دانشگاه ورونا ایتالیا

دانشگاه ورونا ایتالیا


دانشگاه ورونا ایتالیا

مقاله پیش رو در مورد موضوعات مختلفی در باب مهاجرت به ایتالیا و شرایط در تحصیل در دانشگاه ورونا صحبت شده است. مهمترین موضوعات این مقاله شامل موارد زیر می باشد.

     تاریخچه دانشگاه ورونا ایتالیا
     مشخصات دانشگاه ورونا ایتالیا
   وب سایت دانشگاه ورونا University of Verona

 

دانشگاه ورونا  در شهر ورونا (شهری که “قلب جهان” نامیده می شود و به خاطر استانداردهای زندگی اش شناخته شده ) که در شمال ایتالیا واقع شده است، دانشگاه بعدی است که مورد بررسی موسسه یگانه سفیران دانش قرارگرفته و مشخصات و خدمات مختلف آن خدمت دانشجویان عزیز معرفی می گردد.

 

تاریخچه و معرفی دانشگاه ورونا ایتالیا

 

دانشگاه ورونا ایتالیا (ایتالیایی: Università degli Studi di Verona) یک دانشگاه واقع در ورونا، ایتالیا است. این دانشگاه در سال 1982 تأسیس شد و در 12 اداره سازماندهی شده است. براساس روزنامه کسب و کار ” Sole 24 Ore”، در سال 2014، 2015 و 2016 بهترین دانشگاه غیر خصوصی در ایتالیا است.

در آغاز دهه 1950 گروهی از روشنفکران ، دبیرستان آزاد علوم تاریخ را تاسیس کردند. از این گروه روشنفکران بود که ایده ساختن یک دانشگاه ایجاد شد. این ایده در فوریه سال 1959 با اراده شهردار ورونا، جورجیو زانوتو، همراه با ادارۀ ولایتی و اتاق بازرگانی ورونا شکل گرفت. بدین ترتیب آنها دانشکده اقتصاد و بازرگانی آزاد و کنسرسیومی را برای تحصیلات دانشگاهی ایجاد کردند و در همان سال مکان دانشگاه در پالازو گالیاری، که در حال حاضر در ساختمان اصلی و دفتر ریاست است، تعیین شد.

 

این پروژه در نهایت و به طور قطعی در سال 1982 به دست آمد، زمانی که مقامات دولتی به دانشگاه ورونا وضعیت خودمختاری را داده بودند. دانشگاه ورونا ایتالیا برای تعالی در تدریس، تحقیق و نوآوری تلاش می کند. این دانشگاه دارای 22000 دانش آموز و 1500 کارمند شامل استادان، محققان، کارکنان فنی و اداری است که به طور مداوم برای بهبود و رشد دانشگاه تلاش می کنند.

 

دانشگاه ورونا ایتالیا یک موسسه روانشناختی است که به طور مداوم به دنبال تقویت ارتباط بین دوره های تحصیلات خود و دنیای واقعی کار است، هدف اصلی دانشگاه در آینده نزدیک، تبدیل شدن بیشتر به یک  دانشگاه درجه ممتاز در دنیا است که به دنبال انطباق با نیازهای دانشجویان است. دانشگاه ورونا ایتالیا یک دانشگاه جوان و پویا است که به شهر زیبای ورونا و حومه آن متصل است. این دانشگاه با یک شبکه غنی از مشارکت دانشگاهی ملی و بین المللی ارتباط دارد که نتیجه آن توجه به نوآوری در آموزش و خدمات برای دانش آموزان است.

گروه های دانشگاهی طیف وسیعی از رشته ها را پوشش می دهند و گسترش دانشگاه به رشته های مخنلف دیگر از اهداف بلند مدت این دانشگاه است. اهداف استراتژیک دانشگاه ورونا ایتالیا بر پیگیری کیفیت و پایداری تمرکز دارند. برای دانشگاه مهم است که بتواند سطح فعلی فعالیت خود را در بلند مدت حفظ کند. بنابراین توجه این دانشگاه  حفط پروژه های و همچنین تامین منابع کافی برای دستیابی به اهداف آتی است.

 

دانشگاه ورونا ایتالیا یک دانشگاه با شدت تحقیقاتی بالاست  است. این دانشگاه به رتبه تحصیلی بالا در دوره های خود افتخار می کند .حدود 82 درصد از فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی در طول یک سال پس از تکمیل تحصیلات خود کار پیدا کرده اند.

با تشکر از حمایت گرانبها و همکاری شدید نمایندگان اصلی موسسات دولتی و دولتی، هم محلی و هم محلی، و به لطف پشتیبانی معلمان متخصص آن، دانشگاه ورونا ایتالیا در طول سال ها تا پانزده بخش امروزه رشد کرده است. بر اساس تشویق اصلاحات اخیر در آموزش و پرورش، دانشگاه ورونا در حال حاضر چندین دوره آموزشی ابتکاری را ارائه می دهد تا دانش آموزان طیف گسترده ای از انتخاب های تحصیلی را در زمان تغییر ایجاد کند اما همیشه مراقب کیفیت آموزش هستند. از نقطه نظر محل، دانشگاه ورونا دارای دو قطب مهم است: ورونیتا، جایی که گروه های انسانی وجود دارد و بورگو روما ، سایت های بخش های پزشکی و علمی.

تحصیلات در دانشگاه ورونا

دانشگاه ورونا ایتالیا طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی را در رشته های مختلف از جمله اقتصاد، حقوق، هنر و علوم انسانی، ارتباطات، زبان های خارجی و ادبیات، آموزش، فلسفه، علوم اجتماعی، پزشکی، علوم ورزشی، ریاضیات، بیوتکنولوژی و علوم رایانه ارائه می دهد.

