دانشگاه مطالعات بین المللی رم ( ایتالیایی : Università degli studi Internazionali di Roma ) یک دانشگاه خصوصی بین المللی در شهر رم برای تحصیل در ایتالیا است .

این دانشگاه در سال 1996 میلادی تاسیس شده است و هم اکنون دارای سه دانشکده اقتصاد دانشگاه مطالعات بین المللی رم ، دانشکده تفسیر و ترجمه دانشگاه مطالعات بین المللی رم و دانشکده علوم سیاسی دانشگاه مطالعات بین المللی رم می باشد .

این دانشگاه در ابتدا با نام Libera Università degli Studi San Pio V شناخته می شد.تربیت افراد حرفه ای در حوزه های بین المللی یکی از اهداف بنیانگذاران دانشگاه مطالعات بین المللی رم بود.

فرصت تجربه جنبه های مختلف زندگی کاری و ایجاد هویت بین المللی نیز در اولویت قرار داشت. در مارس 2013 ، دانشگاه به منظور توجه بیشتر به هویت بین المللی برنامه های آموزشی و آموزشی خود ، نام خود را به Università degli Studi Internazionali di Roma  تغییر داد.

این دانشگاه طیف گسترده ای از زبان ها (عربی ، چینی ، فرانسوی ، انگلیسی ، پرتغالی و برزیل ، روسی ، اسپانیایی و آلمانی) را معرفی کرده است و به دانشجویان در همه رشته ها این امکان را می دهد که در فعالیتهای مختلف آموزشی و کارآموزی در خارج از کشور شرکت کنند.

تحصیل در ایتالیا ، معرفی مختصر دانشگاه بین المللی رم international university of rome     :

نام :     international university of rome

نام ایتالیایی :  Università degli studi Internazionali di Roma

سال تاسیس :   1996  میلادی

وب سایت :  www.unint.eu

نوع دانشگاه : خصوصی

کتابخانه : دارد                                                                                  شهر :  رم

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                                تعداد دانشجو  : حدود 2000 نفر

گروه های تحصیلی دانشگاه بین المللی رم international university of rome     :

دانشگاه مطالعات بین المللی رم به سه دانشکده تقسیم می شود:

دانشکده اقتصاد دانشگاه مطالعات بین المللی رم :

دانشکه اقتصاد در دانشگاه مطالعات بین المللی رم برای تحصیل در ایتالیا همراه با میزان رضایت بالای دانشجویان مشغول به فعالیت های پژوهشی و آموزشی است . میزان رضایت دانشجویان از این دانشکده 95 درصد اعلام شده است  .

دانشکده اقتصاد دانشگاه مطالعات بین المللی رم متعهد به تعالی در هر دو بخش تحقیق و تدریس در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری است. برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه به گونه ای طراحی شده اند که خواسته های یک دنیای همیشه در حال تغییر را با تدریس و تحقیق آگاهانه برآورده سازند .

در این دانشکده دانش آموزان درک عمیقی از کلیه مفاهیم اصلی اقتصاد با تمرکز ویژه بر بین المللی سازی و دیجیتال سازی کسب می کنند. کادر آموزشی شامل دانشگاهیان برجسته ای است که در رشته های تحقیقاتی در رشته های خاص خود بسیار توانمند هستند .

این ترکیب منحصر به فرد به دانشجویان این امکان را می دهد تا تئوری های مختلف را کشف کنند ، در حالی که با استفاده از نمونه های دنیای واقعی از صنایع مختلف می توانند آن را زنده کنند. برای این منظور ، دانشگاه طیف وسیعی از رویدادها از جمله سخنرانی در کلاس های  درس ، سخنرانی میهمان از متخصصان صنعت و همایش هایی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان برگزار می کند.

آنها تجربه دانشجویی را ارتقا داده و فرصتی برای تعامل با کارشناسان صنعت را برای دانشجویان فراهم می کنند .

دانشکده  تفسیر و ترجمه دانشگاه مطالعات بین المللی رم

توانمندی دانشگاه مطالعات بین المللی رم در زمینه تفسیر و ترجمه بسیار مشهور است ، دانشکده تفسیر و ترجمه در سطح بین المللی به عنوان یکی از نهادهای برجسته در این حوزه شناخته شده است.

CIUTI  (Conférence Internationale Permanente des Institut Universitaires de Traducteurs et Interprètes)   قدیمی ترین انجمن بین المللی برای ارتقاء حداکثر کیفیت در آموزش مترجمان و مفسرین است.

EMT (کارشناسی ارشد اروپایی در ترجمه) شبکه ای است که هدف آن ایجاد برچسب كیفیت برای برنامه های ترجمه دانشگاه است كه مطابق با استانداردهای حرفه ای توافق شده و خواسته های بازار است. دانشگاه مطالعات بین المللی رم عضو هر دو انجمن یاد شده  است.در هر دو مورد ، عضویت نیاز به رعایت معیارهای دقیق کیفیت دارد که در یک فرایند کاربردی جامع آزمایش شده اند .

دانشکده علوم سیاسی دانشگاه مطالعات بین المللی رم

دانشکده علوم سیاسی دانشگاه مطالعات بین المللی رم با توجه به روشهای پیشگیری از جرم و تحقیقات مختلف آن ، بر افزایش آموزش کارشناسان فعال در حوزه امنیت ملی و بین المللی متمرکز است . با توجه به این مسائل نوظهور ، دانشکده دارای مدرک کارشناسی ارشد در تحقیقات ، جرایم و امنیت بین المللی می باشد. این برنامه به دلیل تغییر نیازهای امنیتی در زمینه بین الملل ، دانشجویان را برای مواجه شدن با رویداد های جدید و پیش بینی نشده آماده می کند.

