بهترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل

اگر شما نیز از آن دسته از دانشجویانی هستید که به دنبال دانشگاه مناسبی برای تحصیل دراروپا می گردید این مطلب را از دست ندهید. ما در این مقاله قصد داریم بهترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل را به شما معرفی کنیم.

کشور های اروپایی به علت پیشرفت و نوآوری در علم و آموزش همواره خواستگاه بیشترین تعداد مهاجران برای کار و زندگی و تحصیل بوده است. این کشورها بهترین  و معتبر ترین دانشگاه ها در زمینه های مختلف را در خود جای داده است و موجب شده بسیاری از دانشجویان بین الملل حساسیت زیادی برای انتخاب کشور مناسب داشته باشند.

از جمله دانشجویان کشور های آسیایی مثل ایران برای ادامه تحصیل و ایجاد راهی هموار برای آینده ای روشن دردانشگاه های اروپایی را که دارای جایگاه ویژه ای در آموزش و تربیت افراد برجسته ای در جهان بوده اند هستند .

از بهترین دانشگاه های اروپا

بسیاری از دانشگاه های اروپایی از جمله ایتالیا و آلمان و گرجستان که دارای سطح علمی بالایی از علم و آموزش هستند و علاوه بر آن دارای اعتبار و رتبه ویژه ای هستند, فرصت های برابری برای دنشجویان بین الملل فراهم کرده اند .در بسیاری از این دانشگاه ها دورها یی به زبان انگلیسی.

بهترین دانشگاه های اروپایی

 

بسیاری از کشور های اروپایی بیشترین تعداد دانشگاه های معتبر و برتر جهان را در خود جای داده است که در این میان نام 30 کشور در رتبه بندی سال 2020 به چشم می خوردکه می توان به کشور های انگلستان , آلمان , سوئیس, سوئد و گرجستان , اسپانیا , روسیه , یونان فنلاند و بلاروس اشاره کرد.

براساس آمار های بین المللی که توسط موسسه برتر بین المللی Times Higher Education که در سال 2020  ارائه شده است. این بررسی ها از جهت های مختلف محیط آموزشی و پژوهشی , تاثیر پژوهشی و استخدام و درآمد صنعت  و چشم انداز بین المللی دانشگاه های جهان را مورد ارزیابی قرار داده است. ظبق ای بررسی ها و آمار های بدست آمده بیش از 40 درصد از دانشگاه های برتر دنیا در اروپا قرار گرفته است.

بر اساس آمارموسسه Times Higher Education که از بین 1400 دانشگاه مورد بررسی و سنجش قرار گرفته است, 500 دانشگاه برتر از کشور های اروپایی در صدر این جدول قرار گرفته اند, اولین و برترین دانشگاه که در درجه اول بهترین دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داده است , دانشگاه آکسفورد انگلستان می باشد.

این کشور همچنین خواستگاه 92 دانشگاه و موسسه  برتراز 100 دانشگاه دارای مقام نخست دنیا است که دراین  جدول قرار گرفته است. دیگر کشو های معتبرآموزشی و تحصیلی می توان نام سوئیس را قرار داد , موسسه فنی زوریخ در لیست 5 دانشگاه دارای رتبه ای برتر اروپا قرار دارد.

همچنین  می توان به آلمان اشاره کرد که بیش از 40 دانشگاه و موسسه دارای اعتبار جهانی در این کشور هستند. همچنین کشور های حوزه اسکاندیناوی دیگر رتبه ای برتر در اروپا را کسب کرده اند که شامل کشور های سوئد و فنلاند است.

سوئد دارای 12 دانشگاه و موسسه آموزشی معتبر که موسسه کارولینسکا دارای مقام نخست است و در بین 50 موسسه برتر جهان جای گرفته است. و فنلاند شامل 9 موسسه و دانشگاه هلسینکی مقام  برتر آموزشی این کشور را دارد و نام آن در بین 100 دانشگاه برتر دنیا دیده می شود.

میانگین شهریه برای هر کشور و دانشگاه و حتی شهر و رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر شما متفاوت است.اما به طور کلی میانگین شهریه برای مقطع کارشناسی برای دانشجویان اروپایی سالیانه 4500 یورو و برای دانشجویان غیر اروپایی حدود 8600 یورو براورد شده است.

