تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاههای ایتالیا

تحصیل در ایتالیا در رشته دندان پزشکی  صرفا به زبان ایتالیایی امکان پذیر می باشد.و ارایه مدرک زبان ایتالیایی جهت تحصیل در این رشته الزامی می باشد.لذا متقاضیان این رشته تحصیلی باید در موعد مناسب نسبت به فراگیری زبان ایتالیایی مبادرت نمایند.

به منظور امادگی داوطلبین رشته دندان پزشکی موسسه اپلای ایتالیا اقدام به برگزاری دوره های زبان ایتالیایی زیر نظر اساتید مجرب فارغ التحصیل از دانشگاههای تورین وساپینزای رم ایتالیا نموده است.

 پس از ثبت نام در موسسه اپلای ایتالیا باید دوره اموزش زبان ایتالیایی موسسه که شامل 3 ترم کلاس زبان ایتالیایی می باشد را طی مدت زمانی مجموعا 9ماه در موسسه گذرانده و سپس در ازمون زبان ایتالیایی سفارت ایتالیا که هرساله در اذر ماه برگزار می شود شرکت نمایید.پس از قبولی در ازمون زبان ایتالیایی سفارت ایتالیا،  مدرک زبان ایتالیایی (ESTERNI)  را از سفارت ایتالیا دریافت می کنید.

پس از دریافت مدرک زبان ایتالیایی صادره از سفارت ایتالیا  (ESTERNI) و دریافت ویزای تحصیلی کشور ایتالیا تمامی متقاضیان پزشکی باید در محل دانشگاه انتخابی خود در خاک ایتالیا،در ازمون وروردی داندان پزشکی ایتالیا به زبان ایتالیایی شرکت نمایند.

توجه نمایید که شرکت در ازمون دندانپزشکی  برخلاف ازمون پزشکی به زبان انگلیسی  (IMAT)   که در کشورهای دیگر نیز برگزار میشود تنها در خاک ایتالیا و دانشگاه محل تحصیل شما امکان پذیر می باشد.

ساختار ازمون دندانپزشکی به زبان ایتالیایی:

تعداد سوالات:60 سوال (5گزینه ای)        مدت زمان ازمون: 100دقیقه             حداکثر نمره ازمون:90 امتیاز

حداقل امتیاز برای قرار گرفتن در رنکینگ قبولی: 20 امتیاز

برای هر پاسخ صحیح 1.5 امتیاز مثبت و هرپاسخ منفی 0.4امتیاز منفی در محاسبه نمره کل دواطلبین اعمال می گردد.

 

 

بخش های مختلف ازمون تعداد سوالات
اطلاعات عمومی 2سوال
هوش 20 سوال
زیست شناسی 18 سوال
شیمی 12 سوال
ریاضی و فیزیک 8 سوال

 

برای دریافت رایگان مجموعه سوالات ازمون  دندانپزشکی  سال های گذشته می توانید به بخش دانلود فایل و فروشگاه وب سایت اپلای ایتالیا مراجعه نمایید.

سوالات متداول:

ایا بورسیه استانی ایتالیا(جهان سوم)برای رشته دندانپزشکی تعلق می گیرد؟

بله.دانشجویان در صورت قبولی در ازمون ورودی دندانپزشکی امکان برخورداری از بورسیه استانی ایتالیا(جهان سوم) را خواهند داشت.با دریافت این بورسیه دانشجویان علاوه بر دانشگاه،خوابگاه و غذای رایگان و دریافت سالیانه 3000یورو به عنوان کمک هزینه زندگی نیز دریافت خواند نمود.جهت اطلاعات بیشتر این بخش را مطالعه نمایید.

ایا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی ایتالیا شرط سنی یا شرط معدل یا پیش نیازخاص دیگری وجود دارد؟

خیر،هیچ گونه شرط سنی یا شرط معدل جهت ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاههای ایتالیا وجود ندارد.علاوه بر این شما در صورتیکه دارای مدرک نامرتبط تحصیلی مانند دیپلم ریاضی یا انسانی باشید نیز این امکان میسر است که با شرکت در ازمون و کسب نمره حداقل در این رشته مشغول به تحصیل شوید.

ایا مدارک دندانپزشکی صادره از کشور ایتالیا در ایران مورد تایید است؟

بله،خوشبختانه با توجه به کیفیت بالای اموزش پزشکی در دانشگاههای ایتالیا تمامی مدارک پزشکی صادره از دانشگاههای ایتالیا مورد تایید قطعی  وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران است.

شانس قبولی در ازمون دندانپزشکی  ایتالیاچقدر است؟

این موضوع واقعا بستگی به مطالعه شما و سطح علمی شما و البته میزان تسلط شما به زبان ایتالیایی دارد.علاوه بر این موضوع دانشگاهی که جهت ادامه تحصیل انتخاب کرده اید و میزان ظرفیت پذیرش و در نظر گرفتن حداقل نمره قبولی در سالهای گذشته ان دانشگاه دارد.

منابع این ازمون چیست؟

جهت امادگی در ازمون دندانپزشکی به زبان ایتالیایی مطالعه منابع این ازمون که مجموعه کتب الفاتست (Alpha Test) شامل مباحث تشریحی و پاسخ و پرسش می باشد به دانشجویان این رشته پیشنهاد می شود.

تمامی مفاهیم اصلی اموزشی این کتابها مانند شیمی، زیست شناسی، ریاضیات و فیزیک، سرفصل هایی که دانش اموزان در دبیرستان و دوره متوسطه ایران گذرانده اند و متقاضیان با تسلط نسبی به زبان ایتالیایی می توانند با مطالعه منابع به سطح امادگی لازم برسند.

درصورت نیاز به تهیه این منابع که به صورت جزوات چاپی در اختیار شما قرار می گیرد می توانید درخواست خرید خود را در بخش فروشگاه و دانلود وب سایت اپلای ایتالیا برای ما ارسال و پکیج اموزش را از طریق پست یا مراجعه حضوری به موسسه دریافت نمایید.

در صورت عدم قبولی در این ازمون چه شرایطی پیش روی متقاضی خواهد بود؟

در صورت عدم قبولی در ازمون معمولا متقاضی باید صبر کند تا دانشجویان قبول شده ثبت نام قطعی در دانشگاه مورد نظر را انجام دهند.در صورتی که سایر دانشجویان از ثبت نام منصرف گردد بر اساس نمره ازمون ورودی این ظرفیت به سایر شرکت کنندگان در ازمون پیشنهاد میشود و این شانس وجود دارد که دانشجو در تکمیل ظرفیت بتواند ثبت نام کند.در غیر این صورت از بین دیگر رشته های موجود دانشگاه که ظرفیت خالی دارند می توانید یک رشته را ثبت نام نمایید.

درصورت تمایل به ثبت نام در رشته دندانپزشکی  دانشگاه های ایتالیا می توانید درخواست ثبت نام خود را جهت ثبت نام و شرکت در دوره های زبان ایتالیایی از طریق تکمیل این فرم برای ما ارسال نمایید.

تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاههای ایتالیا
4 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *