دانشگاه پادوا ایتالیا

موسسه یگانه سفیران دانش در یک سلسله مطلب به معرفی شهرهای مختلف های کشور ایتالیا از جهات مختلف برای علاقمندان تحصیل در ایتالیا پرداخته است، در این قسمت به معرفی دانشگاه پادوا ایتالیا برای علاقمندان به تحصیل در این شهر پرداخته است. لطفا تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید.

 

دانشگاه پادوا ایتالیا واقع در شمال ایتالیا در سال ۱۲۲۲ پس از آن که گروهی از دانش آموزان و معلمان تصمیم گرفتند از دانشگاه بولونیا به اینجا بروند تأسیس شد. آنها مجموعه ای از دانشمندان آزاد را تشکیل می دادند .در آن سالها دانشجویان مجوز ها را برای احداث دانشگاه تصویب کردند، ریاست دانشگاه را منصوب کردند و اساتید خود را انتخاب کردند . حقوق استاتید با  پول جمع آوری شده دانشجویان پرداخت می شد. دفاع از آزادی اندیشه در تحصیل و تدریس، یکی از ویژگی های متمایزی بود که امروزه در شعاراین  دانشگاه هم وجود دارد دانشگاه پادوا ایتالیا در ابتدا به عنوان مدرسه حقوق تاسیس شد و یکی از برجسته ترین دانشگاه ها در اوایل اروپای مدرن بود. تغییرات اخیر در قوانین دولتی نیز راه را برای استقلال بیشتر برای دانشگاه های ایتالیا باز کرده است و در سال ۱۹۹۵ پادوا  یک اساسنامه جدید را تصویب کرد که استقلال بیشتری را به آن داد.

 

استفاده از روش های تجربی و علمی همراه با تدریس قرن شانزدهم و هفدهم، دانشگاه پادوا ایتالیا را به یک کارگاه ایده ها تبدیل کرد و به خواستگاه شخصیت هایی تبدیل شد که تاریخ فرهنگی و علمی بشریت را تغییر دادند،  از افراد بسیار مشهور که در این دانشگاه تحصیل و رشد کرده اند می توان به ستاره شناس مشهور لهستانی نیکلاس کوپرنیک اشاره کرد. همچنین وینچنزو گالوچی که اولین پیوند قلب در ایتالیا را انجام داد.

معرفی دانشگاه پادوا ایتالیا

رتبه کشوری :  ۵
رتبه جهانی : ۲۲۷
تعداد دانشجویان :   ۶۰۰۰۰   نفر
درصد دانشجویان خارجی :  ۴درصد
شهریه : ۳ الی ۴ هزار یورو در سال
وبسایت : www.unipd.it
شهر های نزدیک : ونیز ، میلان ، بلونیا

دانشجویان بین المللی دانشگاه پادوا

دانشگاه پادوا ایتالیا بیش از ۶۰۰۰۰ دانشجو دارد که بیش از ۴۰۰۰ نفر آنها را دانشجویان خارجی تشکیل میدهند. دانشجویان بین المللی که علاقمند به تحصیل در ایتالیا هستند می توانند به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی در این دانشگاه ممتاز ایتالیایی تحصیل کنند و همچنین از بورسیه استانی و بورسیه های تحصیلی آن بهره مند گردند. دانشجویان خارجی همانند دانشجویان داخلی از تمامی امکانت دانشگاه بهره مند خواهند بود. از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه ممتاز پادوا میتوان به نزدیک بود این شهر به شهرهای میلان و بلونیا اشاره کرد.

باغ گیاه شناسی دانشگاه پادوا

باغ گیاه شناسی پادوا ، که توسط دانشگاه پادوا ایتالیا در سال ۱۵۴۵ تأسیس شد، یکی از قدیمی ترین باغهایی از نوع خود در جهان است و دارای ترکیبی بسیار متنوع از گیاهان از سراسر دنیا می باشد. بهترین تایم بازدید این باغ بهار و تابستان است.

