چگونه می توان یک آخر هفته عالی را در رم سپری کرد

دیدن کل رم در عرض سه روز غیرممکن است ، اما با داشتن یک برنامه سفر مناسب می توانید در مکان های فوق العاده رم استفاده کنید.  یادتان باشد برای صرفه جویی در وقت بلیط ها را از قبل رزرو کنید (برای Musei Vaticani این یک ضروری است) این راهنمای ما برای یک آخر هفته کامل در رم است.به خصوص دانشجویانی که برای تحصیل در ایتالیا این شهر زیبا را برای زندگی انتخاب کرده اند, بسیار جذاب خواهد بود.

جمعه صبح

مرکز تاریخی و بورگو

آخر هفته در رم مانند یک رومی با یک اسپرسو تیره یا یک کاپوچینوی تازه ملایمت در کافه بارنوم شروع کنید . شیرینی صبحانه در دست ، جزئیات لحظه آخر صبح خود را با Wi-Fi رایگان فضا بررسی کنید. از اینجا به سمت Ponte Sant’Angelo پیاده روی کنید. این پل رویایی – در كنار ده فرشته مرمر طراحی شده توسط استاد باروك Gianlorenzo Bernini – عابران پیاده را از آن طرف رودخانه Tiber به قلعه Sant’Angelo می رساند . قلعه تنومند و در عین حال قدرتمند کاملاً رزومه قوی ای دارد. این قلعه در ابتدا به عنوان مقبره ای برای امپراطور هادریان ساخته شده است ، قبل از اینکه بعداً قلعه پاپ های آینده شود. امروز ، این یک موزه غنی از نقاشی و مجسمه سازی است. به بالای جایی که شهر پیش از شما ، گنبدها ، پشت بام ها و همه دیگر آشکار می شود صعود کنید.

گنبد میکل آنژ در داخل کلیسای سنت پیتر در شهر واتیکان

بعدازظهر جمعه

شهر واتیکان

مسیر خود را از طریق della Conciliazione تا کلیسای سنت پیتر طی کنید . که در سال 1626 تقدس شد ، دیدنی ترین باسیلیکا شاهکارهای بی نظیری مانند Michalangelo’s Pietà را به رخ می کشد . در حالی که بیشتر گردشگران مستقیماً وارد  موزه های واتیکان می شوند، ابتدا خود را به یک ناهار دلچسب پذیرایی کنید. به درستی انرژی خواهید گرفت و می توانید از جمعیت عبور کنید ، زیرا موزه ها در ساعت 3 بعد از ظهر در خلوت ترین حد خود قرار دارند. Velavevodetto ai Quiriti در هنر دلچسب cucina romana می درخشد و در نزدیکی Gelateria dei Gracchi تعدادی از بهترین ژلاتو های شهر جمع شده اند.

بعد از صرف ناهار ،از موزه هایی را که مستاجران بی ارزش آنها شامل مومیایی های مصری و برنزهای اتروسک گرفته تا آثار استادان قدیمی و نقاشان مدرن است ، بازدید کنید. تمام گشت و گذارهای Musei Vaticani در کلیسای کوچک قلب سیستین ، نگهدارنده نقاشی های دیواری با شکوه سقف میکل آنژ و آخرین قضاوت به پایان می رسد .

عصر جمعه

مونتی

هنگامی که خورشید شروع به پایین آمدن است ،از محله Monti بازدید کنید. با تفرجگاه ها و بارها و رستوران ها، این برش از شهر (در چشمی از کولوسئوم)  آخر هفته در رم حیرت آور می شود. با مردم محلی در Ai Tre Scalini برای شام و نوشیدنی همراه شوید ، یا در ماه های گرمتر از مرکز محله ، Piazza della Madonna dei Monti ، میزی را در یک بار بیرون اجاره کنید.

