تحصیل رشته آشپزی در ایتالیا

در صورتی که به رشته آشپزی علاقه مند هستید و به دنبال راهی برای فراگیری آن به صورت تخصصی می باشید، تحصیل رشته آشپزی را در ایتالیا به شما پیشنهاد می کنیم. کشور ایتالیا یکی از برترین رشته آشپزی را در خود جای داده و دستور پخت انواع غذاها در این دانشگاه ها آموزش داده می شود. شما می توانید با شرکت در این رشته ها با فرهنگ غذایی کشور ایتالیا آشنا شده و روش پخت انواع غذاهای ایتالیایی را فرا بگیرید.

پذیرش در رشته آشپزی ایتالیا

تحصیل رشته آشپزی در ایتالیا

پذیرش در رشته آشپزی در دانشگاه های ایتالیا نیاز به شرایط و مدارک خاصی دارد. متقاضیان رشته آشپزی در ایتالیا باید ابتدا در روز تعیین شده در سایت مدارک خود را ارسال کرده و منتظر نتایج آن باشد. رشته آشپزی دانشگاه های ایتالیا کیفیت بسیار بالایی داشته و فارغ التحصیلان به عنوان سرآشپز می توانند در بهترین رستوران ها مشغول به کار شوند.

هزینه تحصیل در ایتالیا

دانشگاه های رشته آشپزی ایتالیا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شود. هزینه تحصیل رشته آشپزی در دانشگاه های خصوصی بالا بوده و تمامی هزینه ها برعهده دانشجو می باشد ولی دانشگاه های دولتی ایتالیا تحت حمایت وزارت آموزش و پرورش بوده و تمامی هزینه ها از طرف دولت تامین شده و دانشجویان نیازی به پرداخت هزینه شهریه دانشگاه نداشته و تنها باید بابت خدمات، بیمه دانشجویی و سایر مزایای تحصیل در ایتالیا هزینه پرداخت کنند.

کیفیت رشته آشپزی در ایتالیا

کیفیت تحصیل رشته آشپزی در ایتالیا بسیار بالا بوده و فارغ التحصیلان این رشته می توانند با شرایطی ایده آل در بزرگ ترین رستوران ها کار خود را آغاز کنند. افرادی که در دانشگاه های ایتالیا در حال تحصیل رشته آشپزی هستند به راحتی می توانند غذاهای خوشمزه ایتالیایی را تهیه کنند.

زبان تحصیل رشته آشپزی در ایتالیا

اولویت زبان تحصیلی در کشور ایتالیا زبان ایتالیایی است و دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند باید آشنایی با این زبان داشته و پس از شرکت در کلاس های رایگان این کشور مهارت و تسلط خود را تکمیل کنند. البته برخی از دانشگاه های این کشور نیز دروس خود را به زبان انگلیسی تدریس کرده و دانشجویان برای فراگیری این زبان باید در کلاس های آیلتس شرکت کرده و حداقل نمره 6 را کسب نمایند.

تحصیل آشپزی در مقطع کارشناسی ایتالیا

متقاضیان مقطع کارشناسی ایتالیا باید مدرک دوره های 12 ساله دیپلم خود را به دانشگاه ارائه دهند. افرادی که در رشته های فنی و کارشناسی تحصیل کرده و 11 سال سابقه تحصیل دارند باید مدرک پیش دانشگاهی خود را نیز پیش از ارسال پذیرش طی کرده و مدرک آن را برای دانشگاه ارسال نمایند. افرادی که دارای مدرک کاردانی هستند دیگر نیازی به گذرداندن دوره پیش دانشگاهی نبوده و تنها ارائه مدرک کاردانی کافی است. زبان تحصیلی در دانشگاه های این کشور اغلب ایتالیایی است ولی برخی از دروس نیز به زبان انگلیسی تدریس می شوند. هزینه لیسانس دانشگاه ایتالیا پایین تر از سایر کشورها بوده و بورسیه ها نیز می تواند هزینه تحصیل را رایگان کند. تحصیل رشته آشپزی در ایتالیا هزینه هایی از جمله بیمه درمانی و اجاره خوابگاه را نیز شامل می شوند.

تحصیل آشپزی در مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا

کشور ایتالیا برای پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد نیاز به ارائه مدرک معتبر دارد و متقاضیان باید برای پذیرش در دانشگاه های این کشور مدرکی معتبر و مورد تایید را ارائه نمایند. اساتید مقطع فوق لیسانس ایتالیا کاملا به کار خود مسلط بوده و می توانند سطح علمی خود را ارتقاء دهند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ایتالیا بر اساس مقطع تحصیلی و رشته تعیین می شود.

تحصیل آشپزی در مقطع دکترای ایتالیا

برای تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه ایتالیا ابتدا متقاضی باید تمامی مدارک خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کرده و مسئولین آموزش پس از بررسی مدارک تمامی متقاضیان افرادی را که واجد شرایط تحصیل هستند را انتخاب می کند و از بین آن ها مصاحبه هایی را برگزار می کند تا بهترین و مسلط ترین دانشجویان را برای تحصیل در این دانشگاه پذیرش کند. تحصیل در مقطع دکترای ایتالیا معمولا به زبان انگلیسی بوده ولی از آن جا که دانشجویان باید در انتهای سال تحصیلی پایان نامه ای را به این دانشگاه ارائه کنند، آشنایی با زبان ایتالیایی برای ارائه پایان نامه نیاز می باشد.

