آشنایی با شهر کالیاری

کالیاری یکی از شهرهای مهم و زیبای ایتالیا می باشد. این شهر در حدود 150 نفر جمعیت دارد و زندگی در آن سرشار از شور و هیجان است. معماری بی نظیر و بافت قدیمی شهر کالیاری باعث محبوبیت این شهر در بین گردشگران شده است. این شهر در سال های اخیر شهرت بیشتری پیدا کرده و رتبه هشتم را در فهرست شهرهای زیبای ایتالیا کسب کرده است. در این شهر سفال های متعددی کشف شده که در افزایش شهرت و ارزش این شهر موثر واقع شده است. این شهر به دلیل داشتن یکی از بزرگ ترین بنادر سواحل مدیترانه و فرودگاه های بین المللی در جایگاه ویژه ای قرار دارد. شهر کالیاری پایتخت جزیره ساردینا بوده و دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد.

جاذبه های گردشگری شهر کالیاری

جاذبه های گردشگری شهر کالیاریآمفی تئاتر رومی

آمفی تئاتر رومی شهر کالیاری به دلیل قدمت بالا و جاذبه های تاریخی بسیار، در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. آثار باقی مانده در این آمفی تئاتر قدمت آن را به 150 سال پیش از میلاد تخمین زده است. در حال حاضر بخش عمده ای از این سالن به دلیل عدم رسیدگی از بین رفته ولی همچنان با ورود به این آمفی تئاتر شکوه و عظمت را در آن مشاهده خواهید کرد.

کلیسای جامع کالیاری

بازدید از کلیسای جامع کالیاری از خاطرات فراموش نشدنی برای هر بازدید کننده می باشد. این کلیسای عظیم به سبک باروک ساخته شده و در هر نقطه از آن خاطرات بسیاری رقم خورده است. نمای بیرونی کلیسای کالیاری با استفاده از مرمر پوشیده شده و عظمت و شکوه خود را به رخ بینندگان می کشد. در نمای داخلی این کلیسا مجسمه ها و نقاشی های بسیار زیبایی وجود دارد که نشان از هنر معماران و نقاشان آن دوره را می دهد.

موزه باستان شناسی کالیاری

موزه باستان شناسی شهر کالیاری یکی از مهم ترین موزه های این شهر محسوب می شود. در این موزه بیش از 2 هزار آثار باستانی به چشم می خورد که هر کدام بخشی از تاریخ این کشور را در خود جای داده است. هر کدام از آثار موجود در این موزه در بخش های مخصوص به خود قرار گرفته و مراجعه کنندگان با مراجعه به هر بخش می توانند یکی از این گروه آثار را مشاهده کنند.

کلیسای سن ژاکومو

کلیسای سن ژاکومو از دیگر کلیساهای معروف در شهر کالیاری بوده که به تازگی بازسازی شده است. این کلیسا دارای یک گنبد و چهار طاق بوده و با ورود به آن پی به هنر معماران آن خواهید برد. کلیسای سن ژاکمو سالانه بازدید کنندگان بسیاری را به خود جذب می کند.

سواحل پوئتو

شهر کالیاری نه تنها جاذبه های تاریخی بسیاری دارد، بلکه جاذبه های طبیعی آن نیز دارای شهرت جهانی می باشد. سواحل پوئتو در منطقه ای خوش آب و هوا قرار گرفته و بهترین مکان برای تفریح و خوشگذرانی محسوب می شود. در این ساحل امکانات رفاهی بسیاری در نظر گرفته شده و وجود کافه ها و رستوران های متعدد در آن جاذبه های تفریحی این مکان را تکمیل کرده است. همچنین در ساحل پوئتو می توانید از تفریحات آبی همچون جت اسکی و پارا سیلینگ نیز لذت ببرید.

تحصیل در دانشگاه کالیاری

دانشگاه کالیاری در شهر کالیاری ایتالیا قرار دارد. امروزه نزدیک به 32 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که 3500 نفر آن ها از بین دانشجویان بین المللی می باشد. دانشگاه کالیاری در سال 2019 موفق به کسب رتبه 30 دانشگاه های برتر ایتالیا شده و همچنین برای رسیدن به اولین رتبه در حال رقابت است. تحصیل در دانشگاه کالیاری فرصتی بسیار استثنایی برای دانشجویان را به وجود می آورد تا با تحصیل در دانشگاه های عالیه سطح علی خود را افزایش دهند. متقاضیان برای تحصیل در ایتالیا و این دانشگاه باید مدارک تحصیلی معتبری را به دانشگاه ارائه دهند تا در لیست دانشجویان پذیرفته شده قرار گیرند.

شرایط پذیرش در دانشگاه کالیاری

پذیرش در دانشگاه کالیاری دارای قوانین خاص خود است و دانشجویان برای پذیرش در هر مقطعی باید مدارک تحصیلی خود را به این دانشگاه تحویل دهند. این دانشگاه دارای طیف وسیعی از رشته ها بوده و به دانشجویان این امکان را می دهد تا به صورت آزادانه رشته مورد علاقه خود را پیدا کنند.

