با توجه به رشد روزافزون مهاجرت برای کار، زندگی وادامه تحصیل درکشورهای دیگر و از آنجا که مدرک زبان انگلیسی معتبر یکی از ارکان مهم و مدارک مورد نیاز برای رسیدن به این اهداف می باشد اهمیت اخذ مدرک زبان انگلیسی و آزمون های زبان نیز بسیار بیشتر از گذشته شده است. آزمون FCE  یکی از آزمون های زبان معتبر در جهان می باشد که به صورت میانگین ماهی 2بار در سراسر جهان در مراکز متفاوت برگزار می شود. از مزایای این آزمون زبان می توان به هزینه ی پایین آن نسبت به دیگر آزمونهای زبان اشاره کرد.

در اینجا قصد داریم که برای آشنایی بیشتر متقاضیان محترم به معرفی آزمون MSRT بپردازیم.

آزمون FCE

آزمون FCE  یکی از آزمون های زبان انگلیسی معتبر می باشد که توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود.

نام این آزمون مخفف First Certificate in English   است که به اختصار و با نام آزمون FCE برگزار می شود.

مدرک این آزمون یکی از مدارک زبان انگلیسی است که اداره مهاجرت انگلستان آن را به رسمیت شناخته و نشان دهنده مهارت زبانی لازم برای ورود به بازار کار این کشور است.

سفارت کشورهای اروپایی دیگر همانند ایتالیا نیز مدرک زبان FCE را به رسمیت می شناسد و در صورتی که قصد ادامه تحصیل در ایتالیا و اروپا یا مهاجرت به اروپا و دیگر کشورهای انگلیسی زبا را دارید می توانید در این آزمون شرکت کرده که نشان دهنده سطح زبان انگلیسیB2  می باشد.

متقاضیان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در کشورهای اروپایی و یا اشخاصی  که برنامه ورود به بازارکار و یافتن شغل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند از مخاطبان اصلی این آزمون هستند.

ساختار آزمون FCE

آزمون زبان FCE دارای چهار بخش اصلی است که  متقاضیان می بایست در مدت زمان حدودا” 3ساعت و30 دقیقه  به تمامی سوالات این چهار بخش پاسخ می گویند.

بخش های متفاوت آزمون عبارتند از بخش شنیداری، گرامر و درک مطلب و مکالمه که در ادامه به معرفی هر بخش خواهیم پرداخت.

در ابتدا آزمون های بخش Reading and Use of English ،Writing   و Listening  در یک روز برگزار خواهد شد و مرکز برگزاری آزمون روز دیگری را برای آزمون بخش Speaking  مشخص خواهند کرد.

بخش Reading and Use of English:

مدت زمان این بخش از آزمون یک ساعت و پانزده دقیقه است که شامل 7بخش و 52 سوال است که هدف از این بخش از آزمون سنجش توانایی شما در درک متون با مباحث متفاوت اعم از روزنامه، مجلات،داستان و غیره است . سوالات این بخش به گونه ای طراحی شده است که  نشان دهد که شما چطور می توانید ازتوانایی ها و مهارت های خود در گرامرو دامنه واژگان خود استفاده نمایید.

در این بخش مثال هایی برای راهنمایی ارائه خواهد شد که باید توجه داشته باشید که به هیچ وجه اشتباه نکنید و مثال ها را با سوالات اصلی اشتباه نگیرید و به همین علت خواندن دستورالعمل ها می تواند مهم باشد و حتما با دقت این بخش ها را مطالعه نمایید.

توجه کنید کلماتی که در بخش پاسخنامه وارد می کنید بدون غلط املایی باشد و همچنین از مخفف کلمات استفاده ننمایید تا امتیاز کامل را دریافت نمایید.

بخشWriting :

این قسمت از آزمون زبان FCE از دو بخش تشکیل شده است که متقاضیان می بایست در مدت زمان یک ساعت و بیست دقیقه به سوالات آن پاسخ دهند.

این بخش ها شامل نوشتن متون متفاوتی مانند نامه، مقاله ها و گزارش ها می باشد.

تسلط بر قواعد زبان انگلیسی و دامنه لغات بالا در این بخش می تواند به شما کمک کند.

قدرت تحلیل و توانایی توضیح نقطه نظرهای خود در مورد موضوع خواسته شده نیز حائز اهمیت است.

قسمت اول شامل یک سوال است که در پاسخ به آن باید متنی با 140 تا 190 کلمه بنویسید و این قسمت برای همه داوطلبان یکسان است اما در قسمت دوم می توانید از بین سه سوال داده شده یک مورد را انتخاب کرده و متنی را در پاسخ به سوال مورد نظر خود بنویسید.

بخش Listening :

قسمت شنیداری آزمون FCE از 4 بخش تشکیل شده است که شامل 30 سوال است.

مدت زمان در نظر گرفته شده برای این قسمت 40 دقیقه است که متقاضیان می بایست در این مدت زمان به 30 سوال مطرح شده پاسخ دهند.

فایل های شنیداری این آزمون می تواند شامل سخنرانی های تک نفره، برنامه های رادیویی، آگهی ها و اعلانات صوتی باشد که متقاضیان می بایست به سوالات مطرح شده از این متون شنیداری پاسخ بدهند.

توانایی درک مطلب، یافتن نکات کلیدی و به خاطر سپردن نظرات ارائه شده در مکالمات بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

از آنجا که فایل های صوتی پخش شده ممکن است با هر لهجه ای باشد بهتر است تمرین کافی داشته باشید و با لحن ها و لهجه های متفاوت تمرین کرده باشید.

نکته مهمی که در این بخش از آزمونFCE  وجود دارد و حتی می تواند بسیار کمک کننده باشد این مورد است که فایل های صوتی را دوبار پخش می کنند که اگر شما یادداشت برداری کرده باشید و نکات مهم را مشخص کرده باشید می توانید بخش هایی را که جا افتاده است را سریع پیدا کنید.

بخش Speaking :

مدت زمانی که برای هر متقاضی در بخش مکالمه در نظر گرفته شده است 14 دقیقه است که شامل 4 قسمت متفاوت می باشد.

در این بخش توانایی برقراری ارتباط موثر با شخص دیگر و درک مکالمات روزمره و توانایی اظهارنظرات شخصی خود در رابطه با موضوعات روز بررسی خواهد شد.

همانطور که در بخش ها ی قبلی گفته شد این بخش از آزمون FCE در روز دیگری برگزار خواهد شد و ممکن است مصاحبه همزمان با یک یا دو متقاضی دیگر صورت بگیرد.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post