جشنواره های غذایی ایتالیا

ایتالیا با فرهنگی غنی مهد غذاست! تعداد بالای غذاهای منطقه ای و سنتی و ملی این کشور باعث شده تا ایتالیا علاوه بر اینکه یک مقصد گردشگری ایده آل برای سفر باشد، یک بهشت غذایی برای افرادی که به آنجا می روند هم باشد. از نظر بیشتر افراد در سراسر جهان ، غذای ایتالیایی پیتزا و ماکارونی است. با این وجود حقیقت این است که غذاهای ایتالیایی یک پیروزی در انواع و اقسام منطقه ای است هر سال در ایتالیا جشنواره های غذایی زیادی برپا می شود که در همگی آنها از غذاهای ملی و بومی همان کشور و محصولات داخلی همانجا استفاده می شود که این جشنوراه ها هم در شهرها و هم در روستاها برگزار می شوند.

جشنواره های غذایی ایتالیا جایی هستند که افراد زیادی با سلیقه های مختلف کنار هم جمع می شوند و در این رویداد شرکت می کنند و بنابراین جای خیلی خوبی برای آشنایی با فرهنگ محلی مردم هم هست. ترکیب موفقیت آمیز سنت های محلی غذا با تخصص های خارجی که توسط فاتحان در طول قرن ها آورده شده است.

به همین ترتیب ، سنت ها از روستایی به روستای دیگر بسیار متفاوت است ، و تعداد زیادی غذای محلی در سراسر The Boot تقریباً قابل شمارش نیست – حتی برای دوستدارترین غذای ایتالیایی ها نیز ناشناخته است. برای کسانی که مشتاق دیدن طعم واقعی ایتالیا هستند ، بهترین راه این است که بیش از حد محلی بروید – از یکی از این جشنواره های محلی غذا ، معروف به sagre دیدن کنید. Sagra della Mugnaia di Elice in Pescara (Abruzzo) – 7-14 August 2018 در اواسط ماه اوت ، هر دو La Notte nell’Ilex شب در Ilex”) و Sagra della Mugnaia “) در روستای کوچک بالای تپه الیس برگزار می شود ، در نزدیکی Pescara. اولی یکی از بهترین جشنواره های قرون وسطایی ایتالیا در نظر گرفته می شود ، در حالی که دومی – یعنی خود جشنواره غذا – به ماکارونی ماگنیا ، یک محصول قدیمی و معمول در دره Vallata del Fino ادای احترام می کند. ماگنیا به دلیل ضرورت در مناطق روستایی ، جایی که آسیاب های آبی رودخانه فینو را پوشانده اند ، ایجاد شده است ، ماکارونی روستایی است. این دست ساز با استفاده از مخلوط آرد گندم دوروم ، گندم نرم و تخم مرغ است که به طور سنتی به صورت یک سیم طناب بلند و یکدست ساخته می شود و قطر آن تقریباً یک سانتی متر است.

Tumact me tulez a Barile in Barile (Basilicata) – 29-30 September

از ویژگی های فرهنگ Arbëreshë ایتالیایی-آلبانیایی در مناطقی از جنوب ایتالیا ، tumact me tulez یک غذای تاگلیاتل با آرد سوخاری سرخ شده است که به ویژه در عروسی ها و سایر رویدادهای اجتماعی به صورت گرم همراه با یک نوع گردو و آنچوی سرو می شود. در اواخر ماه سپتامبر ، این تخصص ستاره رویداد ویژه خود در مرکز تاریخی Barile زیبا است ، جایی که بازدیدکنندگان می توانند یک تور روستایی با فرهنگ یا غذا و شراب داشته باشند. این منطقه همچنین با شراب محلی DOCG Aglianico del Vulture شناخته می شود ، که به طور سنتی در غارهای زیر تپه عظیم Sheshë نگهداری می شود – که جالب است برای طرفداران فیلم ، به عنوان پس زمینه در صحنه های فیلم Pier Paolo Pasolini فیلم The Gospel طبق 1964 استفاده شد سنت متیو

