شرایط عمومی واجد شرایط بودن برای پذیرش در یک موسسه شناخته شده در ایتالیا وجود دارد و شامل موارد زیر است:

  • یک مدرک دیپلم / لیسانس دبیرستان خارجی (برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی) داشته باشید که ثابت کند شما در دو سال آخر تحصیل خود با حداقل 59٪ شرایط تحصیل در دانشگاه در ایتالیا را دارید.
  • تسلط به زبان انگلیسی یا ایتالیایی بسته به برنامه ای که می خواهید درخواست کنید. TOEFL و IELTS آزمون های انگلیسی هستند که به طور کلی پذیرفته می شوند.
  • برنامه های خاص در دروس خاص به امتیازات خاصی احتیاج دارند
  • دانشگاه های خاص نیز برای برنامه های مختلف آزمون ورودی دارند.

از آنجا که شرایط پذیرش در کشور از دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است ، موارد فوق تنها شرایط عمومی است ، بقیه موارد توسط موسسه یا بخش مورد علاقه ارائه می شود.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی ایتالیا

برای اینکه بتوانید شرایط ورود به دوره کارشناسی در دانشگاه ایتالیا را برآورده کنید ، باید با موفقیت دوره متوسطه را به پایان برسانید ، گواهی ترک تحصیل معتبر داشته باشید و شرایط تحصیلات عالی را در کشور خود داشته باشید. بخاطر داشته باشید که بسیاری از برنامه های سطح لیسانس در ایتالیا فقط به زبان ایتالیایی ارائه می شوند و ممکن است برای پذیرش در برنامه مورد نظر خود ، نیاز به اثبات توانایی های زبان خود از طریق آزمون زبان معتبر داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی ارشد ایتالیا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یک دانشگاه ایتالیا ، شما باید یک مدرک لیسانس یا مدرک معادل آن را داشته باشید. بسیاری از دانشگاه های ایتالیا برنامه های گسترده تری را به زبان انگلیسی در سطح کارشناسی ارشد ارائه می دهند. اگر تحصیلات قبلی شما به زبان انگلیسی نبود ، می توانید مهارت خود را با شرکت در یک آزمون زبان انگلیسی شناخته شده مانند TOEFL® یا IELTS اثبات کنید. شما باید نمرات آزمون زبان را توسط دفتر بین المللی خود تأیید کنید.

به عنوان بخشی از شرایط ورود برای تحصیل در ایتالیا ، هنگام درخواست برای برنامه مورد نظر خود ، ممکن است لازم باشد هر یک از مدارک زیر را ارائه دهید.

  • سند هویت مانند گذرنامه یا شناسنامه اتحادیه اروپا ؛
  • متن آکادمیک تحصیلات قبلی شما ؛
  • فرم درخواست دانشگاه
  • توصیه نامه؛
  • اثبات تسلط به زبان (انگلیسی یا ایتالیایی ، بسته به برنامه).

بسته به موسسه و زبانی که اسناد شما به آن نوشته شده است ، ممکن است مجبور باشید ترجمه معتبر اسناد خود را به ایتالیایی ارائه دهید. همیشه هرگونه نیاز به برنامه خاص را با موسسه خود تأیید کنید ، زیرا مدارس و برنامه های مختلف می توانند شرایط ورود متفاوتی داشته باشند!

همچنین بخوانید:

تحصیلات در رشته علوم سیاسی در ایتالیا

تحصیل دکتری در ایتالیا

برای تأمین شرایط ورود به دکترا در دانشگاه ایتالیا ، به یک مدرک دیپلم یا برنامه کارشناسی ارشد مربوطه نیاز دارید. برخی از دانشگاههای ایتالیا نیز متقاضیان را ملزم به ارائه پیشنهاد تحقیقاتی خود می کنند.

چیزهایی که باید در ذهن داشته باشید

همیشه برای تأیید حداقل نمره ای که لازم دارید و شرایط ورودی که برای تحصیل در ایتالیا باید برآورده کنید ، با دانشگاه تماس بگیرید.

برای برخی از برنامه های تحصیلی رقابتی (مانند بهداشت و پزشکی ، دامپزشکی ، آموزش و معماری) ، موسسات آموزش عالی ممکن است به آزمون های پذیرش خاص نیاز داشته باشند.

هنگامی که تأیید کردید که شرایط خاص ورود به برنامه خود را برآورده می کنید ، وقت آن است که برنامه خود را تنظیم کنید! در زیر بخوانید تا بفهمید برای تحصیل در دانشگاه ایتالیا چه فرایند درخواست را باید دنبال کنید.

مشابه روند درخواست ویزای دانشجویی در ایتالیا ، بسته به کشور مبدا و اقامت فعلی شما روش های متفاوتی برای درخواست برای دانشگاه های ایتالیا وجود دارد.

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و در خارج از کشور اقامت دارید ، باید درخواست پیش درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور محل اقامت خود ارائه دهید و مشخص کنید که از چه موسسه و برنامه ای استفاده می کنید. مسئولان اسناد و مدارک شما را به موسسه ارسال می کنند و شما باید نحوه و زمان ارسال نتایج را با موسسه خود تأیید کنید. به طور معمول ، نتایج توسط سفارت ارسال می شود ، یا این موسسه مستقیماً با شما تماس می گیرد.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

2/5 - (1 امتیاز)