5 مکان عاشقانه برای زوج ها در رم

قدم زدن در اطراف رم به خودی خود عاشقانه است. معماری ، مردم ، غذا ، شراب ، موسیقی ، بوها … به معنای واقعی کلمه همه چیز عاشقانه است. با این حال ، مناطق و جاذبه های خاصی در رم وجود دارد که فکر می کنیم نوار عاشقانه را بیش از پیش بالا می برد.

اینجا مکان های عاشقانه مورد علاقه ما برای زوج ها در رم است!

چشمه Trevi

گرچه یکی از مهمترین توریستهای رم است، فواره Trevi یک دید کاملا نسبتا جدید در این شهر بسیار قدیمی است. در سال 1732، پاپ کلمنت XII یک مسابقه برای پیدا کردن یک معمار مناسب برای ساخت یک چشمه خروجی جدید برای Acqua Vergine، آب جوش که آب شیرین آب را به رم از 19 BC

اگرچه آلزاندرو گالیله، هنرمند فلورانس، مسابقه را به دست آورد، کمیسیون به معمار محلی نیکولا سلووی اهدا شد، که به سرعت در ساخت چشمه های بزرگ باروک شروع به کار کرد. چشمه Trevi در سال 1762 توسط معمار جیووانی پانینی تکمیل شد، که پس از مرگ سلولی در سال 1751 این پروژه را گرفت.

فواره Trevi واقع در مرکز تاریخی رم در Via delle Muratte در یک میدان کوچک در زیر کاخ کوئینریال ، یک محل اقامت سابق پاپ و خانه مدرن رئیس جمهور ایتالیا قرار دارد.

نزدیکترین ایستگاه مترو باربری است ، اگر چه اگر بخواهید مراحل اسپانیا را ببینید، می توانید در ایستگاه مترو اسپاگا بیرون بروید و از پیازا دی اسپگانا ، در حدود 10 دقیقه پیاده روی کنید.

محل اقامت ما توصیه شده در منطقه Daphne Inn است. بیشتر هتل های دارای امتیاز بالا را در مرکز تاریخی رم مشاهده کنید.

از صبح تا نیمه شب گذشته، هزاران گردشگر در اطراف حوضه وسیع تروی در حال تماشای این اثر سنگ مرمر فوق العاده از Mermen، دریاچه ها و استخرهای آبشار همه تحت نظارت توسط نپتون خورشید دریا است.

گردشگران همچنین از چشمه Trevi برای شرکت در یک سکه طلایی مراجعه می کنند، همانطور که گفته شد اگر سکه ای به Trevi برسید، پس از بازگشت به شهر ابدی اطمینان خواهید داشت.

بروید و با شریک زندگی خود از چشمه تازه بازسازی شده لذت ببرید و یک سکه به عقب بالای سر خود داخل آبنما بیندازید تا بتوانید هر آرزویی که قلب شما دارد آرزو کنید.

کلیسای سنت پیتر

یکی از مکان های دیدنی که به همه کسانی که به ایتالیا سفر میکنند, کلیسای سن پیتر واتیکان است. این کلیسا، بزرگ ترین کلیسا و مرکز مسیحیت در جهان است. بنای با شکوه این کلیسا طی بیش از یکصد سال، به دست برجسته ترین معماران عصر رنسانس ساخته شده است.

باسیلیکای سن پیتر (پطرس قدیس) بر روی مکانی بنا شده است که برای مسیحیان ارج و قرب زیادی دارد. زیرا این مکان، محل تدفین نخستین پاپ، شمعون پطرس (درگذشت حدود سال ۶۶ میلادی) رهبر حواریون است.

سن پیتر به عنوان اولین پاپ شناخته می شود و این خود دلیل محکمی است که دستگاه پاپی، کلیسای اصلی کاتولیک را در این مکان برپا کند.

امروزه کلیسای سن پیتر در کنار کلوسئوم, میدان کاپیتولین, میدان سن پیتر, میدان ونیز, قلعه سنت آنجلو, پله های اسپانیایی, معبد پانتئون, رومان فروم, طاق نصرت کنستانتین, فواره ی تروی, میدان ناوونا ، که مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر رم به شمار می آید.

