در مطلب قبلی که در مورد آزمون آیمت (IMAT ) و شرایط کلی آن برای دوستداران تحصیل در ایتالیا در رشته پزشکی گفته شد .در این مطلب قصد داریم به یک سری موارد جزیی تر آزمون‌آیمت (IMAT ) بپردازیم.

بسیاری علاقمندان تحصیل در ایتالیا که دوستدار رشته های پزشکی ( پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی ) هستند برای آزمون آیمت (IMAT ) نیازمند دانستن یک سری اطلاعات در مورد این آزمون هستند.

از جمله این موارد می توان به تعداد شرکت کنندگان در آزمون IMAT  ، شانس قبولی در آزمون IMAT ، کتاب های آزمون IMAT ، سطح آزمون  IMAT ، نمره قبولی در آزمون IMAT ، ثبت نام آزمون IMAT 2019 و … اشاره کرد .

1.تعدادشرکت کنندگان آزمون IMAT

در مورد شرکت کنندگان آزمون IMAT ( آیمت )  نمی توان نظر دقیقی را ارائه کرد زیرا این اطلاعات انحصارا در اختیار دولت و وزارت علوم کشور ایتالیا است.

اما می توان گفت که تعداد شرکت کنندگان آزمون IMAT  ( آیمت ) در هرسال ، درصدی بیشتر از سال قبل آن است . برای مثلا تعداد شرکت کنندگان در آزمون IMAT امسال از تعداد شرکت کنندگان در آزمون IMAT سال پیش بیشتر یوده است.

این آمار در مورد تعداد شرکت کنندگان در آزمون IMAT از کشور ایران نیز صدق می کند و هرساله به تعداد شرکت کنندگان در آزمون IMAT افزوده می شود.

2.شانس قبولی در آزمون IMAT ( آیمت )

محاسبه شانس قبولی در آزمون IMAT ( آیمت )  نیازمند یک سری فاکتور هاست .شانس قبولی در آزمون IMAT را نمی توان برای افراد مختلف یکسان دانست.

عواملی مانند عدم استرس در هنگام آزمون آیمت (IMAT) در اختیار داشتن منابع استاندارد (کتاب های آزمون IMAT ) ، برنامه ریزی درسی درست برای آزمون IMAT ، تقویت زبان انگلیسی و … . مجموع عوامل فوق در کنار یکدیگر باعث افزایش شانس قبولی در آزمون IMAT خواهد شد .

لازم به ذکر است سطح آزمون IMAT  ( آیمت ) و سوالات آن خیلی سخت نبوده و دانشجویان می توانند با تهیه یک برنامه مفید درسی و مشاوره های موسسه یگانه سفیران دانش شانس قبولی آزمون IMAT ( آیمت )  را برای خود بالا ببرند .

3.کتاب های آزمون IMAT

مهم ترین مرحله در قبولی آزمون IMAT ( آیمت ) را می توان مطالعه کتاب های آزمون IMAT دانست .

موسسه یگانه سفیران دانش پکیجی از بهترین کتاب های آزمون IMAT ( آیمت )  را برای دانشجویان عزیز تدارک دیده است . پکیج کتاب های آزمون IMAT شامل سه کتاب اصلی که به صورت چاپی هستند و یک سی دی تکمیلی ( 8 منبع به صورت PDF ) می باشد .توضیح مختصر کتاب های آزمون IMAT  ( آیمت )  را در لیست زیر مشاهده میفرمایید :

1.کتاب  IMAT  Alpha test Medicina in inglese

این کتاب که تالیف کشور ایتالیا و از منابع آیمت  می باشد ، توسط دانشگاه های ایتالیا که پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند ( میلان ، دانشگاه های رم ، پاویا ، باری و … ) مورد تایید قرار گرفته اند . کتاب فوق را می توان از اصلی ترین منابع آیمت نامید . کتاب های زیادی برای آزمون آیمت (IMAT) وجود دارد ولی این کتاب بهترین منبع در میان منابع پزشکی ایتالیا می باشد .

مطالب آموزشی در مورد موضوعات علمی مختلف  (زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و فیزیک) در این کتاب به شما اجازه می دهد تا با منابع آزمون و سوالات آزمون آیمت (IMAT)  بیشتر آشنا شوند .بخش اول این کتاب حاوی درسنامه های دروست زیست شناسی ، شیمی ، ریاضیات و فیزیک است . بخش دوم نیز حاوی نمونه سوالات این دروس است .