Sagra del peperoncino a Diamante in Diamante (Calabria) – 5-9 September

peperoncino یا فلفل قرمز چیلی ، پادشاه تند این جشنواره است که در Diamante ، یک شهر ساحلی در Riviera dei Cedri معروف به دلیل 200 نقاشی دیواری رنگارنگ که کوچه پس کوچه های آن را زنده می کنند ، برگزار می شود. علاوه بر برنامه های بازگشت سالانه (مانند “سینمای تند” یا “بهترین پایان نامه ارشد در مورد فلفل قرمز”) و مزه اجتناب ناپذیر از مزه های خاص ادویه ، این جشنواره همچنین دارای مجریان خیابانی ، نمایش های زنده و بسیاری از لحظات سرگرم کننده دیگر – مانند “مسابقات قهرمانی چیلی خواران ایتالیا” ، شرکت کنندگان متعهد به شکستن یک رکورد چشمگیر شدند: در عرض نیم ساعت 500 گرم فلفل چیلی بخورید!

Sagra del cuoppo a Saviano in Saviano (Campania) – 7-8 July

کامپانیا ، منطقه ای که توسط خورشید و دریا بوسیده شده است ، مملو از محصولات محلی باورنکردنی است و انتخاب تنها یک جشنواره برای شرکت در آن را دشوار می کند. از یک طرف ، جشنواره گوجه فرنگی San Marzano در San Marzano sul Sarno وجود دارد. از طرف دیگر ، نمی توانید هیچ یک از وقایع مربوط به DOP موزارلا معروف در بوفالا ، مانند موزارلا Sagra della در Cancello di Arnone را رد کنید. اما ما باید انتخاب کنیم ، بنابراین یک رویداد سوم ، شاید کمتر شناخته شده را انتخاب می کنیم: جشنواره سالانه Saviano به افتخار Cuoppo ، یک غذای سنتی خیابانی متشکل از انواع غذاهای خوشمزه سرخ شده – از ماهی ترد گرفته تا سبزیجات مخلوط شده یا گیاه زبری ، گلوله های خمیر سرخ شده با شکر و شکلات – به عنوان غذای انگشتی در یک مخروط کاغذی سرو می شود. جفت شدن آن با یک لیوان شراب سفید Falanghina یک امر ضروری است.

Sagra del tortellino tradizionale in Castelfranco Emilia (Emilia-Romagna) – 8-17

September

افسانه ها حاکی از آن است که پس از آنکه یک مهمانخانه دار کنجکاو جرات جاسوسی از پشت در را داشت ، تورتلینو چیزی جز نسخه تکراری ناف ناهید نبود. اگر در مرکز تاریخی Castelfranco Emilia ، جایی که تورتلینی های دست ساز سنتی در آبگوشت کاپون مرغ (مرغ) سرو می شود ، کجای دیگر می توانید از این غذای افسانه ای لذت ببرید؟ در اینجا ، شما خودتان می توانید ببینید که چگونه خمیر با وردنه صاف شده و توسط sfogline ، خانم های خانه دار که از زمان های بسیار قدیم به نسل های خانواده ها و جهانگردان تغذیه می کرده اند ، شکل گرفته و خرد می شود – و همچنین ماکارونی را با مواد پر کننده غنی می کنند ، که بیشتر با استفاده از آنها تهیه می شود کمر خوک ، پروشیو ، پارمیگیانو ، مورتادلا ، جوز هندی ، فلفل و نمک. در همان زمان جشنواره St. Nicholas برگزار می شود ، جایی که می توانید غذاهای معمولی دیگر را نمونه بگیرید و از انواع سرگرمی های رایگان لذت ببرید.

Friuli Doc in Udine (Friuli-Venezia Giulia) – 13-16 September 2018

منطقه Friuli-Venezia Giulia که به عنوان دروازه ملی به شرق در نظر گرفته می شود ، با کشورهای اتریش ، اسلوونی و دریای آدریاتیک هم مرز است. علاوه بر سنت های فرهنگی محلی ، با تأثیرات لاتین ، ژرمنی و اسلاوی ، منطقه ای مملو از محصولات خوشمزه از ریشه های مختلف ، مانند ژامبون های San Daniele و Sauris ، پنیر Montasio ، frico (ویفرهای ترد مونتازیو ، پیاز و سیب زمینی خرد شده) و cjarsons (ماکارونی شکم پر شبیه راویولی). برای دیدن فرهنگ و غذاهای فریولیایی در سایه دولومیت ها ، برای برگزاری این جشنواره غذایی غیرقابل قبول در اواسط سپتامبر از پایتخت اودین دیدن کنید.

