معرفی رشته مهندسی پزشکی در ایتالیا

مهندسی زیست پزشکی کاربرد اصول و فنون مهندسی در زیست شناسی و پزشکی است. رشته مهندسی پزشکی به سرعت در حال گسترش است. مهندسان زیست پزشکی نقش عمده ای در تحقیق در علوم زندگی و توسعه دستگاه هایی برای ارائه کارآمد مراقبت های بهداشتی دارند. دامنه مهندسی پزشکی از بیوانوتکنولوژی گرفته تا وسایل کمکی ، از مهندسی سلولی و مولکولی گرفته تا رباتیک جراحی و از سیستم های عصبی عضلانی گرفته تا ریه های مصنوعی است. پیش بینی می شود اشتغال مهندسان زیست پزشکی طی ده سال آینده 5 درصد رشد کند ، سریعتر از متوسط ​​ همه مشاغل.

معرفی رشته مهندسی پزشکی در ایتالیا

وظایف مهندسان پزشکی

  • طراحی و ساخت تجهیزات و دستگاه های زیست پزشکی ، مانند اندام های داخلی مصنوعی ، جایگزینی اعضای بدن و دستگاه های تشخیص مشکلات پزشکی
  • نصب ، تنظیم ، نگهداری ، تعمیر و یا پشتیبانی فنی از تجهیزات زیست پزشکی
  • ارزیابی ایمنی ، کارایی و اثربخشی تجهیزات زیست پزشکی ر
  • آموزش پزشکان و سایر پرسنل را در استفاده صحیح از تجهیزات زیست پزشکی
  • تحقیق در مورد جنبه های مهندسی سیستم های بیولوژیکی انسان و حیوانات را با دانشمندان علوم حیات ، شیمی دانان و دانشمندان پزشکی

لازم به ذکر است که متوسط ​​دستمزد سالانه مهندسان پزشکی 91،410 دلار است

با توجه به اینکه رشته مهندسی پزشکی در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی برگزار نمی گردد.و نظر به اینکه یکی از رشته های پر متقاضی برای تحصیل در ایتالیا می باشد، این رشته در دانشگاه پلی تکنیک تورین به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می گردد.به این صورت که در سال اول به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می گردد و سال دوم و سوم به صورت کامل به زبان ایتالیایی بر گزار می گردد.البته جای نگرانی نیست و خبر خوش برای آن دسته از متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در این رشته در دانشگاه پلی تکنیک تورین می باشند با توجه به مکاتبات و رایزنی های موسسه یگانه سفیران دانش با سفارت ایتالیا در تهران،دانشجویان عزیز می توانند با ارائه ی مدرک زبان انگلیسی برای این رشته اقدام به اخذ ویزا کنند.و ارائه ی مدرک زبان انگلیسی به سفارت برای این قبیل رشته ها بلامانع می باشد.دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی در مقطع لیسانس این رشته با موقعیت های متعدد تحصیلی در مقطع فوق لیسانس رو به رو خواهند شد و بدون محدودیت می توانند در سایر رشته های مرتبط و گرایش های دیگر این رشته  در مقطع فوق لیسانس مشغول به تحصیل شوند و با تکمیل تحصیلات عالی خود از موقعیت های مختلفی شغلی در ایران و سایر کشورهای دیگر نظیر:آلمان،استرالیا،سوئد و….بهره مند شوند.

اگر بخواهیم در مورد نحوه ی پذیرش این دانشگاه اشاره کنیم.لازم به ذکر است که صلاحیت  دانشجویان برای تحصیل در رشته مهندسی پزشکی  دانشگاه پلی تکنیک تورین به وسیله ی آزمون TIL بررسی می شود و مشخص است که دانشجویان با توجه به نمره ای که در این آزمون در مقایسه با سایر متقاضیان کسب می کنند پذیرش می شوند.

و خبر خوش برای آن دسته از دانشجویانی که قبلا موفق به شرکت در آزمون های معتبری همچون SATوGREشده اند ،این دسته از متقاضیان صرف نظر از شرکت در آزمونTILدر صورتی که دارای امتیاز و نمره ی مناسبی از این دو آزمون هستند از شرکت در آزمون TILمعاف می شوند و ملاک ارزشیابی این دسته از متقاضیان آزمون SATوGRE قرار می گیرد.

نکته:دانشجویان در این دانشگاه می توانند بیش از یک انتخاب رشته داشته باشند.یعنی متقاضی می تواند قبل از شرکت در آزمون  TIL به ترتیب اولویت های خود را مشخص کرده(از 1اولویت تا10یا بیشتر)و با توجه به امتیازی که در این آزمون کسب می کند شانس خود را در پذیرش از رشته های دیگر نیز افزایش دهد.و با توجه به مشترک بودن واحد های درسی در سال اول همه ی رشته های مهندسی دانشگاه پلی تکنیک تورین قابلیت تغییر رشته به سایر رشته های مهندسی در سال دوم برای دانشجویان فراهم است.

توضیحات مختصری در مورد آزمون TIL:

این آزمون نوعی آزمون تعیین سطح و ورودی دانشگاه پلی تکنیک تورین است که هر ساله برای پذیرش دانشجو در رشته های مهندسی به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس برگزار می گردد.این آزمون فقط مورد تایید دانشگاه پلی تکنیک تورین می باشد و برای پذیرش سایر دانشگاه ها شرایط می تواند متفاوت باشد.برای مطالعه کامل آزمونTILمی توانید به صفحه این آزمون مراجعه کنید.

خوشبختانه متقاضیان زیادی به کمک تجربه و تخصص مجموعه ی یگانه سفیران دانش در طول 8سال موفق به کسب پذیرش در رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه پلی تکنیک تورین شده اند و در حال حاضر فارغ التحصیل و مشغول به کار در کشورهای مختلف جهان من جمله ایران ،ایتالیا،آلمان و سوئد و….هستند.

در ادامه می توانید نمونه ای از پذیرش های اخذ شده در این دانشگاه را مشاهده نمایید و با کمک تخصصی ترین تیم اعزام دانشجو به ایتالیا (اپلای ایتالیا )مطمئن ترین مسیر برای مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا را طی بنمایید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post