کشور ایتالیا دارای یکی از برترین دانشگاه های جهان است که امکان تحصل با پایین ترین هزینه ممکن را برای دانشجویان فراهم کرده است. این دانشگاه ها مجهز بوده و تمامی ابعاد تحصیل دانشجو برای آن در نظر گرفته شده است. شما با تحصیل در ایتالیا می توانید علم و دانش خود را افزایش داده و با دریافت مدرک از این دانشگاه ها در هر کجای جهان مشغول به کار شوید. ایتالیا دارای دانشگاه های متعددی است و برای مقایسه دانشگاه های ایتالیا از نظر امکانات باید ابتدا شما را با معروف ترین و معتبرترین دانشکاه های این کشور آشنا کنیم. علاوه بر آن ایتالیا دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبا بوده و از فرهنگی غنی برخوردار می باشد و شما علاوه بر تحصیل می توانید از تفریح در این شهر نیز لذت ببرید.

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا خصوصا در رشته هایی همچون پزشکی و یا هنر به لطف اعتبار بالا و هزینه های تحصیل پایین بسیار مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است. دریافت بورسیه تحصیلی در ایتالیا فرصتی مناسب را پیش روی متقاضیان قرار داده تا بدون نیاز به پرداخت شهریه در این کشور تحصیل کنند.

معروف ترین دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه میلان

دانشگاه میلان یکی از مهم ترین و بزرگ ترین دانشگاه ها در جهان است که بیش از 2 هزار پرسنل آموزشی دارد. این دانشگاه حدود 60 هزار دانشجو را پذیرا بوده که در این میان 8 هزار نفر آن ها از میان مهاجران می باشد. دانشگاه میلان رتبه 325 را در بین دانشگاه های سراسر جهان و رتبه 7 را در بین دانشگاه های ایتالیا به خود اختصاص داده است. در دانشگاه میلان دانشکده های علوم انسانی، دامپزشکی، داروسازی، علوم کشاورزی و غذایی، علوم ورزشی، علوم انسانی، حقوق، زبان شناسی و علوم فرهنگی، پزشکی و دانشکده علوم و تکنولوژی وجود دارد. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه میلان باید به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی مسلط باشند. شهریه این دانشگاه بر اساس تعداد واحدها و تعداد دروس تعیین می گردد و میزان شهریه به نوع رشته شما وابسته است. دانشگاه میلان دارای خوابگاه هایی با 400 تخت هستند که در اتاق های دو و یا سه نفره می باشد و هر کدام از این اتاق ها دارای امکانات رفاهی همچون سرویس بهداشتی، اینترنت، آشپزخانه و … می باشد. در صورتی که دانشجو شامل بورسیه تحصیلی باشد، هزینه این خوابگاه ها برای وی به صورت رایگان است.

دانشگاه تورین

دانشگاه تورین همان طور که از نامش مشخص است در شهر تورین ایتالیا قرار دارد و از جمله برجسته ترین و معتبرترین دانشگاه پلی تکنیک در ایتالیا به شمار می رود. این دانشگاه قدمت بالایی داشته و کیفیت آموزشی بی نظیری دارد. عواملی همچون کیفیت آموزشی بالا، اعتبار بالای مدرک، وجود دانشجویان مختلف، فرهنگ قوی و … دانشگاه تورین را به یکی از ایده آل ترین دانشکده های جهان تبدیل کرده است. دانشکده های تورین عبارت است از دانشکده پزشکی، دانشکده کشاورزی و دامپزشکی، دانشکده مهندسی و اقتصاد، دانشکده علوم طبیعی و دانشکده علوم انسانی. دروس در دانشگاه تورین معمولا به زبان انگلیسی تدریس می شود ولی دانستن زبان ایتالیایی در درک بهتر مفاهیم و ارتباط با دیگران به شما کمک خواهد کرد. دانشگاه تورین برای رفاه دانشجویان خوابگاه هایی را در نظر گرفته تا متقاضیان تنها بر روی درس تمرکز کرده و هیچ دغدغه ای نداشته باشند. خوابگاه های تورین بسیار مجهز بوده و تمامی امکانات رفاهی در آن به کار رفته است.

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در جهان است که در سال 1088 تاسیس شد. این دانشگاه با بیش از 65 هزار دانشجو یکی از بزرگ ترین دانشگاه ها به شمار می رود. شهریه این دانشگاه بر اساس نوع رشته و مقطع تحصیلی تعیین می گردد و امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای این دانشگاه وجود دارد. افرادی که از طریق بورسیه تحصیلی اقدام به تحصیل در این کشور را می کنند، می توانند از امکاناتی همچون خوابگاه رایگان، شهریه پایین، یک وعده غذایی رایگان در طول روز، کاهش هزینه حمل و نقل و … بهره مند شوند. همچنین این دانشگاه امکان دریافت وام دانشجویی را نیز برای دانشجویان خود فراهم کرده است. از جمله دانشکده های بولونیا می توان به دانشکده هنر، دانشکده مهندسی، دانشکده پزشکی و دانشکده علوم پایه اشاره کرد. دانشگاه بولونیا امکان کار حین تحصیل را برای دانشجویان فراهم کرده و دانشجویان می توانند در طی دوره های تحصیلی خود مشغول به کار شده و علاوه بر تامین بخشی از هزینه های زندگی، تجربه کافی را نیز کسب کنند. همچنین دانشجوها می توانند پس از اتمام دانشگاه از طریق کار نیز اقامت دریافت نمایند.

