شغل نیمه وقت در ایتالیا می تواند یک گزینه ارزشمند برای دانشجویان بین المللی باشد. این کار می تواند به آن‌ها کمک کند تا هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند و تجربه کاری کسب کنند.

دانشجویان بین المللی که در ایتالیا تحصیل می کنند، می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند. این کار می تواند به آنها کمک کند تا هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند و تجربه کاری کسب کنند.

شغل نیمه وقت هنگام تحصیل در ایتالیا

هر شخصی که در ایتالیا زندگی می کند می تواند این حقیقت را اثبات کند که یافتن شغل چالش برانگیز است و برای دانشجویانی که در ایتالیا تحصیل می کنند تفاوتی ندارد.

برای هر دانش آموز، یافتن زمان کار بین کلاس ها، مطالعه و فعالیت های فوق برنامه یک کار سخت است که به بهترین مهارت های مدیریت زمان نیاز دارد. وقتی شما یک زبان خارجی و فرهنگ جدید را در ترکیب خود قرار دهید، تقریباً غیرممکن به نظر می رسد!

با وجود چالش ها، درآمد اضافی هنگام تحصیل در ایتالیا می تواند کمک زیادی به سفرهای آخر هفته، فعالیت های فرهنگی مفرح و تجارب عجیب و غریب غذا کند. این همچنین یک روش عالی برای دیدار با مردم محلی و درک عمیق تر از فرهنگ کشور میزبان شماست.

برای آن دسته از شما که می خواهید در حین تحصیل در ایتالیا به صورت پاره وقت کار کنید، نویسنده دانشجویی ما سوچی می خواهد چهار نکته ای را که به او کمک کرده است در هنگام تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد نه یک بلکه دو شغل پاره وقت به اشتراک بگذارد! در زیر نکاتی وجود دارد که وی امیدوار است بتواند به شما در تأمین مالی ماجراهای ایتالیا کمک کند.

شغل نیمه وقت هنگام تحصیل در ایتالیا

گزینه های خود را باز نگه دارید

وقتی به دنبال شغل نیمه وقت در ایتالیا هستید، ذهن خود را آزاد نگه دارید! از آنجا که این مشاغل مربوط به تأمین هزینه سفرهای آخر هفته و سایر هزینه های زندگی شما است، سعی کنید کمتر نگران نحوه نگاه کردن به رزومه خود باشید و بر انعطاف پذیری آن تمرکز کنید. شما کاری می خواهید که مطابق با برنامه کلاس شما باشد، نه بر خلاف آن.

من به دنبال انواع مشاغل، از جمله خانه دار، پرستار کودک، کارگر آشپزخانه، دستیار دفتر و سایر موارد بودم! شغلی را پیدا کنید که بتوانید از آن به راحتی از دانشگاه یا محله خود رفت و آمد کنید. آیا کافه ای در این نزدیکی هست که باریستاهای نیمه وقت استخدام کند؟ یک خانواده محلی نیاز به یک واگ سگ ناهار دارد؟ خلاق باشید و تا آنجا که ممکن است در فرصت های باز باشید. به هر حال، تحصیل در ایتالیا همه چیز در مورد تجربیات جدید است!

رزومه خود را پیش از مصاحبه آماده کنید

در حالی که می توانید به صورت آنلاین برای موقعیت پاره وقت جستجو و درخواست کنید، بسیاری از جای خالی به طور غیررسمی فقط با ورود به کار و تحویل رزومه به مدیر پر می شود. به همین دلیل مهم است که همیشه نسخه های چاپ شده رزومه خود را در مواقع بیرون از خانه حمل کنید تا بتوانید در صورت یافتن تاسیساتی که به نظرتان جالب است، به راحتی درخواست دهید.

هنگامی که بدنبال شغل نیمه وقت در سوئد می گشتم، دو رزومه تهیه کردم. یکی به زبان سوئدی و دیگری به انگلیسی (یکی برای شرکت های بزرگ و دیگری برای کار دفتری). من رزومه انگلیسی موقعیتهای شرکتی را برای شرکتهای استخدام کننده آنلاین ارسال کردم. وقتی دوچرخه سواری می کردم یا در مرکز شهر قدم می زدم، دو نسخه دیگر از رزومه خود را آوردم تا در مغازه ها و رستوران ها ارائه دهم. با این روش، من برای مصاحبه های زیادی فراخوانده شدم و برای دو سمت مختلف روحانیت استخدام شدم.

