنکونا یکی از بزرگترین بندرهای ایتالیا را دارد. آنکونا شهر  هنر است، با یک اسبقه تاریخی ، پر است از بناهای تاریخی با تاریخ هزار ساله؛ این شهر یکی از مهمترین مراکز اقتصادی منطقه و بزرگترین شهر در ابعاد و جمعیت است.

آنکونا شهر تولد خواننده اپرا ایتالیایی، فرانکو کورلی است.همچنین نکته جالب دیگر در مورد شهر آنکونا این است که آنجلو مسی ( جد لیونل مسی ابر ستاره مشهور آرژانتینی از شهر آنکونا ایتالیا به شهر روساریو آرژانتین مهاجرت کرد . در واقع لیونل مسی اصالتی ایتالیایی داشته و نیاکان وی در شهر آنکونا ساکن بوده اند.

آب و هوای شهر آنکونا  ایتالیا :

در آنکونا به دلیل وجود دریا و رطوبت زیاد بارش سالانه زیاد است . زمستان های سرد و تابستان های شرجی و مرطوب اس خصوصیات اقلیمی این شهر بندری در مرکز ایتالیاست . زمستان ها در آنکونا همراه با بارش باران است .به طور معمول دما در زمستان حدود 5 درجه سانتی گراد است که ممکن است تا منفی 10 درجه یا پایین تر نیز برسد .بارش برف نیز در این شهر امری غیر معمول نیست . تابستان ها در شهر بندری آنکونا گرم و مرطوب است با میانگین دمای 25 درجه سانتی گراد که این دما گاهی به 40 درجه سانتی گراد بالای صفر نیز خواهد رسید .

اقتصاد شهر آنکونا  ایتالیا

در پایان جنگ جهانی دوم، شهر آنکونا و منطقه مارکه فعالیت های تجاری و کشاورزی گسترده شروع شد .صنایع دستی سنتی نیز گسترش یافت تا اقتصاد این شهر رونق دوباره ایی بگیرد . تحول صنابع سنتی منجر به ایجاد کارخانه های کوچه در دهه 60 و 70 میلادی شد که در سطح بین المللی به نام مدل مارکه  مشهور شد . اگر چه این امر به صنعتی شدن شهر کوچک آنکونا و منطقه مارکه تبدیل گشت اما باعث رونق اقتصادی بسیار خوبی برای شهر شد .

شهر آنکونا صنعتی ترین شهر منطقه مارکه است که تولیدات آن به لوازم خانگی الکتریکی ، ماشین آلات کشاورزی و محصولات کشاورزی متمرکز شده است . علاوه بر این، بندر آنکونا یکی از بتادر مهم دریای مدیترانه برای حمل کالا و مسافر بری است.

جاذبه های توریستی شهر آنکونا  ایتالیا

کلیسای جامع آنکونا

ساخت این کلیسا به قرن یازدهم میلادی بازمی گردد . هرچند عده ایی معتقدند بنای اولیه کلیسا متعلق به قرن هفت میلادی است و این کلیسا از بازسازی آن بنای قدیمی ساخته شده است .

کلیسای سنت آگوستینو

کلیسای آگوستینو در سال 1341 ساخته شد و در قرن هجدهم توسط لوییجی وان ویتلی معمار مشهور ایتالیایی گسترش پیدا کرد

موزه ملی باستان شناسی (Museo Archeologico Nazionale)

این ساختمان در اواخر رنسانس توسط Pellegrino Tibaldi ساخته شده است و به چند بخش تقسیم می شود:

بخش ماقبل تاریخ، با آثار باستانی اقیانوس شناسی ، اشیاء عصر مس و عصر برنز

بخش یونانی ، با سکه ها، کتیبه ها، ظروف و دیگر اجناس

بخش رومی

مجموعه غنی از سکه های باستانی

گالری هنری شهرداری (Pinacoteca Civica Francesco Podesti)

بندر آنکونا

در لبه غربی بندر مارینا – در اینجا شما می توانید یک غار از قایق های ماهیگیری زرق و برق دار، قایق های ماهی گیری و قایق بادبانی، و همچنین مجموعه ای از رستوران ها پیدا کنید.

Cattedrale di San Ciriaco

واقع در بالای مونت گاسکو در بخش شرقی آنکونا؛ کلیسای جامع سنت سیریاکو ساختمان مذهبی نمادین شهر آنکونا به حساب می آید .

