کجا در پاویا زندگی کنیم؟ راهنمای اسکان دانشجویان جدید الورود در ایتالیا

کشور ایتالیا به دلیل داشتن شهرهای متعددی و دانشگاه های قدیمی شهرتی جهانی پیدا کرده است. زندگی در این کشور سرشار از شور و هیجان بوده و تحصیل در آن پلی برای رسیدن به موفقیت می باشد. در این مقاله قصد داریم به موضوع ” کجا در پاویا زندگی کنیم؟ راهنمای اسکان دانشجویان جدید الورود در ایتالیا ” بپردازیم. موضوع اسکان دانشجویان بین المللی یکی از موضوعات بسیار مهم است که به عنوان یک دغدغه مهم برای دانشجویان مطرح می شود.

معرفی شهر پاویا

شهر پاویا در استان لومباردی قرار گرفته و نزدیک به 75000 نفر جمعیت دارد. پاویا نزدیک به شهر میلان است و به دلیل وسعت پایین به صورت پیاده می توان از تمامی این شهر بازدید کرد.

هزینه زندگی در شهر پاویا پایین بوده و از آن جا که این شهر در جنوب شهر میلان قرار دارد، بسیاری از دانشجویان دانشگاه میلان برای اسکان این شهر را انتخاب می کنند. فاصله شهر پاویا تا میلان با استفاده از خودرو سواری نیم ساعت معادل 40 کیلومتر راه بوده و با استفاده از قطار می توان به راحتی به این شهر رسید.

شهر پاویا دارای مکان های گردشگری بسیاری از جمله کلیساس سن پیترو، موزه سانتاماریا، قلعه ویسکونتئو و موزه های شهر، میدان ویتوریا، برج های معروف این شهر، گنبد آرنابولدی، باسیلیکای سن میکله ماجوره و پل سرپوشیده و روستای تیچینو می باشد.

معرفی دانشگاه پاویا

دانشگاه پاویا در شهر پاویا ایتالیا قرار دارد و در سال 1361 به تاسیس رسیده است. شهر پاویا در شمال ایتالیا واقع شده و نزدیک به 23000 دانشجو را در خود جای داده که در این میان تعداد 1318 نفر از این دانشجویان از بین دانشجویان بین المللی انتخاب شده است.

دانشکده های دانشگاه پاویا

 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده هنر و علوم انسانی
 • دانشکده تکنولوژی و مهندسی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده تجارت و اقتصاد

تحصیل پزشکی در دانشگاه پاویا

اساتید رشته های پزشکی دانشگاه پاویا از جمله برجسته ترین پزشکان جهان هستند که به صورت فعال در زمینه آموزش دانشجویانی متخصص را به جامعه تقدیم می کنند. تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه پاویا این امکان را به دانشجویان می دهد تا با تحصیل در دانشگاه های عالیه بتوانند علم خود را ارتقاء داده و در زمینه تحصیلی خود بسیار متخصص شوند. دانشجویان برای پذیرش در این رشته باید مدارک قابل قبولی را به دانشگاه ارائه کنند.

مهم ترین هزینه زندگی در ایتالیا کدام است؟

اسکان یکی از اصلی ترین و مهم ترین هزینه های زندگی در کشور ایتالیا را به خود اختصاص داده است. اجاره خانه در این کشور به نوع شهر و نوع ساختمان بستگی دارد. افرادی که قصد زندگی در کشور ایتالیا را دارند باید بتوانند هزینه کرایه خانه را به صورت ماهیانه پرداخت کنند. دانشجویانی که در یکی از دانشگاه های این کشور در حال تحصیل هستند با اسکان در خوابگاه های دانشجوی می توانند به صورت چشمگیری هزینه های خود را کاهش دهند.

خوابگاه دانشجویی ایتالیا

امروزه اغلب خوابگاه های دانشجویی در داخل دانشگاه های این کشور تعبیه شده تا اسکان دانشجویان راحت تر شود. این خوابگاه های دانشجویی دارای تالارهای تازه ساخت و بسیار شیک بوده و تمامی امکانات رفاهی در آن وجود دارد. هزینه اسکان در خوابگاه های ایتالیا به نوع خوابگاه و تعداد اتاق آن بستگی داشته و افراد می توانند به صورت اشتراکی در این خوابگاه ها اقامت کنند. افراد برای اقامت در این خوابگاه ها باید حداقل سه ماه پیش از شروع سال تحصیلی نسبت به رزرو آن اقدام نمایند.

افرادی که قصد دارند به صورت آزادانه در این کشور زندگی کنند می توانند از خوابگاه های موجود در شهرهای مختلف استفاده کنند. هزینه های رزرو این خوابگاه ها نسبت به خوابگاه های تحت پوشش دانشگاه بیشتر بوده ولی نسبت به کرایه آپارتمان پایین تر می باشد. این خوابگاه ها دارای به صورت کاملا شیک و زیبا طراحی شده و تمامی امکانات رفاهی در آن وجود دارد.

