تحصیل داروسازی در ایتالیا

تحصیل داروسازی در ایتالیا از آن دسته رشته هاست که با سلامت انسانها ارتباط مستقیم دارد. این رشته بین دانشجویان و دانش آموزان متقاضی حضور در دانشگاه همواره از رشته های پرتقاضا و محبوب بوده است.

سهولت اخذ پذیرش، رتبه بالای دانشگاه تورورگاتا رم که رشته داروسازی را به زبان انگلیسی ارائه می کند و اعطای بورسیه استانی از طرف دولت ایتالیا  باعث شده هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان برای تحصیل در این رشته راهی ایتالیا می شوند. در این نوشتار سعی شده تا سوالات و ابهامات دانشجویان گرانقدر بر طرف شود و پاسخی در خور در خدمت شما همراهان ارجمند موسسه یگانه سفیران دانش قرار بگیرد. لطفا تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید.

دوره داروسازی که در دانشگاه تورورگاتا به زبان انگلیسی تدریس می شود دوره ایی ۵ ساله است.

تحصیل داروسازی در ایتالیا طراحی شده است تا نیازهای نسل جوان داروساز را برطرف  کند تا یاد بگیرند چگونه باعلوم روز داروسازی و بیوتکنولوژی پیشرفت کنند و بسیاری از سوالات مطرح شده توسط بیماران در مورد آسیب های بالینی، تشخیص پزشکی، لوازم آرایشی، مکمل های غذایی، دستگاه های پزشکی، مکانیسم عمل داروهای جدید، نگرانی های مربوط به ایمنی در تعاملات دارویی و مراقبت های دارویی درطول درمان را پاسخ بگویند.

 

همکاری دانشگاه تورورگاتا شهر رم با دانشگاه ناتینگهام (انگلستان)  و دانشکده داروسازی Alliance Boots فرصتی منحصر به فرد برای انجام پروژه های پژوهشی مشترک را فراهم می کند.

 

تحصیل داروسازی در ایتالیا ۵ ساله با مجموعه ای از سخنرانی هایی که توسط دانشمندان با تجربه در زمینه علوم دارو، سم شناسی، شیمی دارویی، فناوری نانو، سلول های بنیادی و ژن درمان، درمان های پیشرفته و … تقویت می شود تا دانشجویان با تمامی علوم روز آشنا گردند.

آزمون تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی در خاک ایتالیا و شهر رم برگزار می شود. این امتحان ۶۰ سوال داشته و مدت زمان آن نیز ۱۰۰ دقیقه می باشد. لازم به ذکر است که آزمون داروسازی ایتالیا نمره منفی ندارد . ظرفیت پذیرش نیز برای دانشجویان خارج اتحادیه اروپا ۳۰ نفر است.

مباحث آزمون عبارتند از ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، منطق و اطلاعات عمومی که به شرح جدول زیر بودجه بندی می شوند :

مباحث آزمون داروسازی
نام درستعداد سوال
ریاضیات۴
فیزیک۴
شیمی۱۲
زیست شناسی۱۸
منطق و استدلال۲۰
اطلاعات عمومی۲

سوالات متدوال درباره تحصیل داروسازی در ایتالیا

آیا معدل و رزومه تحصیلی تاثیری در قبولی آزمون دارد؟

خیر. ملاک قبولی آزمون تحصیل داروسازی در ایتالیا فقط آزمون است و معدل و سابقه تحصیلی تاثیری در قبولی متقاضی ندارد.

آیا با مدرک دیپلم رشته های انسانی ، ریاضی یا فنی هم امکان تحصیل داروسازی هست؟

بله. تنها شرط ثبت نام در آزمون گذراندن ۱۲ سال تحصیلی توسط متقاضی است و همه دارندگان دیپلم ( اعم از تجربی ،ریاضی ، انسانی ، فنی و …) می توانند در آزمون شرکت کنند و پس از قبولی برای تحصیل در کشور ایتالیا وارد دانشگاه تورورگاتا شوند.

آیا برای تحصیل در رشته داروسازی شرایط سنی خاصی وجود دارد؟

خیر. تحصیل داروسازی در ایتالیا هیچگونه شرایط سنی خاصی ندارد و متقاضیان قادر خواهند بود با هر شرایط سنی ایی که دارند برای تحصیل در این رشته عازم ایتالیا شوند.

آیا داشتن مدرک زبان جهت اخذ پذیرش الزامی است؟

خیر. اخذ پذیرش اولیه بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است اما برای اخذ ویزای تحصیلی از سفارت ایتالیا وجود مدرک زبان برای دانشجو الزامی خواهد بود.

آیا برای دانشجویان خارج از کشور امکان انتقال واحد وجود دارد؟

بله. در صورت قبولی در آزمون تحصیل داروسازی در ایتالیا، دانشجو می تواند تقاضای تطبیق واحد داده و واحد های گذرانده در کشور مبدا را به دانشگاه مقصد در کشور ایتالیا انتقال دهد.

آیا برای آزمون داروسازی منابع درسی خاصی وجود دارد ؟

بله. گروه اعزامی اپلای ایتالیا بهترین و جامع ترین منابع را برای آزمون داروسازی ایتالیا تهیه کرده است، دانشجویان محترم در صورت تمایل می توانند پکیج منابع را از موسسه یگانه سفیران دانش تهیه نمایند.

آیا بورسیه استانی به رشته های داروسازی نیز تعلق میگیرد؟

بله. بورسیه استانی به تمامی مقاطع تحصیلی و رشته های دانشگاهی در کشور ایتالیا تعلق میگیرد. دانشجویان میتوانند به علاوه ی ۵۲۰۰ یورو وجه نقدی که دریافت می کنند از مزایای دیگری مانند معافیت کامل از پرداخت شهریه، تخفیف ۷۰ درصدی برای خوابگاه و سلف سرویس و کارت تردد استفاده کنند.

آیا مدرک ارائه شده از دانشگاه تورورگاتا مورد تایید کشور ایران می باشد؟

مدرک ارائه شده از سوی دانشگاه توروگاتا مورد پذیرش قطعی وزارت علوم و وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران می باشد.


تحصیل داروسازی در ایتالیا

در سالیان اخیر اکثر دانشجویان موسسه یگانه سفیران دانش با استفاده از پکیج منابع درسی و مشاوره های صحیح موفق به قبولی در آزمون شده و عازم کشور ایتالیا شده اند. همچنین اخذ بورسیه استانی برای تمامی این افراد توسط گروه اعزامی اپلای ایتالیا ( موسسه یگانه سفیران دانش ) انجام گشته و دانشجویان محترم بدون داشتن هزینه های تحصیل مشغول به گذراندن دوره های خود هستند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد چگونگی شرکت در آزمون دارو سازی Studying Pharmacy in Italy، بورسیه استانی و ویزای تحصیلی ایتالیا با شماره تلفن های موسسه تماس گرفته و از مشاوره کاشناسان ما بهره مند شوید. همچنین در صورت تمایل می توانید از مشاوره حضوری رایگان موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش نیز استفاده کنید.