لباس برای تحت تأثیر قرار گرفتن در مصاحبه شغلی

هنگام جستجوی یک شغل نیمه وقت در ایتالیا، اولین برداشت از همه چیز است! اگر شخصاً رزومه خود را تحویل می گیرید، به مدیر لبخندی گرم و سلام و احوالپرسی دوستانه بدهید. آن‌ها هنگام مرور رزومه شما به خاطر خواهند آورد.

اگر آنها رزومه شما را دوست دارند و برای مصاحبه با شما تماس می گیرند، سعی کنید لباس مناسب و متناسب با شغل مورد نظر خود را بپوشید. لباس هایی مرتب و مرتب بپوشید که نشان می دهد شما در این فرصت شغلی بالقوه حرفه ای و جدی هستید.

اگر مصاحبه به زبانی غیر از زبان مادری شما برگزار می شود و شما در آن زبان مهارت کافی ندارید، در خانه تمرین کنید. بر روی کلمات و عباراتی که فکر می کنید در مصاحبه به آنها نیاز دارید تمرکز کنید. حتی اگر به مهارت های زبانی خود اطمینان دارید، تمرین در خانه به شما کمک می کند تا در روز مصاحبه آرام تر، خونسردتر و متمرکزتر باشید.

از مهارت های شبکه سازی و مدیریت زمان خود استفاده کنید

در حالی که برخی از افراد می توانند با مراجعه به برخی از مشاغل دست یابند، دیگران ممکن است هفته ها یا ماه‌ها به این کار نیمه وقت نیاز داشته باشند. اگر از دسته دوم هستید، نگران نباشید! به مطالعه خود ادامه دهید و از اوقات فراغت خود برای جستجوی شغل استفاده کنید. به دوستان خود یا افرادی که می شناسید ممکن است اطلاعاتی درباره جای خالی نیمه وقت داشته باشند، بگویید. ارتباطات خود را تقویت کنید و به درخواست خود ادامه دهید! وقت شما فرا خواهد رسید.

کار دانشجویی در ایتالیا

کشور ایتالیا به دلیل داشتن شرایط خوب و امکانات تحصیلی مناسب هر ساله مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در جهان است. هزینه بالای تحصیل یکی از مشکلات مهمی است که در این کشور به‌خوبی با وجود بورسیه‌های استانی رفع شده است.

دانشجویان در ایتالیا می‌توانند با هزینه کم به تحصیل در مقاطع مختلف بپردازند. بسیاری از افراد پس از ورود به این کشور علاقه دارند تا در کنار تحصیل به کار کردن بپردازند. این به معنی این نیست که از نظر هزینه‌ها به مشکل خورده باشند بلکه بخش زیادی از مهاجران می‌خواهند با هدف قرار گرفتن در محیط و ارتباط بیشتر با مردم آن کشور ساعات زیادی را در میان آن‌ها بگذرانند و این هدف با کار کردن محقق می‌شود.

اگر شما نیز قصد دارید درباره کار دانشجویی در ایتالیا و مشاغل پرطرفدار آن اطلاعات کسب کنید با ما همراه باشید. 

معرفی مشاغل در ایتالیا

کار کردن در کشور جدید برای همه افراد به‌‌ویژه برای افرادی که برای تحصیل مهاجرت کرده‌اند، چالش بزرگی است. با وجود هزینه‌های کم در ایتالیا، معمولا افراد ترجیح می‌دهند برای کسب تجربه بیشتر وارد بازار کار شوند و کسب درآمد کنند.

با درآمد بیشتر می‌توانند کیفیت زندگی خود را تا حد زیادی افزایش دهند و شرایط خود را بهبود ببخشند. این دلیلی است که باعث می‌شود دانشجویان به دنبال کار دانشجویی در ایتالیا باشند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، محدودیت‌های کار کردن برای مهاجران در این کشور است.

