ویزای تحصیلی کشور ایتالیا

ویزای تحصیلی کشور ایتالیا

تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاههای ایتالیا برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این کشور از طریق دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا امکان پذیر می باشد.ویزای تحصیلی کشور ایتالیا در حال حاظر یکی از اسان ترین ویزاهای تحصیلی در بین کشورهای اروپایی است.

با اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و به تبع ان اقامت تحصیلی ایتالیا شما این شانس را خواهید داشت که بدون اخذ ویزا به تمامی کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشید.دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای ایتالیا این شانس را دارندکه پس از فراغت از تحصیل با توجه به دریافت مدارک تحصیلی،درخاک  ایتالیا یا دیگر کشورهای اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند.همچنین امکان اخذ اقامت ایتالیا یا سایر کشورهای اروپایی پس از فراغت از تحصیل از مزایای دیگر تحصیل در ایتالیاست.

در صورتی که علاقه مند به دریافت ویزای تحصیلی کشور ایتالیا می باشید ابتدا مراحل ثبت نام در موسسه را انجام داده و مدارک مورد نیازجهت اخذ پذیرش تحصیلی خود را به موسسه ارایه نمایید.پس از ثبت نام و تکمیل مدارک لازم ،موسسه بر اساس انتخاب های دانشجویان اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی از  دانشگاه مقصد می نماید.

پس از اخذ نامه پذیرش توسط موسسه مدارک ویزا طبق لیست اعلامی زیر تهیه و درخواست ویزای تحصیلی کشور ایتالیادر زمان مقرر  انجام می شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا:

مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی

1- ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات ترجمه شده به زبان ایتالیایی با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه

توجه: (جهت ترجمه و تاییدات مدرک دیپلم و پیش و ریز نمرات باید دارای 3تاییدیه باشد:1.مهر و امضای دبیرستان یا هنرستان یاپیش دانشگاهی 2. ناحیه یا منطقه اموزش و پروررش 3.اداره کل اموزش و پرورش استان)

2- ترجمه مدرک لیسانس (و فوق لیسانس برای متقاضیان مقطع دکتری) به همراه ریزنمرات به زبان ایتالیایی با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه

3- ترجمه شناسنامه به زبان ایتالیایی

4- فرم A پر شده جهت رشته و دانشگاه پذیرفته شده

5- گواهی های زبان انگلیسی در سطح B2 یا گذراندن حداقل دو سال آکادمیک در یکی از مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی و یا نامه دانشگاه مبنی بر عدم نیاز به مدرک زبان

6- شرح دروس اخذ شده دوره لیسانس (تنها برای متقاضیان مقطع فوق لیسانس در صورت درخواست دانشگاه) به زبان ایتالیایی یا انگلیسی

7- 5 قطعه عکس 3.5 در 4.5 سانتی متر رنگی و پشت نویسی شده به زبان انگلیسی

8- اصل گذرنامه

9- دو نسخه از پذیرش دانشگاه

10- فرم پر شده درخواست روادید

11- رزرو بلیط پرواز

12- رزرو هتل از اولین روز تاریخ بلیط  پرواز تا حداقل 20 روز اول اقامت

13- نامه بانکی (به لاتین) به نام شخص دانشجو و یا یکی از والدین دانشجو با حداقل موجودی حساب معادل مبلغ 7500 یورو به ازای هر یک سال تحصیلی در ایتالیا.

به طور مثال: تحصیل در مقطع لیسانس و دکتری که 3 ساله می باشند  مبلغ 22500 یورو، در مقطع فوق لیسانس دو ساله 15000 یورو و در مقطع کارشناسی پیوسته 5 ساله 37500 یورو.

14-پرینت  لاتین حساب بانکی سه ماهه اخیر

15- دو نسخه کپی از صفحه اول پاسپورت و پذیرش به همراه یک نسخه کپی از کلیه مدارک تحصیلی به همراه کپی از صفحات فارسی

16-مبلغ 50 یورو به صورت نقدی

ویزای تحصیلی کشور ایتالیا
4.7 از 3 رای