این بنا یکی از بزرگ ترین و ثروتمند ترین کلیساهای ایتالیا و جهان است. در بنای این کلیسا، نبوغ بی نظیر و برجسته ی معماری ایتالیایی را به وضوح می توانیم ببینیم. کلیسای سنت پیتر، دارای یکی از شاهکارهای سه گانه ی معروف و زیبای ایتالیایی است.

مساحت این بنای عظیم در حدو ۲۰۰ هزار متر مربع است و تمامی حجاری ها و نقاشی های سقفی آن اثر میکل آنژ نقاش برجسته رنسانس است.

مطلبی جالب در طراحی این بنا وجود دارد این است که، بر اساس نقشه هوایی ساختمان‌های کلیسای سن پیرو انگار به شکل یک کلید طراحی شده که به گفته ی نمادشناسان به عنوان نماد کلید بهشت محسوب می‌شود و مجسمه‌های حواریون مسیح نیز به شکل نیم ‌دایره‌ای در اطراف در ورودی این کلیسا نصب شده‌اند.

بر اساس داستان های باستانی در کاتولیک این کلیسای تاریخی، محل دفن پیتر مقدس یکی از حواریون حضرت مسیح و اولین پاپ جهان است.

کولوسئوم

کولوسئوم آمفی تئاتر عظیمی است که برای تماشای نبرد گلادیتاتورها ساخته شد و محلی برای سرگرمی مردم روم و امپراطور بوده است.

این بنا در مرکز شهر رم ایتالیا بنا شده است، کولوسئوم معماری به شکل بیضی دارد و به آمفی تئاتر Flavian نیز معروف است، اگر چه در اثر زمین لرزه و سارقین این بنا اسیب دیده است، اما همچنان محبوبترین جاذبه تاریخی ایتالیا محسوب می‌شود، در ادامه مفصل به ویژگی ها و تاریخچه آن خواهیم پرداخت

کولوسئوم (به زبان ایتالیایی Colosseo) در شرق شهر رم واقع شده است و یکی از بزرگترین آمفی تئاتر های کهن دنیا و بزرگ ترین تما شاخانه دوران امپراطوری روم باستان محسوب میشود و هم اکنون حدودا 4 میلیون نفر در سال از کولوسئوم بازدید می‌نمایند.

کولوسئوم برای مسابقات گلادیاتورها، شکار و کشتن حیوانات وحشی، اعدام‌ها، بازآفرینی نبردهای مشهور و نمایش‌هایی بر اساس اسطوره‌های کلاسیک روم استفاده می‌شده است.

این مکان برای برگزاری نبردهایی که بین انسان و حیوانات بوده است ساخته شده که همیشه مرگبار بودند و تماشاگران از دیدن آن لذت می‌بردند. اغلب گلادیاتورها مردان یا زنان برده بودند و یا افرادی بودند که به صورت داوطلبانه گلادیاتور می شدند و به ازای دریافت پول می‌جنگیدند.

همچنین بخوانید: تورهای غذایی رم

میدان اسپانیا

این میدان که درست در پایین پله های مشهور اسپانیایی قرار گرفته یکی از میدانهای مشهوردر شهر رُم به شمار می آید که یکی از محبوب ترین مکان های ملاقات در روم است.

همچنین یکی از لذت بخش ترین و زیبا ترین میادین دنیا است که از یک راه پله یاد بود ؛ معروف به پله اسپانیایی ، یک ستون هرمی شکل سنگی و یک کلیسا ی زیبا ، که زیبایی آن عکاسان زیادی را برای گرفتن عکس به میدان می کشاند.

در وسط میدان و درست روبروی پلکان اسپانیایی آبنمای Barcaccia واقع شده که به نام Fountain of the longboat نیز شناخته میشود و در بین سالهای 1627 تا 1629 توسط Pietro Bernini  ساخته شده است.

همچنین اطراف میدان چند فروشگاه و چند کافه قرار گرفته است. هر وقت به این میدان سر بزنید هنرمندانی را میبینید که مشغول هنرنمایی هستند. پیاتزا دی اسپاگنا یا میدان اسپانیایی با یک راه پله طولانی به یک کلیسای فرانسوی بر فراز تپه مرتبط است .

