وقتی برای اولین بار یک کشاورز ایتالیایی به نام وندل بری Wendell berry در سال 1989 در کتاب خاطرات آشپزی خود که خودرن غذاهای ایتالیایی را در شهرهای این کشور آغاز کرد، چالش غذا به نام slow food شکل گرفت.

امروزه این چالش یکی از بزرگ ترین چالش های غذایی در جهان تبدیل شده است و مورد استقبال علاقه مندان به غذا تبدیل شده است.

از فست فود تا چالش slow food

با اینکه دفتر مرکزی slow food در شمال غربی ایتالیا وجود دارد، اما این یک چالش از شهر رم ایتالیا شروع شد. در سال 1986 مک دونالد در ایتالیا فعالیت خود را شروع کرد و هزاران رومی خشمگین که طرفدار غذاهای سنتی بودند را به خیابان ها کشاند.

این واکنش ها باعث بوجود آمدن جنبش و چالش slow food شد و آن را به یکی از سنت های غذایی این کشور تبدیل کرد.

امروزه این سازمان در بیش از 160 کشور جهان فعالیت دارد و در تلاش است تا در کنار معرفی فرهنگ غذایی ایتالیا ، استفاده از مواد غذایی ارگانیک و آشنایی مردم جهان با غذاهای سالم را در برنامه خود داشته باشد.

غذا به صورت فصلی بخورید

هنگام سفر در ایتالیا ، به دنبال رستوران هایی با منوی فصلی مانند Osteria Santo Stefano در Piacenza باشید که منوی محلی عالی آنها هر روز تغییر می کند. یا برای غذاهای کلاسیک فصلی رومی ، Hosteria Grappolo d’Oro را در قلب رم ایتالیا امتحان کنید.

برای حمایت از تولید کنندگان محلی بخورید

یکی از چالش های slow food حمایت از تولید کنندگان محلی و غذاهای محلی است. یکی از بزرگترین عوامل گرمایش جهانی در صنایع غذایی در واقع حمل و نقل است.

محصولات غذایی محلی تولید شده توسط تولید کنندگان کوچک محلی را که چند مایل مسافت را طی می کنند تا به بشقاب شما برسند ، حتما در برنامه غذایی خود قرار دهید.

هنگام سفر از طریق منطقه Chianti Classico در توسکانی ، در Osteria Mangiando Mangiando در Greve در Chianti توقف کنید تا غذاهای محلی روستایی مانند پپوزو (خورشت گوشت گاو توسکانی) را که در Chianti Classico یا baccalà کد ماهی از شهر دریائی نزدیک لیورنو پخته شده است ، تهیه کنید.

Slow food جدا از پخت و پز خوشمزه ، می خواهد مردم به روشی عمیق تر با غذا درگیر شوند. آنها با شرکت های دیگر و انجمن های محلی (دولت ها) همکاری می کنند تا تجربه slow food را در جایی که میزبان محلی دوره های آموزش آشپزی و غذاهای خانگی است برای آموزش فرهنگ غذایی محلی به مسافران ، ترویج دهند.

در مورد سوسیس خوک سیاه سیاه سیسیلی با دامیانو در منطقه تاریخی Val di Noto در سیسیل اطلاعات کسب کنید ، یا یک غذای خانگی تازه را با Giacomo در Positano در ساحل خیره کننده Amalfi جمع کنید ، تهیه کنید و بخورید.

بهترین رستوران های slow food در ایتالیا

سازمان slow food هر ساله آنچه را که Osterie d’Italia نامیده می شود ، لیستی از رستوران های ایتالیایی که غذاهای slow food را در منوی خود دارند را معرفی می کنند. برای اضافه کردن یک مورد دیگر ، در Ristorante Battaglino ، واقع در شهر Slow Food در Bra ، توقف کنید ، برای کالاهای اصلی Piedmont مانند salsiccia di Bra (سوسیس خام گاو) یا agnolotti del plin (. به عنوان علامت محلی مورد تأیید Slow Food ، به دنبال نشان معروف chiocciola حلزون Slow Food بگردید.

این رستوران ها برای افرادی که قصد سفر و تحصیل در ایتالیا را دارند بسیار مورد استقبال قرار میگرد.

نکات مهم slow food

در زمستان رازیانه ، پرتقال ، نارنگی و کنگر فرنگی بخورید. هنگامی که بهار فرا می رسد مارچوبه ، لوبیای فاوا ، پونتارلا و گیلاس را انتخاب کنید. تابستان زمان مناسب گوجه فرنگی ، کدو سبز ، بادمجان و فلفل دلمه ای است ، در حالی که پاییز کدو تنبل ، سیب ، تره فرنگی و ترافل سفید معروف آلبا را به ارمغان می آورد.

در آخر ، سعی کنید مصرف گوشت و پنیر خود را محدود کنید (اگر می توانید) تا سفر به ایتالیا پایدار باشید و غذاهای محلی و سالم را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

1/5 - (1 امتیاز)