 

سالن کالبد شکافی دانشگاه پادوا ایتالیا

از سال ۱۵۹۵تئاتر آناتومی معروف پاداو، هنرمندان و دانشمندان را به مطالعه در مورد بدن انسان تشویق کرد. این قدیمی ترین نمایش  آناتومی( سالن تشریح بدن انسان ، کالبد شکافی ) دائمی در اروپا است. در این سالن حدود ۲۵۰ استاد و دانشجو تشریح بدن یک انسان را نظاره می کردند. این سالن با اقتباس از آمفی تئاتر های روم باستان به صورت مارپیچ طراحی شده است. این تئاتر کمک بسیار شایانی به پزشکان برای شناختن درون بدن انسان کرده است. امروزه این سالن به مکانی توریستی برای علاقمندان تاریخ پزشکی تبدیل شده است.

 

پادوا دانشگاهی برای آینده

از قرن پانزدهم تا قرن هجدهم، دانشگاه پادوا ایتالیا به خاطر تحقیقاتش، مخصوصا در زمینه پزشکی، نجوم، فلسفه و حقوق، مشهور بود. هزاره جدید نیز با برخی از اکتشافات مهم جدید، به ویژه در پزشکی، زیست پزشکی، مهندسی و فناوری هوافضا آغاز شد.

همانطور که نشریات کنفرانس ها و کنفرانس های متعدد نشان می دهد، دانشگاه پادوا در تحقیقات علمی و پژوهشی در سطح اروپا و جهان نقش مهمی ایفا می کند. دانشگاه پادوا ایتالیا قصد دارد در آینده حرکت کند، ایجاد ارتباطات نزدیک تر و تبادل علمی با همه دانشگاه های بزرگ جهان از جمله اهداف این دانشگاه می باشد. دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در ایتالیا هستند می توانند از درجه بالای علمی دانشگاه پادوا نهایت استفاده را کرده و مدارج ترقی را طی کنند. در واقع سطح بالای تحقیقاتی این دانشگاه مهم ترین دلیل متقاضیان تحصیل در ایتالیا برای انتخاب این شهر و دانشگاه است.

رتبه بندی دانشگاه


  رتبه جهانی :  ۲۲۷
  رتبه در ایتالیا : ۵
  رتبه جهانی در مهندسی و تکنولوژی : ۲۰۱
  رتبه جهانی در علوم پزشکی : ۱۶۱
  رتبه جهانی در علوم طبیعی : ۱۵۴
  رتبه جهانی استخدام بعد از فارغ التحصیلی : ۱۶۵
  افراد برجسته ای در دانشگاه پادوا

در علوم طبیعی

نیکولاس کوپرنیک (۱۴۷۳-۱۵۴۳) ریاضیدان و اخترشناس مشهور لهستانی، که بر خلاف عقاید کلیسا معتقد بود خورشید در مرکز جهان قراردارد و زمین به دور آن می گردد.
وسالیوس (۱۵۱۴-۱۵۶۴) که به عنوان بنیانگذار آناتومی انسان در دوره مدرن شناخته می شود.
ویلیام هاروی (۱۵۷۸-۱۶۵۷) آناتومیست؛ شرح دهنده سیستم قلب و گردش خون.
توماس براون (۱۶۰۵-۱۶۸۲) نویسنده و پزشک انگلیسی.
سر ادوارد گریوز (۱۶۰۸-۱۶۸۰) پزشک انگلیسی.
ناتانیل ایتون (۱۶۱۰-۱۶۷۴) اولین کارشناسی ارشد کالج هاروارد.
فدریکو فرین (۱۹۴۱-) طراح اولین میکروپروسسور تجاری.
ماریو ریزتتو (۱۹۴۵-) ویروس شناس ایتالیایی.

