بهترین سفر جاده ای ایتالیا

ایتالیا با داشتن شبکه ای از جاده های مناسب که از منظره ای از قله های پوشیده از برف ، سواحل غوطه وری ، دریاچه ها و شهرهای تاریخی عبور می کند ، رانندگی حماسی زیادی را ارائه می دهد. و گرچه برخی از مسیرها غیر قابل انکار چالش برانگیز هستند ، اما همه آنها تجربه های فراموش نشدنی را ایجاد می کنند.

در اینجا شش سفر جاده ای کلاسیک ، از حرکات آرام توسکانی گرفته تا ماجراهای کوهستانی موهای بلند را برجسته می کنیم. لطفا قبل از برنامه ریزی برای هر گونه محدودیت ، سفرهای محلی را بررسی کرده و همیشه از توصیه های دولت پیروی کنید.

سفر جاده ای ایتالیا

بهترین سفر جاده ای ایتالیا

طعم توسکانی

با استفاده از دو شهر بزرگ قرون وسطایی ایتالیا ، گنجینه های شراب Chianti و مناظر کلاسیک توسکانی ، این مسیر دو روزه از فلورانس به Orvieto در منطقه همسایه آمبریا منتهی می شود . قبل از حمله به جنوب شراب Chianti ، با جشن گرفتن از هنرهای زیبا و معماری رنسانس اشتیاق خود را برای جاده پیش رو خیس کنید. برای چشیدن در Enoteca Falorni در Greve توقف کنید و از بیستکا (استیک) مشهور منطقه در L’Antica Macelleria Cecchini در Panzano نمونه بگیرید. از اینجا ، به جاده برگشت به سیه نا بروید ، یک شهر قرون وسطایی حیرت انگیز که مرکز آن یک Duomo هیجان انگیز و یک میدان قرن 12th ، Piazza del Campo است. شبانه در Pensione Palazzo Ravizza .

بهترین سفرهای جاده ای ایتالیا

ایتالیا کوه ها ، دره ها و خط ساحلی را برای خلوص دارد ، بنابراین رویای یک راننده است. و این بدون ذکر تاریخ ، آشپزی و مناظر شگفت انگیز …

صبح روز بعد ، به Montalcino بروید تا از Brunello di Montalcino ، یکی از شراب های قرمز مورد احترام ایتالیا ، تهیه کنید. با یک رانندگی کوتاه به سمت شرق ، Val d’Orcia با تپه های سرسبز سرسبز ، درختان سرو و شهرهای بالای تپه مناظر کاملاً زیبایی توسکانی را فراهم می کند. ناهار در Pienza ، سپس از طریق Montepulciano ، به Orvieto ، یک شهر قابل توجه در بالای تپه معروف به Duomo گوتیک قابل توجه خود ادامه دهید .

ویرانه های باستانی سیراکوس فقط یکی از نکات جالب توجه در سفر جاده ای دور سیسیل است © Bepsimage / گتی ایماژ

گنجینه های باروک در سیسیل

گنجینه های باروک فهرست شده یونسکو در این تور دو روزه جنوب شرقی ناهموار سیسیل. کار خود را با بررسی مرکز تاریخی باشکوه کاتانیا و بازار درخشان ماهی آغاز کنید. بعد از یک ناهار غذای دریایی ، به جاده بروید و سیراکیوز را تهیه کنید ، جایی که می توانید از بین ویرانه های باستانی در Parco Archeologico della Napolis تراول کنید و در خیابان های ظریف باروک در Ortygia قدم بزنید. روز دو ، به سمت Noto ، جایی که مسلماً زیباترین خیابان سیسیل است – Corso Vittorio Emanuele ، ادامه دهید. هنگامی که این شاهکار طراحی شهری را هضم کردید ، از داخل کشور به مودیکا بروید ، شهری شلوغ که در یک دره عمیق قرار گرفته است. شکلات معروف شهر را ذخیره کنید قبل از اینکه از قسمت داخلی سنگلاخ به راگوسا و مرکز تاریخی زیبا که به نام راگوسا ایبلا معروف است ، فشار دهید.

