دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا

موسسه یگانه سفیران دانش در این مقاله سعی کرده تا به معرفی دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا در استان لومباردی و شهر میلان برای علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه بپردازد. لطفا تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید.

مشخصات کلی دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا

 • نام موسسه : دانشگاه میلانو بیکوکا
 • نام بومی Università degli Studi di Milano-Bicocca
 • محل ایتالیا
 • رتبه ۴۰۴ جهان
 • رتبه ۱۵ کشور
 • رتبه کارکنان فارغ التحصیلان ۱۰۰۰
 • رتبه خروجی پژوهش ۴۰۹
 • انتشارات کیفیت رتبه ۳۶۹
 • کل امتیاز ۷۴٫۹ از صد
 • دامنه unimib.it

دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا

در سال ۱۹۹۸، سازه های قدیمی کارخانه تایر سازی پیرلی(Pirelli  ) به یک مجتمع دانشگاهی پیشرفته تبدیل شد که از جمله آنها می توان آزمایشگاه های تحقیقاتی بسیار پیشرفته، پژوهشکده های بزرگ ، و … را نام برد. این محوطه دانشگاهی منحصر به فرد در ایتالیا با ۲۸ ساختمان در سراسر میلان، مونزا و مالدیو گسترش یافته است. دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا به عنوان یک نهاد خود مختار در ۱۰ ژوئن ۱۹۹۸ تاسیس شد تا برخی از فشارها در دانشگاه پرجمعیت میلان را از بین ببرد. این دانشگاه در رتبه بندی تحصیلی تایمز ۲۰۱۵، در رتبه بندی بهترین صد دانشگاه با کمتر از ۵۰ سال، دانشگاه در رتبه ۲۴ در جهان، و اول در ایتالیا قرار گرفت.

 

محل ساختمان های اصلی آن در شمال شرقی شهر میلان قراردارد و نزدیکی آن به ایستگاه راه آهن گرکو پیرلی، را باز لحاظ دسترسی در موقعیتی عالی قرار می دهد.

از سال ۱۹۹۸، دانشگاه هدف خود را در ساختن آینده کشور و دانشجویان قرارداده است و دانش آموزان جوان را آموزش می دهد تا برای دنیای واقعی آماده شوند. دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا یک شبکه وسیع را شامل می شود که شامل همکاری با بسیاری از دانشگاه های مشهور دنیا، مراکز تحقیقاتی و شرکت های بزرگ است. دانشگاه میلانو بیکوکا دارای ساختاری دانشگاهی منحصر به فرد است که دارای ۳۲ ساختمان دانشگاه جدید، کتابخانه ها، ۴ کنگره، ۱۹۵ کلاس های ، ۴۶ مرکز فناوری اطلاعات و ۲۲۶ آزمایشگاه تحقیقاتی می باشد.

این دانشگاه دارای ۳۲۰۰۰ دانشجوی ثبت نام شده  است و امکانات رفاهی آن شامل سالن های پذیرایی، کافه تریا، تئاتر ها و سینما ها، امکانات ورزشی مناسب و مناطق تفریحی است. ارزیابی تحلیلی تحقیقاتی، پزوهش در زمینه پزشکی و بهداشت، علوم زیستی، فیزیک، علوم مواد و مواد شیمیایی، بیوتکنولوژی و علوم زیستی، علوم محیطی، جامعه شناسی، روانشناسی، اقتصاد از جمله طرح ها هستند.

چرا دانشگاه بیکوکا رو باید انتخاب کنیم؟

دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا یک دانشگاه جوان است که شما را با دانشجویان سراسر جهان متصل خواهد کرد.در این دانشگاه شما فقط دانشجو نخواهید بود. شما عضوی از جامعه جهانی دانشجویان و دانشگاه ها خواهید شد.

از زمان تأسیس دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا، این دانشگاه فراتر از پیش بینی های خود در حال پیوستن به موافقت نامه های مختلف با دانشگاه های اروپایی و غیر اروپایی است.

اساتید این دانشگاه اعضای گروه های تحقیقاتی بین المللی هستند که پروژه ها و ابتکارات متعددی را به اشتراک می گذارند و متعهد  برای افزایش کیفیت آموزش هستند.

تمرکز دانشگاه  بر نوآوری و آموزش های رقابتی و عملی برای دانشجویان است. دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا دارای یک محوطه دانشگاهی است که برای همه، نه فقط دانشجویان، باز است. در اختیار داشتن فضاهای عمومی بزرگ، اتاق های سخنرانی بزرگ، مناطق مطالعه، آزمایشگاه های خوب و مجهز، و کتابخانه ای بزرگ در سه سایت از امکانات دانشگاه است.

این دانشگاه بخشی از یک مرکز شهری جدید است که  CNR (شورای تحقیقات ملی)، کارخانه پیرلی، دفاتر شرکت های چند ملیتی، ستاد جدید گروه پیرلی، تئاتر Arcimboldi، مراکز ورزشی و مغازه ها در آن وجود دارند.