همچنین برای مقطع کارناسی ارشد میانگین هزینه شهریه برای داننشجویان اروپایی 5100 یورو و برای دانشجویان غیر اروپایی حدود 10170 یورو براورد شده است.

شهریه ها و کمک هزینه های تحصیلی

تحصیل در دانشگاه های اروپایی برای دانشجویان سایر کشوری غیر از اتحادیه اروپا ها میسر است. که البته برای تحصیل باید شهریه های مربوط به هر یک از کورس ها و دوره ها رابپردازند.

همچنین کشور های اروپایی برای متقاضیان تحصیل در این کشور ها  بیش از 16 میلیون یورو بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی  در نظر گرفته است که برای استفاده از آن باید درخواست ارسال کنید

آکسفورد ، برترین  دانشگاه در جهان

بهترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل

باید گفت سال هاست که این دانشگاه مقام نخست در بین دانشگاه ها ی جهان را ازآن خود کرده است.

گفته می شود این دانشگاه در حدود قرن 13 میلادی ساخته و تاسیس شده و جزو قدیمی ترین و برترین دانشگاه دراروپا محسوب می  شود. تاریخ تحصیلات آکادمبک در این دانشگاه به سال 1096 بر می گردد که خروجی با کیفیت آموزشی و پژوهشی این دانشگاه سبب  افزایش چهره های برتر و برجسته  و نخبگان بسیاری ازمیان فارغ التحصیلان این دانشگاه شده است. درسال 2020 این دانشگاه در رتبه بندی QS در رتبه 1 اروپا و رتبه 5 جهان قرار گرفته .  از دیگر موسسات برتر و معروف کشور انگلستان می توان به دانشگاه کمبریج اشاره کرد.

زوریخ برترین دراروپا

دانشگاه ETH یا موسسه فنناوری فدرال سوئیس دراری بالاترین رتبه دانشگاهی در اروپا است که از لحاظ استخدام دانشجویان دارای رتبه 16 ام در میان دانشگاه های همکار با کارآفرینان قرار گرفته است.

این دانشگاه دارای اعتبار و شهرت قابل توجهی در حمایت از کار آفرینان می باشد. و از دانشجویان دارای طرح های تحقیقاتی و پژوهشی حمایت می کنند. این دانشگاه دارای دانشکده های علوم , فناوری, ریاضیات و مهندسی می باشد. از جمله فارغ التحصیلان برجسته و مشهور این دانشگاه می توان به  آلبرت انیشتین اشاره کرد. همچنین این نکته حائز اهمیت است که 35 درصد از دانشجویان این دانشگاه دانشجویان بین الملل هستند.

بهترین دانشگاه های کشور سوئد

کشور سوئد دارای رنکینگ برتر در رشته های پزشکی قرار دارد. موسسه کارولینسکا موسسه برتر آموزش پزشکی است که رتبه 5 در رنکینگ QS در میان معتبرترین دانشگاه های پزشکی قرار گرفته است. همچنین دانشگاه هلسینکی رتبه 104 رنکینگ معتبرQS را در سال 2020 ازآن خود کرده است.

دانشگاه ناوارا در شهر پامپلونا نیز رتبه 71 را از نظرآمار فارغ التحصیلان استخدام شده کسب کرده است. و رتبه  جهانی 252 در رتبه بندی QS را بدست اورده است.

چالمرز دانشگاهی خصوصی می باشد که رتبه 139 جهانی در رتبه بندی QS و رتبه 81 را از نظر استخدام فارغ التحصیلان  بدست اورده و همچنین رتبه 20  را به دلیل ارتباط بین دانشجویان و کارفرمایان در بین 50 دانشگاه در این زمینه بدست آورده است . این دانشگاه با کمپانی های بزرگی مانند SKF,  ولوو و اریکسون همکاری می کند. همچنین این دانشگاه یک دانشکده برای برگزاری دوره های کار آفرینی دارد .

موسسه ایمپریال کالج لندن

این دانشگاه تنها موسسه آموزشی در انگلستان است که به طور ویژه بر علوم, مهندسی , و پزشکی و کسب و کار تمرکز دارد این دانشگاه در بین دانشگاه هایی که تعداد زیادی دانشجویان بین الملل میپذیرد قرار گرفته است و سالیانه از 125 کشور مختلف دنیا دانشجو می پذیرد. این دانشگاه بورس 15 میلیون دلاری برای دانشجویان پژوهش گردر هر 4 دانشکده خود اختصاص داده است که با هدف تقویت پیوند با دیگر نقاط اروپا می باشد. همچنین این دانشگاه صندوقی برای مشارکت هایی برای کمک و توسعه همکاری ها با اعضای کمسیون اروپا و همکاران اروپایی به منظور پژوهش و نوآوری علوم برای تقویت پیوند های تحقیقات اروپایی صورت گرفته است.

