مهندسی ساختمان های پایدار در ایتالیا

رشته  ( Sustainable Building Engineering یا مهندسی ساختمان های پایدار )که در دانشگاه ساپینزا  که به زبان انگلیسی تدریس میشود می تواند یکی انتخاب های ایده آل شما باشد .این رشته  به نوعی ترکیبی از واحد های مهندسی معماری و مهندسی عمران  می باشد. علاقمندان  این رشته می توانند در مقطع ارشد  گرایش های متنوعی از رشته های مرتبط با مهندسی معماری و  رشته های متناسب  با مهندسی عمران را  ادامه تحصیل نمایند از جمله رشته های  که دانشجویان این رشته در  مقطع ارشد می توانند ادامه تحصیل دهند   رشته   ( Sustainable architecture and landscape design – معماری پایدار و طراحی منظر ) دانشگاه پلی تکنیک میلان  – ( Environmental and Sustainable Building Engineering   – مهندسی ساختمان و محیط زیست پایدار  ) دانشگاه ساپینزا و سایر رشته های مرتبط باشد.

مهندسی ساختمان های پایدار در ایتالیاهدف مهندسی ساخت و ساز پایدار  ارائه دانش و مهارت لازم برای اطمینان از آینده پایدار برای ساختمانهای موجود و برای ساختمانهایی که هنوز طراحی و ساخته نشده اند  می باشد ، در طی مراحل ساخت ، مهندس ساختمان پایدار قادر است با استفاده از مواد پایدار و بازیافتی ، تولید زباله را به حداقل برساند و از آسیب دیدن محیط زیست جلوگیری کند. در نقش مدیر و ناظر پروژه  ، مهندس ساخت و ساز پایدار می داند که چگونه انرژی و میزان مصرف ساختمان را کاهش دهد و در عوض ، چگونه از منابع طبیعی مختلف از جمله منابع تجدید پذیر استفاده کند.

دانشجویان فارغ التحصیل رشته ساختمان پایدار دانشگاه ساپینزا  در طراحی و برنامه ریزی و مدیریت آمادگی لازم را کسب می کنند .

دانشگاه ساپینزا دارای اعتبار بالایی در سطح بین الملل است که دانشجویان می توانند امیدوار باشند که پس از فراغت از تحصیل  در این دانشگاه ،  جهت اخذ پذیرش و بورسیه دانشگاه های کانادا و آمریکا  و سایر دانشگاه معتبر در سطح اروپا و سایر کشورها اقدام کنند .

دانشگاه ساپینزا با با دارا بودن امکانات وسیعی در حوزه های  معماری و مهندسی  همواره توانسته  دانشجویان زبده ای در علوم مهندسی و معماری را به سیستم آموزش ایتالیا و سطح بین الملل تقدیم کند .

شایان ذکر است که دانشکده این رشته در شهر ریتی (RIETI) در فاصله 80 کیلومتری از شهر رم واقع شده است که این می تواند به دلیل پایین بودن هزینه های زندگی در این شهر یکی از مزیت های تحصیل در این رشته باشد اعم از هزینه های مسکن ، غذا ،و ……

موسسه یگانه سفیران دانش سالیان گذشته همواره سعی نموده است حداکثر تلاش خودرا جهت مشاوره و ارائه مدارک و کسب نتیجه مثبت برای دانشجویان بکار گیرد و این نوید را به دانشجویان می دهیم که به با تیم تخصصی اپلای ایتالیا شما در  این مسیر   از تجارب و تخصص کارشناسان  موسسه یگانه سفیران دانش شما از مرحله  پذیرش تا حضور در  ایتالیا بهرمند خواهید بود .

شرایط پذیرش در رشته مهندسی ساختمان های پایدار

سالیان گذشته پذیرش دانشجویان با بررسی مدارک صورت می گرفته و نیاز به گذراندن مصاحبه یا آزمون یا هر گونه ارزشیابی خاصی نبوده است ولی ممکن است دانشگاه ساپینزا با توجه به سطح رقابت متقاضیان در هر سال اقدام به مصاحبه یا آزمون  ارزشیابی خاصی کند که در این زمینه موسسه اطلاعات بروز و منابع را در اختیار دانشجویان عزیز قرار خواهد داد .

طول دوره : 3 سال

برخی از واحد های درسی این رشته

فیزیک -ریاضی تحلیلی-هندسه -زمین شناسی -تاریخچه معماری-معماری توصیفی-طراحی-ترکیب معماری-معماری فنی- طراحی معماری- طراحی ساختمان و معماری پایدار – برنامه ریزی شهری- ساخت و ساز هیدرولیک دریایی  – نقشه برداری -مهندسی محیط زیست -مهندسی ایمنی -ژئوتکنیک -هیدرولیک-زمین شناسی-علوم مواد و…

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

2/5 - (2 امتیاز)