شرایط اقامت ایتالیا بعد از فارغ التحصیلی

امروزه یکی از دغدغه های تمامی افراد اقامت ایتالیا بعد از فارغ التحصیلی می باشد. دانشجویانی که ایتالیا را برای تحصیل انتخاب می کنند یا واقعا قصد ادامه تحصیل دارند و یا قصد دارند که در این کشور اقامت کسب کنند و یا قصد دارند هم تحصیل کرده و هم در این کشور اقامت دریافت نمایند. متقاضیان در هر حالتی پس از اتمام تحصیل باید به وطن خود بازگردند.

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا شرایط مخصوص خود را دارد و برای دریافت ویزای تحصیلی شما باید در یکی از دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوید. تحصیل در ایتالیا از دو طریق آزاد و یا بورسیه تحصیلی امکان پذیر است. اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل به مدرک زبان انگلیسی نیاز داشته و برای کاهش هزینه های تحصیلی خود می توانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

تحصیل در ایتالیا و اقامت پس از آن

تحصیل در ایتالیا و اقامت پس از آن

ایتالیا کشوری بافرهنگ است که اهمیت بسیاری به تحصیل می دهد. اولین دانشگاه در ایتالیا شکل گرفت و امروزه بهترین دانشگاه ها را شامل می شود و در عرصه تحصیل پیشتاز می باشد. دانشگاه های ایتالیا دانشجویان بین المللی بسیاری را از اقصی نقاط کشور به خود جذب کرده و از سطح استاندارد بسیار بالایی برخوردار می باشند. ایتالیا این امکان را به دانشجویان می دهد که به وسیله تحصیل در این کشور نیز اقامت کنند ولی دانشجویان پس از اتمام تحصیل مجبورند به کشور خود بازگردند. برای اقامت پس از تحصیل راه های زیادی وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

روش های اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

تمدید اقامت تحصیلی از طریق کار

یکی از روش هایی که می توان در کشور ایتالیا اقامت کرد، اشتغال به کار می باشد. دولت ایتالیا این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده تا در حین تحصیل به کار نیز مشغول شوند و از این رو دانشجویان می توانند در مدت تحصیل خود مشغول به کار شده و از این طریق اقامت کشور ایتالیا پس از فارغ التحصیلی را دریافت کنند. این اقامت یکساله بوده و پس از یکسال با رضایت کارفرما می توانید مدت آن را افزایش دهید. در صورتی که به مدت 5 سال این اقامت تمدید شود، امکان اخذ اقامت دائم برای فرد وجود دارد.

تمدید اقامت تحصیلی از طریق تحصیل در مقاطع مختلف

برای این که اقامت تحصیلی خود در ایتالیا را تمدید کنید می توانید در مقاطع مختلف تحصیلی شرکت کنید. ایتالیا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرند و شما می توانید پس از فارغ التحصیلی در مقاطع بالاتر به تحصیل پرداخته و اقامت خود را تمدید کنید.

تمدید اقامت تحصیلی از طریق سرمایه گذاری

تمدید اقامت تحصیلی از طریق سرمایه گذاری

تمدید اقامت تحصیلی ایتالیا از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است. در واقع اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری ربطی به پایان تحصیل ندارد و شما از این طریق می توانید اقامت بلند مدت این کشور را دریافت نمایید. حتی دانشجویان در طول تحصیل خود امکان سرمایه گذاری داشته و از طریق ثبت و راه اندازی شرکت می توانند تا مدتی طولانی در این کشور اقامت گزینند و با چند مرتبه تمدید از اقامت دائم کشور ایتالیا بهره مند شوند.

تمدید اقامت تحصیلی از طریق ازدواج

شما از طریق ازدواج با یکی از شهروندان ایتالیا می توانید به صورت دائم در این کشور اقامت اخذ کنید. برای کسب اقامت متقاضی باید مجرد بوده و یا از همسر خود طلاق گرفته باشد. این ازدواج باید حقیقی بوده و تا مدت 5 سال با یکدیگر زیر یک سقف با هم زندگی کنند و سپس نسبت به اقامت دائم اقدام نمایند.

تمدید اقامت تحصیلی از طریق خرید ملک

یکی از روش های رایجی که می توان در کشور ایتالیا اقامت دریافت کرد، خرید ملک در این کشور می باشد. با توجه به رشد اقتصادی در کشور ایتالیا خرید ملک در این کشور می تواند سرمایه گذاری پر سودی باشد و در کنار آن امکان دریافت اقامت نیز وجود دارد.

از چه روش هایی می توان به اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا دست یافت؟

امکان اقامت پس از تحصیل در ایتالیا به روش های مختلفی امکان پذیر است که از جمله رایج ترین آن ها می توان به اقامت از طریق کار، ازدواج، سرمایه گذاری و … اشاره کرد. برای این کار شما پیش از اتمام تحصیل باید نسبت به دریافت اقامت خود اقدام کنید.

شرایط اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا از طریق کار چیست؟

اقامت از طریق کار یکی از بهترین روش های دریافت اقامت پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه می باشد. برای این کار شما می توانید در حین تحصیل مدتی را در کشور ایتالیا مشغول به کار شوید و پسس با رضایت کارفرما قرارداد کاری امضا کرده و از این طریق اقامت کشور ایتالیا را اخذ نمایید.

تا چه مدت امکان اقامت بعد از تحصیل برای دانشجویان خارجی ممکن است؟

دانشجویان تا یک سال پس از تحصیل می توانند در کشور ایتالیا اقامت داشته باشند و در مدت این یکسال از روش های مختلف اقامت این کشور را دریافت کنند. باید توجه داشته باشید که تحصیل در کشور ایتالیا به هیچ عنوان به اخذ دائم اقامت این کشور منجر نشده و برای اقامت دائم در این کشور شما باید از روش های دیگر اقدام نمایید. لازم به ذکر است که تنها دانشجویان فوق لیسانس و دکترا می توانند درخواست دریافت ویزای بین 6 تا 12 ماه داده و پس از اتمام تحصیل در این کشور اقامت داشته و در این بازه زمانی برای خود کاری را پیدا کنند و به آن مشغول شوند و از این طریق اقامت خود را تمدید کنند. دقت نمایید که برای دریافت اقامت موقت باید با استفاده از حساب بانکی تمکن مالی خود را به اثبات برسانید.

آیا امکان امضای قرارداد کاری در زمان تحصیل وجود دارد؟

دانشجویان می توانند در مدت اقامت خود به صورت نیمه وقت و در هفته تا حداکثر 20 ساعت کار کنند و در صورتی که بخواهند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند باید با کارفرما قرارداد امضا کنید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post