خیلی از افراد به دلایل مختلف مانند شرایط (اقتصادی،اجتماعی و ..) ترجیح می د هند در کشورهای دیگر تحصیل  کنند .به با توجه به ابن موضوع در ادامه مطلب به بررسی بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی می پردازیم .

آلمان

آلمان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی  است .مخصوصا برای افرادی که می خواهند در هزینه ها صرفه جویی کنند.زیرا در آلمان اگر همراه با تحصیل ، کار دانشجویی در دانشگاه انجام دهید ; دیگر لازم نیسست شهریه بپردازید و فقط هزینه ی اداری را پرداخت می کنید.

علاوه  بر آن  برخی از بهترین مدارس و دانشگاه های اروپا در آلمان وجود دارند مانند دانشگاه صنعتی مونیخ،دانشگاه هومبولت و دانشگاه آخن..درس های برتر این دانشگاه ها  شامل : شیمی ،فیزیک ،تاریخ،فلسفه و مهندسی مکانیک می باشد.

همچنین  انگلیسی به عنوان زبان دوم به محصلین آلمان آموزش داده می شود .بنابراین حتی اگر به زبان  المانی چندان  مسلط  نباشید می توانید به انگلیسی صحبت کنید و تا حدودی کارهای خود را پیش ببرید . اگر چه برنامه تدریس انگلیسی در دوره ی تحصیلی  زیاد نمی باشد   اما لازم است افراد زبان انگلیسی را یاد بگیرند .

بهترین کشورها برای تحصیل
بهترین کشورها برای تحصیل

فرانسه

فرانسه خانه ی 10 دانشگاه برتر در رنکینگ جهانی است .اگرچه بیشتر دوره ها به زبان فرانسوی تدریس می شود اما بیش از 1000 دوره به زبان انگلیسی در فرانسه تدریس می شود .همچنین  در فرانسه شهریه آموزش کم می باشد اما آموزش در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

شما مقرون به صرفه ترین مدارس را می توانید در فرانسه پیدا کنید به همین جهت می توانید مقدار بیشتری از  پول خود را در جهت گردشگری و تفریح خرج کنید .  به طور مثال شهر های Paris, Toulouse, Lyon, and Montpellier دارای دیدنی های بسیار زیبایی می باشد که با دیدن ان ها حس خانه برای شما تداعی می شود . دانشگاه های تاپ فرانسه عبارتند از École Normale Supérieure, Pierre and Marie Curie University, Sciences Po, and Paris-Sud University

اسپانیا

همانند کشورهای دیگر در اروپا به خاطر برخی مزایا افراد می آیند تا در یک سری از دانشگاه های معتبر و کم‌هزینه اسپانیا تحصیل کنند. در مقایسه با آمریکا و انگلستان هزینه شهریه در اسپانیا خیلی کم تر می  باشد. شما برای برنامه برای مشابه در خانه   کسری از هزینه  رو می پردازید.

در صورتی که می خواهید بیشتر  هزینه کنید بهتر است به شهرهای کوچکتر اطراف بروید  هزینه اقامت در شهرهای بزرگ تر بیشتر می باشد.

همچنین   اگر می خواهید پول بیشتری خرج کنید بهتر است به دانشگاه‌ های پایتخت مادرید بروید اما توجه داشته باشید در این صورت باید مهارت های زبان اسپانیایی خود را افزایش دهید به خاطراینکه بیشتر برنامه ها به زبان اسپانیایی در مادرید  ارائه  می شود.

ایتالیا

در سال تحصیلی ۲۰۱۵ ایتالیا به دومین محل برای مهاجرت تحصیلی افراد آمریکایی تبدیل شده بود . درواقع بیش از ۳۳ هزار و ۵۰۰ نفر آمریکایی در سال تحصیلی ۲۰۱۴- ۲۰۱۵ در این کشور تحصیل می کردند .همچنین  این کشور خانه بسیاری از دانشگاه معتبر و قدیمی می باشد. بیشتر دروس و برنامه ها به زبان ایتالیایی است  اما برخی دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود.

مقصد نهایی افراد رم ،میلان ،،فلورانس و ونیز است  اما در برخی از شهرهای حاشیه هم دانشجویان به خوبی زندگی می کنند  علاوه بر ۸۹ دانشگاه تعداد زیادی  آکادمی و پلی  تکنیک وجود دارد که به راحتی می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. شما می توانید رشته های مهندسی ،طراحی،هنر یا معماری  را انتخاب کنید فقط  توجه باشید که هزینه ها بیشتر از اروپای مرکزی می باشد اما مطمئن باشید که هزینه ها از آمریکا و انگلستان کمتر است .

سوئیس

ممکن است باوش برای شما سخت باشد اما در سوئیس دورهphd برای دانشجوهای  های مهاجر خارجی رایگان می باشد.. علاوه بر این بیشتر این درس ها به زبان انگلیسی تدریس می شود شما شانس زیادی  برای برای دریافت بورسیه از داشنگاه های Uppsala, Lund KTH  دارید. اگر در دوره phd  بورسیه دریافت کنید علاوه بر تحصیل رایگان حقوق دریافت می کنید .

هلند

هلند یکی دیگر از مقاصد محبوب دانشجویان برا تحصیل به خصوص انگلیسی ها  می باشد . به این دلیل که نه تنها ارزان می باشد بلکه با پرواز 45 دقیقه ای شما از انگلستان وارد هلند می شوید. هلند بزرگ ترین ارائه دهنده  برنامه ها  به زبان انگلیسی در اروپای مرکزی می باشد .شما می توانید از بین بیش از 21500 برنامه ی درسی بین المللی  دوره مورد نظر خود را انتخاب کنید و علاوه بر آن از فرهنگ و هنر در شهرهایی مانند آمستردام لذت ببرید .  مدارس برتر شامل دانشگاه دلف،دانشگاه آمستردام می باشد .

لهستان

لهستان دارای مقدار شهریه رقابتی و هزینه ی زندگی کم می باشد به خصوص در مقایسه با هزینه هایی که برای زندگی در دیگر شهرهای اروپایی باید بپردازید. تعدادی ازدوره ها به انگلیسی ارائه می شود اما اگر به لهستانی مسلط باشید می توانید دوره های بیشتری بردارید و راحت تر در شهر قدم بزنید .بیش از 500 انستیتیو برای اموزش عالی در لهستان  وجود دارد و  حرفه ای تر  از دانشگاه های مشابه در اروپا کار می کنند .همچنین  برنامه های اصلی تدریس شامل علوم ،فناوری (تکنولوژی ) و مهندسی می باشد .

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post