تحصیل در مقطع لیسانس به دلیل سهولت پذیرش آن ( از طریق رزومه و سابقه تحصیلی ، مصاحبه اسکایپ یا آزمون حضوری ) می تواند گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که علاقمند به تحصیل در ایتالیا و مقطع کارشناسی هستند. دوره کارشناسی در ایتالیا سه ساله است و به هردو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می شود .

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور ایتالیا

دانشجویان پس از اخذ پذیرش می توانند برای دریافت بورسیه استانی ایتالیا نیز درخواست بدهند که شامل 5200 یورو وجه نقد به علاوه معافیت از پرداخت شهریه ، 70 درصد تخفیف خوابگاه ، سلف سرویس و کارت تردد خواهید بود . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه استانی به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید یا با شماره تلفن های موسسه یگانه سفیران دانش تماس بگیرید.

رشته هایی که به زبان انگلیسی در ایتالیا ارائه می شوند :

روان شناسی                                           تجزیه و تحلیل داده ها ( دیتا آنالیز )

معماری                                                 اقتصاد و مالی

علوم مهندسی                                         بیو انفورماتیک

حقوق                                                    ژنومیک

پرستاری                                                 مدیریت تجارت

علوم سیاسی                                           مهندسی برق و ارتباطات

تجارت و اقتصاد                                     مطالعات اروپا

مدیریت دیجیتال                                     مهندسی خودرو

مهندسی مکانیک                                    عمران

فلسفه ، اقتصاد و روابط بین الملل

معمولا پذیرش در مقطع لیسانس یا رشته های مهندسی دانشگاههای ایتالیا (top universities in italy) پس از بررسی ریزنمرات و مدارک تحصیلی مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی صورت می گیرد.

دانشجویان در صورت درخواست دانشگاه باید در مصاحبه(حضوری یا از راه دور از طریق اسکایپ) یا ازمون ورودی دانشگاه نیز شرکت نمایند.

سوالات متداول :

  1. آیا با تمامی رشته های دیپلم در ایران میتوان برای مقطع لیسانس ایتالیا اقدام کرد؟

بله . تنها شرط تحصیل در مقطع لیسانس ایتالیا گذراندن 12 سال تحصیلی توسط متقاضی است و همه دارندگان دیپلم ( اعم از تجربی ،ریاضی ، انسانی ، فنی و …) می توانند برای تحصیل راهی ایتالیا شوند.

2. آیا برای تحصیل در مقطع لیسانس شرایط سنی خاصی وجود دارد؟

خیر . تحصیل در مقطع لیسانس هیچگونه شرایط سنی خاصی ندارد و متقاضیان قادر خواهند بود با هر شرایط سنی ایی که دارند برای تحصیل در این مقطع عازم ایتالیا شوند.

3. آیا داشتن مدرک زبان جهت اخذ پذیرش الزامی است؟

خیر. اخذ پذیرش اولیه بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است اما برای اخذ ویزای تحصیلی از سفارت ایتالیا وجود مدرک زبان برای دانشجو الزامی خواهد بود.

4. آیا مدرک تحصیلی صادر شده توسط دانشگاه های ایتالیا مورد تایید کشور ایران است؟

بله . مدارک صادر شده از دانشگاه های ایتالیا مورد تایید قطعی وزارت علوم ایران است و دانشجویان برای برگشت به ایران و ادامه تحصیل در کشور مشکلی نخواهند داشت .

5. شرایط گرفتن بورسیه استانی ایتالیا چیست ؟

بورسیه استانی ایتالیا یکی از امکانات منحصر به فردی است که تنها در کشور ایتالیا وجود دارد و متقاضیان تحصیل در ایتالیا می توانند به خوبی از آن استفاده کنند .

بورسیه استانی که توسط استان محل تحصیل دانشجو در ایتالیا پرداخت می شود به دانشجویانی تعلق می گیرد که در کشور خود دارای درامد بالایی نیستند و توانایی پرداخت شهریه یا زندگی در ایتالیا را ندارند. با استفاده از این بورسیه دانشجویان می توانند تمامی هزینه های تحصیل یا بخشی از آن را پرداخت کنند .این بورسیه فقط بر اساس مدارک مالی ارائه شده توسط دانشجو پرداخت می شود و نیازی به هیچ گونه رزومه تحصیلی یا مقالاتisi  ندارد. مبلغ بورسیه 5200 یورو وجه نقد به علاوه 70% تخفیف در خدمات خوابگاه و سلف سرویس و کارت تردد است . شهریه دانشجویان در این بورسیه به طور کامل حذف خواهد شد و دانشجویان مبلغی بابت شهریه پرداخت نمی کنند . در برخی شهر ها در صورتی که به دانشجو خوابگاه تعلق بگیرد هزینه خوابگاه به طور خودکار از مبلغ بورسیه کم شده و مبلغ 2500 الی 3000 یورو به دانشجو پرداخت می گردد.

قدم اول جهت گرفتن بورسیه اخذ پذیرش قطعی از یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا می باشد. پس از از آن دانشجو می بایست مدارک بورسیه ( درامد سرپرست ، اعضای خانواده ، وضعیت سکونت و … ) را تهیه جهت دریافت بورسیه استانی ارائه دهد.

دانشجو با ارائه این مدارک ، شرایط زندگی خود را شرح داده و برای گرفتن بورسیه درخواست می دهد

مدارک مالی مورد نیاز برای درخواست بورسیه استانی ایتالیا :

1.فیش حقوقی یا گواهی  حقوقی سرپرست دانشجو

2.اجاره نامه که به نام سرپرست دانشجو باید باشد

3.ترجمه شناسنامه دانشجو و سرپرست وی

  1. گواهی معادل یورویی بانک مرکزی

نکته : در صورتی که دانشجو سرپرست خانواده است می بایست فیش حقوقی خود را ترجمه نموده و اجاره نامه را نیز به نام خود بگیرد.

گروه اعزامی اپلای ایتالیا که تحت مجوز وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران و با عنوان موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش به فعالیت می پردازد ، با چندین سال تجربه در زمینه اعزام دانشجو به منظور تحصیل در ایتالیا به فعالیت می پردازد هرساله موفق به کسب پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای تعداد زیادی از متقاضیان عزیز در رده های مختلف تحصیلی گشته است .

موسسه یگانه سفیران دانش ( گروه اعزامی اپلای ایتالیا )  با افتخار اعلام می دارد همه علاقمندان به تحصیل در ایتالیا می توانند از  مشاوره رایگان ( آنلاین ، تلفنی ، حضوری ) این موسسه برخوردار شوند تا از زبده ترین کارشناسان ما در زمینه های اپلای ، بورسیه استانی ایتالیا ، مشاوره های سفارت ایتالیا و ویزای تحصیلی ایتالیا و … کسب اطلاعات کنند .

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post