2.کتاب editest ESERCIZI commentate

این کتاب که برای انتشارات کمبریج می باشد مکمل کتاب آلفا تست بوده و شامل نمونه سوالات دروس ریاضی ، فیزیک ، شیمی ، زیست می باشد . این کتاب نیز از بهترین منابع پزشکی ایتالیا می باشد .

  1. کتاب editest manuale di teoria

این کتاب از انتشارات کمبریج است و شامل مفاهیم اصلی نظری مورد نیاز برای آماده سازی برای آزمون آیمت  می باشد . علاوه بر اطلاعات کلی در مورد آزمون ، و روش های صحیح برای مقابله با آزمون های چند گزینه ای .

این کتاب  تنها راهنمای تئوری است که به طور کامل به زبان انگلیسی نوشته شده است . این کتاب برای آشنایی با اصطلاحات علمی به زبان انگلیسی بسیار مفید است. کتاب فوق نیز مانند دو کتاب بالایی جزو بهترین منابع آزمون پزشکی ایتالیا می باشد.

  1. کتاب thinking skills critical thinking and problem solving

مجموعه کتاب های thinking skills نیز از منابع آیمت هستند و یک مجموعه قوی برای سوالات منطق و استدلال می باشند . این کتاب حاوی نمونه سوال های آیمت است و سطح مهارت های تفکر و ذهنی شما را افزایش داده تا برای 20 سوال منطق و استدلال در آزمون آیمت آماده شوید .

5.کتاب How to master BMAT

آزمون BMAT برای پذیرش در رشته های پزشکی در بریتانیا برگزار میشود . این کتاب حاوی 200 نمونه سوال از آزمون BMAT می باشد و خواندن آن برای متقاضیان آیمت توصیه می گردد.

خواندن ای کتاب مهارت های ریاضی افراد را تقویت می کند . این کتاب  متشکل از سوالات  ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شتاسی  با یادداشت های اضافی برای حل مسئله است. نمونه سوال های این کتاب مشابه نمونه سوال های imat بوده و به دانشجویان برای شناخت بیشتر آزمون کمک می کند

6.کتاب  1200 سوال آلفا تست

این کتاب که جزو منابع آیمت می باشد  شامل 1200 سوال چند گزینه ای مخصوص ( نمونه سوالات آیمت ) برای پذیرش در رشته پزشکی در زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه های دولتی پذیرفته شده است.

سوالات متعددی که همراه تمامی راه حل ها ارائه می شوند، بر اساس موضوع (ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، منطق و فرهنگ عمومی) گروه بندی می شوند و یک آرشیو غنی برای  آماده سازی برای آزمون آیمت می باشند.

کتاب 1200 سوال از انتشارات آلفا تست است و نویسنده های آن رناتو سیرونی، مارکو پینافو، مورو کلا و ماسیمیلانو بیانچینی هستند.

7.کتاب 400 سوال BMAT

کتاب 400 سوال بی مت مربوط به آزمون پزشکی بریتانیا است و به دانشجویان کمک می کند تا با انواع مختلفی از سوالات که ممکن است با آنها روبرو شوند آشنا شوند.

این کتاب برای تمامی کسانی که ایده آل شان گرفتن نمره بالا در آزمون آیمت است توصیه میگردد. . نمونه سوال های این کتاب مشابه نمونه سوال های imat بوده و به دانشجویان برای شناخت بیشتر آزمون کمک می کند .

  1. کتاب A Level Biology

کتاب فوق از انتشارات دانشگاه کمبریج انگلستان است و توسط متخصصان برجسته در آموزش زیست شناسی نوشته شده است. فهم کتاب آسان است و طبق استاندارد های دانشگاه کمبریج انگلستان تدوین شده است .

9.کتاب A level chemistry

این کتاب که توسط انتشارات دانشگاه کمبریج انگلستان تالیف شده است شامل مفاهیم اصلی نظری درس شیمی است .   تاکید کتاب بر درک مفاهیم و استفاده از ایده های شیمی در زمینه های جدید و همچنین در کسب دانش است.

این کتاب ، تفکر خلاق و مهارتهای حل مسئله را تقویت می کند. مطالعه این کتاب به دانشجویان کمک می کند تا با طیف وسیعی از موضوعات مختلف در رشته شیمی آشنا گردند .

  1. کتاب Molecular biology of the cell

کتاب بیولوژی مولکولی از انتشارات دانشگاه کمبریج انگلستان است و مطالعه آن به تقویت درس زیست شناسی که در آزمون آیمت 18 سوال را به خود اختصاص می دهد کمک می کند .

