هزینه زندگی در ایتالیا

موسسه یگانه سفیران دانش با توجه به افزایش مهاجرت به ایتالیا و علاقمندی دانشجویان جهت ادامه تحصیل در ایتالیا، این نوشتار را در رابطه با یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان علاقمند به تحصیل در کشور ایتالیا و تحصیل در اروپا یعنی هزینه زندگی در ایتالیا تهیه کرده تا شما همراهان ارجمند در انتخاب مسیر خود دقیق تر عمل نمایید.

در این نوشتار در مورد موضوعات مربوط به هزینه زندگی و تحصیل در ایتالیا صحبت شده است که مهمترین این موضوعات شامل موارد زیر است:


 عوامل موثر در تعیین هزینه زندگی در ایتالیا
 هزینه زندگی در ایتالیا در شهر های مختلف
 هزینه تحصیل در ایتالیا
 هزینه اسکان در ایتالیا

به طور کلی کشور ایتالیا هزینه های تحصیل و زندگی کمتری نسبت به دیگر کشور های اروپایی دارد به طور مثال تحصیل در رشته پزشکی در کشور مجارستان به طور متوسط سالی 20 الی 25 هزار یورو برای دانشجو هزینه در بردارد در حالی که اعتبار دانشگاه های ایتالیا را به هیچ وجه نمی توان با کشوری مثل مجارستان مقایشه کرد. هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا در رشته پزشکی تقریبا نصف کشور مجارستان است که در صورت دریافت بورسیه استانی ایتالیا از این مقدار هم کمتر خواهد شد.

برآورد کردن هزینه زندگی در یک کشور در حالت کلی کار بسیار دشواری است زیرا این امر به پارامتر های بسیاری وابستگی دارد که گفتن عددی خاص برای هزینه های زندگی در ان کشور را عملا ناممکن می کند.

عوامل موثر در تعیین هزینه زندگی در ایتالیا

1. شهری که دانشجو برای تحصیل به آن مهاجرت می کند

در همه جای دنیا شهر های مختلف هزینه های مختلفی دارند. هزینه زندگی در ایتالیا نیز از این قضیه مستثنا نیست. برای مثال هزینه های زندگی در شهر میلان به هیچ عنوان قابل مقایسه با شهر کوچکی مانند باری نیست.

2. دانشگاه مقصد

دانشگاه ها نیز در ایتالیا هزینه های مختلفی دارند. در کل دانشگاههای ایتالیا نسبت به نقاط دیگر اروپا دارای شهریه های خیلی بالایی نیستند ( 1000 الی 4000 یورو در سال ). هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا در صورت گرفتن بورسیه استانی ایتالیا ، بورسیه های تحصیلی یا تخفیف شهریه در به شدت کاهش پیدا می کند و تقریبا به صفر می رسد.

البته باید در نظر داشت که دانشگاه های خصوصی ایتالیا دارای شهریه های بسیار بالا هستند و شامل بورسیه استانی ایتالیا نیز نمی شوند.

3. دریافت بورسیه استانی ایتالیا

برای توضیح بیشتر هزینه زندگی در ایتالیا دارای بورسیه استانی ایتالیا و بورسیه های متعدد تحصیلی است که دریافت آنها کمک شایانی به دانشجویان برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ایتالیا خواهد کرد. بورسیه استانی هزینه تحصیل در ایتالیا را کاملا پوشش داده و مقداری وجه نقد نیز برای هزینه های زندگی در ایتالیا برای دانشجو باقی خواهد ماند.

4. سبک زندگی دانشجویان

این مورد از اهمیت بسیاری برخوردار است. هزینه هرفرد (چه در داخل کشور چه در خارج آن) تاثیر زیادی از سبک زندگی او می پذیرد .تعریف ارزان یا گران بودن برای اشخاص مختلف کاملا باهم تفاوت دارد. دانشجویی که به ایتالیا سفر می کند می تواند با تطابق زندگی خود با مقدار هزینه ایی که در اختیار دارد اموراتش را بگذراند.