بیمه دانشجویی در ایتالیا

بیمه های دانشجویی ایتالیا این امکان را به افراد می دهد تا با هزینه ای بسیار پایین تر از حد معمول به مراکز درمانی مراجعه کرده و از مزایای این بیمه بهره مند شوند. بیمه های درمانی دانشجویان ایتالیایی در هر ترم به شهریه دانشگاه اضافه شده و دانشجویان موظف به پرداخت آن می باشند. البته بیمه های درمانی دانشگاه های این کشور با یکدیگر تفاوت داشته و هر کدام پوشش های خاصی را در بر دارد. همچنین بیمه درمانی دانشجویان تنها درمان های سطحی را شامل شده و دانشجویانی که قصد دارند تمامی هزینه های درمانی را پوشش دهند باید ماهیانه مبلغی را به صورت آزادانه پرداخت نمایند. قابل ذکر است که بیمه درمانی دانشجویی برای دریافت ویزا الزامی بوده و یکی از شروط پذیرش در دانشگاه های ایتالیا و دریافت ویزای تحصیلی می باشد.

ویزای تحصیلی ایتالیا

یکی از اهداف برخی از افراد از تحصیل در ایتالیا تنها دریافت بورسیه تحصیلی و زندگی در این کشور است. جهت دریافت ویزای تحصیلی شما باید پس از تایید درخواست پذیرش به سفارت ایتالیا مراجعه کرده و فرم درخواست ویزا را پر کنید و به سفارت این کشور تحویل دهید. ویزای تحصیلی کشور ایتالیا مجوز ورود شما به این کشور است و در صورتی که مورد تایید قرار نگیرد شما نمی توانید به این کشور وارد شوید. برای دریافت ویزای تحصیلی شما ابتدا باید تمامی مدارک اعم از انگیزه نامه و تمامی مدارک هویتی را به سفارت تحویل دهید.

پذیرش در دانشگاه های ایتالیا

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا با توجه به رشته و مقطع تحصیلی خود باید مدارک خاصی را ارائه کنند. دانشجویان موظفند در تاریخ مشخص شده تمامی مدارک خود را برای این دانشگاه ارسال کرده و منتظر تاییدیه آن باشند. پذیرش در مقطع دکترای دانشگاه ایتالیا سخت ترین شرایط را دارد و دانشجویان این دوره باید تمامی استانداردهای مورد نیاز برای پذیرش را رعایت کنند.

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا دارای دانشگاه های بسیار معتبر و برجسته است که از گذشته تاکنون بسیار مورد توجه متقاضیان سرتاسر کشور قرار گرفته است. با این وجود به تازگی سطح علمی و مراکز علمی پژوهشی دانشگاه های خود را به صورت چشمگیری افزایش داده و تحصیل در این دانشگاه ها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

دانشجویانی که خواهان تحصیل در ایتالیا در مقاطع و رشته های مختلف هستند باید در روز تعیین شده مدارک خود را در به صورت فشرده در یک فایل قرار داده و برای دانشگاه ارسال کنند. یکی از اصلی ترین مراحل تحصیل در ایتالیا دریافت ویزای تحصیلی است که برخی از افراد در این مرحله تایید نشده و ریجکت می شوند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

از جمله مدارکی که برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا الزامی است به شرح ذیل می باشد:

 • مدارک هویتی از جمله پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه و …
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه

هزینه تحصیل در ایتالیا

دانشگاه های دولتی ایتالیا دروس را به رایگان در اختیار دانشجویان قرار می دهد و در ابتدای هر ترم مبلغ کمی بابت حق بیمه و خدمات از دانشجویان دریافت می شود. پایین بودن هزینه های تحصیل در ایتالیا از جمله مزایایی است که دانشجویان را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

دانشجویان می توانند این مبلغ را نیز با استفاده از بورسیه های تحصیلی به صفر برسانند. برای دریافت بورسیه تحصیلی لازم است متقاضی با به همراه داشتن تمامی مدارک به وزارت آموزش و پرورش این کشور مراجعه کند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های ایتالیا

یکی از امتیازاتی که دانشگاه های ایتالیا به دانشجویان خود تقدیم می کنند، بورسیه تحصیلی می باشد.

بورسیه های تحصیلی کمک هزینه هایی هستند که باعث می شود دانشجویان مبالغ پایین تری را برای تحصیل بپردازند.

این بورسیه های تحصیلی معمولا به دانشجویان نخبه و ممتاز تعلق می گیرد به همین دلیل برای دریافت بورسیه افراد باید نمرات قابل قبولی را کسب کنند.

هزینه زندگی در ایتالیا

ایتالیا کشوری رو به رشد است و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد. هزینه زندگی در این کشور با توجه به سبک زندگی هر فرد تعیین می گردد.

به طور کلی زندگی در کشور ایتالیا شامل هزینه تامین مسکن، هزینه مواد غذایی، هزینه خرید پوشاک و … می شود.

زندگی دانشجویی در کشور ایتالیا

یکی از سوالات دانشجویان جدید الورود در مورد زندگی دانشجویی در کشور ایتالیا می باشد. کشور ایتالیا دارای شهروندانی خونگرم هستند و دانشجویان بین المللی در این کشور احساس غربت کمتری خواهند کرد. این کشور دارای مکان های گردشگری بسیاری است و دانشجویان می توانند در این کشور هیجان و تفریح را تجربه کنند.

افرادی که در این کشور به تحصیل می پردازند با استفاده از ویزای دانشجویی می توانند از مزایای شهروندی این کشور بهره مند شوند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان

برای زندگی در کشور آلمان باید ویزای تحصیلی دریافت شود. این ویزا نیاز به مدارک مختلفی دارد که از جمله این مدارک عبارت است از:

 • اصل و کپی پاسپورت
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • کپی مدارک تحصیلی
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • انگیزه نامه
 • رزومه تحصیلی

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post