دانشکده های دانشگاه میلان بیکوکا

هشت دانشکده در دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا وجود دارد که عبارتند از :
دانشکده اقتصاد و آمار
دانشکده علوم آموزش و پرورش
دانشکده حقوق
دانشکده ریاضی، فیزیک و علوم طبیعی
دانشکده پزشکی (که در مونزا و بیمارستان San Gerardo واقع شده است)
دانشکده روانشناسی
دانشکده جامعه شناسی

دانشکده اصلی دانشگاه از لحاظ دسترسی بسیار راحت است و با قطار، اتوبوس، تراموا، مترو و ماشین می توان به آن دسترسی داشت. تمام ساختمان های پردیس دارای پوشش WIFI هستند

آمار و رتبه بندی دانشگاه میلان بیکوکا

در کمتر از بیست سال، دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا به بالاترین افتخارات ملی و بین المللی دست یافته است.

 • سومین دانشگاه بزرگ لومباردی پس از دانشگاه میلان و پلی تکنیک میلان
 • براساس ANVUR (آژانس ملی رتبهبندی کیفیت و تحقیق دانشگاهی)، دومین دانشگاه برتر ایتالیا در بین آن دسته از افراد قابل مقایسه با اندازه است.
 • براساس معاونت آموزش عالی تایمز، شماره ۶۹ در فهرست برای بهترین ۲۵۰ دانشگاه کمتر از ۵۰ سال.
 • ۲۵۱-۳۰۰ در رتبه بندی موضوع علوم طبیعی .
 • ۳۰۱-۴۰۰ در رتبه بندی رشته های فیزیک
 • ۲۰۱-۲۵۰ در رتبه بندی موضوع روانشناسی
 • ۲۵۱-۳۰۰ در رتبه بندی موضوع خدمات بالینی

با حدود ۹۰۰ معلم و محقق، دانشگاه بیکوکا طیف گسترده ای از دوره های آموزشی در اقتصاد، آمار، قانون، پزشکی، فیزیولوژی، علوم، جامعه شناسی و آموزش و پرورش را ارائه می دهد

آموزش های موجود شامل ۳۲ دوره کارشناسی، ۳۶ دوره کارشناسی ارشد و ۵ دوره کارشناسی ارشد و دوره بلند مدت (۵ یا ۶ سال).

در این دانشگاه ۳۲۰۰۰ دانشجوی ثبت نام شده وجود دارد که بیش از ۲۴۸۴ نفر آن دانشجویان بین المللی هستند.

علاوه بر این، دانشجویان زیادی در دوره های تخصصی، فردی،، دو دبیرستان، دکتری و دوره های مدرسه تابستانی و زمستانی شرکت می کنند.

علاوه بر این، در سال ۲۰۱۳ دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا برای اولین بار در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS قرار می گیرد، طبقه بندی سالانه بهترین دانشگاه های جهان که کیفیت تحقیقات، میزان شغلی فارغ التحصیلان، بین المللی سازی و آموزش را بررسی می کند.

برنامه های تبادل دانشجوی دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا
 • ۲۵۰-۳۲۰ دانش آموز برای برنامه اراسموس از سراسر اروپا؛
 • ۱۰۰-۱۵۰ دانش آموز برای برنامه مبادله از سراسر جهان؛
 • ۹۰-۱۲۰ دانش آموز برای برنامه مارکوپولو از چین.

طرح های پژوهشی و تحقیقاتی در دانشگله میلان بیکاکو

درهر بخش از دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا محققان یا تیم تحقیقاتی وجود دارند که در جامعه بین المللی علمی از شهرت بالایی برخوردارند. تحقیقات توسط سازمان های متخصص و متخصصین علمی پیشرفته پشتیبانی می شود. چهار مرکز عالی ، ۳۱ مرکز تحقیقاتی و کنسرسیومی مستقر در دانشگاه بیکوکا و ۱۸ مرکز پژوهشی دیگر و کنسرسیومی برای مدیریت فعالیت های تحقیقاتی چند رشته ای با موافقت نامه های بین المللی، همکاری و یا تامین مالی در دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا فعال هستند  و در پروژه های مهم تحقیق درازمدت مشغول هستند.

دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا دارای ۱۶ بخش پژوهشی در زمینه های اقتصاد، علوم تربیتی، حقوق، ریاضی، فیزیک و علوم طبیعی، پزشکی، روانشناسی و جامعه شناسی است.

دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا در مجموعه گسترده ای از موضوعات تحقیقاتی فعالیت می کند. این برنامه ها با با کنسرسیوم های مختلف، و با اشخاص ثالث و خصوصی از خارج از دانشگاه همکاری می کنند.

این پژوهش ها طیف گسترده ای از کمک ها و اطلاعات برای دانش آموزان دبیرستانی که مایل به ثبت نام در دانشگاه هستند را فراهم می کند.