پل معروف در Fjord of Furore برجسته ای از خط ساحلی آمالفی است

نماهای خیره کننده در ساحل آمالفی

تماشایی ترین مناظر ساحلی ایتالیا را در این حرکت انگشت سفید در امتداد ساحل آمالفی تجربه کنید. از سالرنو ، دروازه اصلی جنوبی به ساحل ، به غرب به Vietri sul Mare ، یک شهر کوچک معروف به سرامیک و نقطه شروع جاده ساحلی بروید. از اینجا رانندگی با باریک شدن جاده چالش برانگیزتر می شود ، منحنی ها تنگتر می شوند و نماها هرچه بیشتر نمایشی (و حواس پرت کننده) می شوند.

پس از حدود 20 کیلومتر ، به آمالفی ، مرکز اصلی ساحل می رسید. در اینجا توقف کنید تا به دور بنای تاریخی Cattedrale di Sant’Andrea نگاهی بیندازید و سپس به سمت Ravello در تپه های بالا بروید.  این مسیر به داخل کشور ، بالا و آن سوی تپه های داخلی به سورنتو منتهی می شود ، یک مرکز گردشگری پر جنب و جوش که قسمت عمده و تاریک Miunt Vesuvius آن را نادیده می گیرد.

همچنین بخوانید: بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل

ویلاهای کاملاً ایده آل در دریاچه کومو

دریاچه کومو (لاگو دی کومو) که توسط قله های آلپ و تپه های پر درخت احاطه شده است ، دیدنی ترین دریاچه های شمالی ایتالیا است. این رانندگی یک روزه با آرامش ، ویلاهای زیبا و هنری نو و باغ های سرسبز ساحلی را انجام می دهد ، بهترین کار این است که در ماه های آوریل و مه زمانی که منطقه با رنگ بهاری سرشار است.

نقطه شروع آشکار خود شهر کومو است . با سرگرمی مناسب ، اتومبیل خود را رها کرده و با کشتی به Tremezzo ، خانه ویلا کارلوتا و باغ های دیدنی قرن 17 هجری

جاده بزرگ دولومیت ها

Grande Strada della Dolomiti برخی از هیجان انگیزترین رانندگی ایتالیا را فراهم می کند. از بولزانو تا کورتینا د آمپزو که در حال دویدن است ، از کنار قله های دندانه دار ، دندانه های اره ای و بالای گردنه های بلند کوهستانی ، مناظر عالی دارد.

از Bolzano به سمت شرق به سمت Ponte Nova بروید ، جایی که اولین قله های گرانیت قدرتمند دولومیت را مشاهده خواهید کرد. به سمت Val di Fassa ، دره ای با شکوه که با دامنه های جنگلی و قله های عظیم الجثه صخره ای شکل گرفته و تا 2239 متر Passo Pordoi ادامه دهید ، ادامه دهید.  از اینجا می توانید مستقیماً به Cortina d’Ampezzo بروید ، استراحتگاه شیک که پایان جاده را نشان می دهد.

سولمونا در سایه توده مورون که گاهی اوقات تخمگذاری می کند نشسته است

فرار به بیابان های ابروزو

کمی بیشتر از یک ساعت رانندگی به سمت شرق از رم ، منطقه کمی شناخته شده آبروزو دنیایی جدا از شهر بزرگ است ، دارای دره های وحشی ، خالی و مناظر بکر کوهستانی. از پایتخت اتوبوس A24 را به Fonte Cerreto برسانید ، از آنجا یک صعود پیچ ​​و تاب دار به Campo Imperatore ، دشتی مرتفع که توسط بلندترین قله Apennines ، Corno Grande (2912 متر) نادیده گرفته می شود ، بروید.

سفر به ایتالیا همیشه جذابیت های خاص خود را دارد و هرساله هزاران نفر از کشورهای مختلف از جمله کشور خودمان به منظور تحصیل در ایتالیا و یا به قصد گردشگری راهی این کشور می شوند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

3/5 - (2 امتیاز)