رشته های دانشگاه کالیاری

 • معماری
 • باستان شناسی و تاریخ هنر
 • زیست بوم شناسی دریایی
 • مدیریت
 • بیولوژی سلولی مولکولی
 • انفورماتیک
 • فیزیک
 • مهندسی عمران
 • زبان شناسی و ادبیات کلاسیک و مدرن
 • فلسفه و تئوری های ارتباطات
 • روانشناسی مغزی
 • ریاضیات
 • سیاست ها، جوامع و قلمرو
 • ارتباطات بین الملل
 • علوم ساخت رسانه
 • علوم مدیریتی
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی فعال
 • مهندسی الکترونیک
 • مهندسی برق
 • مهندسی ارتباطات مخابراتی

خدمات ارائه شده در دانشگاه کالیاری

کتابخانه دانشگاه کالیاری

دانشگا کالیاری نیز همچون سایر دانشگاه های ایتالیا دارای کتابخانه ای بزرگ برای مطالعه دانشجویان است. در این کتابخانه نسخه های قدیمی از کتاب ها و مجلات علمیف پایان نامه ها و … وجود دارد که به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. این کتابخانه دارای بخش های مختلفی بوده و دانشجویان با توجه به رشته و علاقه مدی خود می توانند به بخش مورد نظر مراجعه کنند.

مرکز ورزش دانشگاه کالیاری

در داخل دانشگاه کالیاری مرکزی را برای ورزش اختصاص داده اند و در آن فعالیت های ورزشی و مسابقات مختلفی برگزار می شود. دانشجویان با استفاده از کارت دانشجویی وارد این ورزشگاه شده و تمرینات ورزشی خود را پیگیری می کنند. وسعت این ورزشگاه بسیار بالا بوده و ظرفیت پذیرش تعداد بسیاری از دانشجویان را دارد.

پژوهش و تحقیقات دانشگاه کالیاری

دانشگاه کالیاری دارای امکانات و تجهیزات بسیاری است و تمامی ابزارها و تجهیزات لازم برای تحقیق و پژوهش دانشجویان را در اختیار آن ها قرار داده است. این دانشجویان پس از تکمیل تحقیقات خود به اساتید مراجعه کرده و اشکالات خود را رفع می کنند به همین دلیل افرادی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند، تجربه بسیاری را با خود به همراه دارند.

شهریه دانشگاه کالیاری

شهریه دانشگاه کالیاری به صورت دولتی محاسبه می شود. پرداخت هزینه هر ترم بر اساس نوع رشته و مقطع تحصیلی تعیین شده و دانشجویان موظف هستند این مبلغ را در ابتدای شروع هر ترم پرداخت کنند. دانشجویانی که توانایی پرداخت شهریه کامل را ندارند، کمک هزینه ای تحت عنوان بورسیه به این دسته افراد تعلق می گیرد.

هزینه زندگی در شهر کالیاری

هزینه زندگی در شهر کالیاریهزینه زندگی در شهر کالیاری نیز مانند هر نقطه از جهان به سبک زندگی و توقعات هر فرد بستگی دارد. افرادی که توقعات پایین دارند می توانند با هزینه ای کمتر زندگی بسیار راحتی را در این شهر سپری نمایند. از جمله هزینه های این شهر شامل هزینه خرید مواد غذایی، هزینه حمل و نقل، هزینه خرید پوشاک، هزینه گشت و گذار در شهر و … می شود.

هزینه مواد غذایی در شهر کالیاری

شهر کالیاری به دلیل قرارگیری در کنار دریا و وجود مراتع سرسبز، به خودکفایی رسیده و تمامی مواد غذایی محلی موجود در رستوارن ها از محصولات همین شهر است به همین دلیل هزینه مواد غذایی در این شهر به نسبت سایر شهرهای ایتالیا پایین تر بوده و رستوران های این شهر علاوه بر تهیه غذایی سالم و باکیفیت، هزینه پایین تری را نیز از مشتریان دریافت می کنند به همین دلیل صرف غذا در رستوران های کالیاری به صرفه می باشد و هزینه بسیار بالایی را به دنبال ندارد.

همچنین بخوانید: معرفی شهر پالرمو

هزینه پوشاک در شهر کالیاری

شما با مراجعه به فروشگاه های کالیاری شاهد تنوع بسیاری در زمینه پوشاک باشید. لباس های موجود در فروشگاه ها دارای تفاوت قیمت بسیاری است و هر فروشگاهی قیمت مخصوصی را برای لباس ها تعیین کرده است به همین دلیل نمی توان قیمت ثابتی را برای خرید پوشاک در نظر گرفت.

هزینه مسکن

یکی از اصلی ترین بخش زندگی در شهر کالیاری cagliari city به بخش مسکن اختصاص داده شده است. اجاره مسکن در این شهر به نوع مکان و ویژگی هاس ساختمان بستگی دارد و خانه های موجود در کالیاری از نظر سبک معماری با یکدیگر متفاوت هستند. همچنین افرادی که در این شهر زندگی می کنند با شراکت با هم اتاقی های خود موجب کاهش هزینه های اجاره مسکن خواهند شد. دانشجویانی که در این شهر مشغول به تحصیل هستند می توانند از خوابگاه های این شهر استفاده کرده و با هزینه ای کمتر در این خانه ها اقامت داشته باشند.

سایر هزینه های زندگی در شهر کالیاری

شهر کالیاری نیز همانند سایر شهرها و کشورها دارای هزینه های جانبی همچون هزینه قبوض آب، برق و تلفن بوده که باید در لیست هزینه های زندگی در این شهر قرار گیرد. همچنین هزینه هایی همچون هزینه های گشت و گذار، شب نشینی ها و … نیز از جمله هزینه هایی است که باید در نظر گرفته شود.

هزینه حمل و نقل در شهر کالیاری

مسافران و گردشگران در این شهر برای جابجایی در شهر می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند. خوشبختانه این شهر دارای وسایل تردد بسیاری است و دانشجویان این شهر با استفاده از کارت دانشجویی امکان بهره مندی از تخفیفات این وسایل عمومی را پیدا خواهند کرد. هزینه بنزین در شهر کالیاری نسبت به ایران پایین تر بوده و در صورتی که فرد دارای وسیله شخصی باشد، به راحتی و با هزینه ای پایین تر می تواند به مقصد خود برسد.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post