بدیهی است که داشتن سبک زندگی ایی که همراه با عدم کنترل هزینه ها و مصرف بی رویه منابع مالی باشد با زندگی دانشجویی تطابقی ندارد و می تواند هزینه زندگی در ایتالیا را به شدت افزایش دهد، حال دانشجو چه در ایتالیا باشد چه در هر نقطه دیگری از این دنیا. برای متعادل کردن هزینه زندگی در ایتالیا راه کارهایی وجود دارد که توسط آن هزینه تحصیل در ایتالیا و همچنین هزینه زندگی در ایتالیا را کاهش خواهد یافت.

اگر بخواهیم برای هزینه یک زندگی دانشجویی در ایتالیا حداکثر یا حداقلی را بیان کنیم می توان گفت که برای شهر های بزرگ مثل میلان و رم هزینه ایی حدود 800 الی 1000 یورو در ماه و برای شهر های کوچک 500 الی 600 یورو در ماه نیاز است.

که البته باز هم تاکید میکنیم که دریافت بورسیه استانی و برخی راه کار ها برای کم کردن هزینه ها ( مثلا اجاره کردن منزل توسط دو یا چند نفر ) می تواند به شدت در کاهش هزینه های دانشجویان عزیز در ایتالیا موثر باشد.

هزینه زندگی در ایتالیا

در ادامه مطلب هزینه تحصیل در ایتالیا برای تعدادی از دانشگاه ها و همچنین هزینه زندگی در ایتالیا را به تفکیک شهر ها و دانشگاه های مختلف برای دانشجویان عزیز گرد آوری کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده شما همراهان گرامی قرار گیرد.

هزینه زندگی در ایتالیا برای یک خانواده چهار نفره به طور متوسط حدود 2,991 یورو در ماه بدون احتساب اجاره است. برای یک فرد مجرد، هزینه ‌های ماهانه تقریبا 857 یورو بدون اجاره برآورد می ‌شود.

هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا

دانشجویانی که قصد دارند در ایتالیا تحصیل کنند، باید از هزینه‌های زندگی دانشجویی در ایتالیا آگاه باشند. این هزینه ‌ها شامل اجاره مسکن، هزینه ‌های غذا، حمل و نقل، و موارد دیگر است. به طور متوسط، هزینه زندگی در ایتالیا برای دانشجویان می‌ تواند بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه باشد، که البته بسته به شهر و سبک زندگی متفاوت است.

برای مثال، هزینه‌ های زندگی در شهر های بزرگ مانند رم یا میلان ممکن است بیشتر باشد. با این حال، دانشگاه‌ های ایتالیا اغلب شهریه‌ های مقرون به صرفه‌ای دارند و دانشجویان می‌ توانند با برنامه ‌ریزی مناسب و استفاده از تخفیف‌ های دانشجویی، هزینه‌ های خود را به خوبی مدیریت کنند.

هزینه اقامت ایتالیا

هزینه ‌های اقامت در ایتالیا می‌ تواند بر اساس شهر، نوع اقامتگاه و سبک زندگی فرد متغیر باشد. به طور میانگین، هزینه ‌های معمول برای یک شب در هاستل اشتراکی حدود ۱۸ تا ۳۰ یورو، در هاستل خصوصی ۵۰ تا ۱۰۰ یورو و در هتل سه ستاره از ۱۰۸ یورو به بالا می ‌باشد.

هزینه غذا در رستوران ‌ها برای یک وعده حدود ۱۲ تا ۳۰ یورو تخمین زده می‌ شود. علاوه بر این، هزینه ‌های ثابت کارت اجازه اقامت نیز وجود دارد که شامل ۷۶ یورو برای کارت الکترونیکی، ۴۰ یورو برای کارت اجازه اقامت با اعتبار از سه ماه تا یک سال و ۵۰ یورو برای کارت با اعتبار یک تا دو سال است.

بنابراین، برای برنامه‌ریزی دقیق ‌تر، توصیه می ‌شود که اطلاعات بیشتری در مورد هزینه ‌های زندگی در شهر مورد نظر و شرایط خاص خود جستجو و مطالعه نمایید.

واحد پول ایتالیا یورو (EUR) است. هر یورو به صد سنت تقسیم می ‌شود. اسکناس‌ های موجود شامل ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ یورو هستند، اما اسکناس ‌های ۲۰۰ و ۵۰۰ یورو کمتر استفاده می‌ شوند. سکه ‌ها نیز شامل ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ سنت و همچنین ۱ و ۲ یورو هستند.

