شهر میلان

میلان دومین شهر بزرگ ایتالیا و پنجمین شهر بزرگ اروپا به شمار می رود. این شهر به عنوان مرکز تجارت ایتالیا و پایتخت مد جهان شناخته شده است و از نظر اقتصاد و طراحی در جهان حرف اول را می زند. شهر میلان شهرت بسیار زیادی داشته و یکی از شهرهای بسیار مورد علاقه گردشگران می باشد. این شهر ترکیبی از جاذبه های سنتی و مدرن را به رخ تماشاگران می کشد. البته افرادی که به قصد سفر به شهر میلان را دارند دو هدف را دنبال می کنند، یا به دنیال تجارت وارد این شهر می شوند و یا قصد تحصیل در ایتالیا و شهر میلان را دارند.

تاریخچه شهر میلان

شهر میلان milan از جمله مهم ترین شهرهای ایتالیاست که همواره گردشگارن این شهر را با فرهنگ غنی و هنر زیبای آن می شناسند. بسیاری از برندهای معروف در زمینه مد در این شهر قرار گرفته است و همین امر توجه بسیاری از افراد را معطوف این شهر کرده و باعث پرتردد شدن شهر میلان شده است.

آب و هوای شهر میلان

شهر میلان دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد است ولی شب های تابستان این شهر بسیار خنک بوده و افراد زیادی را به کنار سواحل و خیابان های زیبای این شهر می کشاند. پاییز شهر میلان بسیار زیبا و چشم نواز بوده و توجه عکاسان بسیاری را جلب کرده است. بهترین زمان برای سفر به این شهر فصل بهار می باشد که هوایی بسیار مطبوع و خنک در هوا جریان داشته و برای تفریح و گردش فوق العاده مناسب می باشد.

مکان های گردشگری شهر میلان

مکان های گردشگری شهر میلانتابلو شام آخر لئوناردو داوینچی

کلیسای سانتا ماریا دل گرازیه در سال 1465 به سبک گوتیک ساخته شد. این ساختمان نارنجی رنگ یکی از ارزنده ترین آثار هنری دنیا را در خود جای داده است. تابلو شام آخر که یکی از نفیس ترین و ارزنده ترین آثار هنری داوینیچ محسوب می شود، مانند چراغی این کلیسا را روشن کرده و سالانه گردشگران بسیار زیادی را به سمت این کلیسای زیبا کشاهنده است به گونه ای که مردم با تماشای این تابلو زیبایی های نفس گیر کلیسا را فراموش خواهند کرد.

طاق صلح

طاق صلح یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر میلان بوده که بسیار مورد استقبال عکاسان قرار گرفته است. این بنا از دور خودنمایی کرده و زیبایی های خود را به رخ گردشگران می کشد. بی شک طاق صیح یکی از جذاب ترین جاذبه های توریستی شهر میلان شمرده می شود.

سالن اپرا آلا اسکالا

این سالن یکی از مراکز اجرای اپرا در سراسر دنیا می باشد و شاهد اجرای زنده بسیاری از اساتید برجسته بوده است. گنجایش این سالن 2800 نفر بوده و بینندگان بسیاری را از اقصی نقاط دنیا گرد خود آورده است. سالن اپرا آلا اسکالا در تمامی جهان شهرت داشته و هنرمندان بسیاری آرزو دارند که در این سالن اجرای زنده داشته باشند.

کلیسا آمبروز مقدس

کلیسای آمبروز مقدس برای هنرمندان بسیار جالب توجه است. سبک معماری این کلیسا رومانسک بوده و ساخت آن به وسیله آمبروز مقدس صورت گرفته است. دیدنی های بسیاری در این کلیسا وجود دارد که بینندگان را محو خود کرده و آن ها را از گذر زمان غافل می کند.

ساختمان پیاتزا دی مرکانتی

با وجود بسیاری از ساختمان های مدرن و مجلل شهر میلان، شما برجی را مشاهده خواهید کرد که نشان از فرهنگ غنی این شهر در گذشته و هنر آن زمان را نشان می دهد. این ساختمان در مرکز شهر میلان خودنمایی می کند و با استفاده از سنگ مرمر سفید و سیاه پوشیده شده است.

تحصیل در دانشگاه های میلان

شاید همه شهر میلان را به دلیل معماری های خاص و زیبای آن بشناسند ولی لازم به ذکر است که شهر میلان یکی از تخصصی ترین و مجهزترین دانشگاه ها را در خود جای داده است. دانشگاه پلی تکنیک میلان دانشگاهی دولتی است که از جمله برترین دانشگاه ایتالیا به شمار می رود. این دانشگاه دارای بیش از 2000 پرسنل آموزشی بوده و نام این دانشگاه در اروپا بسیار شناخته شده می باشد.

معرفی دانشگاه میلان

شهر میلان دانشگاه های برجسته ای را در خود جای داده و سالانه دانشجویان بسیاری به قصد تحصیل وارد این شهر می شوند. یکی از برترین و باکیفیت ترین دانشگاه های شهر میلان دانشگاه پلی تکنیک میلان است که متقاضیان بسیاری از اقصی نقاط دنیا دارد. دانشگاه میلان در کشور ایتالیا رتبه اول را کسب کرده و در سطح بالای علمی واقع شده است. این دانشگاه دولتی بوده و امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد. دانشگاه میلان دارای دانشکده ها و رشته های متعددی است و همین امر انتخاب را برای دانشجویان راحت تر کرده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک میلان

بورسیه تحصیلی امتیازی است که به برخی از دانشجویان تعلق می گیرد. همین امر سبب شده سالانه متقاضیان بسیاری برای دریافت بورسیه اقدام کنند. افرادی که در لیست بورسیه تحصیلی قرار می گیرند باید توسط مرکز آموزش عالی ایتالیا تایید شوند. بورسیه به دانشجویان این امکان را می دهد تا به صورت رایگان در دانشگاه های شهر میلان تحصیل خود را آغاز کنند. همچنین این بورسیه مزایای بسیاری همچون خوابگاه های رایگان، تخفیف در حمل و نقل، تخفیف در خرید کتاب و … را شامل می شود.