دانش آموختگان واجد شرایط خواهند بود كه كارآمدترین اشکال پیشگیری ، تحقیق و پژوهش و همچنین كارآمدترین ابزارهای قانونی و انسجام اجتماعی را برای اطمینان از همزیستی مسالمت آمیز و پیشرفت هماهنگ جامعه در نظر بگیرند.

کلیه دوره ها توسط کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی برگزار می شود. علاوه بر این ، دانش آموزان می توانند با شرکت در دوره ها و آزمایشگاه هایی که به زبان انگلیسی برگزار می گردد  و با آموختن یک زبان دوم (  عربی ، چینی ، فرانسوی ، آلمانی ، پرتغالی ، روسی و اسپانیایی ) مهارت های زبانی خود را بهبود بخشند.

برنامه های کارشناسی :

زبانهای تفسیر و ترجمه :

برنامه درسی بین فرهنگی و فرهنگی: این امکان را به دانش آموزان می دهد که آموزش جامع در زبانشناسی و ارتباطات فرهنگی را بدست آورند.

برنامه درسی سیاسی – اقتصادی: دانشجویان را با درک عمیق از امور بین الملل فعلی ، سازمان های بین المللی ، دیپلماسی ، حقوق بین الملل و اصول اقتصاد به دانشجویان آشنا می کند و به آنها دانش بنیادی مهم را می بخشد که مهارت های ترجمه و تفسیر را تقویت می کند.

برنامه درسی سه زبانه : به دانشجویان اجازه می دهد تا یک برنامه درجه سه زبانه را انجام دهند.

مدیریت اقتصادی و مدیریت بازرگانی .

برنامه درسی تجارت دیجیتال: با تمرکز بر بین المللی سازی مشاغل .

برنامه درسی بین المللی تجارت: با محوریت دیجیتال سازی تجارت .

برنامه های کارشناسی ارشد :

ترجمه و انتقال : تمرکز روی کار ترجمه پیشرفته روی انواع متن کلی و فنی.

تفسیر .

زبان های ارتباطات و آموزش بین فرهنگی

آموزش یک برنامه درسی زبان اتحادیه اروپا: این امکان را به دانشجویان می دهد که مجموعه مهارت های لازم برای آموزش یک زبان در اتحادیه اروپا را بدست آورند.

برنامه درسی بین فرهنگی ، که امکان مطالعه حداکثر سه زبان را فراهم می کند.

اقتصاد و مدیریت بین المللی  .

روابط بین الملل: ارائه دانش ویژه در زمینه روابط بین الملل با تأکید ویژه بر جنبه های اقتصادی و سیاسی اساسی .

بازاریابی دیجیتال و بازارهای جهانی: آماده سازی دانش آموزان برای شغل به عنوان حرفه ای بازاریابی در شرکت هایی که قصد استفاده دارند یا در حال حاضر از کانال دیجیتال برای هدف قرار دادن مشتریان در مقیاس جهانی استفاده می کنند.

تحقیق ، امنیت و امنیت بین المللی  : این مدرک کارشناسی ارشد دانشجویان را برای پیوستن به مؤسسات و سازمانهایی که در زمینه تحقیقات ، پیشگیری و سرکوب جرم و همچنین در سطح فراملی و همچنین در زمینه سرکوب تروریسم با انگیزه عقیدتی یا مذهبی فعالیت می کنند ، آماده می کند.

تحصیل در ایتالیا ، پژوهش در دانشگاه بین المللی رم international university of rome     :

مراکز تحقیقاتی :

CADIL و ACADEMY EMERGENCY

این مرکز  یک مرکز اطلاعات ، آموزش و تحقیقات پیوندی است که مقامات محلی ، سازمانهای تحقیقاتی ، انجمنهای صنفی ، مؤسسات و کارمندان درگیر در حفاظت از مدنی و مدیریت اضطراری را متحد می کند. هدف اصلی آکادمی تهیه ابزارهای مفیدی برای مهار یا در حقیقت جلوگیری از وقایع فاجعه آمیز طبیعی و انسانی ، از جمله خطر زلزله و خطر هیدروژئولوژیکی ، خطر شیمیایی ، بیولوژیکی ، رادیولوژیکی و هسته ای ، خطر حملات تروریستی ، آتشفشانی است آتش سوزی و … است .

CLC – مرکز زبان شناسی  .

DRC – مركز تحقيقات توانبخشی :

این مرکز در پاسخ به نیاز ملی برای راه اندازی یک برنامه فعال نظارت بر نیازهای تشخیصی ، توانبخشی و آموزشی در مورد معلولیت ها ایجاد شده است. هدف اصلی این مرکز انجام فعالیتهای آموزشی و تحقیقاتی در زمینه اپیدمیولوژی ، پیشگیری ، توانبخشی و روانشناسی رفتاری است .

LabSciMat – آزمایشگاه علوم ریاضی :

این مرکز تحقیق و کاربرد علوم ریاضی را با استناد به جنبه های تاریخی و اصول ، در هم افزایی با محیط علمی و دانشگاهی و همچنین با توجه به تحقیقات صنعتی ترویج می کند.

پروژه های تحقیقاتی

دانشگاه مطالعات بین المللی  رم کمیته تحقیقات دانشگاه ، ثبت تحقیقات دانشگاه و صندوق دانشگاه برای تحقیقات علمی را تأسیس کرده است..

پروژه های تحقیقاتی که توسط بنیاد دانشگاهی برای تحقیقات انجام شده است

پروژه های مربوط به زبان های ادبی .

پروژه هایی در مورد مسائل اقتصادی و مدیریت .

پروژه هایی درباره موضوعات تاریخی ، سیاسی و حقوقی .

پروژه های مربوط به مسائل ریاضی-کیفی .

همچنین بخوانید:

دانشگاه باری

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post