شرایط زندگی در ایتالیا

زبان رسمی ایتالیایی است و آشنایی با آن برای زندگی، کار و تحصیل در ایتالیا ضروری است. با این وجود، زندگی در ایتالیا به دلیل کیفیت بالای زندگی، امنیت، و دسترسی به خدمات درمانی و آموزشی عالی، مزایای بسیاری دارد. هزینه‌ های زندگی در ایتالیا متغیر است و بسته به شهر و سبک زندگی می ‌تواند بین 800 تا 1000 یورو در ماه باشد.

هزینه مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا مستلزم در نظر گرفتن هزینه‌ های متفاوتی است که شامل هزینه‌ های دولتی ویزا، هزینه وکیل، ترجمه مدارک، هزینه سفر و هزینه‌ های زندگی در ایتالیا می ‌شود. برای تحصیل، شهریه دانشگاه ‌های دولتی سالانه حدود ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ یورو است، اما با دریافت بورسیه دولتی، تحصیل می ‌تواند رایگان شود.

 هزینه ویزای کوتاه مدت تحصیلی ۸۰ یورو و ویزای بلند مدت ۵۰ یورو به علاوه هزینه مجوز اقامت است.

 برای مهاجرت کاری، ابتدا باید پیشنهاد کاری و سپس مجوز کار از کارفرمای ایتالیایی دریافت کنید. در نهایت، با تایید ویزا می‌ توانید به ایتالیا سفر کرده و درخواست اجازه اقامت دهید.

 

1. هزینه زندگی در ایتالیا شهر میلان

هزینه زندگی در میلان، ایتالیا، به طور متوسط برای یک فرد حدود 1783 دلار در ماه است. این شهر به عنوان یکی از گران‌ترین شهر های جهان شناخته شده و در رتبه 1514 از بین 9294 جایگاه در فهرست جهانی قرار دارد. در ایتالیا نیز، میلان به عنوان بهترین شهر برای زندگی از بین 148 شهر ایتالیایی انتخاب شده است.

متوسط حقوق پس از کسر مالیات در میلان 2026 دلار است که برای پوشش هزینه ‌های زندگی به مدت 1.1 ماه کافی می ‌باشد. میلان با جمعیتی حدود 1.37 میلیون نفر، دومین شهر بزرگ ایتالیا است و به عنوان قطب مالی کشور، میزبان شرکت ‌های بزرگ و مهم ایتالیایی و فعالیت‌های اقتصادی بین‌المللی است.

هزینه تحصیل در شهر میلان
نام دانشگاههزینه ها
دانشگاه پلی تکنیک میلان :2000 الی 4000 یورو درسال شهریه دانشگاه
دانشگاه میلان :2500 الی 3500 یورو در سال شهریه دانشگاه

رستوران و کافه
نام کالاقیمت
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت :10 الی 20 یورو درسال
کاپوچینو :1 الی 2 یورو
نوشابه :1.5 الی 3 یورو
آب معدنی :ا الی 1.5 یورو

فروشگاه
نام کالاقیمت
شیر :یک گالن ( معادل 3.7 لیتر ) 3.5 الی 5.5 یورو
برنج سفید :هرکیلو گرم 1 الی 4 یورو
تخم مرغ :12 عدد ، 1.8 الی 3.6 یورو
پنیر محلی :هرکیلو حدود 5 یورو
گوشت گاو :10 الی 20 یورو
موز :هرکیلو 1.5 الی 3 یورو
سیب زمینی :هرکیلو یک الی 2 یورو

حمل و نقل
نوع بلیطقیمت
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی :1.5 یورو
تاکسی :ورودیه 5 یورو و به ازای هر مایل 1.75 یورو
تاکسی در اختیار :حدود ساعتی 30 یورو
بنزین :هرگالن ( معادل 3.7 لیتر) 6یورو

هزینه اسکان
نوع مسکناجاره بها
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر :800 الی 1000 یورو درماه
اجاره اپارتمان یک خوابه دور تر از مرکز شهر :400 الی 700 یورو درماه

2. هزینه زندگی در ایتالیا شهر رم

هزینه زندگی در رم، پایتخت ایتالیا، می ‌تواند متفاوت باشد که البته بستگی به سبک زندگی و انتخاب ‌های فردی دارد. به طور میانگین، هزینه ماهانه زندگی برای یک نفر بدون در نظر گرفتن اجاره خانه حدود 980 دلار تخمین زده شده است. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر می ‌تواند بین 800 تا 1,000 یورو در ماه باشد.