علاوه بر این، بیکوکا از طریق برنامه های آموزش عالی اروپایی (برنامه یادگیری درسی مادام العمر – LLP، Erasmus Plus، EXTRA)، توسعه بین المللی تحقیق و آموزش را فراهم می کند. بیکوکا میلانو دارای ۶۹ موافقتنامه فعال با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در سراسر جهان (۱۶ اتحادیه اروپا، ۱۵ در آمریکا – شامل ایالات متحده آمریکا و کانادا و ۳۸ در خارج از اتحادیه اروپا از جمله چین، ژاپن، استرالیا، هند) است.

گردش مالی دانشگاه

گردش مالی سالانه دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا توسط فعالیت های پژوهشی خارجی مبلغ ۲۰ میلیون یورو است که از پروژه های اعطا شده، خدمات تحقیقاتی به صنایع، صدور مجوز IPR، کسب می شود. اصلیترین سرمایه گذاری سالیانه این دانشگاه در تحقیق، تامین مالی ۱۵ برنامه درسی، ۲۰۰ کمک هزینه تحصیلی، ۱۴۰۰۰ مترمربع آزمایشگاه در مجموع ۱۰ میلیون یورو است. دانشگاه میلانو بیکوکا از استادان، محققان، همکاران و دانش آموزانی که از طریق ایجاد اسپین آف آکادمیک شروع به کسب و کار جدید می کنند حمایت می کند.

دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا بیش از یک دانشگاه است.این دانشگاه ترکیبی است  از سخت کوشی و تکامل ، با در نظر گرفتن چالش های جدید و رسیدن به اهداف بالاتر.

دانش آموزان، معلمان و کارکنان اهداف مشترکی را در چارچوب اهداف سازمان دارند: آموزش، اخلاق، احترام، مهارت و تخصص.

هدف دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا فقط آموزش نیست بلکه تعهد، فرهنگ، دانش، فن آوری، کار و موفقیت است.

بیمه دانشجویان دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا

این دانشگاه سیاست های بیمه ای زیر را برای پوشش دانش آموزانی که در رشته های تحصیل خود ثبت نام می کنند، تشکیل می دهد:
بیمه درمانی پزشکی  و  بیمه حوادث دانشجویی

فعالیت های ورزشی دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا :

طیف وسیعی از فعالیت های ورزشی برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه وجود دارد.این دانشگاه در رشته های مختلف ورزشی فعالیت دارد که از جمله آنها می توان به فوتبال، والیبال، تنیس، بسکتبال، دو و میدانی، ورزشگاه ساحلی و شطرنج و غیره اشاره کرد . امکانات ورزشی برای تمامی ورزش های فوق مهیا است و تمامی دانشجویان اعم از دانشجویان اتحادیه اروپا و دانشجویان خارج اتحادیه اروپا می توانند از آن استفاده کنند.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا

روش ثبت نام به صورت مختصر

قبل از ترک کشور باید قبل از ثبت نام به سفارت ایتالیا (یا کنسولگری) تقاضای درخواست دهید و درخواست نوع ویزای D را برای دانشگاه های ایتالیایی درخواست کنید. علاوه بر این دانشجویان باید برای دروسی که برای تحصیل و پذیرش نیاز به آزمون دارند در آزمون ورودی ثبت نام کنند. متقاضیان پزشکی و جراحی (برنامه به زبان انگلیسی) باید برای آزمون IMAT ثبت نام کنند .

برای متقاضیان زبان ایتالیایی نیز دانش آموزانی که سطح زبان  ایتالیایی آنها کمتر از B2 است، موفق به دریافت ویزا نمی شوند. دانش آموزانی که برای دوره های تحصیلی به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می کنند، از آزمون زبان ایتالیایی معاف می باشند.

هزینه های زندگی در میلان


شهر میلان ایتالیا | دانشگاه میلان بیکوکا ایتالیا

شهر میلان در ایتالیا از جمله شهر هایی هستند که نسبت به شهرهای دیگر هزینه بیشتری را برای زندگی لازم دارند . البته همین هزینه نیز نسبت به دیگر کشور های اروپایی هزینه هایی خیلی زیادی نیستند . در نظر داشته باشید که در صورت گرفتن بورسیه استانی ایتالیا که مزایای آن عبارت است از ۵۲۰۰ وجه نقد در سال به علاوه معافیت از پرداخت شهریه و تخفیف ۷۰ درصدی خوابگاه ، کارت تردد و سلف سرویس دانشجویان عملا هزینه ایی بابت تحصیل پرداخت نخواهند کرد و مبلغی نیز به صورت نقدی برای گذران زندگی در اختیار خواهند داشت.

موسسه یگانه سفیران دانش ( گروه اعزامی اپلای ایتالیا )  با افتخار اعلام می دارد همه علاقمندان به تحصیل در ایتالیا می توانند از  مشاوره رایگان ( آنلاین ، تلفنی ، حضوری ) این موسسه برخوردار شوند تا از زبده ترین کارشناسان ما در زمینه های اپلای، بورسیه استانی ایتالیا ، مشاوره های سفارت ایتالیا و ویزای تحصیلی ایتالیا و … کسب اطلاعات کنند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)