بورس استانی

بورسیه به کمک هزینه ای گفته می شود که نهاد خاصی همچون دانشگاه ها و سایر مراکز دولتی به منظور پرداخت کمک هزینه های تحصیل با شرایط خاص پرداخت می گردد. ماهیت این بورسیه باید بر مبنای شایستگی ها و سوابق تحصیلی دانشجو، ماهیت علمی- تحصیلی و … را داشته باشد. در بورس رقابت بسیار زیادی است و دانشجویان پس از طی مراحل سختگیرانه ای می توانند این بورس را شامل شود. در صورتی که این بورس به شما اختصاص نمی گیرد، در کشور ایتالیا نه تنها می توانید از این بورسه استفاده کنید، بلکه می تونید نوع دیگری از کمک تحصیلی را نیز دریافت نمایید. در ادامه به تمامی سوالات در خصوص دریافت بورس تحصیلی که ممکن است در ذهن شما خطور کند، پاسخ خواهیم داد تا شما با تمامی شرایط آن آشنا شوید.

این بورسیه بر چه مبنایی به فرد تعلق می گیرد؟

شاید به محض صحبت در مورد بورسیه تحصیلی ایتالیا از خود بپرسید که چرا یک کشور باید دانشجویان را جذب کرده و به آن هزینه ای را برای تحصیل آن ها پرداخت کند. این بورسیه جدا از آن که تبلیغی از فرهنگ کشور ایتالیا را دارد، نشان از اهمیت این دولت در قبال تحصیل افراد را نیز به رخ کشورهای دیگر می کشد. از آن جا که دولت جمهوری ایتالیا اهمیت زیادی به تحصیل می دهد، معتقد است که تحصیل حق مسلم هر فرد بوده و هیچ کس نباید به دلیل مشکلات اقتصادی از تحصیل باز بماند و تمامی شهروندان چه شهروندانی که متعلق به خاک این کشور هستند و چه شهروندانی که به هر طریقی در خاک این کشور زندگی می کنند، باید از حق تحصیل برخوردار باشند. به همین دلیل دولت ایتالیا قانونی تحت عنوان DSU که همان نهاد حق تحصیل دانشگاهی است را بنا نهاده و هر استان موظف به اجرای این قانون می باشد.

این بورس چه مقطعی را شامل می شود؟

این بورس شامل تمامی مقاطع تحصیلی عالیه می باشد.

ارزش این بورس به چه صورت است؟

این بورس به صورت سالانه حدود 5000 یورو است که بسته به هر استانی متفاوت می باشد.

آیا در قبال این بورس باید خدمتی را در ایتالیا انجام داد؟

کشور ایتالیا هیچ گونه شرطی در قبال اعطای این بورسیه نداشته و شما پس از اتمام تحصیل می توانید در هر مکانی از جمله وطن خود که دوست داشتید، خدمت کنید.

شرایط دریافت این بورس چیست؟

این بورس دو شرط اصلی دارد، اولین شرط آماده کردن سلسله مدارکی جهت اثبات میزان درآمد و دومین شرط پاس نمودن واحدهای درسی تعیین شده می باشد که این تعداد در هر دانشگاهی متفاوت است و به طور میانگین در سال های نخست بین 20 الی 35 واحد درسی را شامل می شود.

این بورس چه زمانی به حساب دانشجو واریز می گردد؟

هر استان و دانشگاهی سیاست های مالی مخصوص به خود را دارد ولی معمولا نیمی از بورس که قسط اول است، بر اساس مدرک و رتبه دانشجو تعیین و پرداخت می گردد و قسط بعدی پس از پاس نمودن واحد درسی به حساب وی واریز می شود.

ولی در برخی موارد نیز ممکن است که تمامی هزینه های تحصیلی ترم اول بر عهده دانشجو بوده و در ماه جولای که همان پایان تحصیل است، هزینه به حساب وی واریز گردد.

در صورتی که واحد مورد نظر پاس نگردد شرایط به چه صورت است؟

در صورت پاس نکردن واحد درسی هزینه ای به شما تعلق نگرفته و قسط اول باید پس داده شود.

احتمال دریافت این بورس به دانشجو چقدر است؟

در صورتی که مدارک دانشجو کامل باشد، با توجه به میزان درآمد خانوار و تعداد افراد خانواده، احتمال دریافت بورسیه تعیین می شود.

آیا این بورس به تمامی دانشجویان تعلق می گیرد؟

این بورس در تمامی استان ها و دانشگاه های دولتی اجرا می شود ولی قوانین آن ها متغیر است.

مدت زمان تعلق بورسیه چقدر است؟

در اکثر دانشگاه ها میزان بورسیه به گونه ای است که یک ترم بیشتر از واحد معمول را شامل می شود به عنوان مثال در صورتی که مدت زمان پاس کردن ترم ها دو سال باشد تا دو سال و نیم امکان دریافت بورسیه وجود دارد.

چه مدارکی برای دریافت بورسیه نیاز است؟

به طور کلی ماهیتی در رابطه با امور اقتصادی خانواده و فرد دارد و پایه های اقتصادی فرد را از یک سو جهت احراز میزان هویت و از سوی دیگر میزان هزینه ها را نشان می رود. با توجه به مدارکی که دانشجو ارائه می دهد، کارشناسان به این نتیجه می رسند که آیا دانشجو قادر به پرداخت هزینه های تحصیلی هست یا نه. برای اخذ اطلاعات کامل در مورد بورسیه استانی تنها کافیست از طریق شماره های مندرج در سایت با وکلای ما تماس گرفته تا شما را از تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه مطلع کنند.

شما می توانید برای دریافت مشاره در خصوص تحصیل در ایتالیا با کاشناسان خبره مجموعه تماس حاصل فرمایید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post