فیزیوتراپی یکی از رشته های پرکاربرد در پزشکی است که بسیار مهم و جذاب می باشد. فیزیوتراپی در ایتالیا یکی از رشته هایی است که سالانه افراد دیگری برای ورود به دانشگاه های این کشور با یکدیگر به رقابت می پردازند. تحصیل در ایتالیا یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا محسوب می شود و شما می توانید از این طریق علاوه بر تحصیل، به راحتی ویزای این کشور را نیز دریافت کنید. در این مقاله تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا را بررسی می‌کنیم.

تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا

فیزیوتراپ ها یکی از محبوب ترین افراد در رشته پزشکی هستند زیرا به افرادی که توانایی بخشی از قسمت های بدن خود را از دست داده اند کمک می کند تا سلامتی و استقلال خود را باز یابند. در دانشگاه های ایتالیا به شما آموزش می دهند که چگونه توانبخشی را به افراد برگردانده و امید تازه ای به آن ها هدیه کنید.

دانشگاه های فیزیوتراپی ایتالیا

در کشور ایتالیا دانشگاه های معتبر زیادی وجود دارد که در آن رشته فیزیوتراپی آموزش داده می شود. از جمله بهترین و معروف ترین این دانشگاه ها می توان به دانشگاه فلورانس، دانشگاه پزشکی رم، دانشگاه میلان، دانشگاه بولونیا، دانشگاه کاتولیک، دانشگاه برشیا و دانشگاه کالگری اشاره کرد.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه بلونیا ایتالیا

دانشگاه بلونیا یکی از معتبرترین دانشگاه های پزشکی در ایتالیا به شمار می رود که در آن رشته های مهمی از جمله رشته فیزیوتراپی آموزش داده می شود. در این دانشگاه در مدت سه سال و پس از گذراندن تمامی واحدهای ارائه شده مدرک خود را اخذ کرده و می تواند در تمامی نقاط دنیا مشغول به کار شود.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه تورورگاتا رم ایتالیا

دانشگاه تورورگاتا رم نیز از دیگر دانشگاه های پزشکی معتبر در ایتالیا می باشد که تمامی دروس فیزیوتراپی را به زبان انگلیسی آموزش می دهد. در این دانشگاه ابتدا اساتید دروس را آموزش داده و سپس دانشجو موظف است که تمامی دروس را به صورت عملی نیز طی کند و پس از گذراندن دوره های عملی دانشجو به انتخاب خود سمینار و یا دوره های تعاملی برگزار می کند.

مدرک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه ایتالیا

برای این که شما بتوانید در رشته فیزیوتراپی در ایتالیا مشغول به تحصیل شوید باید مدرک زبان انگلیسی را ارائه دهید زیرا تمامی دروس ارائه شده در دانشگاه های ایتالیا به زبان انگلیسی تدریس می شود. همچنین مدرک دیپلم خاصی برای ورود به این دانشگاه ها نیاز نبوده و تنها کافیست که شما 12 سال تحصیل خود را طی کرده باشید.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا

شهریه در دانشگاه های ایتالیا با توجه به نوع رشته و دانشگاه مورد نظر متغیر می باشد. ولی شما می توانید با استفاده از بورسیه تحصیلی ایتالیا این هزینه ها را به صورت چشمگیری کاهش دهید. همچنین علاوه بر هزینه تحصیل، شما باید هزینه زندگی در این کشور را نیز مد نظر قرار دهید.

فارغ التحصیلان فیزیوتراپی در ایتالیا

فارغ التحصیلان فیزیوتراپی مسئول ارائه روش های درمانی پیشگیرانه، مراقبت های بهداشتی و توانبخشی می باشند. این افراد بیماران و افراد معلول را به صورت تکی و یا گروهی و با استفاده از دستگاه ها و روش های مخصوص درمان می کنند.

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ایتالیا

تحصیل در هر کشوری شرایط مخصوص به خود را دارد. تحصیل این رشته در ایتالیا سه سال به طول می انجامد و دانشجو طی این سه سال باید تمامی دروس و واحدهای ارائه شده را پاس کند. ابتدای شروع به تحصیل نیز یک دوره آموزش زبان به صورت فشرده برگزار می گردد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

کشورایتالیا که حامی کشورهای ضعیف از نظر تحصیلی است و متقاضیان از تمامی کشورهای دنیا می توانند از طریق بورسیه به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند. بورسیه های تحصیلی بر اساس فیش حقوقی متقاضی و یا فیش حقوقی سرپرست خوانوار تعیین می شود.

برای اخذ بورسیه وکلای زیادی وجود دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. ولی باید مراقب افراد سودجو و کلاهبردار نیز باشید تا مبالغ هنگفتی را تحت عنوان اخذ بورسیه از شما دریافت نکنند.

انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه دانشگاهی: بورسیه های دانشگاهی بر اساس دانش شخصی متقاضی، رزومه علمی فرد، مقاله های چاپ شده، معدل کسب شده و … به متقاضی تعلق خواهد گرفت. این نوع بورسیه تنها مختص دانشجویان متقاضی دکترا و کارشناسی ارشد بوده و به مقاطع لیسانس را شامل نمی شود.

بورسه استانی: این نوع بورسیه به وسیله اداره بورسیه استان ها به طور معمول به تمامی افراد در مقاطع مختلف تعلق خواهد گرفت. شرایط بورسیه های استانی آسان و ساده بوده و شما با داشتن شرایط آن می توانید بورسیه تحصیلی استانی را دریافت کنید.

آزمون ورودی رشته فیزیوتراپی

برای ورود به دانشگاه های ایتالیا در رشته فیزیوتراپی متقاضی ابتدا باید در آزمون های ورودی معروف به آزمون های آی مت شرکت کرده و پس از کسب رتبه مناسب و قبولی در این آزمون، نسبت به ثبت نام در دانشگاه های ایتالیا اقدام کنند. برای شرکت در این آزمون ها شرایط سنی خاصی وجود ندارد و نوع دیپلم نیز مانعی برای ورودی به این آزمون ها نمی باشد و متقاضی با هر مدک دیپلمی می تواند در این آزمون ها شرکت نماید.

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا

رشته های پزشکی در ایتالیا در سطح بالایی بوده و از بهترین اساتید برای تدریس دروس استفاده می کنند.

مدرک اخذ شده در دانشگاه های ایتالیا بسیار معتبر بوده و شما با استفاده از آن می توانید در تمامی مراکز دنیا مشغول به کار شوید.

هزینه تحصیل در ایتالیا نسبت به کشورهای دیگر ارزان تر است.

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا وجود دارد.

متقاضی می تواند با استفاده از بورسیه تحصیلی، به ایتالیا مهاجرت کنند.

همچنین دانشجو می تواند در کنار تحصیل، مشغول به کار نیز شوید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

3/5 - (2 امتیاز)