  1. کتاب Human Molecular Genetics

این کتابنیز از منابع imat  است و برای تقویت درس زیست شناسی مفید است . این کتاب به مبحث ژنتیک مولکولی انسانی می پردازد.

  1. کتاب Admissions Testing Service

این کتاب به تشریح و توصیف کلی ساختار آزمون آیمت برای متقاضیان پزشکی ایتالیا پرداخته است .

  1. مجموعه جزوات A LEVEL

این جزوات نیز از منابع آیمت می باشد . جزوات A LEVEL با اینکه مخصوص کشور انگلستان هستند ولی خواندن شان به شدت به متقاضیان تحصیل در ایتالیا توصیه می شود .

14.شرح سرفصل دروس امتحان آیمت (imat)

موسسه یگانه سفیران دانش برای دانشجویان عزیز متقاضی آزمون آیمت ، شرح سرفصل دروس مختلف را نیز به فارسی ترجمه نموده تا دانشجویان عزیز شرح سر فصل هر درس را دانسته و برنامه ریزی خود را برای این آزمون بر اساس آن انجام دهند

  1. نمونه سوال های آیمت ، نمونه سوال های imat

داشتن نمونه سوال استاندارد مانند نمونه سوال های آیمت سال های گذشته ،  قبل از آزمون یکی از مواردی است که دانشجویان به شدت به آن نیاز دارند.

برهمین اساس موسسه یگانه سفیران دانش برای آشنایی بیشتر دانشجویان با نمونه سوالات آیمت ، اقدام به جمع آوری سوالات چندین دوره قبل آیمت نموده تا دانشجویان عزیز به طور دقیق با سطح آزمون آشنا شده و برنامه ریزی مطالعه خود را بر اساس این نمونه سوال های آزمون آیمت انجام دهند.

  1. سطح آزمون IMAT ( آیمت )

سطح آزمون IMAT ( آیمت )  یکی از مواردی است که دانشجویان عزیز متقاضی تحصیل در ایتالیا علاقمند به دانستن آن هستند.سطح آزمون IMAT را می توان به طور کلی نه خیلی آسان و نه خیلی سخت دانست.

سطح آزمون IMAT ( آیمت )  به شکلی طراحی شده است که دانشجویان قادر خواهند بود با مقداری تلاش و مطالعه و استفاده از کتاب های آزمون IMAT نمره قبولی را بدست آورده و شانس قبولی در آزمون IMAT را برای خود بالا ببرند .

سطح آزمون IMAT ( آیمت )  را می توان از کنکور کشور ایران ساده تر دانست و همین امر باعث شده است که تعداد شرکت کنندگان آزمون IMAT ( آیمت )  از کشور ایران هر سال افزایش داشته باشد .

5.نمره قبولی در آزمون IMAT

نمره قبولی در آزمون IMAT (آیمت)  برای دانشگاه های مختلف باهم متفاوت است . همانطور که مستحصر هستید دانشجویان متقاضی تحصیل در ایتالیا برای رشته پزشکی می بایست قبل از آزمون IMAT ( آیمت )  یک دانشگاه را برای خود انتخاب نموده و پس از آزمون IMAT نیز نمره آزمون آیمت آنها  فقط برای همان یک دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد.

البته باید گفت که دانشگاه های برای قبولی حداقل یا حداکثر نمره ایی را تعیین نکرده اند و برای هر دانشگاه بالاترین نمره های آزمون آن سال مورد پذیرش قرار می گیرند.

حال برخی دانشگاه ها که دارای رتبه علمی و رنکینگ بالاتری هستند به دلیل کثرت شرکت کنندگان طبعتا دارای نمره قبولی در آزمون IMAT ( آیمت )  بالاتری هستند و دانشگاه هایی و رتبه و درجه علمی پایین تر خود به خود دارای کف نمره پایین تری می شوند .

6.ثبت نام در آزمون IMAT 2019 (آیمت)

دوستداران تحصیل در ایتالیا در رشته پزشکی می توانند برای ثبت نام در آزمون IMAT 2019 ( آیمت )  با موسسه از طریق تلگرام یا تلفت ارتباط برقرار کرده و یا حضوری به دفتر موسسه تشریف بیاورند. لازم به ذکر است ثبت نام آزمون IMAT ( آیمت )  برای سال 2019 در موسسه یگانه سفیران دانش شروع شده است و دانشجویان عزیز می توانند برای ثبت نام در IMAT 2019 ( آیمت )   اقدام نمایند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post