67esima Sagra della Porchetta di Ariccia in Ariccia (Lazio) – 1-3 September

جشنواره Porchetta di Ariccia که به دلیل راه اندازی نان در میان مردم ، مجهز به تور و دستکش بیس بال مشهور است ، 67 سال است که قلب غذای مطبوع را دوست دارد. امسال در اوایل سپتامبر ، شهر آریشیا ، در نزدیکی رم ، یک بار دیگر غذاهای منحصر به فرد کام را که باعث شده است منطقه لاتزیو به دنبال گواهینامه IGP باشد ، طعنه می زند. البته ، شما نمی توانید فرصتی را برای چشیدن طعم خاص غذایی که نام آن را به جشنواره داده است از دست دهید: Porchetta اساساً گوشت خوک است که به صورت تف خرد می شود (از نظر تاریخی فقط از بسته های شاه بلوط استفاده می شد) و با نمک ، فلفل ، سیر و وحشی طعم دار رازیانه ، سپس به صورت تکه تکه شده در رول های نرم مانند سیریولا یا روزتا سرو می شود. یک دستورالعمل ساده با عطر و طعم باورنکردنی

Sagra del pane e dell’olio in Sestri Levante (Liguria) – November/December

غذاهای لیگوریایی تقریباً مترادف با یک کاسه ماکارونی تروفی تازه با پستو ریحان است. با این حال ، اگر می خواهید اطلاعات خود را در مورد صحنه آشپزی محلی فراتر از این غذای نمادین گسترش دهید ، کافی است حدود 50 کیلومتر از امتداد ساحل از جنوا تا Sestri Levante را طی کنید ، که هر ساله به مدت 10 روز بین ماه های نوامبر و دسامبر جشن می گیرد. فصل برداشت با جشنواره نان و روغن زیتون. در اینجا ، آسیاب های محلی این فرصت را دارند که بهترین “روغن سبز” خود را که کلاسیک ترین و خوشمزه ترین همراه نان برای نسل های مختلف است ، تبلیغ کنند.

Sagra Nazionale del Gorgonzola in Gorgonzola (Lombardy) – 16-17 September

اگرچه چندین شهر در منطقه لومباردی ادعای پدر و مادر بودن دارند ، این دهکده معروف Gorgonzola بود که برای اولین بار 19 سال پیش میزبانی جشنواره ملی این پنیر بی نظیر را آغاز کرد. با بیش از 1000 سال عمر ، و افتخار دریافت گواهینامه DOP ، گورگونزولا یک پنیر سفید خام با رگهای سبز است. در انواع شیرین و ادویه دار خود ، به ترکیب های بسیار لذیذی جذابیت می بخشد ، به خصوص با گردوی خشک ، ریزوتو و پولنتا با ژامبون دانه ای.

Festa della Crescia in Monte San Vito (Marche) – September

هر سپتامبر ، دهکده مونت سن ویتو در آنکونا یک غذای محلی ، کرسیا ، با چشیدن مزه و سرگرمی های محلی را جشن می گیرد. کرسیا یک نان مخمر پخته شده در کوره است که در منطقه مارکه ، و همچنین در نزدیکی آمبریا بسیار رایج است. به راحتی می توان آن را با پیادینای مشابه منطقه Romagna اشتباه گرفت ، اما گنجاندن گوشت خوک ، تخم مرغ و فلفل باعث می شود که کرسیا یک نوع بسیار دلپذیر نسبت به خواهر دوقلوی آن باشد. در استان آنکونا ، کرسیا را با خمیر نان پخته شده روی کوره یا در عنکبوت گرم تهیه می کنند ، سپس آن را با گیاهان وحشی چاشنی کرده و با پنیر استراچینو ، کمر خوک ، سالامی و ژامبون پر می کنند.

یکی از جذابیت های تحصیل در ایتالیا حضور در جشنوار های دیدنی کشور ایتالیا می باشد. در این مقاله سعی شده است تا بررسی جامعی در این زمینه داشته باتشیم.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post