موزه ملی باستان شناسی

موزه باستان شناسی که در نزدیکی کلیسای آنکونا واقع شده است، یکی از مهمترین موزه ها در منطقه و یک مکان بی نهایت جالب برای بازدید است. در داخل موزه شامل مجموعه گسترده ای از آثار هنری است

 Piazza del Plebiscito

این ساختمان یکی از نقاط تاریخی مرکزی شهر است  و دارای چندین ساختمان مهم است. در قسمت شرقی میدان، یک مجموعه زیبا از پله های سنگی با مجسمه های تاریخی مانند مجسمه مرمری پاپ کلمنت وجود دارد. علاوه بر معماری شگفت انگیز، شما می توانید از یک سری رستوران ها، کافه ها با کیفیت عالی استفاده کنید .

Arco di Traiano

ساخته شده در اوایل دوران قرون وسطی، این طاق برای احترام به  امپراتور بزرگ تراجان ساخته شده که به توسعه شهرستان آنکونا کمک  بسیاری کرده  بود . این طاق از سنگ مرمر ساخته شده و 18.5 متر ارتفاع و 3 متر عرض دارد .

خلیج پورتونوو : این قسمت از خط ساحلی دارای سواحل شگفت انگیزی با امکانات عالی است ،  در سمت غربی ساحل اصلی و دریاچه بزرگ است و در سمت شرقی ساحل کوچکتر و کلیسای سانتا ماریو پورتونوو قرار دارد. خط ساحلی در اینجا بسیار چشمگیر است . اگر شما می خواهید برای استراحت مکانی عالی را پیدا کنید پورتونوو واقعا یک مکان عالی برای بازدید است .

Spiaggia Del Passetto

سواحل شرقی آنکونا دارای برخی از سواحل فوق العاده ای از ساحل و صخره های ناهموار است که با جنگل های زیبا تلاقی دارند . بخش اعضم ساحل صخره ایی است ، اما فضای بسیار زیادی برای لذت بردن و استراحت وجود دارد. علاوه بر این، در هر دو طرف ساحل یک منطقه  وسیع ساحلی وجود دارد که در آن شما می توانید قایق های ماهیگیری که از دریا باز می گردند را ببینید . اگر شما به دنبال یک پیاده روی لذت بخش در امتداد ساحل هستید این محل برای شما بسیار مناسب است

Museo Diocesano

این موزه در مجاورت کلیسای جامع سنت سیریاکو قراردارد  . این ساختمان در گذشته  محل اقامت اسقف آنکونا بود، اما در حال حاضر محل نگهداری مهمترین آثار باستانی مذهبی آنکونا است

Parco del Cardeto

این پارک عمومی در بخش شرقی شهر در کنار دانشگاه آنکونا واقع شده است. چندین مسیر پیاده روی فوق العاده در سراسر پارک وجود دارد

آمفی تئاتر رومی

آنکونا  مانند بسیاری از شهرهای ایتالیا، دارای یک آمفی تئاتر رومی باستان است.

حمل و نقل در شهر آنکونا  ایتالیا:

فرودگاه آنکونا فالکونارا

شهر آنکونا به دلیل موقعیت استراتژیک خود نیازمند یه فرودگاه نیز هست . فرودگاه آنکونا فالکونارا وظیفه حما و نقل هوایی را برای شهر آنکونا انجام می دهد . در ماه نوامبر 2015 خطوط پرواز های دریایی (پرواز از روی دریا ) بین کرواسی و ایتالیا تاسیس شد و هر هفته چهار پرواز از فرودگاه آنکونا فالکونارا به مقصد اسپیلت در کرواسی انجام می شود .

راه آهن آنکونا

ایستگاه راه آهن آنکونا ایستگاه اصلی این شهر است و توسط قطار های مختلفی پشتیبانی می شود .

جاده ها

بزرگراه A14 اصلی ترین بزرگراه آنکونا در حمل و نقل جاده ایی است

حمل و نقل عمومی شهری

قطار شهر از سال 1949 در شهر آنکونا فعال بوده و همچنین حمل و نقل عمومی این شهر توسط توسط یک شبکه اتوبوسرانی شهری اداره می شود.

تحصیل در ایتالیا

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post