دانشگاه LMU مونیخ

تحصیل در آلمان

یکی از برترین مراکز آموزشی قدیمی اروپا است که درسال 1472 تاسیس شده و خواستگاه دانشجویان با استعداد فراوانی از سراسر دنیا بوده است و آمار دانشجویان بین الملل در این دانشگاه قابل توجه است.

این دانشگاه دارای برتری آموزشی و پژوهشی پیشرو در اروپا است و در زمینه های مختلفی از حمله علوم انسانی, مطالعات فرهنگی, اقتصاد , حقوق, پزشکی , علوم طبیعی و علوم اجتماعی فعالیت های خود را ارائه می دهد. این دانشگاه دارای رویکردی حیاتی برای دنیا است. دانشگاه LUM مونیخ یکی از برترین دانشگاه های اروژا برای علاقه مندان به تحصیل در آلمان است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر روی read more کلیک نمایید.

دانشگاه های برتر گرجستان

تحصیل در گرجستان

کشور گرجستان یکی از انتخاب های مورد نظر بسیاری از دانشجویان علاقمند به تحصیل در اروپا به ویژه تحصیل در گرجستان است که دارای هزینه های تحصیلی مناسب تری میباشد

دانشگاه دولتی تفلیس  یا ( ایوانه جاواخیشولی ) رتبه اول علمی در این کشور را دارد .این دانشگاه دارای رنکینگ جهانی 1441 می باشد.همچنین دانشگاه ایلیا دارای رتبه دوم در گرجستان و رتبه 1835 در جهان را دارد.

دانشگاه جورجیا یکی از بهترین دانشگاه های گرجستان است که دراری رتبه 5  کشوری می باشد. این دانشگاه دولتی است و در سال 2004 تاسیس شده است و دارای اعتبار16 ساله با کیفیت آموزشی توانسته در جذب دانشجویان موفق باشد.دوره های تحصیلی در تمام مقاطع به صورت حضوری ارائه می شود و در شهر تفلیس واقع شده است.

لیست برترین دانشگاه های دارای رتبه جهانی در اروپا

دانشگاه های برتر در کشور آلمان

 • دانشگاه München رتبه 14 دررنکینگ جهانی
 • دانشگاه Ludwig-Maximilians رنیکنگ 17 در اروپا و 63 در جهان
 • دانشگاه Ruprecht-Karls داراری رنکینگ 19 در اروپا و 66 در جهان
 • دانشگاه زوبرلین رتبه 44 در اروپا و رنکینگ120 بین المللی

 دانشگاه های برتر در کشور بلژیک

 • دانشگاه KU Leuven رتبه 26 در اروپا و 80 در جهان
 • دانشگاه Ghent رتبه 51 در اروپا و 130 در جهان
 • دانشگاه Catholique de Louvain رتبه 70 در اروپا و 167 در جهان
 • دانشگاه Antwerp دارای رتبه 96 در اروپا و 223 در جهان
 • دانشگاه VUB رتبه 87 در اروپا و 195 در جهان

برترین دانشگاه های فرانسه

 • – دانشگاه Sciences et Lettres دارای رتبه 13 در اروپا و 53 در جهان
 • دانشگاه پلی تکنیک Ecolé دارای رتبه 15 دراروپا و 60 در جهان
 • دانشگاه سوربن دارای رتبه 23 در اروپا و 77 در جهان
 • دانشگاه CentraleSupélec رتبه 55 در اروپا و 139 در جهان
 • دانشگاه Ecole Normale Supérieure de Lyon دارای رتبه 60 دراروپا و 160 در جهان

برترین دانشگاه های کشور ایتالیا

تحصیل در ایتالیادانشگاه پلی تکنیک میلان (Politecnico di Milano) دارای رتبه 61 در اروپا و 149 در جهان