در سیاست و حکومت

عبدالرحمان جومابار، وزیر امور خارجه سومالی .
لوانیس کاپودیستریاس ، فرماندار یونانی .
الکساندروس ماورکورداتوس، نخست وزیر یونان.
کنستانتین کانتاکوزینو (ص ۱۶۵۰-۱۷۱۶)، نجیب زاده رومانیایی و محقق. اولین رومانیایی بود که تا به حال از دانشگاه پادوا ایتالیا معتبر فارغ التحصیل شده بود است.
جان زوماوسکی، نجیب زاده لهستانی، دیپلمات و استاد برجسته.

رشته های انگلیسی زبان در دانشگاه پادوا

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی برای علاقمندان به تحصیل در ایتالیا که مایل نیستند به زبان ایتالیایی تحصیل کنند به شرح زیر می باشد :

 • ۱- روانشناسی ( کارشناسی )
 • ۲- مهندسی محیط زیست
 • ۳- بیولوژی مولکولی
 • ۴- مهندسی ریاضیات
 • ۵- بیوتکنولوژی پزشکی
 • ۶- عصب شناسی و روانشناسی بالینی
 • ۷- بیوتکنولوژی دارویی
 • ۸- حقوق بشر
 • ۹- فیزیک
 • ۱۰- اقتصاد و مالی
 • ۱۱- فیزیکِ اطلاعات
 • ۱۲-کشاورزی پایدار
 • ۱۳- آی سی تی
 • ۱۴- علوم جنگل
 • ۱۵- مدیریت بازرگانی
 • ۱۶- کار آفرینی و نوآوری
 • ۱۷- توسعه پایدار منطقه ایی
 • ۱۸- مطالعات اروپا و جهان
 • ۱۹- علوم اطلاعات

مشخصات شهر پادوا ایتالیا

دانشگاه پادوا ایتالیا در شمال ایتالیا و ۴۰ کیلومتری شهر ونیز قرار دارد. شهر پادوا دارای آب و هوای نیمه مرطوب با زمستان های سرد و تابستان های گرم و مطبوع است. منطقه صنعتی پادوا در بخش شرقی شهر در سال ۱۹۴۶ ساخته شد. این منطقه در حال حاضر یکی از بزرگترین مناطق صنعتی در اروپا است. دفاتر اصلی ۱۳۰۰ شرکت در ایتالیا در اینجا مستقر هستند و ۵۰ هزار نفر در این بخش ها مشغول به کار هستند.

در منطقه صنعتی دو ایستگاه راه آهن، یک بندر رودخانه ایی، سه پایانه حمل و نقل خودرو های سنگین، دو خروجی بزرگراه و بسیاری از خدمات متصل وجود دارد مانند هتل ها، ادارات پست و مراکز راهنمایی. حمل و نقل عمومی در پادوا با اتوبوس، تراموا و تاکسی میسر است و در برخی خیابان ها نیز مسیر مخصوص دوچرخه ایجاد شده است. شهر پادوا مانند دیگر شهر های کشور ایتالیا با قطار به شهر های دیگر متصل است. کشور ایتالیا یکی از پیشرفته ترین کشور های اروپا برای حمل و نقل ریلی می باشد.

 

گروه اعزامی اپلای ایتالیا که تحت مجوز وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران و با عنوان موسسه اعزام دانشجوی به دانشگاه پادوا ایتالیا یگانه سفیران دانش به فعالیت می پردازد، با چندین سال تجربه در زمینه اعزام دانشجو به منظور تحصیل در ایتالیا به فعالیت می پردازد هرساله موفق به کسب پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای تعداد زیادی از متقاضیان عزیز در رده های مختلف تحصیلی گشته است.

موسسه یگانه سفیران دانش ( گروه اعزامی اپلای ایتالیا )  با افتخار اعلام می دارد همه علاقمندان به تحصیل در ایتالیا می توانند از  مشاوره رایگان ( آنلاین ، تلفنی ، حضوری ) این موسسه برخوردار شوند تا از زبده ترین کارشناسان ما در زمینه های اپلای، بورسیه استانی ایتالیا، مشاوره های سفارت ایتالیا و ویزای تحصیلی ایتالیا و … کسب اطلاعات کنند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

2.5/5 - (2 امتیاز)