دانشگاه کاتانیا ایتالیا

دانشگاه کاتانیا ایتالیا ( University of Catania ) یک دانشگاه واقع در سیسیل کشور ایتالیا است. در سال 1434توسط پادشاه آلفونسو آراگون در 19 اکتبرتاسیس شده است، آن را سیزدهمین دانشگاه  قدیمی در سیسیل ایتالیا و بیست و نهمین دانشگاه قدیمی در جهان است. با جمعیت بیش از 60،000 دانشجو،دانشگاه اصلی در سیسیل است.

تاریخچه دانشگاه کاتانیا ایتالیا

دانشگاه کاتانیا ایتالیا (ایتالیایی : Università degli Studi di Catania )، امروزه دانشگاه کاتانیا ایتالیا یک موسسه دولتی است که جهت گیری و جامعه بین المللی قوی و در حال رشد دارد. دانشجویانی که مایل به گرفتن مدرک دانشگاهی معتبر هستند، دانشگاه کاتانیا ایتالیا را به عنوان یک موسسه آموزشی با کیفیت بالا پیدا خواهند کرد. دانش آموزان در شهر کاتانیا همچنین می توانند یک محیط پویای فرهنگی مناسب برای رشد به عنوان دانش آموزان و افراد نیز داشته باشند. دانشگاه کاتانیا ایتالیا با 60000 هزار دانشجو سیزدهمین دانشگاه قدیمی ایتالیا و بیست و نهمین دانشگاه قدیمی دنیاست.

دانشگاه کاتانیا ایتالیا دارای 18 بخش و سه مدرسه است که در زمینه های مختلف رشته های مختلف را ارائه می کنند.
کاتانیا از شهر های نسبتا ارزان در ایتالیاست و دانشجویان با اخذ بورسیه استانی قادر خواهند بود هزینه های تحصیل را به طور کامل پرداخت کرده و از 5200 یورو وجه نقد برای گذران زندگی استفاده کنند.

تقویم تحصیلی دانشگاه کاتانیا ایتالیا

سال تحصیلی در ایتالیا دو ترم است. ترم اول در سپتامبر / اکتبر آغاز می شود و به پایان می رسد در ماه ژانویه / فوریه. ترم دوم در ماه فوریه آغاز می شود و در ماه جولای به پایان می رسد. تاریخ شروع و پایان واقعی در دانشگاه های مختلف متفاوت است، اما هر ترم حدود 20 هفته طول می کشد و از یک دوره آموزشی حدود 14 هفته و دوره امتحان تقریبا 6 هفته تشکیل شده است.

تدریس و یادگیری در دانشگاه کاتانیا ایتالیا

بیشتر تدریس هنوز در سالن های سخنرانی بزرگ اتفاق می افتد، اما این نوع تدریس به واحدهای درسی نیز بستگی دارد.

امتحانات در دانشگاه کاتانیا ایتالیا

امتحانات پس از دوره تدریس برگزار می شود و عمدتا آزمون های شفاهی برگزار می شود، هرچند در بعضی از دوره ها تست های کتبی در طی ترم یا قبل از امتحان شفاهی برگزار می شود. دانشگاه برای هر امتحان تعدادی از تاریخ های ارائه شده در دوره امتحان را ارئه میدهد و دانش آموزان می توانند تاریخ مورد نظر خود را برای امتحان انتخاب کنند. آنها همچنین اگر از نتیجه راضی نیستند می توانند امتحان را دوباره بدهند.

کتابخانه های دانشگاه کاتانیا ایتالیا

کتابخانه برای دانشجویان بیت المللی نیز در دسترس است و مرکز کتابخانه ها و مستند سازی (CBD) فعالیت های سیستم کتابخانه دانشگاه را هماهنگ و توسعه می دهد .

سازه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه کاتانیا

  • گروه ها : 17 گروه
  • واحدهای آموزشی : سه واحد
  • مدارس: یک مدرسه
  • مراکز تحقیقاتی : 24 مرکز

رتبه بندی دانشگاه کاتانیا ایتالیا

رتبه جهانی: 800
رتبه در ایتالیا: 24

رشته های انگلیسی زبان دانشگاه کاتانیا ایتالیا
فیزیکمهندسی برق قدرت
مهندسی شیمی صنعتیسیاست جهانی و روابط اروپا و مدیترانه
مهندسی اتوماسیون و کنترل

برای کسب اطلاعات بیشتر برای خدمات اپلای و بورسیه استانی با شماره تلفن های موسسه یگانه سفیران دانش ( گروه اعزامی اپلای ایتالیا ) تماس حاصل فرمایید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

5/5 - (3 امتیاز)