شهر مسینا

مسینا شهری در جنوب ایتالیاست که در تنگه سیسیل قرار دارد. سیسیل یکی از بزرگ ترین جزایر موجود در ایتالیا بوده و باعث جدایی تنگه مسینا از شبیه جزیره ایتالیا می شود. این شهر از نظر موقعیت جغرافیایی اهمیت بسیاری دارد و کیفیت زندگی در این شهر در درجه بالایی قرار گرفته است. مسینا هوایی بسیار تمیز داشته و شاخص آلودگی در این شهر پایین می باشد.

هزینه های زندگی در شهر مسینا

هزینه های زندگی در شهر مسینازندگی در شهر مسینا سرشار از هیجان و لذت است. هزینه های زندگی در این شهر به میزان مصرف هر فرد بستگی دارد. از جمله اصلی ترین هزینه های زندگی در شهر سینا به شرح ذیل می باشد:

هزینه تامین مسکن

یکی از اصلی ترین نیاز زندگی برای هر فرد اقامت در مسینا می باشد. هزینه های اجاره مسکن در این شهر به محله آن و متراژ و سایر عوامل دیگر بستگی دارد. اغلب آپارتمان های مسینا مبله هستند و نیازی به خرید لوازم خانه نخواهید داشت. به طور متوسط برای برای خرید یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر مسینا مبلغی تقریبا 500 یورو نیاز است. هر چه متراژ ساختمان و امکانات آن بیشتر باشد، باید مبلغ بیشتری پرداخت گردد.

هزینه مواد غذایی

میزان وعده غذایی هر فرد و نوع خوراک آن با یکدیگر تفاوت دارد ولی به طور میانگین برای تهیه یک وعده غذایی معمولی در شهر مسینا نزدیک به 10 یورو هزینه نیاز است. برای صرف یک وعده غذایی در رستوران معمولی باید 15 یورو پرداخت شود. همچنین در رستوران های نسبتا خوب برای صرف یک وعده غذایی خوب و خوشمزه باید شما مبلغی نزدیک به 35 یورو را در نظر بگیرید.

هزینه حمل و نقل

مسینا شهر بزرگی نبوده و برای تردد در آن نیاز به پرداخت هزینه بالایی نیست. میزان هزینه برای جابجایی در سطح شهر مسینا به نوع وسیله نقلیه بستگی دارد و افراد با خرید بلیط یک ماهه اتوبوس می توانند هزینه تردد را به صورت چشمگیری کاهش دهند.

سایر هزینه های زندگی در شهر مسینا

زندگی در این شهر هزینه های دیگری را نیز در بر دارد که از جمله این هزینه ها می توان به هزینه پرداخت قبوض، هزینه خرید اینترنت، هزینه خرید پوشاک و … اشاره کرد. برآورد این هزینه ها به فرد و میزان مصرف آن بستگی دارد.

دانشگاه مسینا

مسینا دانشگاهی دولتی است که در شهر مسینا قرار دارد. این دانشگاه در شهر سیسیل و در سال 1548 به تاسیس رسید. در سال 1908 زمینه لرزه ای در این شهر رخ داد و باعث شد بخشی از بخش های دانشگاه از جمله بخشی از کتابخانه و تجهیزات علمی این دانشگاه تخریب شود ولی پس از آن مجدد بازسازی و گسترش پیدا کرد. این دانشگاه همچنان در تکاپوی ارتقاء سطح کیفی و امکانات داخلی آن است و از این رو از جمله برترین و مجهزترین دانشگاه های ایتالیا شمرده می شود. تعداد دانشجویان دانشگاه مسینا نزدیک به 45 هزار نفر هستند که در این میان بخشی از آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است.

دانشکده های دانشگاه مسینا

 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده آمار
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده علوم سیاسی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده پزشکی و جراحی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده اقتصاد

پذیرش در دانشگاه مسینا

تمامی متقاضیان با هر شرایطی می توانند درخواست پذیرش خود را برای این دانشگاه ارسال کنند. این متقاضیان باید حداقل 17 سال سن داشته و 12 سال دیپلم خود را گذرانده باشند. متقاضیان باید به زبان انگلیسی و ایتالیایی تسلط داشته تا بتوانند پذیرش این دانشگاه را کسب کنند. از جمله مدارکی که برای پذیرش در این دانشگاه لازم است می توان به تمامی صفحات مدارک هویتی، مدارک تحصیلی، عکس پرسنلی و … اشاره کرد.

شهریه دانشگاه مسینا

شهریه پرداختی برای دانشگاه مسینا به مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متقاضی بستگی دارد. این دانشگاه در ابتدای هر ترم مبلغی را بابت حق ترم از دانشجویان خود دریافت می کند. این هزینه ها در هر فردی متفاوت است و به سرایط هر فرد وابسته است. بورسیه تحصیلی دانشگاه مسینا کمک هزینه هایی هستند که به دانشجویان ممتاز این دانشگاه تعلق می گیرد و بودجه آن از طریق دولت ایتالیا تامین می گردد.

مقاطع تحصیلی دانشگاه مسینا

دانشگاه مسینا در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد. طیف رشته های این دانشگاه وسیع بوده و دانشجویان به دلخواه در رشته مورد علاقه خود می توانند پذیرش بگیرند. برای تحصیل در این سه مقطع تحصیلی باید هزینه جداگانه پرداخت شده و مدارک مشخصی ارائه گردد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه مسینا

 • برای تحصیل در دانشگاه مسینا باید مدارک زیر را ارائه کنید:
 • اصل و کپی مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت و … )
 • ارائه اصل مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات
 • 4 قطعه عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه مسینا

در صورتی که قصد پذیرش در دانشگاه مسینا را دارید باید به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی مهارت داشته باشید زیرا دروس ارائه شده در این دانشگاه به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس می گردد. دانشجویانی که در این دانشگاه پذیرفته می شوند باید در روز ثبت نام مدارک زبان متناسب با رشته خود را به این دانشگاه تحویل دهند.

ویزای تحصیلی ایتالیا

برای اخذ اقامت کشور ایتالیا راه های بسیاری وجود دارد که یکی از ساده ترین آن ها اخذ اقامت ایتالیا می باشد. ویزای تحصیلی ایتالیا تا زمان پایان تحصیل اعتبار داشته و دانشجویان می توانند در این کشور همانند یک شهروند ایتالیایی زندگی کرده و از امکانات رفاهی آن بهره مند شوند.

آیا دانشگاه مسینا مورد تایید ایران است؟

بله دانشگاه مسینا مورد تایید وزارت علوم ایران بوده و مدرک اخذ شده در این دانشگاه اعتبار بسیاری دارد. فارغ التحصیلان این دانشگاه در تمامی مراکز دولتی این دانشگاه قادر به استخدام هستند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post