هزینه ‌های غذا نیز بسته به انتخاب رستوران و نوع غذا متغیر است، اما به طور کلی هزینه یک وعده غذا در رستوران‌ های ارزان قیمت حدود 10 تا 15 یورو برآورد می ‌شود. همچنین، هزینه بلیط یک ماهه مترو در رم حدود 30 یورو است. بنابراین، زندگی در رم می ‌تواند از نظر مالی چالش‌برانگیز باشد، اما با برنامه ‌ریزی دقیق و انتخاب ‌های هوشمندانه، می ‌توان هزینه ‌ها را مدیریت کرد.

هزینه تحصیل در شهر رم
نام دانشگاههزینه ها
دانشگاه ساپینزا :2 الی 3 هزار یورو در سال شهریه دانشگاه
دانشگاه تورورگاتا :حداقل 3 هزار یورو در سال شهریه دانشگاه
رستوران و کافه
نام کالاقیمت
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت :10 الی 20 یورو
کاپوچینو :1 الی 1.5 یورو
نوشابه :1.5 الی 2.5 یورو
آب معدنی :ا الی 1.5 یورو

فروشگاه
نام کالاقیمت
شیر :هر لیتر معادل 1 الی 2 یورو
برنج سفید :هرکیلو گرم 1 الی 3 یورو
تخم مرغ :12 عدد ، 2 الی 5 یورو
پنیر محلی :هرکیلو 7 الی 12 یورو
گوشت گاو :9 الی 19 یورو
موز :هرکیلو 1.5 الی 2.5 یورو
سیب زمینی :هرکیلو یک الی 1.5 یورو

حمل و نقل
نوع بلیطقیمت
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی :1.5 یورو
تاکسی :ورودیه 3 تا 5 یورو و به ازای هر مایل 1.4 یورو
تاکسی در اختیار :حدود ساعتی 25 الی 35 یورو
بنزین :هر لیتر 1.5 یورو

هزینه اسکان
نوع مسکناجاره بها
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر :800 الی 1000 یورو درماه
اجاره اپارتمان یک خوابه دور تر از مرکز شهر :400 الی 700 یورو درماه

*این قیمت ها حدودی بوده و آپارتمان هایی با قیمت های بالاتر و پایین تر نیز وجود دارد.

3.هزینه زندگی در ایتالیا شهر تورین

هزینه زندگی در تورین ایتالیا بسته به سبک زندگی و انتخاب ‌های شخصی متفاوت است، اما به طور متوسط، برای یک نفر بدون احتساب اجاره ماهیانه، حدود ۷۴۱ یورو در ماه تخمین زده می‌ شود. هزینه‌ های اجاره به تنهایی برای یک اتاق مستقل در آپارتمان مشترک می‌ تواند بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ یورو در ماه باشد.

در نظر داشته باشید که هزینه ‌های دیگری مانند خوراک، حمل و نقل، پوشاک و سایر مخارج زندگی روزمره نیز باید به این مبلغ اضافه شوند. تورین به عنوان یک شهر با جاذبه ‌های فرهنگی و تاریخی، هزینه زندگی پایین‌تری نسبت به شهر های بزرگتری مانند میلان و رم دارد.

