دانشگاه  هیومنیتاس  (ایتالیایی: Università HUMANITAS di Milano) که همچنین با عنوان Hunimed نیز شناخته می شود ، یک دانشگاه خصوصی برای تحصیل در ایتالیا است که به علوم پزشکی اختصاص دارد . این دانشگاه که در نزدیکی شهر میلان ساخته شده است یکی از جوان ترین دانشگاه های کشور ایتالیاست که فقط به رشته های پزشکی اختصاص دارد . دوستداران تحصیل در ایتالیا که علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی هستند می توانند این دانشگاه را نیز برای تحصیل خود در نظر داشته باشند . این دانشگاه به دلیل خصوصی بودن دارای شهریه و هزینه های زیادی است و این نکته نباید از دید کسانی که دوستدار تحصیل در ایتالیا برای رشته پزشکی هستند دور بماند .

این دانشگاه در بیستم ژوئن 2014 با تصویب نامه ای که توسط وزیر آموزش ایتالیا امضا شده ، تأسیس و به رسمیت شناخته شده است . دانشگاه هیومنیتاس  یک دوره شش ساله در رشته پزشکی عمومی ارائه  می کند که به زبان انگلیسی تدریس می شود . آنها همچنین دوره ای سه ساله در پرستاری و یک دوره سه ساله در فیزیوتراپی را ارائه می دهند که به زبان ایتالیایی تدریس می شود . این دانشگاه به عنوان بخشی از برنامه های ویژه پزشکی 11 دوره را ارائه می دهد ، از جمله یک دوره کارشناسی ارشد پیشرفته در تصویربرداری قلبی عروقی ، کارشناسی ارشد آندوسکوپی و کارشناسی ارشد ارولوژی .

دانشگاه هیومنیتاس در یک محوطه بیمارستانی ساخته شده است .  همه اساتید به طور خاص آموزش دیده اند و به عنوان پزشک یا پرستار در بیمارستان فعالیت می کنند. کلیه امکانات دانشگاه در محدوده بیمارستان واقع شده است . این دانشگاه بخشی از گروه Humanitas است (  یک گروه بیمارستان خصوصی که بیمارستان تحقیقات Humanitas در میلان را نیز اداره می کند ) . گروه Humanitas بخشی از یک شرکت بزرگتر یعنی گروه Techint است . در سال 2016 دانشگاه هیومنیتاس با کالج بندیکتین در آتیسون  کانزاس در ایالات متحده ، توافق نامه ای را برای تسهیل در پذیرش دانشجویان پیش دانشگاهی کالج امضا نمود . توافق بین دانشگاه هیومنیتاس و کالج بندیکت به دانشجویان اجازه می دهد تا بتوانند برای ادامه تحصیل پزشکی به کشور آمریکا سفر کنند .

دانشگاه هیومنیتاس برای تحصیل در ایتالیا برنامه دکترای  تخصصی و جراحی را ارائه می دهد که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود . دانشکده های تخصصی آن دوره های مربوط به جراحی عمومی ، بیماری های قلبی عروقی ، بیماری های دستگاه گوارش ، پزشکی داخلی ، آنکولوژی پزشکی و رادیولوژی تشخیصی را ارائه می کنند . مدرک کارشناسی ارشد در رشته های آندوسکوپی و ارولوژی نیز وجود خواهد داشت . برنامه های غدد درون ریز ، اختلالات متابولیک و پزشکی هسته ای نیز با همکاری سایر موسسات آموزشی برتر ارائه می شود .

سه ساختمان اصلی  در یک فضای سبز ، 25.000 متر مربع فضا برای اسکان 1200 دانش آموز از 31 کشور در سراسر جهان ، یک آزمایشگاه شبیه سازی به مساحت 2000 متر مربع که یکی از فنی ترین و بزرگترین ها در اروپا ست ، کلاس های آموزشی با تکنولوژی بالا ، کتابخانه دیجیتال و … از جمله مشخصات دانشگاه هیومنیتاس در ایتالیاست .

دانشگاه هیومنیتاس با دانشگاه پلی تکنیک میلان که مشهور ترین دانشگاه فنی مهندسی در ایتالیا است پروژه  MEDTEC را انجام می دهند که بر پایه فعالیت های تکنولوژیک پزشکی است که در آینده نزدیک برای پزشکان مورد نیاز خواهد بود . این همکاری ها باعث پیشرفت هرچه بیشتر دانشگاه هیومنیتاس شده و به مروز زمان موجب ترقی این دانشگاه جوان در میلان خواهد شد .