جوایز شروع زودهنگام: دیدن آفتاب صبحگاهی در حال بوسیدن شاخص ترین مکان تاریخی رم

صبح شنبه

روم باستان و تستاچیو

تعطیلات آخر هفته خود را در رم با رفتن سریع به  کولوسئوم ادامه دهید. جای تعجب نیست که این آمفی تئاتر برجسته در لیست بسیاری از بازدیدکنندگان است. قبل از بازدید بلیط را رزرو کنید. تا کمتر در صف منتظر بمانید. Palatino و روم انجمن همسایه کولوسئوم هستند و می توانید با همان بلیط از آن جا بازدید کنید. پس از آن ، مسیر Circo Massimo را به سمت محله Testaccio طی کنید.

بعد از ظهر شنبه

تستاچیو

Testaccio التماس می کند که مورد اکتشاف قرار گیرد: هم اهرام قابل توجه مصر پیرامید دی Caio Cestio و هم Cimitero Acattolico per gli Stranieri (گورستان غیر کاتولیک). دومی به عنوان آخرین مکان استراحت شاعر رمانتیک جان کیتس عمل می کند و آرامگاه متحرک فرشته غم را در خود جای داده است. همچنین یک گستردگی از شهر است که یک واحه شگفت آور را نشان می دهد.

کشاورزان با ترکیبی از فروشندگان مدارس قدیمی و کارآفرینانی که چهره تازه ای دارند ، به کار در  بازارهای Nuovo Mercato di Testaccio  می پردازند . غرفه های سبزیجات و پنیر را از چشم بگذرانید. و یک مرغ پانینو (رول نان پر شده) را در Mordi e Vai از استاد بی نظیر پانینو ، سرجیو اسپوزیتو ، تهیه کنید.

در راه خود را از بازار، تحسین مونت Testaccio ، یک مرد ساخته شده در تپه به طور کامل از قطعات شکسته قرمز مایل به قهوه ای تشکیل شده amphorae  testae در لاتین، از این رو نام این منطقه، Testaccio شده است.که یکی از باستانی ترین سطل های زباله در جهان است.

عصر شنبه

مرکز تاریخی و تراستوره

آخر هفته در رم  برای عصر ، می توانید غذا بخورید و بنوشید . اگر هوس موسیقی زنده دارید ، در به موسیقی جاز Big Mama در مجاورت Trastevere گوش دهید یا به میله هایی که در محله قرار دارند تکیه کنید.

 

صبح یکشنبه

Trident و Trevi

روز آخر خود را در Citta Eternà به مرکز تاریخی اختصاص دهید. خوشبختانه ، بسیاری از بزرگترین بازدیدهای رم در نزدیکی یکدیگر قرار دارند: از Piazza di Spagna شروع می شود ، جایی که پله ترینیتا دی مونتی از میدان بالا می رود یک مکان دوست داشتنی برای تماشای مردم است. از اینجا به سمت چشمه مغناطیسی Trevi دیدن کنید.که در La Dolce Vita فلینی جاودانه شده است . یک سکه در آبهای فونتانا بیندازید ، یا به قول افسانه ها ، یک سفر بازگشتی برای آخر هفته دیگر در رم را تضمین کنید.

 

بعد از ظهر یکشنبه

شهر قدیمی

برای ناهار ، در یک ظرف قابل استفاده از کربنارا – یا اگر احساس  ترس و وحشت می کنید یاده روی کنید. در یک تراکتور معتبر Grappolo d’Oro قرار دهید Piazza Navona ، مملو از کاخهای باروک و پر زرق و برق دار Fontana dei Quattro Fiumi برنینی ، و Pantheon ، یک کلیسای محسور شده 2000 ساله که تبدیل به یک کلیسای کاتولیک شده است ، می توانند از آنها بازدید کنند.

عصر یکشنبه

تراستوره

اگر اشتهایی برای شام ندارید، داخل یک تاکسی بشینید و به سمت Seu Pizza Illuminati بروید . پیتزاهای حاشیه ضخیم که از اجاق های آجری خارج می شوند ، با انواع مواد فصلی مزه دار شده اند. برای یک وعده شام ، کوکتل Jacopa تازه ، انتخاب خوبی است . این روش ایده آل برای به پایان رساندن آخر هفته در رم است.

 

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post