 • دانشگاه Scuola Superiore Sant’Anna Pisa دارای رتبه 75 در اروپا و 177 در جهان
 • دانشگاه بولونیا UNIBO دارای رتبه 75 در اروپا و 177 در جهان
 • دانشگاه Sapienza دارای رتبه 89 در اروپا و 203 در جهان
 • دانشگاه Scuola Normale Superiore di Pisa دارای رتبه 90 در اروپا و 204 در جهان

برترین دانشگاه های ایرلند

 • کالج ترینیتی دارای رتبه 37 در اروپا و 108 در جهان
 • دانشگاه دوبلین دارای رتبه 80 در اروپا و 185 در جهان
 • دانشگاه ملی ایرلند, گالوی دارای رتبه 112 در اروپا و 259 در جهان
 • دانشگاه کالج کرک دارای رتبه 135 در اروپا و 310 در جهان

بهترین دانشگاه های ایرلند

 • دانشگاه Delft درای رتبه 13 در اروپا و رتبه 50 در جهان
 • دانشگاه Amsterdam دارای رتبه 15 در اروپا و رتبه 64 در جهان
 • دانشگاه Eindhoven دارای رتبه 35 در اروپا و 114 در جهان
 • دانشگاه Groningen دارای رتبه 40 در اروپا و 114 در جهان
 • دانشگاه Leiden دارای رتبه 42 در اروپا و 118 در جهان

دانشگاه های برتر سوئیس

 • موسسه ETH فدرال سوئیس دارای رتبه 2 در اروپا و 6 جهان
 • دانشگاه زوریخ دارای رتبه 22 در اروپا و 76 در جهان
 • دانشگاه جنوا دارای رتبه 38 در اروپا و رتبه 110 در جهان
 • دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوسان دارای رتبه 6 در اروپا و 18 در جهان

 دانشگاه های برتر اسپانیا

 • دانشگاه بارسلونا دارای رتبه 69 در اروپا و 165 در جهان
 • دانشگاه آتونوما در بارسلونا دارای رتبه 82 در اروپا و 188 در جهان
 • دانشگاه آتونوما در مادرید دارای رتبه 84 در اروپا و 182 در جهان

تحصیل به زبان انگلیسی در کشور های اروپایی

بسیاری از دانشگاه های اروپایی رشته هایی در مقاطع مختلف دارند که به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

در این بخش به نام  بعضی از این دانشگاه ها در کشور های مختلف اشاره کرده ایم   :

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در آلمان :

 • آکادمی طراحی برلین
 • دانشکده ماکرومدیا علوم کاربردی درشهر مونشن
 • مدرسه متفیلم برلین درشهر برلین
 • دانشگاه علمی کاربردی اروپا Bits و BTK در شهر برلین
 • دانشگاه علمی کاربردی فولدا در شهر فولدا
 •  رشته علوم رایانه و آی تی در آلمان
 • رشته اقتصاد در آلمان
 • رشته مدیریت بازرگانی در آلمان
 • رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در هلند
 • کارشناسی مدیریت بازرگانی در هلند
 •  رشته آی تی و علوم کامپیوتر در هلند
 • کارشناسی اقتصاد  در هلند
 • کارشناسی روان شناسی در هلند
 • کارشناسی هنر لیبرال در هلند

برترین دانشگاه‌ های دولتی ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و گردشگری است که با ارائه شرایط ویژه توجه دانشجویان را به خود جلب می‌کند.

در این کشور اروپایی نسبت‌ به سایر کشورهای اروپا هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای برای زندگی دارد و به همین علت شرایط زندگی باکیفیت دانشجویی را فراهم کرده است. ایتالیا دارای دانشگاه‌های بسیار خوبی در رشته‌های فنی  و مهندسی، هنر و غیره است که رتبه خوبی در رنکینگ‌های جهانی پیدا کرده‌اند.

دانشگاه‌های ایتالیا از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا هستند  که هر ساله دانشجویان زیادی در رشته‌های مختف از آن‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند. با ما همراه باشید تا درباره تعدادی از این دانشگاه‌ها صحبت کنیم.

انواع دانشگاه‌ها و شهرهای دانشجویی ایتالیا

امروزه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در سراسر دنیا به تحصیل در ایتالیا فکر می‌کنند. دلیل اصلی این موضوع هزینه‌های کم در این کشور و امکان دریافت بورسیه‌های فوق‌العاده است که افراد را ترغیب می‌کند درباره این کشور فکر کنند.

