معبد باستانی آگریجنتو

جزیره سیسیل ایتالیا که بین چکمه ایتالیا و سواحل شمال آفریقا واقع شده است ، بی نهایت بازدیدکنندگان از سراسر جهان را فریب می دهد.

یک جزیره با چهره های مختلف ، مناظر آتشفشانی و کوهستانی از چیزی وحشی و بی رمق صحبت می کند ، در حالی که شهرهای قرون وسطایی مملو از درختان لیمو و ویرانه های باستانی و درحال فروپاشی ، بینشی در مورد تاریخ جذاب این محوطه مدیترانه ای دارند.

Agrigento و معبد دره میراث جهانی یونسکو که یکی از جاذبه های ماندگار بازدیدکنندگان است ، همچنان یکی از جذاب ترین مکان های فرهنگی سیسیل است.

تصور می شود که درخشان ترین مکان باستانی خارج از آتن باشد ، قدمت دره معابد به قرن ششم قبل از میلاد باز می گردد ، قرن های طولانی حکومت یونان و روم و دوره قرون وسطایی را در بر می گیرد.

این مکان باستانی که در یک پشته واقع شده است ، بین شهر مدرن در بالای تپه Agrigento و دریا امتداد دارد ، دره ای که در سرزمینی که زمانی برخی از شهرهای باستانی در آن قرار داشت حک شده است.

معبد باستانی آگریجنتو

چشمگیرترین خرابه های معبد در ضلع شرقی این مکان است. معبد HERAKLES به که تاریخ آن به قرن ششم قبل از میلاد عقب، قدیمی ترین معابد باقی مانده و نزدیک ترین معبد به جاده است.

معبد از کونکوردیا یکی از معابد بهترین حفظ جهان باستان با گام برای رسیدن به سقف هنوز هم قابل مشاهده است. در قرن ششم توسط گریگوری به کلیسایی تبدیل شد ، عملکرد اصلاح شده آن احتمالاً آن را از تخریب نجات داد.

معبد هرا یا جونو است در پایان دور تپه. ویرانه های قابل توجه شامل چندین ستون ایستاده ، بقایای یک محراب قربانی سنگی عظیم و بقایای ویرانی ناشی از آتش سوزی های سال 406 قبل از میلاد زمانی است که آکراساس توسط کارتاژیان تسخیر و از بین برده شد.

معبد زئوس یکی از بزرگترین معابد باستانی (بیش از 110M) است و آن این مقیاس گسترده باعث میشود که خیلی مشخص است. همچنین به دلیل مجسمه های عظیم انسانی ، تلامون ها ، که برای تحمل بخشی از وزن سازه مورد استفاده قرار گرفته اند ، چشمگیر است.

وسعت گسترده ویرانه های آن به این معنی است که ساختن تصویری از معبد اصلی بسیار دشوار است. تصور می شود که این ساختمان هرگز به اتمام نرسیده است و همچنین برخی از سنگ تراشی ها احتمالاً توسط مهاجمان کارتاژیان آسیب دیده است.

معبد Dioscuri: در اواخر قرن پنجم قبل از میلاد به احترام به دوقلوهای Castor و Pollux ساخته شده است ، از این معبد باقی مانده تنها چهار ستون است که احتمالاً در قرن نوزدهم دوباره ساخته شده و یک ستون گلدان است.

معبد ولکان این ساختمان به سبک دوریک به قرن پنجم قبل از میلاد مسیح باز می گردد و یکی از آخرین معابد ساخته شده بود.

معبد Asclepius:  این معبد کوچکتر که دور از دیوارهای شهر باستان واقع شده و قدمت آن به 400-39 سال قبل از میلاد باز می گردد ، در جستجوی درمان و مشاوره توسط بیماران ملاقات می کند.