برخی از زمینه های تحقیق و مهارت هایی که دانش آموزان پروژه خواهند کرد شامل پزشکی دقیق ، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ ، هوش مصنوعی  ، جراحی روباتیک ، چاپ سه بعدی و …  می باشد . علاوه بر مدرک دانشگاهی ، فارغ التحصیلان MEDTEC نیز لیسانس مهندسی زیست پزشکی را دریافت  می کنند که توسط دانشگاه پلی تکنیک میلان صادر شده است . عزیزانی که برای تحصیل در ایتالیا به این دانشگاه می روند می توانند دوره MEDTEC را گذرانده و لیسانس مهندسی زیست پزشکی را نیز دریافت نمایند که قطعا برای آینده آنان مثمر ثمر خواهد بود .

تحصیل در ایتالیا ، معرفی مختصر دانشگاه هیومنیتاس Humanitas University ایتالیا :

نام :                                                        Humanitas University

نام ایتالیایی :  Università HUMANITAS di Milano

سال تاسیس :   2014  میلادی

وب سایت :  www.hunimed.eu

کتابخانه : دارد                                                                                  شهر :  میلان

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                                تعداد دانشجو  : حدود نفر

تحصیل در ایتالیا ، گروه های تحصیلی دانشگاه هیومنیتاس Humanitas University ایتالیا :

تحصیل در ایتالیا ، اطلاعات مختصر دانشگاه هیومنیتاس Humanitas University ایتالیا :

تحصیل در ایتالیا ، پذیرش و شرایط لازم دانشگاه هیومنیتاس :

ورود به دوره توسط وزارت آموزش و پرورش ایتالیا  محدود شده است . داوطلبان باید مدرک دیپلم دبیرستان را کسب کرده و از طریق آزمون IMIT Humanitas انتخاب شوند.

تحصیل در ایتالیا ، تأکید بر تمرینات شغلی در دانشگاه هیومنیتاس :

گذشته از کارآموزی مستقر در بیمارستان تحقیقاتی Humanitas ، دانشجویان این دانشگاه همچنین از یک مرکز شبیه سازی که دارای اتاقهایی شبیه سازاست استفاده می کنند تا هرچه بیشتر با شرایط کاری آشنا گردند .

تحصیل در ایتالیا ، پردیس دانشگاه هیومنیتاس :

در مجاورت بیمارستان ، یک پردیس 20 هزار متر مربعی وجود دارد و دارای اقامتگاه ها ، آزمایشگاه ها ، کتابخانه ها و مناطق مطالعاتی گروهی ، امکانات ورزشی و یک کافه تریا است .

تحصیل در ایتالیا ، بودجه دانشگاه هیومنیتاس :

هر ساله دانشگاه چند بورسیه مبتنی بر شایستگی دانشجویان  ارائه می دهد که هدف آنها پوشش کامل یا جزئی بخشی از شهریه سالانه است.

تحصیل در ایتالیا ، پروژه تبادل دانشجویان دانشگاه هیومنیتاس :

این برنامه  دانشجویان را ترغیب می کند تا بخشی از آموزش های خود را در خارج از کشور با سرمایه گذاری در توافق نامه های بین المللی دوجانبه و برنامه های تحرک مانند اراسموس پلاس انجام دهند .

تحصیل در ایتالیا ، زندگی در میلان :

 میلان فقط پایتخت مد ایتالیا نیست: این قلب پر هیجان صنعت ایتالیا و شهری پیشرفته از نظر فناوری است و دارای روزهایی پرجنب و جوش و شب هایی جذاب است . اگر برای تحصیل به ایتالیا می روید حتما میلان را برای تفریح و گردش فراموش نکنید .

تحصیل در ایتالیا ، خدمات دانشگاه هیومنیتاس Humanitas University

پشتیبانی دانشجویی دانشگاه هیومنیتاس :

در دانشگاه هیومنیتاس از اولین قدم در روند پذیرش تا آخرین روز دانشگاه خود با دقت به دانشجویان کمک می شود و تمامی مشاوره های لازم به آنان داده خواهد شد .

 خدمات آی تی دانشگاه هیومنیتاس :

این خدمات شامل اینترنت وای فای ، ایمیل ، آموزش الکترونیکی و موارد دیگری است که به حوزه آموزش و فعالیت های تکنولوژیک مربوط است .

کسب اطلاعات کنند .

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post