در این مقاله قصد داریم به شما عنوان کنیم که زندگی در پادوا ایتالیا چگونه است. شهر پادوا در بخش شمالی ایتالیا واقع شده و از بهترین شهرهای این کشور شناخته می شود.

شهر پادوا مکانی بسیار زیبا و مناسب برای زندگی محسوب می شود. آب و هوای مناسب، جاذبه های گردشگری متنوع، مراکز خرید متعدد و … شهر پادوا را به مکانی ایده آل برای زندگی تبدیل کرده است.

همچنین در صورتی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارید، انتخاب دانشگاه پادوا بهترین گزینه می باشد. این دانشگاه دارای رشته های متنوع و با مدرکی معتبر می باشد.

مزایای زندگی در پادوا ایتالیا

شهر پادوا دارای آپشن های زیادی برای زندگی است که از جمله مهم ترین آن ها از نظر کاربران به شرح زیر می باشد:

آموزش باکیفیت

قدمت دانشگاه پادوا به 800 سال می رسد و از جمله برترین دانشگاه های ایتالیا به شمار می رود. این شهر علاوه بر دانشگاه، دارای مراکز آموزشی بسیار زیادی است و به طور کلی می توان گفت که پادوا مهد آموزش بوده و دانشجویان زیادی را به خود جذب کرده است.

تفریحات

شهر پادوا دارای تعداد زیادی جاذبه های گردشگری بوده که باعث رقم خوردن خاطرات شیرین و به یادماندنی خواهد شد. همچنین این شهر تفریحات متعددی داشته و شما می توانید زندگی شادی را در این شهر داشته باشید.

میدان پراتو دلا واله

میدان پراتو دلا واله یکی از میادین مشهور و مورد توجه در پادوا می باشد. این میدان بزرگ در گذشته مرداب بود و امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری این شهر تبدیل شده است. از این میدان برای فعالیت هایی نظیر آفتاب گرفتن، اسکیت، تشکیل دورهمی های دوستانه و … استفاده می شود.

موزه تاریخی پزشکی

لازم به ذکر است که شهر پادوا دارای قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی در جهان است و از این رو تاریخچه پزشکی این شهر بسیار غنی بوده و موزه های متعددی در آن وجود دارد.

امنیت

شهر پادوا به دلیل وجود دانشجو و گردشگران زیاد امنیت بسیار بالایی دارد. این شهر دارای کادر امنیتی بسیار قوی بوده و به طور کامل امنیت را در این شهر برقرار می کند.

کیفیت زندگی در پادوا ایتالیا

شهر پادوا دارای تمامی امکانات رفاهی بوده و زندگی در این شهر زیبا برای مهاجران بسیار لذت بخش می باشد. این شهر از آب و هوایی مطلوب برخوردار بوده و خدمات درمانی در این شهر بسیار کامل است.

آب و هوای شهر پادوا ایتالیا

شهر پادوا زمستان های سرد و تابستان های گرمی دارد و بهترین فصل برای گردش در این شهر فصل بهار و پاییز می باشد. زمستان های پادوا دارای چشم اندازی بسیار زیبا بوده و برای عکاسان بسیار جالب توجه است.

هزینه زندگی در شهر پادوا ایتالیا

هزینه های زندگی در بین افراد متفاوت بوده و این هزینه ها به میزان نیازها و توقعات هر فرد بستگی دارد. از جمله هزینه های موجود در این شهر می توان به هزینه خوراک، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن، هزینه تفریح و ورزش و … اشاره کرد.

دانشگاه پادوا ایتالیا

دانشگاه پادوا ایتالیا در ابتدا یک مدرسه حقوق بود و سپس به یکی از برجسته ترین دانشگاه های ایتالیا تبدیل شد. این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی در ایتالیا و نخستین دانشگاه در جهان محسوب می شود. این دانشگاه سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از اقصی نقاط جهان می باشد. همچنین امکان اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های پادوا وجود داشته و افرادی که توانایی پرداخت شهریه را ندارند می توانند با استفاده از بورسیه تحصیلی به صورت رایگان در این شهر تحصیل کنند.

دانشکده های دانشگاه پادوا

 • دانشگاه پادوای ایتالیا دارای تعداد متعددی دانشگاه است که به شرح زیر می باشد:
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده فنی و مهندسی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم سیاسی
 • دانشکده کشاورزی و دامپروری

زبان مورد نیاز برای دانشگاه پادوا ایتالیا

در دانشگاه های پادوا ایتالیا تدریس به زبان انگلیسی و ایتالیایی انجام می شود. اغلب دانشگاه های این شهر دروس و واحدها به زبان انگلیسی تدریس می شود ولی برای راحتی زندگی و ارتباط با ساکنین آن جا بهتر است که با زبان ایتالیایی آشنایی داشته باشید.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه پادوا ایتالیا

دانشگاه ایتالیا این قابلیت را دارد که افرادی که قادر به پرداخت شهریه های دانشگاه نیستند را با استفاده از بورسیه های تحصیلی به صورت رایگان پذیرش کند. این دانشگاه ها تمامی امکانات رفاهی از جمله خوابگاه را در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا با خیالی آسوده و بدون هیچ گونه دغدغه ای بر روی تحصیل خود تمرکز کنند.

 • برای اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه پادوا ایتالیا باید شرایط زیر را داشته باشید:
 • نباید تابعیت ایتالیا داشته باشید
 • مدرک دیپلم از مدارس غیر ایتالیایی داشته باشید
 • مدرک کارشناسی غیر ایتالیایی اخذ کرده باشید

آزمون آیمت دانشگاه پادوا ایتالیا

برای ورود به دانشگاه های ایتالیا باید در آزمون های ورودی آن معروف به آزمون های آیمت شرکت کنید. این آزمون ها سالی یک مرتبه برگزار شده و در آن متقاضیان زیادی شرکت می کنند و افرادی که برترین رتبه را در این آزمون ها کسب نمایند می توانند وارد دانشگاه های این شهر شوند.

مزایای زندگی و تحصیل در پادوا ایتالیا

مدرک اخذ شده در دانشگاه پادوا ایتالیا بسیار معتبر بوده و با استفاده از آن می توانید در تمامی کشورهای دنیا مشغول به کار شوید.

شهر پادوا ایتالیا آب و هوای مطلوبی دارد.

این شهر دارای مکان های تفریحی و گردشگری بسیاری است.

این دانشگاه ها هزینه تحصیلی گرانی ندارند.

همچنین امکان اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های پادوا وجود دارد.

شهر پادوا دارای مردمانی بافرهنگ و مهمان نواز است.

امکان اشتغال در حین تحصیل در این دانشگاه ها وجود دارد.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post