دانشگاه پادوا

پادوا دانشگاهی در شهر پادوا ایتالیا است که در ابتدا به عنوان یک مدرسه حقوق تاسیس شد و امروزه به یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان تبدیل شده است. این دانشگاه دومین دانشگاه معتبر و قدیمی در ایتالیا بوده و با داشتن 32 دانشکده 61 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. از جمله دانشکده های موجود در دانشگاه پادوا دانشکده حقوق، علوم کشاورزی و پزشکی، فنی و مهندسی، اقتصاد و علوم سیاسی، روانشناسی و دانشکده علوم می باشد. برای پذیرش در دانشگاه پادوا باید به زبان ایتالیایی و انگلیسی تسلط داشته باشید و مدارک آن را هنگام ثبت نام به متصدی تحویل دهید. دانشگاه پادوا برای حدود 1600 دانشجوی مهاجر خوابگاه در نظر گرفته و این خوابگاه بسیار پیشرفته بوده و تمامی امکانات رفاهی در آن مورد استفاده قرار گرفته است. دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشگاه پادوا باعث جذابیت این دانشگاه ها برای افرادی که به دنبال بورسیه تحصیلی هستند شده و سالانه متقاضیان زیادی برای ورود به این دانشگاه ها با یکدیگر به رقابت می پردازند.

مقایسه دانشگاه های ایتالیا از نظر امکانات

دانشگاه سیه نا

دانشگاه سیه نا از دیگر دانشگاه های قدیمی در ایتالیا بوده که در سال 1240 تاسیس شده است. این دانشگاه طیف گسترده ای از رشته ها را در بر دارد و هر فرد با توجه به علاقه و استعداد خود می تواند در رشته مورد نظر خود مشغول به تحصیل شود. دانشگاه سیه نا درزیباترین شهر ایتالیا قرار داشته و وسعت بسیار زیادی دارد. برای افزایش دانش و علم دانشجویان این دانشگاه از بهترین و مجرب ترین اساتید استفاده شده و فارغ التحصیلان از این دانشگاه دارای بار علمی بسیار بالایی هستند. کیفیت دانشگاه ایتالیا باعث شده که سالانه دانشجویان زیادی به قصد ورود به این دانشگاه ها به رقابت با یکدیگر بپردازند.

شرایط پذیرش در دانشگاه های ایتالیا

ایتالیا نیز مانند هر کشوری قوانین مخصوص به خود را برای پذیرش دانشجو دارد. برای ورود به این دانشگاه ها ابتدا باید در آزمون های ورودی معروف به آزمون آیمت شرکت کرده و در صورت قبولی مدارک خود را به سفارت ایتالیا ارائه دهند. گذراندن دوره های زبان انگلیسی و تحویل مدرک آن برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا الزامی است. همچنین دانشجویانی که قادر به پرداخت شهریه به صورت کامل نیستند می توانند از طریق بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

مقایسه دانشگاه های ایتالیا از نظر امکانات

بهترین دانشگاه ایتالیا برای تحصیل

دانشگاه های ایتالیا هر کدام دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند و در رتبه های بالایی قرار دارند. دانشگاه هایی همچون دانشگاه میلان، دانشگاه تورین و … از جمله برترین دانشگاه های ایتالیا به شمار می رود. با توجه به این که دولت ایتالیا اهمیت زیادی برای علم و تحصیلات قائل است، از بهترین اساتید و تجهیزات برای دانشگاه های خود استفاده می کنند. این دانشگاه ها رتبه بالایی در جهان دارند و سالانه متقاضیان زیادی برای ورود به این دانشگاه ها در آزمون های ورودی آن شرکت می کنند.

شرایط پذیرش در بهترین دانشگاه های ایتالیا به چه صورت است؟

برای ورود به دانشگاه‌های‌ایتالیا باید مدرک زبان را ارائه دهید. همچنین آزمون های ورود این دانشگاه ها به زبان انگلیسی بوده و تسلط به این زبان الزامی می باشد. برای ورود به دانشگاه ها شرایط سنی خاصی وجود ندارد و افراد در هر سنی می توانند در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند.

سطح علمی و اعتبار دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا سطح علمی بسیار بالایی دارد و اعتبار این دانشگاه ها به حدی است که فارغ التحصیلان در این دانشگاه ها می توانند در هر نقطه از جهان با استفاده از این مدرک مشغول به کار شوند. دانشگاه های ایتالیا تنوع بسیار بالایی در رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف دارد و افراد با هر تخصص و استعدادی می توانند در این دانشگاه ها تحصیل کنند.

دانشگاه پزشکی ایتالیا

ایتالیا دارای بهترین دانشگاه پزشکی در جهان است که کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارد. از جمله دانشگاه های معتبر و معروف پزشکی ایتالیا می توان به دانشگاه پادووا، دانشگاه میلان، دانشگاه ناپل و دانشگاه بولونیا اشاره کرد. دانشجویان پزشکی ایتالیا پس از طی چند ترم اول می توانند به عنوان کارآموز در مراکز معتبر مشغول به کار شده و تجربیات بالایی را بدست بیاورند. امکان دریافت بورسیه برای تحصیل در رشته های پزشکی ایتالیا وجود داشته و از این رو افراد می توانند با دریافت بورسیه تحصیلی علاوه بر دریافت اقامت در این کشور، در هزینه های تحصیل نیز شاهد کاهش چشمگیری باشند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post