دانشگاه کاتولیک قلب مقدس

موسسه یگانه سفیران دانش در یک سلسله مطلب به معرفی دانشگاه های ایتالیا از جهات مختلف پرداخته است ، در این قسمت به معرفی دانشگاه کاتولیک قلب مقدس واقع در شهر میلان ایتالیا برای علاقمندان به تحصیل در ایتالیا می پردازیم :

معرفی دانشگاه کاتولیک قلب مقدس

دانشگاه کاتولیک قلب مقدس یا دانشگاه کاتولیک میلان  (Catholic University of the Sacred Heart) که به نام مخفف UCSC ، UNICATT یا  یه طور ساده Cattolica نامیده می شود، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در شهر میلان ایتالیا  است که در سال ۱۹۲۱ تاسیس شده است. دانشگاه کاتولیک قلب مقدس با ۵ دانشگاه وابسته به آن، بزرگترین دانشگاه خصوصی در اروپا و بزرگترین دانشگاه کاتولیک در جهان است . محوطه اصلی آن در میلان، ایتالیا به همراه دانشگاه های ماهواره ای در برشا، پیاچنزا، کرمونا و رم واقع شده است.

دانشگاه کاتولیک قلب مقدس به ۱۲ دانشکده و ۷ دانشکده تحصیلات تکمیلی سازماندهی شده است. دانشگاه کاتولیکا ( ساکرو کوره )  دوره های کارشناسی دوره های تحصیلات تکمیلی و برنامه های دکتری را فراهم می کند. علاوه بر این، دانشگاه چندین برنامه درجه دو را با سایر موسسات در سراسر جهان اجرا می کند. رشته های تحصیلی در این دانشگاه به زبان ایتالیایی و تعدادی رشته نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود. بسیاری از ساختمان ها، کالج ها و دانشگاه ها در ناحیه سنت امبروز در مرکز شهر میلان واقع شده اند .

در تاریخ ۱۹ مارس ۱۹۹۵، پاپ ژان پل دوم، مرکز پایه تحقیقات و آموزش در علوم زیست پزشکی در Campobasso را که در ۱۶ سپتامبر ۲۰۰۲ افتتاح شد پایه گذاری کرد. این بنیاد بعدها به نام بنیاد تحقیقات و درمان پاپ ژان پل دوم نامگذاری شد. تا سال ۲۰۱۰ این سایت بیش از ۷۰۰ دانشجو در برنامه های کارشناسی برای حرفه های بهداشتی ثبت نام کرده است.

آزمون پذیرش دانشکده پزشکی دانشکده  “Agostino Gemelli” یکی از سخت ترین امتحانات پزشکی دانشگاه هاست. این آزمون شامل یک آزمون کتبی و امتحان شفاهی می باشد. در آزمون پذیرش در سال ۲۰۱۷، که در رم و میلان برگزار شد، نزدیک به ۹۰۰۰ نفر برای ۳۰۰ صندلی پزشکی باهم رقابت کردند.

دانشگاه کاتولیک قلب مقدس فارغ التحصیلان برجسته ایی را در خود داشته است. از جمله افرادی که شناخته شده ترین دانشگاه کاتولیکا هستند، رهبران سیاسی ایتالیایی اسکار لوئیجی اسکوالارو، سییریاکو د میتا، آمینتر فانفانی، جیووانی ماریا فلیک، رومانو پرویدی، لورنزو اورنجی( نخست وزیر کابینه ایتالیا) تینا انسلمی؛ ژنرال سابق کانادایی  و دبیر کل کنفرانس فرانکفورت، میشل ژان( بانکدار) آنجلو کالوئه،  انریکو ماتی  طراح مد لباس نیکولا تروساردی ؛ لوئیجی پازینتی (اقتصاددان ) ، رهبران مذهبی پائولو ساردی و آنجلو اسکولا؛ روبرتو وچیونی ( خواننده ) و … .