هزینه تحصیل در شهر تورین
نام دانشگاههزینه ها
دانشگاه تورین :1000 الی 2000 یورو در سال شهریه دانشگاه
دانشگاه پلی تکنیک تورین :3000 الی 4000 یورو در سال شهریه دانشگاه

رستوران و کافه
نام کالاقیمت
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت :10 الی 15 یورو
کاپوچینو :1 الی 1.5 یورو
نوشابه :1.5 الی 2.5 یورو
آب معدنی :1یورو

فروشگاه
نام کالاقیمت
شیر :هر گالن( معادل 3.7 لیتر) معادل 3 الی 5.5 یورو
برنج سفید :هرکیلو گرم 1 الی 3 یورو
تخم مرغ :12 عدد ، 1.5 الی 4 یورو
پنیر محلی :هرکیلو 10 الی 14 یورو
گوشت گاو :10 الی 18 یورو
موز :هرکیلو 1 الی 2 یورو
سیب زمینی :هرکیلو یک الی 1.5 یورو

حمل و نقل
نوع بلیطقیمت
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی :1.7 یورو
تاکسی :ورودیه 4 یورو و به ازای هر مایل 2.5 یورو
تاکسی در اختیار :حدود ساعتی 18 الی 25 یورو
بنزین :هر گالن ( معادل 3.7 لیتر) 6یورو

هزینه اسکان
نوع مسکناجاره بها
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر :400 الی 700 یورو درماه
اجاره اپارتمان یک خوابه دور تر از مرکز شهر :300 الی 700 یورو درماه

*این قیمت ها حدودی بوده و آپارتمان هایی با قیمت های بالاتر و پایین تر نیز وجود دارد.

4. هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا شهر بلونیا

هزینه تحصیل در شهر بلونیا
نام دانشگاههزینه ها
دانشگاه بلونیا :2700 الی 3500 یورو در سال

رستوران و کافه
نام کالاقیمت
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت :10 الی 20 یورو
کاپوچینو :1.4 الی 1.7 یورو
نوشابه :1.5 الی 2.5 یورو
آب معدنی :ا الی 1.5 یورو

فروشگاه
نام کالاقیمت
شیر :هر لیتر معادل 1 الی 1.5 یورو
برنج سفید :هرکیلو گرم 1 الی 3 یورو
تخم مرغ :12 عدد ، 1.5 الی 3 یورو
پنیر محلی :هرکیلو 12 الی 15 یورو
گوشت گاو :6 الی 18 یورو
موز :هرکیلو 1 الی 2.5 یورو
سیب زمینی :هرکیلو یک الی 1.5 یورو

حمل و نقل
نوع بلیطقیمت
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی :1.3الی 1.5 یورو
تاکسی :ورودیه 3 تا 6 یورو و به ازای هر مایل 1.4 یورو
تاکسی در اختیار :حدود ساعتی 25 الی 35 یورو
بنزین :هر لیتر 1.5 یورو

هزینه اسکان
نوع مسکناجاره بها
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر :500 الی 800 یورو درماه
اجاره اپارتمان یک خوابه دور تر از مرکز شهر :400 الی 600 یورو درماه

*این قیمت ها حدودی بوده و آپارتمان هایی با قیمت های بالاتر و پایین تر نیز وجود دارد. در صورت گرفتن خانه به صورت اشتراکی مقداری از هزینه زندگی در ایتالیا کمتر خواهد شد.

5. هزینه زندگی در ایتالیا شهر فلورانس

هزینه تحصیل در شهر فلورانس
نام دانشگاههزینه ها
< دانشگاه فلورانس : /td>1700 الی 3000 یورو در سال شهریه دانشگاه

رستوران و کافه
نام کالاقیمت
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت :15 الی 20 یورو
کاپوچینو :1.2 الی 1.5 یورو
نوشابه :1.5 الی 2.5 یورو
آب معدنی :ا الی 1.5 یورو

فروشگاه
نام کالاقیمت
شیر :هر لیتر معادل 1 الی 1.7 یورو
برنج سفید :هرکیلو گرم 1 الی 3 یورو
تخم مرغ :12 عدد ، 2 الی 6 یورو
پنیر محلی :هرکیلو 12 الی 16 یورو
گوشت گاو :10 الی 18 یورو
موز :هرکیلو 1.6 الی 2.2 یورو
سیب زمینی :هرکیلو یک الی 1.5 یورو

حمل و نقل
نوع بلیطقیمت
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی :1.2 الی 1.5 یورو
تاکسی :ورودیه 3.5 تا 6 یورو و به ازای هر مایل 3 یورو
تاکسی در اختیار :حدود ساعتی 35 الی 50 یورو
بنزین :هر لیتر 1.5 یورو

هزینه اسکان
نوع مسکناجاره بها
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر :600 الی 800 یورو درماه
اجاره اپارتمان یک خوابه دور تر از مرکز شهر :400 الی 700 یورو درماه

*این قیمت ها حدودی بوده و آپارتمان هایی با قیمت های بالاتر و پایین تر نیز وجود دارد.