مزایای تحصیل رشته آشپزی در ایتالیا

  • رشته آشپزی در ایتالیا توسط بهترین و مجرب ترین اساتید آموزش داده می شود.
  • هزینه تحصیل در این رشته بسیار پایین می باشد.
  • بورسیه های تحصیلی از دیگر مزایای تحصیل رشته آشپزی در ایتالیا می باشد.
  • این دانشگاه به دانشجویان خود خوابگاه هایی را جهت اقامت با هزینه ای پایین تر ارائه می کند.
  • کیفیت آموزش در رشته آشپزی ایتالیا بسیار بالا می باشد.
  • امکان کار ضمن تحصیل رشته آشپزی در ایتالیا وجود دارد.
  • این رشته در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان ارائه می گردد.

خوابگاه های دانشجویی ایتالیا

یکی از دغدغه های متقاضیان تحصیل در ایتالیا اقامت است به همین دلیل دانشگاه های دولتی ایتالیا دارای مراکزی جهت اسکان دانشجویان بوده که کیفیت بسیار بالایی دارد. این خوابگاه ها دارای اتاق های مستقل و یا اشتراکی بوده که هر فرد با توجه به بودجه و سبک زندگی خود می تواند یکی از این خوابگاه ها را برای خود رزرو کند. افرادی که قصد اقامت در این خوابگاه ها را دارند باید حداقل سه ماه پیش از آغاز سال تحصیلی به صورت آنلاین خوابگاه مورد نظر خود را رزرو نمایند.

ویزای تحصیلی ایتالیا

دانشجویانی که قصد اخذ ویزای تحصیلی در کشور ایتالیا را دارند با استفاده از ویزای تحصیلی می توانند در این کشور همانند یک شهروند زندگی کنند. این ویزای تحصیلی تحت شرایط خاص و ویژه ای به دانشجویان تعلق می گیرد. برای دریافت ویزای تحصیلی ابتدا نیاز به نامه پذیرش بوده و پس از دریافت تاییدیه باید با در دسترس داشتن مدارک نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های ایتالیا آسان نبوده و دانشجویان باید مدارک قابل قبولی را ارائه کنند که نشان دهد متقاضی توانایی پرداخت هزینه های تحصیل در این کشور را ندارد. همچنین معمولا بورسیه های تحصیلی به دانشجویان ممتاز و نخبه تعلق می گیرد. برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشجو باید سعی کند تا نمرات بالایی را در ترم های اول دریافت نماید.

شرایط کار حین تحصیل در ایتالیا

کشور ایتالیا اقتصادی رو به رشد داشته و از این رو پیدا کردن کار در این کشور به نسبت راحت تر است. بر اساس قوانین تصویب شده در کشور ایتالیا دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مجوز کار به مدت 20 ساعت در هفته را دارند و دانشجویان دکترا می توانند تا 30 ساعت در هفته کار کنند. دانشجویانی که به زبان ایتالیایی مهارت دارند شانس بیشتری را برای یافتن کار در این کشور داشته و حقوق بالاتری را نیز دریافت خواهند کرد. کار ضمن تحصیل در ایتالیا علاوه بر رزومه قوی برای دانشجویان، این امکان را نیز برای آن ها فراهم می کند که پس از پایان تحصیل از طریق اقامت کاری در این کشور اقامت داشته باشند.

غذاهای سنتی ایتالیایی

پیتزا

یکی از معروف ترین و خوشمزه ترین غذای ایتالیایی، پیتزا می باشد که شهرت بسیاری دارد. این غذا به صورت تخصصی در دانشگاه های ایتالیا آموزش داده شده و نحوه پخت آن در دانشگاه های ایتالیا به دانشجویان ارائه می شود. پیتزاهای ایتالیایی انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای دستور پخت جداگانه ای است.

لازانیا

لازانیا یکی از غذاهای محبوب و معروف کشور ایتالیا بوده که دارای طعمی خوشمزه و دلنشین می باشد. این غذا ترکیبات خاصی بوده که نحوه پخت آن به صورت تخصصی در دانشگاه های آشپزی ایتالیا آموزش داده می شود. شما می توانید دستور پخت این غذا را در دانشگاه های ایتالیا فرا بگیرید.

ریزوتو

برنج یکی از غذاهای نشاسته ای ایتالیا بوده که طرفداران بسیاری دارد. این غذا علاوه بر طعم بسیار عالی، دارای ظاهر شیکی می باشد. ریزوتو یکی از غذاهای محلی کشور ایتالیا بوده که نحوه پخت آن در دانشگاه های آشپزی این کشور نیز تدریس می شود.

پاستا

پاستا یکی از غذاهای سنتی ایتالیا بوده که روی آن را با استفاده از رب گوجه و ریحون تزئین می کنند. این غذا در زمانی کوتاه تهیه شده و طعمی بسیار دلنشین دارد. شما می توانید این غذا را به راحتی و با استفاده از موادی ساده بپزید.

بروسکتا

در ایتالیا پیش غذایی بسیار دلنشین و خوشمزه وجود دارد که به آن بروسکتا می گویند. این غذا با استفاده از نان گریل شده با سیر، سبزیجات و گوجه فرنگی تهیه شده و برای سخت پسندان نیز قابل قبول است.

سالاد کاپرزه

سالاد کاپرزه یکی از سالادهای محبوب در فصل تابستان است که با استفاده از سس گوجه فرنگی تازه میل می شود. این سالاد به عنوان پیش غذا مورد استفاده قرار می گیرد.

جلاتو

جلاتو یکی از خوشمزه ترین بستنی های ایتالیایی است که قدمت بسیاری دارد. این بستنی از خانه یخ زده تهیه شده و طعمی بسیار فوق العاده را شامل می شود. شما می توانید با مشاهده دوستور تهیه این غذا به راحتی در منزل خود این بستنی خوشمزه را درست کنید.

همچنین بخوانید: تحصیل رشته مهندسی انرژی

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

2.9/5 - (9 امتیاز)