دانشگاه بین المللی ونیز (Venice International University   )  که به طور مختصر و مخفف VIU نامیده می شود یک دانشگاه بین المللی خصوصی است که در جزیره سن سروولو در ونیز قرار دارد .  این دانشگاه که در سال 1995 میلادی به عنوان کنسرسیومی از پنج دانشگاه و دو مؤسسه ایتالیایی برای تحصیل در ایتالیا تاسیس شد یک مرکز تحقیقات و تحصیلات عالی است که دانشجویانی از سراسر دنیا در آن تحصیل می کنند .

دانشگاه بین المللی ونیز دارای شرکای بین المللی است که اسامی آن را در زیر مشاهده می فرمایید :

کالج بوستون ایالات متحده ، دانشگاه دوک ایالات متحده ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ ، آلمان ،  دانشگاه سئول ، جمهوری کره ، دانشگاه شینگ هوا پکن ، چین ، دانشگاه کافوسکاری ونیز ، دانشگاه اروپا در سن پترزبورگ ، روسیه ، دانشگاه توکیو ، ژاپن ،  دانشگاه پادوا ، ایتالیا ،  دانشگاه بوردو ، فرانسه ،  شورای تحقیقات ملی ایتالیا ، دانشگاه لوزان سوئیس ،  دانشگاه رم تور ورگاتا ، ایتالیا .

دانشگاه بین المللی ونیز در جزیره سان سروولو ، در ساختمانهایی که زمانی صومعه بوده و بعد به بیمارستان نظامی تبدیل شده و بعداً به یک بیمارستان روانی تبدیل شده است  (در سال 1987 بسته شد )  تاسیس شد . در سال 1995 ساختمانها تحت یک کار مرمت دقیق قرار گرفتند . امکانات دانشگاه‌بین‌المللی ونیز  شامل اتاق سخنرانی ، اتاق کنفرانس و سمینار ، کتابخانه ، اتاق های رایانه ای و اتصال Wi-Fi پهن باند است. یک سرویس قایق عمومی نیز این جزیره را به مرکز تاریخی ونیز متصل می کند.

تمرکز اصلی آموزش و پژوهش برای دانشگاه‌بین‌المللی ونیز برای تحصیل در ایتالیا عبارتند از ، اقتصاد ، مدیریت محیط زیست و امنیت  ، ارتباطات و آموزش علوم ، خلاقیت ، نوآوری و طراحی ، میراث فرهنگی و … .

تحصیل در ایتالیا ، معرفی مختصر دانشگاه بین المللی ونیز  Venice International University :

نام :  Venice International University

سال تاسیس :    1995 میلادی

وب سایت :  www.univiu.org

نوع دانشگاه : خصوصی

کتابخانه : دارد

شهر :   ونیز

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد

تعداد دانشجو  : حدود نفر

تحصیل در ایتالیا ، گروه های تحصیلی و پژوهشی دانشگاه‌بین‌المللی ونیز  Venice International University :

دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی SHSS

دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی (SHSS) دوره های دانشگاهی ، سمینارهای فشرده ، فعالیت های خارج از برنامه درسی و همزمان با برنامه های درسی و مدارس تابستانی را در طول دو ترم دانشگاهی (پاییز و بهار) ارائه می دهد که همه ساله برگزار می شود. کلیه دوره ها توسط اساتید دانشگاه های عضو به زبان انگلیسی ارائه می شود و برای همه دانشجویان دانشگاه های عضو باز است.

مرکز TEDIS

TEDIS  (مرکز مطالعات فن آوری های سیستم های اطلاعاتی توزیع شده) یک مرکز تحقیقاتی است که در سال 1999 در دانشگاه‌بین‌المللی ونیز مستقر شده است. این مرکز تحت نظارت کمیته مدیریت بین المللی ، تحقیقاتی را در مورد نوآوری و رقابت انجام می دهد. TEDIS همچنین با همکاری مرکز جهانی سازی ، حاکمیت و رقابت پذیری ، یک برنامه تحقیقاتی مشترک در مورد مناطق صنعتی ، جهانی سازی و زنجیره های ارزش جهانی تهیه کرده است.

تحقیقات TEDIS در چهار زمینه اصلی متمرکز است:

مناطق صنعتی ، فناوری ها و شبکه ها

شرکتهای کوچک و متوسط ​​، خوشه های محلی و بین المللی شدن

خلاقیت ، طراحی و نوآوری

حمل و نقل ، تدارکات و مدیریت زنجیره تأمین

مرکز TEN

مرکز شبکه های محیطی موضوعی (TEN) یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی در زمینه محیط زیست و توسعه پایدار است. در سال 2003 ، وزارت محیط زیست ، زمین و دریا ایتالیا TEN  را به عنوان شریک علمی برای فعالیت خود در ظرفیت سازی در برنامه حفاظت از محیط زیست و همچنین دوره پایداری برای کشورهای اروپای شرقی ، آسیای میانه و منطقه دریای سیاه تاسیس کرد .

تحصیل در ایتالیا ، انواع خدمات دانشگاه بین المللی ونیز  Venice International University :

تحصیل در ایتالیا ، خدمات دانشجویی دانشگاه بین المللی ونیز :

این دفتر تمامی مشاوره ها و اطلاعات مورد نیاز برای شما را جهت تحصیل در ایتالیا و دانشگاه‌بین‌المللی ونیز در اختیار شما خواهد گذاشت .

تحصیل در ایتالیا ، خدمات کتابخانه دانشگاه بین المللی ونیز :

کتابخانه دانشگاه بین المللی ونیز در طبقه اول ساختمان اصلی واقع شده است. مجموعه کتابخانه طی 15 سال گذشته فعالیت به تدریج در حال افزایش است و امروزه حدود 4000 سند را  از جمله کتاب ، نشریات ، فیلم و سی دی موسیقی ارائه می دهد. کلیه مواد ابتدا طبق سیستم ده دهی طبقه بندی می شوند و سپس براساس سه موضوع اصلی تقسیم می شوند و مرتب می شوند: تاریخ (به ویژه تاریخ ونیز) ، علوم اجتماعی و اقتصاد.

تحصیل در ایتالیا ، خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه بین المللی ونیز :

اتاق کامپیوتر در طبقه اول واقع شده است و بصورت شبانه روزی برای همه دانشجویان و اساتید دانشگاه‌بین‌المللی ونیز برای تحصیل در ایتالیا  باز است.  دانشگاه بین المللی ونیز همچنین دارای یک آزمایشگاه کاملاً پیشرفتهبرای ادغام فن آوری های دیجیتال در دوره های دانشگاهی است.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post