معرفی دانشگاه کاتولیکا

نام : università cattolica del sacro cuore
نام مخفف : uccsc
سال تاسیس : ۱۹۲۱
رتبه جهانی: ۴۵۶
تعداد دانشجو : حدود ۳۰۰۰۰ هزار نفر
درصد دانشجویان خارجی : ۹ درصد
شهریه دانشگاه : ۷۵۰۰ یورو در سال
وب سایت : www.ucsc.it
تعداد استاد : ۱۶۰۰ نفر
نوع دانشگاه : خصوصی
محل دانشگاه : مرکز شهر

گروه های تحصیلی دانشگاه کاتولیک قلب مقدس

گروه ها و رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه کاتولیک قلب مقدس کوره به شرح زیر می باشد :

دانشکده علوم کشاورزی، غذا و محیط زیست، پردیس پیاچنزا کرمونا (تاسیس۱۹۵۱)
دانشکده هنر و فلسفه (تاسیس ۱۹۲۴) پردیس میلان و برشیا
دانشکده علوم بانکی، امور مالی و بیمه (تاسیس ۱۹۹۰) پردیس میلان
دانشکده اقتصاد (تاسیس ۱۹۴۷) پردیس میلان و رم
دانشکده اقتصاد و حقوق (تاسیس ۲۰۰۰) پردیس پیاچنزا و کرمونا
دانشکده علوم تربیتی (تاسیس ۱۹۳۶) پردیس میلان، برشیا، پیاچنزا
دانشکده حقوق (تاسیس ۱۹۲۴) پردیس میلان
دانشکده زبانشناسی و ادبیات خارجی (تاسیس ۱۹۹۱) پردیس میلان و برشا
دانشکده ریاضیات، فیزیک و علوم طبیعی (تاسیس ۱۹۶۸) پردیس برشا
دانشکده پزشکی و جراحی (تاسیس ۱۹۵۸) پردیس رم
دانشکده علوم سیاسی و اجتماعی (تاسیس ۱۹۳۱) پردیس میلان و برشا
دانشکده روانشناسی (۱۹۹۹) تاسیس میلان و برشیا

مدارس تحصیلات تکمیلی دانشگاه قلب مقدس

ALMED – دانشکده کارشناسی ارشد ارتباطات و هنرهای نمایشی (تاسیس ۲۰۰۲) – میلان
ALTIS – دانشکده کارشناسی ارشد مدرسه کسب و کار (تاسیس ۲۰۰۵) – میلان
ASA – دانشکده کارشناسی ارشد محیط زیست (تاسیس ۲۰۰۸) – برشیا
ASAG – دانشکده روانشناسی کارشناسی ارشد آگوستینو جیملی (تاسیس ۲۰۰۱) – میلان
ASERI – دانشکده کارشناسی ارشد اقتصاد و روابط بین الملل (تاسیس ۱۹۹۵) – میلان
ALTEMS – دانشکده کارشناسی ارشد اقتصاد و مدیریت (تاسیس ۲۰۰۹) – رم
SMEA – دانشکده علوم انسانی کشاورزی و مواد غذایی (تاسیس ۱۹۸۴) – کرمونا

انواع خدمات دانشگاه کاتولیکا   ۳

۱ . بیمارستان دانشگاهی دانشگاه کاتولیکا ساکرو کوره :

پلی کلینیک پزشکی دانشگاهی آگوستینو جیملی، به عنوان بیمارستان آموزشی برای دانشکده پزشکی دانشگاه کاتولیک قلب مقدس خدمت می کند و نام خود را از موسس دانشگاه، پزشک و روانشناس آگوستینو جیملی گرفته است.

 

۲ . کتابخانه های دانشگاه کاتولیکا ساکرو کوره :

سیستم کتابخانه دانشگاه کاتولیک قلب مقدس با بسیاری از سازمان های ملی و بین المللی کار می کند:  مانند ایفلا (IFLA )  فدراسیون بین المللی انجمن ها و موسسات کتابخانه ایی، مرکز کتابخانه های دیجیتال، شبکه ای از پایان نامه ها و پایان نامه ها و …

ثبت نام تمامی دانشجویان در کتابخانه های دانشگاه کاتولیکا ساکرو کوره بلامانع است.

۳ . تبادل دانشجو در دانشگاه ساکرو کوره :

دانشگاه کاتولیک قلب مقدس یا دانشگاه هایی مانند مدرسه اقتصاد لندن، دانشگاه کارولینای شمالی، دانشگاه ژنو، دانشگاه وستا، دانشگاه ماستریخت، دانشگاه کاتولیک شیلی، دانشگاه کلمبیا، دانشگاه کالج لندن، دانشگاه استنفورد، دانشگاه بوستون و … در پروژه های تبادل دانشجو همکاری دارد.

