ایتالیا از جمله برترین کشور در زمینه تحصیلی می باشد که با توجه به شرایط پذیرش دانشجو سالانه متقاضیان زیادی برای قبولی در آزمون های ورودی این دانشگاه ها با یکدیگر رقابت می کنند. تحصیل در ایتالیا آرزوی بسیاری از افراد است و سالانه برای قبولی در آزمون های ورودی این دانشگاه رقابت های شدیدی وجود دارد. در این مقاله بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا را بررسی می‌کنیم.

این کشور دارای آب و هوایی بسیار عالی بوده و مکان های تفریحی بسیاری دارد و دانشجویان می توانند در کنار تحصیل خاطره های بسیار خوشی را در مدت اقامت خود رقم بزنند. امکان تحصیل در دانشگاه ها به زبان انگلیسی وجود داشته و در صورت تمایل می توانید در دوره های آموزش زبان ایتالیایی نیز شرکت کنید.

طراحی یکی از بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا

طراحی دارای شاخه های مختلفی از جمله طراحی مد، طراحی صنعتی، طراحی لوازم زینتی، طراحی داخلی، طراحی وسایل نقلیه و … می باشد. تمامی این رشته ها دارای اساتیدی مجرب بوده که باعث می شود که در تمامی دوره ها حرفه ای شوید. تحصیل در رشته های هنری به دلیل کیفیت بالا و لوازم مورد نیاز کمی هزینه بر است ولی شما می توانید پس از اتمام تحصیلات خود در شرکت های معتبر مشغول به کار شوید.

کلاس های طراحی هم به صورت عملی و هم به صورت تئوری ارائه شده و در طول ترم و پس از پایان هر ترم کنفرانس ها و سمینارهای مختلفی برگزار می شود که شرکت در تورهای عملی برای دانشجویان اجباری است. در پایان تحصیل دانشجویان قادر هستند که به صورت مستقل طرح های مورد نظر خود را اجرا کنند.

معماری یکی از بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا

کشور ایتالیا به دلیل وجود بناهای قدیمی عظیم و زیبا بر روی تحصیل در رشته های معماری بسیار تاثیرگذار است. کلاس های معماری در ایتالیا اغلب به شکل عملی برگزار شده و شما می توانید کاملا به انواع معماری ها خصوصا معماری ایتالیایی آشنا شوید. شما می توانید با شرکت در این رشته در ایتالیا سابقه عملی مرمت بناهای تاریخی را پیدا کرده و در ساخت و سازهای مختلفی شرکت کنید.

رشته هنر بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا

کشور ایتالیا دارای مردمانی هنرمند بوده و بسیاری از آثار هنری به این کشور تعلق دارد. رشته هنر یکی از رشته های پرطرفدار در ایتالیا بوده که قبولی در آزمون آن از جمله آرزوهای بسیاری از افراد می باشد. از جمله رشته های هنری پرطرفدار می توان به رشته نقاشی و مجسمه سازی اشاره کرد.

همچنین در ایتالیا موسیقی نیز از جمله رشته هایی است که طرفداران زیادی دارد و دانشگاه های زیادی از جمله دانشگاه رم، دانشگاه میلان، دانشگاه بولونیا و … رشته موسیقی را آموزش می دهند. علاوه بر آن هنرمندان و نویسندگان زیادی در این کشور وجود دارند که آثارشان بسیار ماندگار شده است.

رشته پزشکی بهترین رشته تحصیلی در ایتالیا

در ایتالیا رشته های پزشکی به دلیل قدمت و مدرک معتبری که دارد، از جمله برترین و محبوب ترین دانشگاه ها را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه ها دارای هزینه ای پایین بوده و تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. برای شرکت در دانشگاه های پزشکی ایتالیا باید در آزمون های آی مت شرکت کرده و پس از قبولی در آزمون وارد دانشگاه شوید.

 رشته فنی و مهندسی بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا

در ایتالیا دانشگاه های متعددی در زمینه فنی و مهندسی دوره های مختلفی برگزار می کنند که از جمله بهترین دانشگاه ها می توان دانشگاه میلان را نام برد. رشته عمران از جمله پرطرفدارترین رشته های فنی و مهندسی در ایتالیا بوده که سالانه رقابت های زیادی برای قبولی در این رشته بین متقاضیان انجام می شود.

رشته علوم انسانی بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا

از دیگر رشته های پرطرفدار در ایتالیا می توان رشته های علوم انسانی را نام برد. ادبیات و فلسفه در ایتالیا سابقه ای طولانی و  نویسندگان زیادی در این زمینه کتاب های نفیس و ماندگاری را ارائه کرده اند. از جمله فیلسوفان و نویسندگان مشهور در این کشور می توان به دانته، امبرتو اکو، نیکولو ماکیاولی و … اشاره کرد.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا متقاضیان بسیار زیادی از اقصی نقاط جهان دارد. متقاضیان جهت تحصیل در این مقطع می بایست مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم خود را ارائه دهند. برای ورود به این دانشگاه باید بسیار تلاش کرده تا در آزمون های آی مت رتبه قابل قبولی را کسب کنید.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

در ایتالیا می توانید مدرک کارشناسی ارشد خود را با هزینه ای مناسب دریافت کنید. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دو سال بوده و در طی تحصیل خود می توانید به صورت پاره وقت مشغول به کار شده و بخشی از هزینه تحصیل و اقامت خود را از این طریق به دست بیاورید.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در مقطع دکترا

در مقطع دکترا در ایتالیا با کمک استاد راهنما می توانید در چارچوب قوانین دانشگاه در یک پروژه تحقیقاتی شرکت کرده و تجربه بسیار مفیدی را در این زمینه کسب کنید. تحصیل در این مقطع حداقل 4 سال به طول می انجامد و پایان نامه پروژه دکترا باید حداقل 1000 کلمه باشد.

هزینه تحصیل در ایتالیا

ایتالیا دارای رشته های متعددی است که هر کدام نیاز به پرداخت هزینه هایی مختلفی است. ولی باید بدانید که رشته های تحصیلی در ایتالیا در مقایسه با سایر دانشگاه ها هزینه کمتری دارد. همچنین می توانید از دولت بورسیه تحصیلی گرفته و از این طریق به صورت رایگان در ایتالیا به تحصیل خود ادامه دهید. عواملی همچون میزان درآمد سرپرست خانوار، وجود یکی از افراد خوانواده در این کشور و … نیز باعث تغییر قیمت هزینه تحصیل در ایتالیا خواهد شد.

مزایای تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا از نظر سهولت در پذیرش سومین کشور در جهان و اولین کشور در اروپا می باشد. تحصیل در ایتالیا قیمتی بسیار پایین و باورنکردنی داشته و مدرک آن از اعتبار زیادی در کل دنیا برخوردار است. کیفیت آموزشی دانشگاه های ایتالیا بسیار بالا بوده و شما می توانید در رشته های متعدد در این کشور بورسیه کسب کنید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

2/5 - (3 امتیاز)