تحصیل در رشته های هنری متقاضیان خاص و پرو پا قرصی دارد . ایتالیا از قدیم الایام مهد هنر و فرهنگ اروپا بوده است . شهر هایی مانند فلورانس ، رم و میلان پیشتاز فرهنگ و فرهنگ سازی در این کشور پهناور اروپایی بوده اند . تحصیل در ایتالیا رشته های هنری هم در دانشگاه های دولتی و هم خصوصی برای دانشجویان عزیز امکان پذیر است اما نکته مهم اینجاست که تحصیل در رشته های هنری در ایتالیا در دانشگاه های دولتی صرفا به زبان انگلیسی ارائه می گردد . چنانچه دانشجویی قصد تحصیل در ایتالیا برای رشته های هنری را دارد و دانشگاه های دولتی مد نظر وی است می بایست برای اخذ ویزا مدرک زبان ایتالیایی را به سفارت ایتالیا در تهران تسلیم کند . برخی دانشگاه های خصوصی در کشور ایتالیا هستند که رشته های هنری را به زبان انگلیسی نیز ارائه می کنند لیکن این دانشگاه ها دارای شهریه بوده و تحصیل در آنها مستلزم پرداخت شهریه خواهد بود . در این مطلب قصد داریم معرفی دانشگاه های ایتالیا ، آکادمی هنر های زیبا Brera Academy of Fine Arts را بررسی کنیم.

کشور ایتالیا دانشگاه ها و آکادمی های زیادی برای رشته های هنری دارد که در این میان  آکادمی هنر های زیبا بررا  (Accademia di Belle Arti di Brera)   یکی از معتبر ترین و قدیمی ترین دانشگاه های هنری در کشور ایتالیاست که در شهر میلان واقع شده است .

آکادمی هنر های زیبا بررا  (Accademia di Belle Arti di Brera)  که با نام Accademia di Brera یا Brera Academy شناخته می شود ، یک آکادمی دولتی عالی دولتی هنرهای زیبا در میلان  جهت تحصیل در ایتالیا برای رشته های هنری است .  این آکادمی در سال 1776 توسط ماریا ترزا از اتریش تأسیس شد. اکادمی هنر بررا یکی از قدیمی ترین مدارس هنری ایتالیا است که در دوره ایی خاص در فرهنگ و هنر این کشور بسیار تاثیر گذار بوده است .

این آکادمی ها دارای سه بخش است: گروه هنرهای تجسمی با دوره هایی در زمینه هنرهای تزئینی ، گرافیک ، نقاشی و مجسمه سازی ،  بخش طراحی و هنر کاربردی ، که دوره هایی در زمینه ترمیم هنر ، طراحی برای تجارت ، فناوری های جدید هنر و طراحی منظره دارد. و بخش ارتباطات و آموزش هنر ، با دوره هایی در زمینه حفظ میراث فرهنگی و آموزش هنر.  این آکادمی حدود 3800  دانشجو دارد ، از جمله حدود 1000 دانشجوی خارجی (بیشتر دانشجویان تحصیلات تکمیلی). این آکادمی نیز به پروژه انتقال دانشجوی اراسموس پیوسته است و دانشجویان و اساتید این آکادمی می توانند تحصیلات خود را برای یک یا دو ترم تحصیلی در کشوری ثانویه که با این دانشگاه موافقت نامه همکاری دارد بگذرانند . مانند سایر آکادمی های هنری دولتی در ایتالیا ، آکادمی هنر بررا  تحت عنوان ، وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا قرار می گیرد. این آکادمی حق اعطای مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری را در ایتالیا دارد .

فارغ التحصیلان مشهور این آکادمی شامل نمایشنامه نویس داریو فو (  دریافت کننده جایزه نوبل ادبیات 1997 )  و نقاش آینده گرایانه کارلو کارا است که همچنین از سال 1939 تا 1952 در آکادمی هنر بررا در میلان به عنوان استاد تدریس می کرد.  از دیگر افراد مشهور این دانشگاه یا آکادمی می توانن به   فرانچسکو هاینز  (Francesco Hayez) نقاش ونیزی و استاد نقاشی از 1822 تا 1880  و معمار و نویسنده کامیلو بویتو (Camillo Boito)  که از سال 1860 تا 1909 استاد معماری بود و برای بخشی از آن زمان نیز رئیس آکادمی شد اشاره کرد .

جنگ جهانی دوم اثرات مخربی را بر روی تمامی اروپا و علی الخصوص کشور هایی که مستقیما در جنگ شرکت داشتند بود .  دشواری یافتن یک مجموعه نهادی که پاسخگوی شرایط روزافزون فرهنگی باشد  در دوره پس از جنگ بطور فزاینده ای آشکار شد که آکادمی به لطف جهت گیری دوباره دوره های خود را باز کرد. این مجموعه قدیمی پس از جنگ جهانی دوم بازگشایی شد و رسالت فرهنگی و فرهنگ سازی خود را از نو شروع نمود .

در سال 2010 توافق نامه ای برای انتقال آکادمی ها به پادگان های نظامی سابق ، یعنی Caserma Magenta از طریق Mascheroni ، امضا شد ، اما این حرکت تا امروز  اتفاق نیفتاده است.

معرفی مختصر آکادمی هنر های زیبا  بررا  Brera Academy of Fine Arts :

نام :                                                  Brera Academy of Fine Arts               

نام ایتالیایی : Accademia di Belle Arti di Brera

سال تاسیس :   1776 میلادی

وب سایت :  www.academiadibrera.milano.it

نوع دانشگاه : دولتی

کتابخانه : دارد                                                                                  شهر :  میلان

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                                تعداد دانشجو  : حدود 3800 نفر

معرفی مختصر شهر رم  ایتالیا :

شهر رم پایتخت کشور ایتالیا و مرکز استان لاتزیو می باشد . این شهر حدود 3 میلیون نفر جمعیت داشته و چهارمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا به حساب می آید . رم در بخش غربی قسمت مرکزی ایتالیا واقع شده است . کشور واتیکان که کوچکترین کشور مستقل جهان است کاملا داخل شهر رم قرار گرفته است .

تاریخ شناسان قدمت شهر رم را 28 قرن تخمین زده اند ( سال 753 قبل از میلاد حضرت مسیح ) این شهر از ابتدا پایتخت امپراطوری روم بوده که آثار باستانی بسیاری نیز از آن دوره باقی مانده است . بسیاری از مورخان شهر رم را اولین کلانشهر تمدن غربی می نامند . شهر رم توسط یکی از شاعران قدیمی روم شهر ابدی نام گرفت که هنوز هم بعد از صدها سال  به این نام شناخته می شود . شهر رم یکی از بزرگترین مراکز رنسانس و محل تولد و ایجاد دو سبک هنری باروک و نئوکلاسیسیسم است . هنرمندان مشهوری از جمله  نقاشان، مجسمه سازان و معماران، مرکز فعالیت خود را در رم قرار دادند و شاهکارهای زیادی را در سراسر شهر ایجاد کردند . در سال 1871، رم به پایتخت پادشاهی ایتالیا تبدیل شد که در سال 1946 به جمهوری ایتالیا تبدیل شد.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)