دانشگاه آمریکایی رم (American University of Rome ) که معمولاً AUR خوانده می شود یک دانشگاه آمریکایی خصوصی است  که دارای مجوز اعطای  مدرک تحصیلی در رم ایتالیا است. این دانشگاه در سال 1969 برای تحصیل در ایتالیا تأسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه آمریکایی در شهر رم است . زبان آموزش در دانشگاه آمریکایی رم انگلیسی است و حدود 1000 نفر در این دانشگاه مشغول به فعالیت و پژوهش هستند .

ریشه تاسیس یک دانشگاه ایتالیایی در رم به بعد از جنگ جهانی دوم باز می گردد . دیوید کالین روزنامه نگار آمریکایی در ایتالیا که قبل ، در حین جنگ و پس از جنگ در ایتالیا مستقر بود شاهد بازدید دانشجویان و اساتید آمریکایی از رم بود . کالین به تقویت مبادلات فرهنگی بین آمریکایی ها و همتایان ایتالیایی آنها کمک کرد. با گذشت زمان ، مباحث غیررسمی در خانه وی رسمی تر شد و تبدیل به سخنرانی ها و کلاسهای ساختاری شد. همسر  کالین نیز در این امور به کالین کمک می کرد.

جورج تسورو ، یک ایتالیایی بود که در سال 1940 در اعتراض به رژیم فاشیستی موسولینی ، ایتالیا را ترک کرد ، وی شروع به همکاری با کالین کرد. با رشد این برنامه ، دانشگاه آمریکایی در رم هنگامی واقعیت پیدا کرد که دانشگاه آمریکایی رم  در سال 1969 برای تحصیل در ایتالیا تاسیس شد . تسورو تا سال 1983 به عنوان رئیس مشغول به کار بود ، تا هنگامی که جوزف دی. ونتورا ، آن زمان ( معاون رئیس جمهور)  جانشین وی شد. در زمان ونتورا به عنوان رئیس ، هیئت امنا در سال 1986 به یک موسسه اعطای مدرک از ناحیه آمریکا تبدیل شد. در سال 1987 دکتر مارگارت جیانینی ، متخصص در زمینه تحقیقات علمی و پزشکی ، عضو هیئت مدیره شد . جیانینی به مدت 16 سال تا سال 2003 مدیر دانشگاه بود و در این مدت دانشگاه بسیار رشد کرد . دانشگاه آمریکایی رم  پس از حدود 25 سال کار در مکانهای مختلف در مرکز رم ، در سال 1993 به پردیس فعلی خود منتقل شد. این پردیس در بالای Janiculum ، بالاترین تپه رم واقع شده است و منظره ای از شهر را ارائه می دهد . این پردیس در اوایل سال 2018 بازسازی  شد تا استودیوی هنری ، فضای نمایشگاه و کلاسهای درس را در فضایی بهتر ارائه دهد .

دانشگاه آمریکایی رم با هیئت امنا ، رئیس و سنا اداره می شود. بالاترین مقام حاکم ، هیئت امنا ، مسئولیت نظارت بر دانشگاه و حفظ سلامت و رفاه علمی و مالی آن را بر عهده دارد. از جمله وظایف دیگر آن این است که  هیئت امنا رییس دانشگاه را منصوب می کند و تأیید نهایی تغییرات در برنامه درسی را ارائه می دهد .

دانشگاه‌آمریکایی‌رم برای تحصیل در ایتالیا عضو انجمن دانشکده ها و دانشگاه های بین المللی آمریکاست  و هچنین عضو کنسرسیوم بین المللی کتابخانه های دانشگاهی آمریکا نیز می باشد .

دانشگاه آمریکایی رم به صورت منطقه ای توسط کمیسیون آموزش عالی ایالتی معتبر شناخته می شود ، که یک آژانس اعتباربخشی نهادی است که توسط وزیر آموزش و پرورش ایالات متحده و شورای اعتبار سنجی آموزش عالی به رسمیت شناخته شده است. [17] دانشگاه‌آمریکایی‌رم برای تحصیل در ایتالیا دارای مجوز از وزارت آموزش و پرورش ایتالیا برای اعطای مدرک کاردانی ، لیسانس و کارشناسی ارشد است و مجاز است  زیر نظر وزارت علوم ایتالیا فعالیت کند .

دانشگاه‌آمریکایی‌رم برای تحصیل در ایتالیا چهار دوره کارشناسی ارشد (در مدیریت هنر ، مطالعات صلح ، میراث فرهنگی پایدار و مطالعات مواد غذایی) و ده برنامه لیسانس را برای دوستداران تحصیل در ایتالیا ارائه می دهد . از ده برنامه کارشناسی 9 تای آن  لیسانس رشته های هنر است.  کارآموزی در تمام رشته های تحصیلی در دسترس است و یک فرم عملی برای ارتباط مطالعات خود با منافع شغلی ارائه می دهد.

تحصیل در ایتالیا ، معرفی مختصر دانشگاه آمریکایی رم American University of Rome  :

نام :     American University of Rome

سال تاسیس :    1969 میلادی

وب سایت :  www.aur.edu

نوع دانشگاه : خصوصی

کتابخانه : دارد

شهر :  رم

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد

تعداد دانشجو  : حدود 1000 نفر

تحصیل در ایتالیا ، گروه های تحصیلی دانشگاه آمریکایی رم American University of Rome   :

برنامه ها و زمینه های تحصیل در دانشگاه  امریکایی رم شامل موارد زیر است:

گروه باستان شناسی و  علوم کلاسیک دانشگاه امریکایی رم ایتالیا .

گروه تاریخ هنر دانشگاه‌امریکایی‌رم ایتالیا .

گروه مدیریت تجارت دانشگاه‌امریکایی‌رم ایتالیا .

گروه ارتباطات و انگلیسی دانشگاه‌امریکایی‌رم ایتالیا .

گروه انگلیسی ، نویسندگی ، ادبیات و انتشارات دانشگاه‌امریکایی‌رم ایتالیا .

گروه فیلم و رسانه دیجیتال دانشگاه امریکایی رم ایتالیا .

گروه هنرهای زیبا دانشگاه‌امریکایی‌رم ایتالیا .

گروه مطالعات میان رشته ای دانشگاه‌امریکایی‌رم ایتالیا .

گروه روابط بین الملل و سیاست جهانی دانشگاه‌امریکایی‌رم ایتالیا .

گروه مدیریت سفر و جهانگردی دانشگاه‌امریکایی‌رم ایتالیا .

گروه مدیریت هنر دانشگاه‌آمریکایی‌رم ایتالیا .

گروه مطالعات مواد غذایی دانشگاه آمریکایی رم ایتالیا .

گروه مطالعات صلح دانشگاه‌آمریکایی‌رم ایتالیا .

گروه میراث فرهنگی پایدار دانشگاه‌آمریکایی‌رم ایتالیا.

انجمن های دانشگاه آمریکایی رم American University of Rome  :

انجمن دانشجویی دانشگاه‌آمریکایی‌رم هر ساله مجله ادبی از آثار دانشجویی به نام Remus را منتشر می کند. اکنون یک روزنامه دانشجویی ماهانه با نام “هاولر” منتشر می شود. موسسات اداره دانشجویی دانشگاه آمریکایی رم برای تحصیل در ایتالیا شامل انجمن دانشجویی و باشگاههای مختلفی همچون: باشگاه ورزشی  ، انجمن تجاری ، انجمن ارتباطات ، کلوپ فرهنگ ، انجمن مطالعات ایتالیایی ،  و باشگاه روابط بین الملل است که برنامه های مختلفی را برگزار می کنند .

 

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post