بیش از 60 برنامه وجود دارد که متشکل از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد مختلف در محوطه های مختلف برگزار می شود تا بتوانند نیازهای جامعه را تامین نمایند.

 

فعالیت های بین المللی دانشگاه ورونا

دانشگاه ورونا ایتالیا فعالیت های بین المللی را از طریق یک شبکه از خدمات یکپارچه ارائه شده به استادان، دانش پژوهان، پست های مدارس، دکترای دانشگاه و دانشجویان خارج از کشور، ارائه  می کند و مشوق افراد برای فعالیت های خارج از برنامه تحصیلی است.

کتابخانه ها

دانشگاه ورونا در سراسر استان ورونا و فراتر از آن حضور دارد. این دانشگاه های متعددی در شهر دارد و به طور قابل توجهی در بازسازی شهرها در منطقه نقش مهمی ایفا کرده است. دانشگاه به طور مداوم از نیاز به فضاهای مناسب برای مطالعه، کار و انجام تحقیق آگاه است.کتابخانه های دانشگاه ورونا ایتالیا در محوطه ی علوم انسانی، اقتصاد و حقوق و محوطه ی پزشکی، علم و فناوری قرار دارند. منابع کتابخانه به صورت کپی و فرمت الکترونیکی به ویژه برای جامعه دانشگاهی در دسترس قرار می گیرند، اما همچنین می توانند توسط عموم مردم قابل دسترسی باشند. خدمات اتوماسیون کتابخانه ابزار و روش های لازم برای توسعه همه خدمات کتابخانه دانشگاه را مدیریت می کند.

 

دانشگاه ورونا شامل 12 دانشکده مختلف است ، که این 12 بخش به شرح زیر هستند

بیوتکنولوژی

مدیریت کسب و کار

علوم کامپیوتر

اقتصاد

زبان های خارجی و ادبیات

قانون

دارو

علوم اعصاب، روانشناسی، مورفولوژیکی و حرکتی

فلسفه، آموزش و روانشناسی

بهداشت عمومی و جامعه پزشکی

عمل جراحی

زمان، فضا، تصویر، جامعه

 

خدمات مسکن در ورونا

دانش آموزان بین المللی می توانند در ورونا در خوابگاه های دانشجویی یا در آپارتمان های خصوصی به صورت اشتراکی زندگی کنند تا هزینه اسکان خود را کاهش دهند .

 

حرفه در دانشگاه ورونا

دانشگاه ورونا ایتالیا از ایجاد منابع دانشگاهی مانند فن آوری های جدید، کارکنان پژوهشی و امکانات موجود برای استفاده در پروژه ها، از طریق همکاری با شرکت ها حمایت می کند. دانشگاه ورونا ایتالیا  شرکت ها را در تماس با فارغ التحصیلان جوان از طریق کارآموزی، کارهای کاری و کارهای فارغ التحصیلی قرار می دهد.

 

دلایل اصلی ادامه تحصیل در ورونا

  • دانشگاه ورونا ایتالیا یک دانشگاه جوان و پویا است که در شهری پیشرفته با سابقه ایی خوب قراردارد.
  • دانشگاه ورونا در عرصه های ملی و بین المللی معتبر و شناخته شده است، و این دانشجویان را تشویق می کند که به تحصیل در این دانشگاه بپردازند.
  • دانشگاه دائما در حال سرمایه گذاری است تا امکانات و خدمات را برای دانشجویان، کارکنان دانشگاهی و اداری تهیه کند

 

طریقه پذیرش دانشگاه ورونا

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که در خارج از کشور اقامت دارند، می توانند پیش ثبت نام دانشگاه را از طریق اینترنت و گرفتن ویزای تحصیلی را از طریق سفارتخانه های ایتالیا پیگیری کنند.

برای تمام دانشجویان (غیر اتحادیه اروپا، اتحادیه اروپا و ایتالیا) که دارای مدرک تحصیلی خارج از ایتالیا هستند، دفتر بین المللی دانشجویان اطلاعات را از طریق ایمیل و یا به صورت شخصی (با قرار ملاقات) فراهم می کند و درخواست های برابر بودن مدارک را با بررسی اسناد ارائه شده بررسی می نماید.

بورسیه استانی دانشگاه ورونا

بورسیه استانی ایتالیا یکی از امکانات منحصر به فردی است که تنها در کشور ایتالیا وجود دارد و متقاضیان تحصیل در ایتالیا می توانند به خوبی از آن استفاده کنند .

قدم اول جهت گرفتن بورسیهاستانی  اخذ پذیرش قطعی از یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا می باشد. پس از از آن دانشجو می بایست مدارک بورسیه استانی ( درامد سرپرست ، اعضای خانواده ، وضعیت سکونت و … ) را تهیه جهت دریافت بورسیه استانی ارائه دهد.

دانشجو با ارائه این مدارک ، شرایط زندگی خود را شرح داده و برای گرفتن بورسیه درخواست می دهد.

 

موسسه یگانه سفیران دانش ( گروه اعزامی اپلای ایتالیا )  با افتخار اعلام می دارد همه علاقمندان به تحصیل در ایتالیا می توانند از  مشاوره رایگان ( آنلاین ، تلفنی ، حضوری ) این موسسه برخوردار شوند تا از زبده ترین کارشناسان ما در زمینه های اپلای ، بورسیه استانی ایتالیا ، مشاوره های سفارت ایتالیا و ویزای تحصیلی ایتالیا و … کسب اطلاعات کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *