شهر راوانا

شهر راوانا از دیگر شهرهای جذاب و دیدنی ایتالیاست که بسیار مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است. در واقع چیزی که بیشتر باعث جلب توجه توریست ها واقع شده، معماری رومی بی نظیر این شهر است. البته تنها شهرت این شهر معماری و مکان های دیدنی این شهر نبوده و بخش عظیمی از شهرت این شهر دانشگاه های معتبر آن می باشد. جمعیت شهر راوانا 81 هزار نفر بوده و در میان شهرهای ایتالیا بسیار شناخته شده است. شاخص امنیتی این شهر فوق العاده بالا بوده و آلودگی این شهر در سطح پایینی قرار دارد.

معرفی شهر راواناآب و هوای شهر راوانا

شهر راوانا دارای تابستان های گرم و مرطوب است و زمستان های این شهر سرد بوده و آسمانی نیمه ابری دارد. بهترین زمان برای گردش در راوانا ابتدای ماه ژوئن تا اواخر ماه آگوست است که آب و هوایی بسیار مناسب داشته و تمامی فصول زیبایی های خاص خود را دارد.

مکان های دیدنی شهر راوانا

باسیلیکای سان ویتالیه

باسیلیکای سان ویتالیه یکی از زیبایی های کشور ایتالیاست که در شهر راوانا قرار دارد. این بنای جذاب در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. نمای داخلی این بنا با استفاده از موزائیک های زیبایی پوشانده شده که این موزائیک های تزئینی نمونه هایی از دوران بیزانس است و به درستی از آن محافظت می شود.

باسیلیکای سنت آپولیناره نوو

باسیلیکای سنت آپولیناره نوو یکی از بناهای بسیار جذاب در شهرر‌اوانا ایتالیا است که توسط تئودوریک بزرگ پادشاه اوستروگوته ها تاسیس شد. این باسیلیکای ترکیبی از مسیحیت و سبک بیزانس است و نمای داخلی فوق العاده چشم گیری دارد. این بنای فوق العاده زیبا در لیست آثار ملی ثبت شده و تزئینات داخلی و موزائیک های جذاب آن به خوبی گردشگران را به خود جذب کرده است.

هزینه زندگی در شهر راوانا

هزینه های زندگی در شهر‌راو‌انا در هر فرد متفاوت بوده و این هزینه ها شامل هزینه تامین مسکن، هزینه مواد غذایی، هزینه پرداخت قبوض، هزینه خرید پوشاک و … می شود. از جمله اصلی ترین هزینه های زندگی در شهر راوانا به شهر ذیل می باشد:

هزینه مواد غذایی

بخشی عمده از زندگی هر فرد به هزینه خرید مواد غذایی اختصاص داده می شود. هزینه صرف غذا در یک وعده غذایی در رستورانی معمولی نزدیک به 15 یورو بوده و همین غذا در رستورانی باکیفیت کمترین قیمت آن 30 یورو می باشد. افرادی که در این شهر زندگی می کنند با صرف غذایی ساده می توانند در مصرف خرید مواد غذایی صرفه جویی کنند.

هزینه حمل و نقل

هزینه تردد در شهر به نوع وسیله نقلیه بستگی دارد. دانشجویان برای جابجایی بین شهر از هر نوع وسیله ای می توانند استفاده نمایند. به طور میانگین هزینه رفت و آمد در شهر راوانا 2 یورو بوده و این هزینه ها به مراتب با تاکسی و یا دربستی بیشتر خواهد بود. هزینه هر لیتر بنزین در این شهر چیزی در حدود 1.57 یورو است.

هزینه مسکن

هزینه تامین مسکن در میان هزینه های زندگی در شهر راوانا در اولویت قرار گرفته است. این هزینه با توجه به محله زندگی و متراژ ساختمان کمتر و یا بیشتر خواهد بود. به طور در مرکز شهر هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه حدود 427 یورو محاسبه می شود. در داخل دانشگاه راوانا خوابگاه هایی تاسیس شده که علاوه بر آسایش و راحتی، هزینه های زندگی در این شهر را نیز کاهش خواهد داد.

 هزینه قبوض

هزینه های قبوض از جمله هزینه هایی است که در برخی موارد نادیده گرفته می شود. هزینه های قبوض شامل قبض تلفن، قبض برق، قبض اینترنت و … است. این هزینه ها به میزان مصرف هر شخص و متراژ خانه بستگی دارد. این هزینه ها باید در لیست مخارج زندگی در راوانا قرار گیرد.

هزینه لباس

لباس های شهر راوانا در هر فروشگاهی قیمت مختلفی دارد. لباس های این شهر اغلب برند بوده و دارای کیفیت های بالایی است. با صرفه جویی در خرید لباس و خرید پوشاکی ساده، می توانید در خرید لباس بسیار صرفه جویی کنید.

هزینه تفریح در شهر راوانا

امروزه نوع تفریحات در هر فرد متفاوت بوده و از این رو نمی توان قیمت مشخصی را برای تفریح هر فرد در نظر گرفت. دانشجویانی که در دانشگاه های این شهر تحصیل می کنند، تخفیفاتی در زمینه بلیط سینما، بلیط بازدید از مکان های دیدنی و … شامل حالشان خواهد شد.

همچنین بخوانید: شهر مودنا

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post