معبد Demeter:  در حدود سال 480 قبل از میلاد ساخته شده است ، پایه و بیشتر سلول ها هنوز به خوبی حفظ شده اند.یک تنگه بسیار سبز ورای ویرانه ها به باغهای جذابی تبدیل شده است ، Giardino della Kolymbetra ، پر از میوه مرکبات ، انار ، درختان بادام و زیتون و مکانی آسمانی برای توقف برای یک پیک نیک.

موزه آگریگنتو یکی از مهمترین موزه های ایتالیا است که دارای نمایشگاه های چشمگیر است و تاریخچه شهر را از ابتدای سکونت گاه بشر پوشش می دهد.

از نخستین تجسم خود به عنوان آكراگاس در زمان حكومت یونان ، تا آگریگنتوم در زمان روم و جیرگنتی در قرون وسطا ، این شهر دستخوش تحولات بسیاری شده است كه از طریق بقایای هر معبد قابل مشاهده است.

در واقع ، تنها در سال 1927 بود که این شهر به احترام تاریخ خود به Agrigento تغییر نام داد.

با شروع از شهر مدرن آگریژنتو ، یک جاده پر پیچ و خم به منطقه باستانی 1300 هکتاری منتهی می شود که به شرق و غرب تقسیم شده است.

در حالی که غرب به دلیل ویرانی های خرابش ارزش کاوش دارد ، اما شرق چیزی است که بیشتر بازدید کنندگان را مجذوب خود می کند.

در بخش شرقی ، معبدی که بیشترین توجه را به خود جلب می کند Tempio della Concordia است. این معبد به عنوان بهترین معبد حفظ شده در این مجموعه ، تقریباً مانند آنچه در ابتدا در سال 430 قبل از میلاد ساخته شد ، وجود دارد ، بخشی از آن به دلیل بازسازی آن در سال 1748 است.

همانطور که از معبد آن طرف شهر و دریا می نگرید ، دشوار است تصور کنید که چرا از آن به عنوان چراغ راهنمایی برای ملوانان در خانه استفاده شده است.

یکی دیگر از مکانهای بسیار خوبی که در شرق محافظت می شود معبد جونو است که در اینجا به عنوان تمپیو دی جیونون شناخته می شود.

علی رغم اینکه در حین زلزله در قرون وسطی تا حدی تخریب شده است ، اما هنوز هم به طرز قابل توجهی دست نخورده باقی مانده است و زمینه برای داستان های چشمگیر فداکاری ، آتش سوزی و حمله است.

در غرب نیز تعداد زیادی بقایای باستان شناسی وجود دارد که می توانند در آن گشت و گذار کنند ، اما به دلیل زمین لرزه هایی که طی قرن ها در این جزیره رخ داده است ، نسبت به ضلع شرقی دست نخورده باقی مانده اند.

یکی دیگر از دلایل سفر به غرب ، باغ Kolymbetra یک جیب سرسبز و سبز در میان این ویرانه های باستانی است.

گشت و گذار در این سایت باستانی با یک متخصص محلی راهی بی نظیر برای کشف تاریخ آگریجنتو و ویرانه های معبد است. با گشودن داستان های پشت هر سازه ، تاریخ جذاب جزیره فاش می شود.

این  مجموعه آثار باستانی نه تنها یک دره ، بلکه یک تپه ، پارک باستان شناسی میراث جهانی یونسکو دره معابد در آگریگنتو شامل هشت معبد ساخته شده بین سالهای 510 قبل از میلاد تا 430 قبل از میلاد است و همچنان یکی از قابل توجه ترین جاذبه های تاریخی سیسیل است. معابد به سبک دوریک ساخته شده اند.

امکانات و تجهیزات :  برای کسانی که با ماشین به دره معابد می روند ، دو پارکینگ وجود دارد ، یکی در شرق با معبد جونو و دیگری در نیمه غربی سایت. هر دو به وضوح نشانه گذاری شده اند.

افراد زیادی هرساله برای تحصیل در ایتالیا و یا به منظور گردشگری و توریستی وارد ایتالیا می شوند و بازدید از این منطقه را در برنامه های سفر خود قرار می دهند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post