پژوهش در دانشگاه میلان

دانشگاه میلان دارای امکانات زیادی است و امکان تحقیق و پژوهش در آن وجود دارد. در این دانشگاه بسیاری از دانشجویان پروژه های سنگینی را به سرانجام رسانده اند. در سال های اخیر در این دانشگاه فعالیت های موفقیت آمیزی در زمینه کیفیت غذا و ایمنی، علوم طبیعی و فناوری نانو صورت گرفته است.

مزایای تحصیل در دانشگاه میلان

افرادی که در بین دانشگاه های ایتالیا تردد دارند باید بدانند که دانشگاه میلان از همه ابعاد برای تحصیل بسیار مناسب است. این دانشگاه رشته های بسیاری را ارائه می دهد و از این رو دانشجویان می توانند در رشته مورد علاقه خود شرکت کنند.

دانشجویان دانشگاه میلان از نظر علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارند و پس از فارغ التحصیلی می توانند در بهترین مراکز دولتی مشغول به کار شوند.

هزینه شهریه پایین و امکان دریافت بورسیه تحصیلی از دیگر مزیت های دانشگاه میلان به شمار می رود که باعث تمایز این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها شده است.

همچنین این دانشگاه به دانشجویان خود خوابگاه هایی را اختصاص داده تا با هزینه ای پایین تر بتوانند در شهر میلان ساکن شوند.

دانشکده دانشگاه میلان

  • دانشکده علوم کشاورزی و علوم غذایی
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده علوم انسانی
  • دانشکده علوم ورزشی
  • دانشکده دامپزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده پزشکی

زبان مورد نیاز برای دانشگاه میلان

دانشگاه میلان رشته های متعددی را ارائه می دهد به همین دلیل تسلط بر زبان انگلیسی و در برخی رشته ها زبان ایتالیایی برای ورود به دانشگاه های میلان الزامی می باشد. پذیرفته شدگان دانشگاه میلان باید در روز ثبت نام مدارک زبان انگلیسی و زبان ایتالیایی خود را به واحدهای آموزش دانشگاه ارائه دهید.

خوابگاه دانشجویی میلان

اجاره خوابگاه در شهر میلان به نسبت کمتر بوده و این خوابگاه ها دارای اتاق های متعددی است. این خوابگاه های دانشجویی برای افرادی که دارای بورسیه تحصیلی هستند به صورت رایگان محاسبه می شود. برخی از خوابگاه های دانشجویی دارای اتاق های خصوصی هستند که این اتاق ها هزینه بیشتری دارند.

آموزش در دانشگاه میلان

دانشگاه میلان در سطح بین المللی دارای اعتبار و رتبه بسیار بالایی است. ارائه رشته های مختلف در تمامی سطوح به افزایش شهرت این دانشگاه کمک کرده است. این دانشگاه وسعت زیادی دارد و اساتیدی بسیار مجرب و متخصص در این دانشگاه برای آموزش و تدریس دانشجویان در نظر گرفته شده تا دانشجویان به صورت تخصصی تمامی دروس را آموزش ببینند.

هزینه زندگی در شهر میلان

برای زندگی در شهر میلان باید بودجه ای کافی در نظر بگیرید. هزینه های این شهر به صورت متوسط محاسبه می شود و کیفیت زندگی هر فرد در میزان هزینه ها تاثیر دارد. افرادی که در این شهر تحصیل می کنند علاوه بر هزینه های زندگی در میلان باید شهریه دانشگاه را نیز پرداخت نمایند.

اجاره خانه در میلان

هزینه اجاره آپارتمان در شهر میلان به طور متوسط در حدود 600 یورو محاسبه می شود. در صورتی که به صورت مستقل آپارتمان کرایه کنند هزینه این اجاره ها به حدود 900 یورو می رسد. میزان دقیق اجاره آپارتمان در شهر میلان به موقعیت جغرافیایی و متراژ و نوع آپارتمان بستگی دارد. همچنین باید هزینه پرداخت قبوض آب، برق، تلفن و اینترنت را نیز در نظر بگیرید.

هزینه حمل و نقل در شهر میلان

هزینه حمل و نقل در شهر میلانشهر میلان دارای وسایل حمل و نقل متعددی است و به راحتی می توان در سطح شهر منتقل شد. دانشجویان میلان می توانند از تخفیفات حمل و نقل در شهر میلان بهره مند شوند. نوع وسیله تردد نیز در هزینه حمل و نقل موثر است. از جمله وسایل تردد می توان به اتوبوس، مترو و تاکسی اشاره کرد.

هزینه مواد غذایی در شهر میلان

وعده های غذایی در روز برای هر فرد متفاوت می باشد. هزینه وعده غذایی در یک رستوران متوسط در حدود 70 یورو بوده و هزینه آن در رستوران کوچک به 40 یورو می رسد که این هزینه به نوع غذای سفارشی شما بستگی دارد. همچنین می توانید با مصرف وعده غذایی ساده در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post