مدارک لازم برای تحصیل در ایتالیا کدامند؟

ایتالیا یکی از بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده است. این دانشگاه ها اعتبار بسیاری در اقصی نقاط دنیا دارند و برای پذیرش در این دانشگاه ها باید مدارک به صورت دقیق و رسمی به زبان ایتالیایی ترجمه شود. مدارک لازم برای تحصیل در ایتالیا باید در زمان مقرر برای دانشگاه ارسال شود تا مورد بررسی قرار گیرد. مدارک تحصیلی هر فرد با توجه به رشته، مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه متفاوت است. مدارک تحصیلی ایتالیا بسیار معتبر هستند و متقاضیانی پذیرفته می شوند که مدارک تحصیلی معتبری را به دانشگاه ارائه دهند.

مدارک لازم برای تحصیل در ایتالیامدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا

دانشگاه ایتالیا برای پذیرش دانشجویان کارشناسی نیاز به مدرک 12 سال دیپلم دارد لذا دانشجویانی که این مدرک را به دانشگاه ارائه ندهند نمی توانند در دانشگاه های ایتالیا تحصیل کنند. بنابراین دانشگاه های ایتالیا برای پذیرش در این دانشگاه نیاز به مدرکی معتبر دارد. از جمله دیگر مدارک معتبر برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا می توان به پیش نیاز رشته انتخابی، مدارک هویتی، عکس پرسنلی، مدرک زبان و … اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های ایتالیا را دارند باید ریز نمرات مقطع کارشناسی را به همراه اصل مدرک به دانشگاه تحویل دهند. در صورتی که نمرات اخذ شده در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشگاه های ایتالیا قابل قبول بود می توانند مراحل دیگر ثبت نام را شروع کنند. همچنین با توجه به این که دانشگاه ایتالیا طیف وسیعی از رشته ها را ارائه می نماید، در برخی از رشته ها و دانشگاه ها ارائه زبان مدرک زبان انگلیسی و برخی دیگر ارائه زبان ایتالیایی الزامی است. به طور کلی می توان گفت که برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا متقاضیان باید آخرین مدرک تحصیلی، مدرک زبان مورد نیاز، عکس پرسنلی، اصل و کپی تمامی مدارک هویتی، رزومه تحصیلی، انگیزه نامه و … را ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکترای ایتالیا

با توجه به اهمیت بالایی که دانشگاه ایتالیا برای مقطع دکترا قائل است، متقاضیان باید برای پذیرش در دانشگاه های این کشور رزومه ای بسیار قوی و قابل توجهی را ارائه کنند. همچنین ارائه مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر به همراه ریزنمرات نیز از دیگر مدارکی است که برای پذیرش در مقطع دکترای دانشگاه ایتالیا الزامی است. در ایتالیا مقاطع دکترا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می گردد و برای پذیرش در این دانشگاه ها باید مدارک زبان معتبر به دانشگاه تحویل داده شود. از جمله دیگر مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های ایتالیا مدارک هویتی ترجمه شده به زبان ایتالیایی می باشد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکترای ایتالیامدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی ایتالیا

با توجه به این که کشور ایتالیا از جمله کشورهای اروپایی است، با دریافت ویزای ایتالیا می توانید بدون نیاز به ویزای جدید به سایر کشورهای ایتالیایی سفر کنید. همچنین این ویزای تحصیلی به دانشجویان کمک می کند تا در طول تحصیلی خود همانند یک شهروند ایتالیایی از تمامی حق و حقوق شهروندی بهره مند شود. از جمله مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی ایتالیا عبارت است از:

 • اصل و کپی تمامی مدارک هویتی به صورت ترجمه شده
 • ارائه گذرنامه جهت دریافت ویزای تحصیلی
 • 5 قطعه عکس پرسنلی با ابعاد مشخص به صرت پشت نویسی شده
 • ارائه کپی و اصل نامه پذیرش از دانشگاه
 • ارائه فرم درخواست تحصیل در ایتالیا
 • ارائه تمامی کدارک تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه میلان ایتالیا

دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از بزرگ ترین و برترین دانشگاه های فنی در ایتالیا و جهان است که رشته های مهندسی آن طرفداران بسیاری دارد. از جمله مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه عبارت است از:

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا ایتالیایی با توجه به رشته تحصیلی
 • ارائه اصل و کپی تمامی مدارک هویتی
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • رزومه تحصیلی بسیار قوی

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه تورین ایتالیا

دانشگاه تورین نیز از دیگر دانشگاه های برجسته ایتالیا برای تحصیل است که سالانه متقاضیان بسیاری دارد. این دانشگاه برترین رشته های مهندسی و کامپیوتر را در خود جای داده و از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار می باشد. از جمله مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه به شرح ذیل می باشد:

 • پاسپورت معتبر برای دریافت ویزای تحصیلی
 • رزومه تحصیلی متقاضی
 • تمامی مدرک تحصیلی دانشجو
 • ترجمه ریزنمرات تحصیلی به همراه اصل و کپی مدرک تحصیلی ترجمه شده
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • اصل و کپی مدارک هویتی
 • ارائه مدرک زبان با توجه به رشته تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه بولونیا

شهر بولونیا شهری بسیار زیبا و توریستی است که علاوه بر این که دانشگاه آن شهرت بسیاری دارد، کیفیت آموزشی این دانشگاه نیز در سطح بالایی قرار گرفته است. از جمله رشته های پرمتقاضی این دانشگاه می توان به رشته پزشکی، رشته ریاضیات، حقوق، داروسازی و … اشاره کرد. برای پذیرش در این دانشگاه نیاز به مدارک مختلفی است که از جمله اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه بولونیا عبارت است از:

 • اصل و کپی مدارک هویتی
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • رزومه تحصیلی قوی
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی ترجمه شده به همراه ریزنمرات
 • زبان تحصیلی مورد نیا برای رشته مورد نظر

مدارک زبان برای سفارت ایتالیا

دانشجویانی که قصد پذیرش در دانشگاه های ایتالیا را دارند باید تمامی مدارک خود را به صورت ترجمه شده به سفارت ایتالیا تحویل دهند. زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا اغلب ایتالیایی بوده و برخی از رشته ها نیز در برخی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی ارائه می گردند. در صورتی که متقاضیان به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشند، امتیاز محسوب شده و درصد پذیرش آن ها افزایش می یابد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون آیمت

برخی از دانشگاه های ایتالیا برای پذیرش دانشجو آزمون هایی را تحت عنوان آزمون های آیمت برگزار می کنند و از بین شرکت کنندگان افرادی که امتیاز بالاتری کسب می کنند را پذیرش می نمایند. با توجه به این که این آزمون ها به زبان انگلیسی است، تسلط به زبان انگلیسی الزامی می باشد. همچنین ارائه مدارک هویتی، مدارک تحصیلی و … نیز برای ثبت نام در آزمون های آیمت نیاز است.

همچنین بخوانید: مدارک زبان مورد تایید سفارت ایتالیا

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

3.2/5 - (4 امتیاز)