یکی از سوالاتی که به طور مکرر از ما پرسیده می شود این است که آیا تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟. مدرک زبان ارائه شده برای ورود به دانشگاه های این کشور زبان انگلیسی می باشد زیرا دروس ارائه شده و همچنین آزمون های ورودی این دانشگاه ها به زبان انگلیسی است و از این رو دانشجویان و متقاضیان باید تسلط کامل بر روی این زبان را داشته باشند تا بتوانند نمره قبولی در این آزمون ها را کسب کرده و به این دانشگاه ها وارد شوند.

ارائه مدرک زبان به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد و شما پیش از هر کاری ابتدا باید رشته و مقطع تحصیلی خود را مشخص کنید. ولی توصیه می شود که تا حدودی با زبان ایتالیایی آشنایی داشته باشید تا زندگی در این کشور برای شما راحت تر شود.

اخذ ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان

اخذ ویزای تحصیلی و نیاز به مدرک‌زبان از جمله موضوعاتی است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است. از آن جا که آزمون های ورودی آی مت و همچنین تدریس دروس در ایتالیا به زبان انگلیسی است، اخذ ویزای تحصیلی بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی امکان پذیر نبوده و دانشجو علاوه بر ارائه مدرک‌زبان انگلیسی باید تا حدودی با زبان ایتالیایی نیز آشنا باشند.

همچنین میزان تسلط شما به زبان انگلیسی و ایتالیایی به دانشگاه های این کشور نیز بستگی دارد و شما باید در برخی از دانشگاه های این کشور مدرک زبان ایتالیایی را نیز ارائه دهید. ولی اغلب دانشگاه های ایتالیا تدریس را به زبان انگلیسی آغاز می کنند و دانشجو در طی تحصیل خود می تواند در دوره های آموزش زبان ایتالیایی نیز شرکت کرده و مدرک این زبان را نیز دریافت کند.

تاثیر زبان در اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی به شما کمک می کند تا به صورت رایگان در دانشگاه های ایتالیا تحصیل خود را آغاز کنید. بورسیه تحصیلی برای افراد کم درآمد بوده و برای اخذ آن باید فیش حقوقی خود و یا سرپرست خوانوار را ارئه دهید. تسلط بر زبان انگلیسی و ایتالیایی باعث می شود که افرادی که با شما مصاحبه می کنند بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته و راحت تر بورسیه تحصیلی شما را تایید کنند.

شما می توانید پیش از حضور در جلسات محاسبه در کلاس های فشرده آموزش زبان انگلیسی و ایتالیایی شرکت کرده تا شانس خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا افزایش دهید. ایتالیا دارای دانشگاه های بسیار معتبر بوده و قبولی در این دانشگاه های یکی از بزرگترین پله برای ترقی محسوب می شود.

همچنین لازم به ذکر است که برای دریافت بورسیه ایتالیا شما باید رزومه ای قوی ارائه دهید. بورسیه تحصیلی معمولا به مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر تعلق می گیرد و شما اگر چه برای تحصیل به زبان ایتالیایی نیاز نداشته باشید و دروس به زبان انگلیسی ارائه شود ولی برای داشتن زندگی راحت و برقراری ارتباط با افراد بهتر است که به زبان ایتالیایی نیز تسلط داشته باشید.

مدرک زبان در مقطع کارشناسی در ایتالیا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا باید حتما در آزمون های ورودی این دانشگاه شرکت کنید. آزمون های ورودی دانشگاه ایتالیا که به آزمون های آی مت مشهور است، به زبان انگلیسی برگزار شده و شما باید حتما پیش از برگزاری آزمون ها مدرک زبان خود را تحویل به سفارت ایتالیا دهید.

همچنین پیش از اقدام به دریافت ویزای تحصیلی باید در کلاس های آموزش زبان شرکت کرده و مدرک آن را در هنگام ورود به دانشگاه به همراه داشته باشید.

تحصیل در مقطع کارشناسی و دکترا در ایتالیا

برای اخذ پذیرش در دانشگاه های ایتالیا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد ولی برای اخذ ویزای تحصیلی شما باید مدرک‌زبان ارائه دهید.

بنابراین یکی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا ارائه مدرک‌زبان انگلیسی و در برخی از دانشگاه ها ارائه مدرک زبان ایتالیایی نیز می باشد.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا

ارائه مدرک‌زبان یکی از دغدغه های اکثر دانشجویانی است که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند. دانشجویانی که قصد اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را دارند حتما باید به دنبال اخذ مدرک زبان خود باشند زیرا یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی، ارائه مدرک‌زبان می باشد. همچنین بهتر است دانشجویان پیش از ورود به دانشگاه های این کشور، مدرک متوسطه زبان ایتالیایی را نیز کسب نمایند.

زبان تحصیل در ایتالیا

زبان مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های ایتالیا به نوع رشته و دانشگاه شما بستگی دارد و شما پیش از شرکت در آزمون باید مدرک‌زبان خود را به سفارت ایتالیا ارائه نمایید.

نمره آیلتس مدرک شما نیز باید 5.5 باشد تا مورد قبول این سفارت قرار گیرد. برای ورود به دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکترا نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و برای فارغ التحصیلی 3 الی 5 سال زمان نیاز می باشد.

دروس ارائه شده در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی و یا زبان ایتالیایی تدریس می شود و شما باید تسلط کافی بر روی این دو زبان داشته باشید تا بتوانید واحدهای خود را به خوبی پاس کنید

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)