تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی

تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی

معرفی دوره داروسازی انگلیسی دانشگاه رم

 داروسازی همواره به عنوان یکی از رشته های مهم حوزه سلامت مطرح بوده است ودر سالهای اخیر به عنوان یکی از رشته های پرتقاضای بازار کار در داخل و خارج از کشور همواره دارای اهمیت ویژه ای بوده است.با توجه به رقابت کنکور سراسری در داخل کشور هرساله دانشجویان زیادی جهت تحصیل در این رشته دردانشگاههای خارج از کشور مشغول به تحصیل می شوند.در این میان کشور ایتالیا با توجه به شرایط مناسب بورسیه استانی ایتالیا و شرایط ویزه این بورسیه برای دانشجویان ایرانی به عنوان یکی از مقاصد محبوب دانشجویان مطرح بوده است.

علاو بر امکان تحصیل در رشته داروسازی به زبان ایتالیایی،دانشجویان می توانند در رشته داروسازی دانشگاه رم تورورگاتا به زبان ایتالیایی مشغول به تحصیل شوند.دانشگاه تورورگاتا رم در راستای سیاست جذب دانشجوی بین المللی این دانشگاه در سال 2009 اقدام به برگزاری رشته داروسازی به زبان انگلیسی با همکاری دانشگاه های معتبر ناتینگهام (Nottingham) و دانشکده داروسازی Alliance Boots از کشور انگلستان نموده است.با توجه به تحصیل به زبان انگلیسی در این رشته و مدرک معتبر این رشته دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی ،در ایتالیا،اتحادیه اروپا و انگلستان و سایر نقاط دنیا مشغول به کار شوند.لارم به ذکر است مدرک دانشجویان توسط وزارت بهداشت ایران مورد تایید قطعی می باشد.

قابل توجه است که علاوه بر دوره داروسازی به زبان انگلیسی، دوره های متعدد داروسازی به زبان ایتالیایی نیز در دانشگاه های معتبر ایتالیا در دسترس علاقه مندان به تحصیل در رشته داروسازی ایتالیا خواهد بود.

شرایط پذیرش رشته داروسازی:

 جهت ادامه تحصیل در رشته داروسازی ایتالیا به زبان انگلیسی گذراندن 12 سال اموزشی در سوابق تحصیلی دانشجو الزامی است.متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی پس از ارایه مدارک تحصیلی خود شامل دیپلم و پیش دانشگاهی خود به موسسه پذیرش اولیه این رشته را دریافت نموده و ویزای تحصیلی کشور ایتالیا را دریافت خواهند نمود.

پس از دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا،دانشجویان در شهریورماه هرسال در ازمون ورودی رشته داروسازی ایتالیا به زبان انگلیسی در دانشگاه رم شرکت می کنند.ازمون ورودی به زبان انگلیسی است.مباحث ازمون شامل سوالات از دروس زیست شناسی،شیمی،زبان انگلیسی،اطلاعات عمومی است.به جز والات مربوط به اطلاعات عمومی سایر مباحث مطرح شده در ازمون داروسازی ایتالیا در حد سرفصل کتاب های دبیرستانی ایران است.

لازم به ذکر است که هر ساله معمولا 90 درصد دانشجویان شرکت کننده در آزمون موفق به کسب حداقل نمره آزمون می شوند که در این میان خوشبختانه دانشجویان اعزامی موسسه اپلای ایتالیا با حمایت و برنامه ریزی صحیح موفق به کسب بالاترین امار قبولی در این ازمون شدند.

علاوه براین، تمامی دانشجویان قبول شده در رشته داروسازی ایتالیا  توسط موسسه اپلای ایتالیا در سال گذشته با دریافت مشاوره های صحیح و اقدامات به موقع، موفق به دریافت بورسیه استانی ایتالیا (بورس جهان سوم) شدند.

تمامی متقاضیان رشته داروسازی ایتالیا مانند سایر رشته ها بدون در نظر گرفتن شرط سنی و شرط معدل با ارایه مدارک مالی مربوط به سرپرست خانواده امکان دریافت بورسیه استانی ایتالیا (جهان سوم) راخواهند داشت. با دریافت این بورسیه دانشجویان از پرداخت شهریه دانشگاه معاف گردیده و علاوه بر دریافت خوابگاه و غذای رایگان سالیانه مبلغ 3000یورو به عنوان کمک هزینه تحصیلی به صورت نقدی طی 2 قسط از اداره بورسیه استان محل تحصیل دریافت خواهند نمود.

جهت اطلاع کامل از شرایط بورسیه استانی ایتالیا (جهان سوم) به این صفحه مراجعه نمایید.

سوالات متداول:

ایا برای تحصیل در رشته داروسازی دانشگاههای ایتالیا شرط سنی یا شرط معدل یا پیش نیازخاص دیگری وجود دارد؟

خیر،هیچ گونه شرط سنی یا شرط معدل جهت ادامه تحصیل در رشته داروسازی دانشگاههای ایتالیا وجود ندارد.علاوه بر این شما در صورتیکه دارای مدرک نامرتبط تحصیلی مانند دیپلم ریاضی یا انسانی باشید نیز این امکان میسر است که با شرکت در ازمون و کسب نمره حداقل در این رشته مشغول به تحصیل شوید.

ایا مدرک صادره از سوی دانشگاههای ایتالیا مورد قبول وزارت بهداشت ایران می باشد؟

بله.تمامی مدارک پزشکی صادره از دانشگاههای ایتالیا مورد تایید قطعی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران می باشد.

ایا جهت اخذ پذیرش داشتن مدرک زبان الزامی است؟

خیر. جهت اخذ پذیرش به مدرک زبان نیازی نیست.موسسه پذیرش دانشجویان را بدون داشتن مدرک زبان اخذ خواهد نمود ولی برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا نهایتا تا خردادماه باید یکی از مدارک زبان مورد قبول را به همراه سایر مدارک به سفارت ارایه گردد.

بنده دانشجوی داروسازی در خارج از کشور هستم.ایا امکان انتقال واحد برای بنده وجود دارد؟

بله.در صورت طی کردن فرایند پذیرش و قبولی در ازمون می توانید تحصیل خود را در ایتالیا پیگیری نمایید.در سال گذشته خوشبختانه با پیگیری های موسسه دانشجویان اعزامی موسسه از سایر کشورها مانند قبرس و هند پس از قبولی در ازمون و ارایه درخواست  موفق به انتقال واحدهای درسی خود شدند.

 

تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی
4.7 از 3 رای