شهر تورین در شمال ایتالیا قرار دارد و این شهر پر از جاذبه های تاریخی بوده و بسیار مورد توجه باستان شناسان قرار گرفته است. شهر تورین دارای تمامی امکانات رفاهی بوده و زندگی در این شهر توام با خوشی و راحتی می باشد. زندگی در تورین ایتالیا آرزوی بسیاری از مهاجرین است و پایین بودن هزینه های زندگی در این شهر، افراد بسیاری را به خود جذب کرده است. فرهنگ غنی و وجود تکنولوژی در تورین ایده آل های بسیاری از افراد می باشد.

امنیت تورین ایتالیا

ایتالیا در ردیف کشورهای امن قرار گرفته و میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین می باشد. تعداد متکدیان در شهر تورین بسیار پایین بوده و جیب بری در این شهر به ندرت اتفاق می افتد. امنیت شهر تورین ایتالیا بالا بوده و نیروهای گشت در شب به صورت مرتب شهر را تحت حفاظت خود قرار می دهند.

هزینه تحصیل در تورین ایتالیا

هزینه تحصیل در تورین ایتالیا
 

هزینه شهریه در تورین ایتالیا در حدود 2500 یورو بوده که می توان آن را طی دو قسط پرداخت کرد. دانشگاه تورین ایتالیا پایین ترین هزینه را داشته و تحصیل در این دانشگاه و زندگی در این شهر توام با چالش های هیجان انگیز می باشد و تمامی دانشجوهای این دانشکاه ها رضایت بسیاری را از این شهر و دانشگاه های آن دارد. حتی برخی از دانشجویان با توجه به میزان درآمد خانوار می توانند بورسیه تحصیلی ایتالیا را گرفته و در دانشگاه های تورین به صورت رایگان تحصیل کنند. برای این کار باید ابتدا درآمد خانواده و حقوق ماهیانه را اثبات کرده و سپس نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا اقدام کنید.

هزینه زندگی در تورین ایتالیا

به طور کلی تورین شهری نسبتا کوچک است ولی به دلیل وجود جذابیت بالای آن توریست و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. هزینه زندگی در این شهر به عوامل زیادی بستگی دارد و میانگین مصرف خوراکی و مواد غذایی در هر فرد با فرد دیگر متفاوت می باشد. همچنین عوامل دیگری همچون حمل و نقل، هزینه پوشاک، وعده های غذایی، محل زندگی، اجاره نامه و … نیز بر روی هزینه زندگی در تورین تاثیر می گذارد.

معرفی دانشگاه تورین ایتالیا

دانشگاه تورین در شمال غرب ایتالیا در منطقه پیمونت قرار دارد. این دانشگاه قدمت بالایی داشته و نقش مهمی را در تدریس دانشجویان ایفا می کند. این دانشگاه ظاهری مدرن و بسیار زیبا داشته و از بهترین اساتید برای آموزش دانشجویان استفاده شده است. سالانه تعداد زیادی دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند.

شرایط تحصیل در تورین ایتالیا

دانشگاه تورین از جمله سه دانشگاه برتر ایتالیا محسوب می شود که از جایگاه مطلوبی در علم فیزیک، بیولوژیکی، تاریخ، فلسفه و شیمی برخوردار می باشد. در دانشگاه تورین حدود 150 رشته تدریس می شود که برخی از آن ها به زبان انگلیسی و برخی دیگر نیز به زبان ایتالیایی ارائه می گردد. در این دانشگاه 6 دانشکده کشاورزی و دامپزشکی، مهندسی و اقتصاد، پزشکی، علوم طبیعی، حقوق و علوم انسانی وجود دارد و تعداد دانشجوهای این دانشکده ها بسیار زیاد می باشند. دولت ایتالیا برای پذیرش در این دانشگاه به دانشجویان امکان دریافت بورسیه را مهیا کرده تا هیچ دانشجویی به دلیل مشکلات مالی از تحصیل باز نماند. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و صحبت با کارشناسان خیره مجموعه درباره شرایط تحصیل در ایتالیا با مجموعه تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه تورین

برای پذیرش در دانشگاه تورین باید 12 سال تحصیلی را طی کرده و مدرک آن را به سفارت ایتالیا ارائه دهید. این دانشگاه در رشته کارشناسی ارشد و دکترا نیز به صورت محدود دانشجو می پذیرد و برای شرکت در آن باید در آزمون ورودی معروف به آیمت شرکت کنید. همچنین مدارکی از جمله اصل و کپی شناسنامه، ترجمه پاسپورت، یک قطعه عکس پرسنلی، میزان درآمد خوانوار و آخرین مدرک تحصیلی را نیز باید در هنگام ورود به این دانشگاه با خود به همراه داشته باشید.

رشته های موجود در دانشگاه تورین

در دانشگاه تورین رشته های مختلفی از جمله جراحی قلب، صنعت و معدن، جسد شناسی، علوم حیوانات، باستان شناسی، حسابداری، درمان زبانی، علوم سیاسی، فیزیوتراپی، فیزیک، فیزیولوژی، ارتوپدی، بینایی سنجی، پرستاری، علوم طبیعی، رشته های هنری، ادبیات و … تدریس می شود. در هنگام انتخاب هر کدام از این رشته ها باید به شرایط آن توجه کنید زیرا هر دانشگاه قوانین خاص خود را دارد. به عنوان مثال رشته های هنری به رشته های پزشکی متفاوت بوده و هر کدام از این دو دارای تعداد واحدهای خاص و روزهای مشخصی هستند.