این پله طولانی به پله های اسپانیایی معروف است . این راه شامل 137 پله می شود. که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند .این میدان در زمان بازدید ما با رتبه 111 در بین جاذبه های شهر رم یکی از شلوغترین و مشهورترین میدان های این شهر به حساب می آید. برای دسترسی به این میدان میتوانید از ایستگاه مترو Spagna استفاده نمایید و با حدود ۵ دقیقه پیاده روی به اینجا برسید.

میدان دی اسپاگنا یکی از محبوب ترین مکان های ملاقات در روم است. همچنین یکی از لذت بخش ترین و زیبا ترین میادین دنیا است که از یک راه پله یاد بود ؛ معروف به پله اسپانیایی ، یک ستون هرمی شکل سنگی و یک کلیسا ی زیبا ، که زیبایی آن عکاسان زیادی را برای گرفتن عکس به میدان می کشاند.مردم محلی زیادی نیز از این راه به عنوان محل تجمع استفاده می کنند.

در پایین پله ها یک آبنما به دستور پاپ شهری هفتم و طراحی جیان لورنزو برنینی ساخته شد که دلپذیری و زیبایی فضا را دو چندان کرده است.پله‌های اسپانیایی که در مجموع ۱۳۵ پله دارد (معمولاً برآمدگی سیستم فاضلاب را به عنوان پله‌ی اول اشتباه می‌گیرند) در بین سال های ۱۷۲۵-۱۷۲۳ ساخته شد.

طرح آن را معمار نسبتاً ناشناس ایتالیایی به نام «فرانچسکو دی سانکتیس» کشید و هزینه‌ی ساخت پلکان هم از میراث دیپلمات فرانسوی به نام «اتینه گوفیر» تأمین شد.

درواقع پله‌های اسپانیایی برای ایجاد ارتباط میان سفارت اسپانیا و «کلیسای ترینیتا دی مونتی» که در آن زمان تحت سرپرستی پادشاه فرانسه بود، ساخته شد. سفارت اسپانیا در میدان پایین پله‌ها بود، بنابراین نام آن میدان به «پیازا دی اسپانیا» یا میدان اسپانیا تغییر یافت.

نامی که بعدها بر این پلکان هم باقی ماند. پله های اسپانیایی می تواند کمی بیش از حد شلوغ باشد و حتی بالای آن یک بیلبورد عظیم داشته باشد ، اما پیازا در کل زیباست.

فضای باز و وسیع ، ساختمانها ، چشمه و … همگی فضای زرق و برق دار برای زوجین ایجاد می کنند. شب شب اینجا را قدم بزنید .

رودخانه تیبر

هیچ چیز کاملاً شبیه قدم زدن در کنار آب زیبا بهترنیست. تیبر به دلیل اینکه می توانید از رودخانه ، پل های زیبا و معماری باورنکردنی هنگام گذر در تاریخ لذت ببرید ، شگفت آور است.

رودخانه ها در ایتالیا فوق العاده زیبا و زیبا، در امتداد سواحل شهرهای زیبا، که هر کدام دارای ویژگی های خاص، فرهنگ منحصر به فرد، تاریخ و سنت های آن واقع شده است.

تیبر رودخانه یکی از آبراه مهم ترین پایتخت ایتالیا است – رم. در دوران باستان، مردم همیشه تلاش کرده اند به حل و فصل منابع آب در نزدیکی. رودخانه بر روی تپه روم، بیش از حد، از این قاعده مستثنی است.

این مکان بسیار مناسب و معقول برای حل و فصل شد. ریشه های آن طول رودخانه Tiber در حدود 405 کیلومتر مصرف در Apennines است. این در طول مسیر از دره های متعدد نهفته است.

مسیر پایین اجرا می شود در امتداد دشت Maremma. به عنوان تبار صاف جریان کوه قدرتمند است که به یک رودخانه عمیق، که جریان را بسیاری از شاخه های و رودخانه های کوچک تبدیل شده است.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post