6. هزینه زندگی در ایتالیا شهر ناپل

هزینه تحصیل در شهر ناپل
نام دانشگاههزینه ها
دانشگاه لوییجی وان ویتلی :1000 الی 1500 یورو در سال شهریه دانشگاه
دانشگاه فدریکو :حدود 1000 الی 2000 یورو درسال شهریه دانشگاه

رستوران و کافه
نام کالاقیمت
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت :9 الی 15 یورو
کاپوچینو :1 الی 1.5 یورو
نوشابه :1.5 الی 2 یورو
آب معدنی :0.5 الی 1 یورو

فروشگاه
نام کالاقیمت
شیر :هر لیتر معادل 1 الی 1.5 یورو
برنج سفید :هرکیلو گرم 1 الی 2 یورو
تخم مرغ :12 عدد ، 2 الی 3.5 یورو
پنیر محلی :هرکیلو 8 الی 15 یورو
گوشت گاو :12 الی 16 یورو
موز :هرکیلو 1 الی 2 یورو
سیب زمینی :هرکیلو یک الی 1.5 یورو

حمل و نقل
نوع بلیطقیمت
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی :1.1 الی 1.5 یورو
تاکسی :ورودیه 3.5 تا 6 یورو و به ازای هر مایل 1 یورو
تاکسی در اختیار :حدود ساعتی 18 الی 22 یورو
بنزین :هر لیتر حدود 1.5 یورو

هزینه اسکان
نوع مسکناجاره بها
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر :350 الی 650 یورو درماه
اجاره اپارتمان یک خوابه دور تر از مرکز شهر :200 الی 400 یورو درماه

*این قیمت ها حدودی بوده و آپارتمان هایی با قیمت های بالاتر و پایین تر نیز وجود دارد.

7. هزینه زندگی در ایتالیا شهر پاویا

هزینه تحصیل در شهر پاویا
نام دانشگاههزینه ها
دانشگاه پاویا :حدود 3000 یورو در سال شهریه دانشگاه

رستوران و کافه
نام کالاقیمت
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت :10 الی 17 یورو
کاپوچینو :1 الی 1.7 یورو
نوشابه :1 الی 3 یورو
آب معدنی :0.5 الی 1 یورو

فروشگاه
نام کالاقیمت
شیر :هر لیتر معادل 1 الی 1.5 یورو
برنج سفید :هرکیلو گرم 1 الی 3 یورو
تخم مرغ :12 عدد ، 2 الی 3.5 یورو
پنیر محلی :هرکیلو 8 الی 15 یورو
گوشت گاو :12 الی 16 یورو
موز :هرکیلو 1 الی 2 یورو
سیب زمینی :هرکیلو یک الی 1.5 یورو

حمل و نقل
نوع بلیطقیمت
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی :1.1 الی 1.5 یورو
تاکسی :ورودیه 3.5 تا 6 یورو و به ازای هر مایل 1 یورو
تاکسی در اختیار :حدود ساعتی 18 الی 22 یورو
بنزین :هر لیتر حدود 1.5 یورو

هزینه اسکان
نوع مسکناجاره بها
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر :350 الی 650 یورو درماه
اجاره اپارتمان یک خوابه دور تر از مرکز شهر :200 الی 400 یورو درماه

*این قیمت ها حدودی بوده و آپارتمان هایی با قیمت های بالاتر و پایین تر نیز وجود دارد.

 

عزیزان و همراهان ارجمند جهت در یافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره دقیق در مورد هزینه زندگی در ایتالیا و مسائل مربوط به ادامه تحصیل در ایتالیا لطفا با کارشناسان موسسه یگانه سفیران دانش تماس حاصل فرمایید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

4.6/5 - (10 امتیاز)