در نظر گرفتن شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا و مطلع شدن از شرایط آن برای متقاضیانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند یکی از نکته های حائز اهمیت محسوب می شود. تحصیل در ایتالیا یکی از هدف های اکثر افراد برای اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور می باشد.

برای شرکت در آزمون های آی مت و تحصیل در ایتالیا هیچ گونه محدودیت سنی وجود نداشته و افراد با هر سن و موقعیتی می توانند در دانشگاه های این کشور تحصیل خود را ادامه دهند.

ویزای همراه برای دانشجویان

باید بدانید که برای همراه دانشجویان به صورت هم زمان ویزا صادر نشده و حداقل بین 3 تا 6 ماه به طول می انجامد. برای آوردن همراه ابتدا باید درخواست کارت اقامت یکساله داده و پس از دریافت کارت اقامت می توانید برای اخذ اقامت همسر و فرزندان خود نیز اقدام کنید.

هزینه زندگی در ایتالیا

هزینه اقامت و زندگی کردن در ایتالیا برای هر شخص قابل تعیین نبوده و میزان خرج زندگی فرد با توجه به سبک زندگی و نیازهای آن متفاوت می باشد.هزینه اقامت هر فرد به عواملی همچون نوع محل سکونت، منطقه اقامت و … بستگی دارد. طبق آمار اعلام شده هزینه خورد و خوراک هر فرد به صورت ماهانه بین 150 تا 200 یورو محاسبه شده است.

شهریه دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم بندی می شود. دانشگاه های خصوصی در مقایسه با دانشگاه های دولتی هزینه بیشتری را به دنبال دارد. همچنین نوع رشته نیز بر روی قیمت تحصیل در ایتالیا تاثیرگذار است و برخی از رشته ها مانند رشته های هنری نیاز به شهریه بیشتری خواهد داشت.

ویزای تحصیلی ایتالیا

پذیرش دانشجو در کشور ایتالیا در مقایسه با سایر کشورها راحت تر بوده و شما می توانید با کمی تلاش مدرک اقامت تحصیلی را اخذ نمایید. دانشگاه های این کشور به دلیل سطح علمی بالای آن ها، تنوع در رشته، هزینه اندک و … طرفداران زیادی را در بین متقاضیان تمام دنیا پیدا کرده است.

رشته های تحصیلی پرطرفدار ایتالیا

در کشور ایتالیا رشته هایی همچون هنر، طراحی، معماری، پزشکی و موسیقی طرفداران بسیاری دارد. تمامی دروس این رشته ها تحت نظارت اساتید حرفه ای و مجرب بوده و شما پس از اتمام مراحل تحصیلی می توانید در هر گوشه از دنیا مشغول به کار شوید.

شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی

دوره های کارشناسی این کشور سه سال و نیم الی چهار سال به طول می انجامد. برای ورود به اکثر این دانشگاه ها شما باید در آزمون های ورودی آی مت شرکت کرده و در صورت کسب رتبه بالا به ایت دانشگاه ها راه پیدا خواهید کرد. در برخی از دانشگاه ها در حین تحصیل می توانید مشغول به کار شده و بخشی از هزینه تحصیل خود را از این طریق تامین کنید.

شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه های ایتالیا به 2 الی 3 سال زمان نیاز است. در دانشگاه های ایتالیا در مقطه کارشناسی ارشد دروس به دو زبان انگلیسی و زبان ایتالیایی تدریس می شود. برای ورود به کارشناسی ارشد این دانشگاه ها شما باید مدرک کارشناسی و ریز نمرات را نیز به همراه داشته باشید.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا

به طور معمول برای اخذ مدرک دکترا در دانشگاه های ایتالیا به سه و نیم الی چهار سال زمان نیاز است. در مقطع دکترا نیز مانند مقطع کارشناسی ارشد دروس های آن به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شود. برای ثبت نام شما باید ریز نمرات و مدرک تمامی مقاطع تحصیلی خود را به همراه داشته باشید.

اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

برای اقامت در این کشور دانشجویان می توانند اقدام به تمدید ویزای تحصیلی خود کرده و در این بازه زمانی کار پیدا کنند و پس از عقد قرارداد، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند. ویزای تحصیلی زمانی 6 ماهه داشته ولی با عقد قرارداد کاری پس از 2 سال می توانند اقامت دائم این کشور را کسب کنند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)