بر اساس قوانین یک دانشجوی خارجی در ایتالیا حداکثر 20 ساعت در هفته و 40 ساعت در تعطیلات می‌تواند کار کند. البته این مقدار ساعات باید بر اساس ویزای تحصیلی فرد تعیین شود و فرد باید اجازه کار را دریافت کرده باشد. 

انواع مشاغل پرطرفدار دانشجویی در ایتالیا

دانشجویان بین‌المللی و بومی در این کشور محدودیتی برای انتخاب شغل ندارند. اما توجه کنید که شغل مد نظر شما باید حتما بصورت پاره‌وقت باشد و نباید زمان شما را بیشتر از ساعات گفته شده اشغال کند. بطور کلی شرایط کاری برای دانشجویان در ایتالیا به دو گروه کار پاره‌وقت و کار دانشجویی تقسیم می‌شود. محدودیت کار پاره‌وقت همانطور که گفته شد 20 ساعت در هفته، و کار در دانشگاه که بصورت کارآموزی همراه با حقوق است 200 ساعت در هفته است. 

یکی از موضوعاتی که در انتخاب کار پاره‌وقت اهمیت زیادی دارد تسلط بر زبان است. در صورتی که به زبان انگلیسی و به‌ویژه ایتالیایی مسلط باشید، شرایط برای شما آسان‌تر خواهد بود و ساده‌تر می‌توانید با مردم ارتباط برقرار کنید. حالا می‌خواهیم تعدادی از این مشاغل پرطرفدار دانشجویی در ایتالیا را بررسی کنیم.

اگر میزان تسلط شما بر زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی خوب است، می‌توانید یکی از بهترین گزینه‌ها برای کار پاره‌وقت را انتخاب کنید و آن هم تدریس زبان است. شما می‌توانید به عنوان معلم زبان انگلیسی برای تدریس خصوصی به کودکان ایتالیایی مشغول به فعالیت شوید و درآمد خوبی کسب کنید.

دانشجویانی که به زبان ایتالیایی مسلط هستند می‌توانند در رستوران‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌ها کار کنند. فروشگاه‌های لباس و مواد غذایی از گزینه‌های مناسب به‌شمار می‌آیند. شروع فعالیت به عنوان نویسنده محتوا و گرافیست نیز از گزینه‌های خوب برای کار دانشجویی در ایتالیا محسوب می‌شود.

اگر در زمینه کارهای درمانی و پزشکی در بیمارستان‌ها مهارتی دارید، بهتر است بدانید که  بصورت کار پاره‌وقت گزینه خوبی است. شرکت‌های و کمپانی‌های بزرگی مثل مک‌دونالد، H&M، نایک و غیره امکان کار پاره‌وقت در کنار دانشگاه را برای دانشجویان فراهم می‌کنند

نحوه درخواست کار دانشجویی در ایتالیا

دانشجویانی که برای تحصیل به ایتالیا مهاجرت می‌کنند اگر قصد دریافت کار پاره‌وقت را داشته باشند می‌توانند از طریق سایت‌هایی مثل Indeed ،Glassdoor ،Linkedin ،IAESTE درخواست خود را به کارفرمایان ارائه کنند. این سایت‌های کاریابی به شما برای پیدا کردن کارهای پاره‌وقت در خارج از دانشگاه کمک می‌کند. همچنین اگر قصد پیدا کردن کار در داخل دانشگاه را دارید می‌توانید با برقراری تماس با مسئولین دانشگاه درخواست خود را برای آن‌ها ارسال کنید.

جمع بندی

همانطور که دیدید داشتن یک شغل پاره‌وقت در کنار تحصیل برای دانشجویانی که به ایتالیا مهاجرت می‌کنند اهمیت زیادی دارد. کسب درآمدی جداگانه می‌تواند شرایط زندگی را برای آن‌ها ساده‌تر سازد و به همین علت کار دانشجویی در ایتالیا محبوبیت زیادی دارد. شرکت‌ها و دانشگاه‌های زیادی در این کشور موقعیت‌های کاری زیادی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند و مهمترین نکته در انتخاب این شغل، توجه به محدودیت‌ها و قوانین مهاجرتی است.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post