ایجاد تعادل بین کار و تحصیل

ناگفته نماند – کار کردن در طول تحصیلات دانشگاهی شما می تواند به دلایل زیادی برای آینده شما بسیار مفید باشد. شما می توانید ارتباطات جدید برقرار کنید ، مهارت های جدیدی را برای نشان دادن در CV خود کسب کنید و حتی وضعیت مالی خود را بهبود ببخشید.

با این حال ، دستکاری کار و مطالعه می تواند کاملاً مشکل باشد ، زیرا شما باید زمان خود را بین یک برنامه تحصیلی و کاری تقسیم کنید. برای کسانی که تعادل در تحصیل با شغل خود یا دوره کارآموزی را چالش  می دانید – ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم! در اینجا پنج بهترین نکته برای مقابله با استرس به عنوان یک دانشجوی شاغل آورده شده است. \

چگونگی ایجاد تعادل بین کار و تحصیل

از قبل برنامه ریزی کنید

شب قبل نوشتن و نوشتن مقاله آخرین کاری است که می خواهید انجام دهید. کار دانشگاهی شما به درگیری و تمرکز کامل نیاز دارد! بنابراین ، اولویت بندی و برنامه ریزی بهترین محافظت شما در برابر ضرب الاجل هایی است که برای شما پیش می آید.

از آن ژورنال زیبایی که خریداری کرده اید استفاده کنید ، یا وظایف خود را بنویسید و لیستی از کارها تهیه کنید! تلاش برای پیگیری وظایف خود نه تنها به شما یادآوری می کند که آنها را به موقع انجام دهید ، بلکه به شما حس موفقیت می دهد.

  • از حدود خود آگاه باشید

تعهد به کار بیشتر از آنچه تحمل کنید بسیار معمول است ، بنابراین وحشت نکنید. از خود بپرسید – “چقدر از عهده کار برمی آیم؟” و دوباره ، اولویت بندی کنید و تصمیم بگیرید که ابتدا باید چه کاری انجام دهید.

بدون شک مطالعه باید اولویت اصلی شما باشد. کار فقط باید یک منبع پشتیبانی مالی باشد که شما ممکن است به آن نیاز داشته باشید و راهی برای جمع آوری تجربه اضافی باشد. بنابراین محدودیت های خود را درک کرده و آنها را محترم بشمارید و اطمینان حاصل کنید که بیش از آنچه مورد نظر شما استرس ایجاد نمی کند. وضعیت خود را برای مدیر خود توضیح دهید ، و مطمئن شوید که نسوزید! بهترین راه برای انجام این کار این است که ذکر کنید قبل از شروع کار در حین  مصاحبه شغلی خود مشغول تحصیل هستید .

  • از وقت خود عاقلانه استفاده کنید!

برای اینکه بتوانید کار و تحصیل را متعادل کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که زمانی را که شما برای مطالعه می گذرانید به خوبی سپری شده است. مثمر ثمر باشید! برای اطمینان از تمرکز و جلوگیری از به تعویق انداختن ، در دوره های کوتاه با وقفه مطالعه کنید. شبکه های اجتماعی را خاموش کرده و برخی از میان وعده ها را آماده کنید. خلاص شدن از حواس پرتی و استفاده از مشوق ها به شما کمک می کند کارهای دانشگاهی خود را سریعتر انجام دهید.

و با انجام این کار ، وقت بیشتری برای استراحت خواهید داشت و یا حتی اگر لازم بود حتی در محل کار خود یک شیفت اضافی را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید ، شما دانشجو هستید! از تجربه دانشگاه خود نهایت استفاده را ببرید و زمانی را برای لگد زدن و سرگرمی با دوستان خود اختصاص دهید.

  • با کارفرمای خود ارتباط برقرار کنید.

اگر در طول تحصیل تصمیم به کار بگیرید ، حفظ ارتباط خوب با مدیر خود بسیار مهم است. صریح و صادقانه در مورد نحوه اداره همه امور ارتباط برقرار کنید. دانشگاه به اندازه کافی خواستار است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که درمورد دسترسی خود صریح هستید و نگرانی های خود را بیان کنید.

آیا این کار برای شما زیاد خواهد بود؟ هوشیار این امر باشید و بیش از حد خود را بزرگ نکنید. اگر وقت کافی برای تعهد به یک کار نیمه وقت ندارید ، می توانید روش های جایگزین کسب درآمد را بررسی کنید. چگونه در مورد یک  ؟ این یک روش عالی برای کسب تجربه بدون نگرانی در مورد تداخل در تحصیل شما است!

  • به اندازه کافی استراحت کنید و سلامتی خود را در اولویت قرار دهید

سالم ماندن از نظر جسمی و روحی کلیدی است! بخاطر داشته باشید که هنوز در حال رشد هستید و باید از سلامتی خود مراقبت ویژه ای داشته باشید. حداقل 7 تا 8 ساعت بخوابید یا حداقل سعی کنید. این سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند ، به حافظه شما کمک می کند و به شما کمک می کند خیلی بهتر با استرس کنار بیایید.

همچنین ، حتماً در طول روز غذای مقوی بخورید تا انرژی شما بالا بماند. دریافتیم که غذای آماده می تواند وسوسه انگیز باشد ، اما در حالی که شما مشغله خود را متعادل می کنید ، سعی کنید رژیم متعادل تری را نیز هدف قرار دهید!

و از بهانه های لنگ استفاده نکنید. تفت دادن برخی از سبزیجات به همان اندازه که یک پیتزا از دومینو سفارش می دهید ، زمان بیشتری را می برد ، لازم به ذکر است که برای بودجه شما نیز بهتر است!  دستورالمعل های بسیار خوشمزه و متناسب با بودجه شما بسیار زیاد وجود دارد  که می توانید در کمترین زمان به آنها بپردازید.

امیدوارم اگر همزمان کار و تحصیل کنید این نکات زندگی شما را آسان می کند. این یک تجربه است که زندگی شما و نحوه دیدن دنیای کار را تغییر می دهد.

موسسه یگانه سفیران دانش یکی از برترین موسسات پیشرو در زمینه تحصیل در ایتالیا می باشد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در این کشور با کارشناسان خبره مجموعه تماس حاصل فرمایید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post