۴ . امکانات ورزشی دانشگاه کاتولیکا ساکرو کوره :

(Centro Universitario Sportivo) CUS  یک انجمن است که ورزش و تربیت بدنی را برای دانشجویان دانشگاه ساکرو کوره ترویج می کند.

GetFIT یک سالن بدنسازی مدرن است که با پنج دقیقه پیاده روی از دانشگاه می توان به آن دسترسی پیدا کرد و دارای سونا، استخر شنا و زمین های اسکواش است.

 

۵ . باشگاه دانشجویی کاتولیکا ساکرو کوره :

شبکه دانشجویی دانشگاه کاتولیک قلب مقدس یک شبکه پشتیبانی ارزشمند برای دانشجویان بین المللی است. آنها رویدادهای اجتماعی، فرهنگی و فعالیت های تفریحی متعددی را سازماندهی می کنند.

۶ . خدمات درمانی دانشگاه کاتولیکا ساکرو کوره :

مرکز بهداشتی دانشگاه کاتولیک قلب مقدس خدمات مراقبت های پزشکی، مراقبت های پرستاری و مشاوره روانشناختی را به دانشجویان ارائه می کند . پزشک عمومی، پزشک متخصص (زنان، چشم پزشکی، رژیم غذایی و … ) و معاینات پزشکی پیشگیرانه برای دانش آموزان در دسترس است.

پژوهش در دانشگاه کاتولیکا ساکرو کوره  :

فعالیت های پژوهشی دانشگاه کاتولیک قلب مقدس شامل نزدیک به سه هزار پروژه تحقیقاتی در حال انجام  و ۴۶۶۸ نشریه و چندین مرکز تحقیقاتی است.

این پژوهش ها به ۲۲ بخش، ۵۴ موسسه و ۷۰ مرکز تحقیقاتی تقسیم شده است. هدف این پروژه ها ترویج و هماهنگ کردن فعالیت های پژوهش های نهادی و کمک به سازمان تحقیق دکترا (PhD) است. مرکز اتنوم در سال ۲۰۰۷ تأسیس شده و ساختارهایی برای مفهوم، توسعه و اجرای پروژه های تحقیقاتی و آموزش در مورد مسائل اجتماعی دارند. زمینه های خاص تمرکز برای مراکز اتنوم عبارتند از: اخلاق ، خانواده، آموزش اجتماعی و همبستگی بین المللی.

موضوعات تحقیقاتی دانشگاه کاتولیکا ساکرو کوره :

علوم ریاضی و فناوری اطلاعات
فیزیک
زیست شناسی
دارو سازی
تاریخ، فلسفه، آموزش و روانشناسی
کشاورزی و دامپزشکی
فلسفه، ادبیات و علوم تاریخی
قانون
اقتصاد و آمار
علوم سیاسی و اجتماعی

رشته های ارئه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه کاتولیکا

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه کاتولیک قلب مقدس

اقتصاد و مدیریت
کشاورزی پایدار برای کیفیت غذا و محیط زیست
پزشکی و جراحی
اقتصاد کشاورزی و غذ
بانکداری و مالی
مدیریت تجارت جهانی
مدیریت نوآوری و تکنولوژی
مدیریت
علوم آماری

رتبه بندی دانشگاه کاتولیکا

رتبه جهانی : ۴۵۶
رتبه در علوم اجتماعی : ۲۳۲
رتبه در علوم پزشکی : ۲۱۲
رتبه در رشته های هنری و علوم انسانی :  ۲۰۱

در رتبه بندی دانشگاه کاتولیک قلب مقدس جهانی QS در سال ۲۰۱۷ بر اساس موضوع، در رشته حقوق رتبه  رتبه ۸۰ دنیا را به خود اختصاص داد. همچنین رتبه ۱۵۰ نفر در اقتصاد، رتبه ۱۸۰ در بخش کشاورزی و جنگلداری، رتبه ۲۰۰ در حسابداری و مالی، رتبه ۲۵۰ در کسب و کار و مدیریت را داشته است. علاوه بر این،رتبه این دانشگاه بین ۸۱ تا ۹۰ برای  پیدا کردن کار پس از فارغ التحصیلی بوده است

معرفی شهر میلان :