به دلیل شرایط مناسب تحصیل در ایتالیا بیشتر شهرهای آن پذیرای دانشجویان زیادی هستند و به‌علت تعدد دانشگاه‌های درجه‌ یک، امکانات زندگی دانشجویی در اکثر شهرهای آن فراهم است. ایتالیا دانشگاه ‎های دولتی زیادی را در خود جای داده است که شما می‌توانید بر اساس رشته خود بهترین گزینه را برای تحصیل انتخاب کنید تا تجربه خوبی را در طول زندگی در این کشور کسب کنید.

دانشگاه بولونیا

این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های محبوب برای رشته‌های علوم انسانی و حقوق است. بولونیا که یکی از دانشگاه‌های قدیمی این کشور است و حدود 900 سال قدمت دارد، دارای 232 رشته تحصیلی است که 68 مورد از آن‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

دانشگاه بولونیا دارای 5 پردیس در شهرهای مختلف ایتالیا است که در بولونیا، چزنا، فورلی، راونا و ریمینی قرار دارد. برای تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه، به مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 و یا مدرک تافل IBT با حداقل نمره 80 نیاز است.

بولونیا امکانات زیادی نظیر مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، مراکز درمانی، کتابخانه‌های مدرن و انواع تجهیزات ورزشی است که شرایط خوبی را برای دانشجویان ایجاد می‌کند.

دانشگاه سنت آنا

این دانشگاه که یکی از جوان‌ترین دانشگاه‌های معتبر جهان در زمینه علوم اجتماعی و تجربی محسوب می‌شود در پیزای ایتالیا قرار دارد. سنت آنا یک دانشگاه دولتی رایگان است که برای مطالعات و تحصیلات تکمیلی تاسیس شده است.

این موسسه علمی از نظر رتبه‌بندی جهانی در سطح علمی خوبی قرار دارد و امکان ارتباط نزدیک برای محققان، استادان و دانشجویان با یکدیگر را فراهم کرده است. این دانشگاه دارای موسساتی نظیر موسسه اقتصاد، بیورباتیک، ارتباطات، فناوری اطلاعات و طراحی، حقوق، علوم سیاسی و توسعه و موسسه مدیریت است که در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا پذیرای دانشجویان بین‌المللی هستند.

دانشگاه پادوا

دانشگاه پادوا که در شهر پادوا ایتالیا تاسیس شده است، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور است که رتبه 249 در جهان را دارد. این دانشگاه با ارائه کیفیت ممتاز آموزشی و شهریه بسیار مقرون‌به‌صرفه، یکی از مقاصد خوب برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شوند.

نکته قابل توجه این است که این مرکز آموزشی در یک شهر دانشجویی قرار گرفته است و دانشجویان این دانشگاه، حدود 30 درصد از جمعیت شهر پادوا را تشکیل داده‌اند. پادوا 8 دانشکده اصلی دارد که با عناوین اقتصاد و علوم سیاسی، مهندسی، حقوق، پزشکی، روانشناسی، علوم پایه، علوم کشاورزی و دامپزشکی و علوم انسانی در حال تدریس به دانشجویان هستند.

دانشگاه پلی تکنیک تورین

دانشگاه پلی تکنیک تورین قدیمی‌ترین دانشگاه فنی مهندسی در ایتالیا است و یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپا شناخته می‌شود. این دانشگاه در شهر تورین واقع در شمال غربی ایتالیا قرار دارد و در رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی صنایع، فناوری اطلاعات، مدیریت و مهندسی ریاضی، معماری و طراحی دانشجویان بین‌المللی را به خود جذب می‌کند.

دانشگاه پلی تکنیک تورین خدمات بسیار خوبی مثل کتابخانه، خدمات ICT ، خدمات درمانی و امکانات ورزشی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.

جمع بندی

به طور کلی می‌توان گفت ایتالیا یکی از بهترین کشورهای برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند. شهرهای این کشور دارای دانشگاه‌ها و مراکز علمی باکیفیتی است که در سطح اروپا نظیر ندارند.

دانشگاه‌های دولتی ایتالیا با ایجاد شرایط خوب مثل بورسیه‌های استانی بهترین انتخاب برای تحصیل هستند. زیبایی‌های این کشور، جغرافیا و طبیعت آن، تاریخ متمدن و اقتصاد قوی مهمترین دلایلی هستند که همه‌ ساله افراد زیادی را به ایتالیا می‌کشانند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post