رشته های پزشکی در ایتالیا یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل می باشد. ایتالیا دارای سطح بالایی در زمینه علمی بوده و اساتیدی مجرب دارد و به همین دلیل دانشگاه های این کشور از جمله برترین دانشگاه های جهان شناخته شده اند. دانشجویان دندانپزشکی می توانند پس از دوران تحصیل خود به عنوان دستیار در مطب کار کرده و با کسب تجربه و رزومه ای قوی به راحتی جذب بازار کار شوند.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا

برخی از افراد تصور می کنند که تحصیل در دانشگاه های ایتالیا رایگان است ولی باید بگوییم خیر تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در مقایسه با سایر کشورها ارزان تر می باشد. افرادی که در آزمون های ورودی آی مت قبول می شوند علاوه بر پرداخت هزینه پایین می توانند بورسیه تحصیلی نیز دریافت کنند.

دوره های دندانپزشکی در ایتالیا

افرادی که علاقه مند به دریافت مدرک در رشته های مختلفی نظیر ارتودنسی و جراحی فک و صورت هستند ابتدا باید یک دوره چهار ساله علوم پایه را طی کرده و در صورت قبولی در آزمون آی مت دندانپزشکی شرکت کنند و پس از گذراندن دوره های تخصصی تمامی دروس تئوری گذرانده شده را به صورت عملی در یک مطب دندانپزشکی بگذرانند.

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی

متقاضیان برای این که در رشته دندانپزشکی در ایتالیا قبول شوند باید بر روی زبان انگلیسی تسلط داشته و مدرک آن را به مرکز مورد نظر ارائه دهند. همچنین مدرک ارائه شده باید از معدل مطلوبی برخوردار باشد زیرا برای تحصیل در ایتالیا نیاز به تسلط کامل بر روی زبان انگلیسی می باشد.

در صورتی که فرد به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشد و یا مدرکی مبنی بر تحصیل و اقامت در این کشور داشته باشد دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد. در غیر این صورت با اثبات این که فرد مورد نظر مدتی در یکی از کشورهای خارجه زندگی کرده و یا زبان مادر آن انگلیسی است نیز لزومی به ارائه مدرک زبان نیست.

آزمون آی مت

برای ورود به دانشگاه های ایتالیا شما باید در آزمون های آی مت شرکت کنید. این آزمون ها رقابت سختی بین افراد زیادی است که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند به همین دلیل شما باید به سختی تمامی منابع درسی مربوط به این آزمون ها را مطالعه کرده تا رتبه خوبی را در این آزمون ها کسب نمایید.

دروس تخصصی دندانپزشکی در ایتالیا

  • دروس تخصصی دندانپزشکی ارائه شده در دانشگاه های ایتالیا به شرح زیر می باشد:
  • کلینیک دندانپزشکی
  • اکولوژی
  • رادیوگرافی دندانی
  • آناتومی سر و گردن
  • میکروبیولوژی های دندان و دهان
  • مولکولی
  • بیولوژی سلولی
  • بورسیه تحصیلی دندانپزشکی در ایتالیا

از جمله مهم ترین مزایای تحصیل در ایتالیا استفاده از بورسیه تحصیلی می باشد که باعث افزایش متقاضی برای ورود به دانشگاه های ایتالیا شده است. این بورسیه برای افرادی که قادر به پرداخت هزینه های دانشگاه نیستند بسیار مناسب می باشد.

آیا برای شرکت در آزمون دندانپزشکی شرایط سنی وجود دارد؟

برای ورود به این آزمون شرایط سنی خاصی وجود ندارد ولی مناسب بودن سن یک امتیاز محسوب می شود. به طور کلی دانشگاه های ایتالیا هیچ گونه محدودیت سنی برای پذیرش دانشجو ندارند.

آیا رزومه و معدل تحصیلی در قبولی آزمون تاثیری دارد؟

خیر تنها ملاک برای قبولی در دانشگاه های ایتالیا رتبه شما در آزمون آی مت بوده و رزومه و معدل تحصیلی هیچ تاثیری بر روی قبولی شما در این آزمون ها ندارد.

برای شرکت در آزمون دندانپزشکی نیاز به دیپلم خاصی دارد؟

خیر برای ورود به این دانشگاه ها فقط گذراندن 12 سال تحصیلی بوده و نوع رشته برای شرکت در آزمون های دندانپزشکی ملاک نمی باشد.

شرایط اعزام دانشجو دندانپزشکی در ایتالیا

ایتالیا دارای دانشگاه های متعددی است که قبولی در آزمون آی مت دندانپزشکی شرط ورود به این دانشگاه ها می باشد و شما با قبولی در این دانشگاه ها علاوه بر تحصیل و اخذ مدرک معتبر، می توانید از آب و هوای این کشور لذت برده و خاطره های شیرین و به یادماندنی ای را برای خود رقم بزنید.

مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا

رشته هایی مانند دندانپزشکی از حساسیت بالایی برخوردار بوده و هر کشوری برای تحصیل در این زمینه مناسب نمی باشد به همین دلیل ایتالیا یکی از بهترین و معتبرترین کشورها در زمینه دندانپزشکی می باشد.

کیفیت آموزشی رشته های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا بسیار بالا می باشد.

هزینه دانشگاه های ایتالیا در مقایسه با دانشگاه های دیگر پایین تر می باشد.

همچنین این دانشگاه ها از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار بوده و قدمت طولانی دارد.

پس از پذیرش می توانید برای اقوام درجه یک خود نیز کارت اقامت تهیه کنید.

شرایط آب و هوایی ایتالیا مطلوب بوده و به راحتی می توانید در این کشور زندگی کنید.

شما با دریافت مدرک دندانپزشکی از دانشگاه های ایتالیا می توانید در هر نقطه از دنیا مشغول به کار شوید.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا

از جمله شرایطی که به دریافت بورسیه تحصیلی کمک می کند عبارت است از:

فردی که مادر و یا پدر آن در قید حیات نباشد.

چنانچه والدین فرد متقاضی معلولیتی داشته باشند.

در صورتی که مدرکی مبنی بر تحصیل یکی از اعضای خوانواده خود در ایتالیا را ارائه دهد.

همچنین دریافت بورسیه تحصیلی محدوده سنی خاصی داشته و بورسیه به افرادی که زیر 18 سال سن و بالای 35 سال سن دارند، تعلق نمی گیرد.

شرایط کار در حین تحصیل در ایتالیا

در کشور ایتالیا دانشجویانی که در حال تحصیل هستند نیز می توانند در حین تحصیل، مشغول به کار نیز شوند و از این طریق بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را به دست بیاورند.

همچنین دانشجویان دندانپزشکی نیز می توانند پس از پایان تحصیل خود دوره ای عملی را به عنوان دستیار دندانپزشک بگذرانند و علاوه بر دریافت حقوق، در صورت رضایت کارفرما، قراردادی عقد کرده و از این طریق اقامت بگیرند. در سال های اخیر شرایط اقتصادی و بازار کار ایتالیا رو به بهبود بوده و شما می توانید از طریق کار نیز ویزای اقامت دریافت کنید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post