دانشگاه کاتولیک قلب مقدس | شهر میلان ایتالیا

شهر میلان، پایتخت صنعت ایتالیا و مد و فشن دنیا همیشه یکی از اولین انتخاب های دانشجویان برای تحصیل در ایتالیا بوده است. این شهر زیبا که تلفیقی از سنت و مدرنیته است هرسال میزبان هزاران دانشجو از سراسر ایتالیا و دنیا می باشد. میلان، پایتخت استان لمباردی، با جمعیت ۱٫۳ میلیون نفر بزرگترین شهر صنعتی ایتالیا با بسیاری از صنایع مختلف و بزرگترین منطقه شهری ایتالیا با یک منطقه شهری حدود ۴٫۵ میلیون نفری است که مردمانی از ۱۴۵ کشور در آن زندگی می کنند.

این شهر نقطه مغناطیسی برای طراحان، هنرمندان، عکاسان و مدل هاست. میلان دارای یک شهر باستانی با ساختمان های پرجمعیت و جالب است.

آب و هوای ایتالیا عمدتا مدیترانه ایی است. شمال ایتالیا که مجاور رشته کوه های آلپ هستند سردسیر و جنوب آن گرم و مرطوب است .زمستان درمیلان نسبتا خفیف و هوا مه آلود است و درجه حرارت آن از صفر تا ۸ درجه سانتیگراد متغیر است. تابستان می تواند بسیار مرطوب با رعد و برق مختصرباشد . درجه حرارت تابستان نیز بسته به منطقه آن از ۱۴ تا ۲۹ درجه است.

میلان همیشه یک شهر بزرگ  و مهم است. در سال ۱۸۶۱ میلان به عنوان پایتخت اقتصادی و فرهنگی ایتالیا انتخاب شد و تا به حال این عنوان را حفظ کرده است. این مکان همیشه پر از هنرمندان معروف مختلف است و مجموعه ای خاص از کلیساها، ساختمان ها و بناهای تاریخی را در بطن خود جای داده است از جمله کلیسای جامع میلان ( سانتا ماریا )  که مهمترین کلیسای شهر میلان است و ازبزرگترین کلیسا ها در جهان می باشد.

این کلیسا از سنگ مرمر ساخته شده است، با مجسمه های عظیم، آرک ها و ستون های غول پیکر. از پشت بام این کلیسا شما می توانید یک منظره زیبا از شهر تجربه کنید. سانتا ماریا دل گرتزیه (Santa Maria delle Grazie) بین سالهای ۱۴۶۶ تا ۱۴۹۰ ساخته شده و توسط برمانت معماری شهیر ایتالیایی اصلاح شده است. این اثر در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و نقاشی دیواری بسیار معروف شام آخر اثر لئوناردو داوینچی در یکی از تالار های این کلیسا خودنمایی میکند.

هزینه زندگی در ایتالیا نسبت به سایر کشور هایی پیشرفته اروپایی کمتر است. در خود کشور ایتالیا نیز هزینه های زندگی در شهر های مختلف با یکدیگر تفاوت زیادی دارد. البته در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی در ایتالیا به پارامتر های زیادی مانند شهر محل سکونت ، در مورد اجاره کردن خانه به نوع اتاق یا خانه، بودن در مرکز یا حاشیه شهر، سال ساخت خانه، امکانات خانه و … ، رشته تحصیلی و از همه مهمتر به سبک زندگی هر شخص ارتباط دارد. با توجه به عواملی که گفته شد اعلام کردن یک نرخ ثابت برای هزینه زندگی در ایتالیا یا میلان عملا کاری غیر ممکن است ولی با توجه به اطلاعات مختلف میتوان گفت که هر دانشجو برای یک زندگی حداقلی در میلان به ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو در ماه نیاز دارد.

موسسه یگانه سفیران دانش ( گروه اعزامی اپلای ایتالیا )  با افتخار اعلام می دارد همه علاقمندان به تحصیل در ایتالیا می توانند از مشاوره رایگان ( آنلاین ، تلفنی ، حضوری ) این موسسه برخوردار شوند تا از زبده ترین کارشناسان ما در زمینه های اپلای، بورسیه استانی ایتالیا ، مشاوره های سفارت ایتالیا و ویزای تحصیلی ایتالیا و … کسب اطلاعات کنند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post