ددلاین دانشگاه تورین

فرصت ثبت نام و ارائه مدرک برای دانشجویان این دانشگاه محدود می باشد و دانشجویان باید در اسرع وقت نسبت به ثبت نام و ارائه مدرک در دانشگاه تورین اقدام کنند. در صورتی که در زمینه ثبت نام و دریافت اقامت ایتالیا تجربه و اطلاعات کافی را ندارید می توانید از یگانه سفیران دانش کمک بگیرید.

زبان مورد نیاز برای ورود به دانشگاه تورین ایتالیا

برای ورود به دانشگاه تورین حداقل داشتنن مدرک زبان انگلیسی لازم می باشد و شما می توانید زبان ایتالیایی را نیز در طی مدت تحصیل خود فرا بگیرید. کلاس های آموزش زبان ایتالیایی برای دانشجویان به صورت رایگان برگزار شده و شرکت در آن ها اجباری می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در تورین ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا هر کدام دارای هزینه های مختلفی است و هر رشته نیز با رشته دیگر تفاوت قیمت دارد. بورسیه تحصیلی ایتالیا کمک زیادی می کند تا هزینه های تحصیلی دانشگاه های ایتالیا کاهش پیدا کرده و افراد زیادی بتوانند در این کشور به تحصیل بپردازند. سبک زندگی هر فرد نیز در هزینه های زندگی وی تاثیرگذار است و توقعات فرد تعیین کننده هزینه زندگی دانشجویی در تورین ایتالیا می باشد.

مزایای تحصیل در دانشگاه تورین ایتالیا

  • کیفیت بالای آموزش
  • اعتبار بالای مدرک
  • امکان دریافت بورسیه تحصیلی
  • پایین بودن هزینه تحصیل
  • وجود کتابخانه و تجهیزات در دانشگاه
  • آب و هوای مساعد و مطلوب
  • زندگی دانشجویی راحت و بی دغدغه
  • هزینه پایین مواد غذایی
  • و …

بورسیه تحصیلی تورین ایتالیا

برای ورود به دانشگاه تورین می توانید بورسیه تحصیلی دریافت کرده و از این طریق هزینه های شهریه خود را کاهش دهید. همچنین با استفاده از دریافت بورسیه تحصیلی می توانید اقامت این کشور را دریافت کرده و در طی مدت اقامت خود در این شهر علاوه بر تحصیل به کار نیز مشغول شوید.

رشته پزشکی در دانشگاه تورین

ایتالیا دارای دانشگاه های معتبر در زمینه علوم پزشکی بوده که دانشگاه تورین یکی از معروف ترین و معتبرترین دانشگاه ها محسوب می شود. رشته پزشکی در دانشگاه تورین به زبان انگلیسی تدریس شده و برای ورود به این دانشکاه ها باید ابتدا در آزمون های آیمت شرکت کرده و در صورت قبولی وارد این دانشکاه شوید.

آب و هوای شهر تورین

آب و هوای شهر تورین مدیترانه ای بوده و میزان بارش برف و باران در فصل زمستان به نسبت بالا می باشد. پاییز معتدلی در تورین شاهد خواهید بود و تابستان های این شهر بسیار دلنشین است. پاییز این شهر علاوه بر آب و هوای مطبوع، بسیار زیبا و تماشایی می باشد.

وضعیت اقتصادی شهر تورین برای کار و تحصیل چطور است؟

تورین شهری توریستی بوده و دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد به همین دلیل وضعیت اقتصادی در این شهر رونق بسیاری داشته و وضعیت کار و تحصیل در تورین بسیار مطلوب می باشد. شما می توانید در شهر تورین زندگی کرده و در کنار تحصیل به شغلی نیز مشغول شوید.

شهر تورین از نظر اقتصادی در چه زمینه هایی بهتر است؟

شهر تورین دارای زمینه های اقتصادی وسیعی بوده و شما مشاغل متنوعی را در آن مشاهده خواهید کرد که از جمله پر رونق ترین مشاغل این شهر می توان به فلزکاری، مواد شیمیایی، تولید وسایل الکترونیکی، پتروشیمی و … اشاره کرد. همچنین این شهر در زمینه گردشگری نیز دارای شرایط مطلوب و مناسبی است.

مهم ترین بخش هزینه زندگی در تورین ایتالیا چیست؟

مهم ترین بخش زندگی در تورین مربوط به خوراک می باشد. شما باید برای صرف یک وعده غذایی در رستوران های شهر تورین حداقل 15 یورو پرداخت کنید که این مبلغ با توجه به نوع و کیفیت غذا متغیر می باشد. همچنین مسکن نیز یکی از دغدغه های پیش رو برای مهاجران است و در صورتی که از طریق تحصیل وارد کشور ایتالیا شده باشید، به شما خوابگاه هایی به صورت رایگان در اختیار شما تعلق می گیرد تا بتوانید بدون دغدغه و بدون نیاز به پرداخت هزینه در این شهر اقامت کرده و به تحصیل بپردازید.

کیفیت زندگی در تورین ایتالیا

شهر تورین دارای افراد بومی است که بسیار خونگرم بوده و فرهنگی بسیار غنی دارند. کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالا بوده و شما می توانید از امکانات رفاهی در این شهر بهره مند شوید. سرویس حمل و نقل در شهر تورین به صورت شبانه روزی در حال فعالیت بوده و شما با استفاده از این وسایل به راحتی در سطح شهر جابجا شده و یا از شهری به شهر دیگر بروید. همچنین این شهر برای دانشجویان نیز تخفیفاتی را در نظر گرفته و دانشجویان با هزینه ای کمتر می توانند در سطح شهر جابجا شوند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

3/5 - (2 امتیاز)